Wednesday, January 24, 2018

TOP LAJME

Kush janë dy miliarderët shqiptarë më të përfolur të momentit?

Të gjithë e mbajmë mend përmendjen e dy biznesmenëve të fuqishëm në tekstin e këngës më të fundit të reperit Noizy. Tek “Gjuha e Kampionit”,...

Shkup, arrestohet hajduti që vodhi veturën e një ish deputeti shqiptar, ja emri...

Policia e Shkupit ka ngritur padi penale kundër J.P.(27) nga fshati Gërçec i Shkupit për shkak të vjedhjes së rëndë. Vjedhja është kryer më...

Ja çfarë ndodh kur vjehrra vesh fustan të bardhë në dasmën e djalit

Dasmat marrin forma të ndryshme në ditët e sotme, duke filluar nga darka të vogla festive deri te ato të mëdha me 200 të...

SPORT LAJME

Zinedine Zidane i hesht të gjithë me deklaratën e tij të fundit për...

Zinedine Zidane e ka përsëritur se nuk mund ta imagjinojë Real Madridin pa Cristiano Ronaldon.Trajneri francez foli sot në një konferencë për media për...

Neymar në Real Madrid, zbulohet data dhe çmimi i tij

Skuadra e PSG-së mund të mbetet pa lojtarin më të mirë të ekipit në verë.PSG mund ta humbasë Neymar në afatin e verës, pasi...

Shaqiri tenton gol spektakular ndaj Unitedi

Xherdan Shaqiri ka tentuar të shënoi një gol spektakular në ndeshjen ndaj Manchester Unitedit në Old Trafford Ylli i Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri ka qenë...

SHENDETI

Kërpudhat “magjike” shërojnë depresionin

Psilocybin, një përbërës psychedelic i kërpudhave “magjike” ka treguar rezultate premtuese në trajtimin e ankthit dhe depresionit. Një studim i botuar kohët e fundit, i...

Pse trashemi më shumë rreth barkut?

Ka arsye shkencore pse meshkujt dhe femrat fillojnë të trashen rreth barkut, edhe pse ata gjithnjë kërkojnë të mbajnë një linjë më të hollë. Sipas...

Gjërat e mrekullueshme që i ndodhin trupit kur pini çaj

Çaji mund ta ulë rrezikun e sulmit në zemër dhe vdekjes së qelizave të trurit. Mpiksja e gjakut e formuar nga kolesterina dhe trombocitet...

TEKNOLOGJI

Apple së shpejti kompania e parë me vlerë 1.000 miliardë dollarë?

Gjiganti teknologjik Apple do të jetë kompania e parë në botë që do të kapë vlerën 1.000 miliardë dollarë, sipas vlerësimeve të ekspertëve financiarë...

Ja lloji i celularit që edhe policia ia ka frikën…

Kompania britanike Zanco ka prezantuar një model të ri të telefonit celular, i cili është më i vogël se sa një kartë krediti. Pajisja punon...

Pasword-et më të këqija për 2017

Fjalëkalimet e fuqishme janë më të vështira për t’u thyer nga hakerët, por pavarësisht shumë sulmeve kibernetike që ndodhën gjatë këtij viti, njerëzit në...

iPhone mbetet produkti më i shitur për 2017

Edhe njëherë, iPhone është produkti më i shitur teknologjik për vitin 2017, duke shitur më shumë njësi. Sipas Daniel Ives, analist pranë GBH Insights, i...

Huawei sjell telefona me tri kamera

Huawei gjatë vitit 2018 në vend të telefonit P11 do të prezantojë modelet P20, P20 dhe P20 Plus Pro që do të jenë të...

Skandalet më të mëdha në teknologji për 2017

Vitet e ngacmimit seksual në industrinë e teknologjisë dhe gjetkë u sollën në dritë këtë vit. Gjigantët e teknologjisë si Facebook dhe Google iu...

ME TE LEXUARAT

Familja beqiri nga fshati Rahovic bejnë apel për ndihmë, që ta operojnë djalin

VIDEO LINKU Ai për shkak të infeksionit në sy humb gjënë më të shtrenjtë, dritën e...

Krisma në Shkup: Të shtëna me armë automatike

Dje rreth orës 03:45 në Shkup në rrugën “Anton Popov”, nga i panjohur me një...

Vrasje në Shkup – Alfat e gjetën të vdekur në rrugë

Policia e Shkupit ka ngritur padi penale kundër 19 vjeçarit M.Z nga Shkupit për shkak...

EKSkLUZIVE : Plackitet AMERIKAN BEST BURGER në Çair

Sic meson antpress.mk nga burimet e konfirmuara mire,para 15 minutave eshte plackitur American Best Burger...

Aksident ne rrugen e Plastikave !!! Shkup

Aksident ne rrugen e Plastikave !!! Nje aksident sonte ka ndodhur ne rrugen e Plastikave reth...

“500 euro ose të nxorra fotot hot”, arrestohet shkupjani

  Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur në qytetin e Shkupit, pasi një 32-vjeçar ka...

Ja rezultati perfundimtar:Ky eshte nr i deputetëve shqiptar

VMRO-DPMNE39.19%444,623 vota 51 deputetë LSDM37.85%429,391 vota  49 deputetë BDI7.57%85,875 vota  10 deputetë BESA5.10%57,842 vota  5 deputetë ALEANCA3.09%35,072 vota  3 deputetë PDSH2.73%30,991 vota 2...

Ngjarje e rendë, shkupjani theret tre herë me thikë

  Një person ka marrë lëndime të rënda pasi gjatë një përleshje fizike është therur tre...

Vajza e ” Nxehte” me te brendhshme ne rruget e Shkupit me motor/Foto

  Ne rrjetet sociale jane vendosur disa fotografi nga rruget e Shkupit ku shihet e si...

Biznesmeni shqiptar nga Maqedonia qëllohet me automatik në mes të Vjenës, ndau Marina Farën nga i dashuri

  Biznesmeni shqiptar nga Maqedonia Mentor Ajdini, është qëlluar me automatik mbrëmjen e djeshme në mes...

Xhevdet Azizi njeriu te cilit i zu besë Abdylfetah Alimi per shpetimin e Seles

Pas deklrates se Abdylfetah Alimi se cfare ka ndodhur ate nate ne parlament, ai gjithashtu...

ME TE LEXUARAT

Njesitet Speciale te RM-së bllokojnë uren e gurit ne Shkup ?!

Antpress.mk jo zyrtarisht meson se njesitet speciale jane vrejtur ne numer te konsiderueshem afer ures...

Incident në Shkup, therret me thikë djali i kryetarit të një komune

Djali i kryetarit të komunës së Çuçer Sandevës, Jovan Pejkovski është plagosur me thikë, pas...

Spiuni maqedonas ka incizuar politikanët duke bë seks, shikoni! (Video)

Marjan Efremov, ish i punësuar në Agjencinë për Zbulim në Maqedoni në vitin 2009, e...

Kidnapohet vajza nga Shkupi dhe dergohet ne nje hostel

  Nje vajze nga Shkupi ka paraqitur rastin se mbreme eshte kidnapuar dhe eshte mbajtur ne...

‘Çmendet’ maturanti nga Shkupi/ Hedh mijëra dollarë në mbrëmjen e maturës (Video)

  Jemi mësuar tashmë që shqiptarët ta mbushin pistën e vallëzimit me para duke hedhur shifra...

Cila eshte Lagjeja me e shtrejte ne Shkup, sa kushton meter katrori?

  Nga 1.200 deri ne 1.400 euro duhet te paguhet per kuadrat per te blere nje...

Shokon Genta Ismajli me fotografitë e fundit

https://youtu.be/NBQOP-67AOY Këngëtarja Genta Ismajli ka qenë e ftuar në emisionin Prive. Aty ka shpalosur disa “sekrete”....

Motra e Encës i nxjerr të gjitha, shokohen fansat (FOTO+16)

Familja Haxhia janë duke pushuar në resortet e Turqisë dhe mesa duket pas Encës, ka...

Tragjedi në Çair të Shkupit, humb jetën 27 vjeçari

Një tragjedi ka ndodhur në rrugën Hristijan Todorovski Karposh në Çair të Shkupit me ç’rast...

Ekskluzive: Emrat e zëvendës-ministrave dhe drejtorëve të LR-PDSH-së

  Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti dhe Ziadin Sela tashmë janë marr vesh për ndarjen e...

Gjendet e vdekur nje mjeke ne kliniken e Shkupit

Mjekja eshte gjetur mbreme ne afersi te klinikes ne Shkup. Gruaja ka pasur lendime me...

BMW prezanton motoçikletën fluturuese (FOTO/VIDEO)

BMW ka bashkuar forcat me Lego për të krijuar një koncept të një motoçiklete fluturuese...

Në Shkup shiten Ausvajsa (Viza B) për Zvicër, ja sa kushtojnë?

Rrjetet sociale janë të vërshuara me shpallje për Vizë B (Ausweis), për punë në Zvicër,...

Aksion policor ne Haraçinë

Aksioni policor në Haraçinë, ku sipas press24 jane bere arrestime te personave te perfshire ne...

Apel gjithë shqiptarëve te Shkupit dhe atyrë që planifikojnë ta vizitojnë Shkupin!

Apel gjithë shqiptarëve te Shkupit dhe atyrë që planifikojnë ta vizitojnë Shkupin! Ju sugjerojmë që keto...

Tronditese: Detaje te reja nga vrasja e Mjekes ne Shkup, dyshohet bashkeshorti i saj

Policia dyshon se vrasjen e ka bere burri I mjekes ne Kliniken e nefrologjise trupi...

Kush jemi ne :

Portali “antpress.mk” është medium që ofron informim të drejtë, të paanshëm dhe objektiv. Misioni ynë është informimi dhe edukimi i publikut me informacione të shpejta dhe të sakta. Qëllimi ynë është që lexuesit të gjejnë lajme nga mbarë hapësira shqiptare dhe që ndikojnë në përmirësimin e emancipimit shoqëror dhe kombëtar. Vizioni ynë është që qytetari shqiptarë të jetë drejtë i informuar për ngjarjet politike, shoqërore dhe sportive. Na kontakto: marketing@antpress.mk info@antpress.mk

Bitcoin(BTC)
10733.3
Ethereum(ETH)
969.308
Ripple(XRP)
1.31876
Bitcoin Cash(BCH)
1585.67
Cardano(ADA)
0.549535
Litecoin(LTC)
175.546
NEM(XEM)
0.914166
IOTA(MIOTA)
2.46527
Dash(DASH)
744.304
Monero(XMR)
300.147