20-vjeçarja shqiptare shpallet “Miss California Collegiate America 2017’

Shqiptarėt janė ndėr popujt mė tė bukur nė botė dhe kjo dihet. Sė fundmi njė bukuroshe shqiptare ka marrė kurorėn e “Miss California Collegiate America 2017”. Leona Hoxha, do tė pėrfaqėsojė shtetin e Kalifornisė nė garėn nacionale, e cila kėtė vit do tė mbahet nė Arkansas. Njė fakt i rėndėsishėm i Leonės, ėshtė qė ajo ėshtė ėshtė motra e Laurtės, e cila para 6 muajve ishte shpallur studentja mė e mirė nė Universitetin shtetėror tė Californisė. Bukuroshja shqiptare ėshtė 20 vjeē dhe studion “Marrėdhėniet ndėrkombėtare dhe menaxhimi i krizave ndėrkombėtare” nė SDSU San Diego State University tė Californisė –