Arkiva Vjetore 2017

Dy persona i rrahin me grushta policët në Tetovë, ja ngjarja...

Një incident ka ndodhur në një kafene në Tetovë. Rreth orës një pas mesnate, D.P (1992) pronar i objektit hotilerik “Merak” ka denoncuar se...

24 vjeçari rumun martohet me priftin 79-vjeçar, ja çka i ndodhi...

Prifti 79-vjeçar, i cili u martua me një model rumun, ka mbetur tashmë në mes të rrugës, siç shkruan Daily Mail. Philip Clements, 79 vjeç...

Incident në Strugë, dy të plagosur

Dy të rinj janë sulmuar me thikë në qytetin e Strugës .Ngjarja ka ndododhur mbrëmë në një objekt hotelerik në afërsi të Tregut të...

Largimi i Selës, Mukin e gozhdojnë qytetarët (FOTO)

Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri së bashku me disa bashkëpartiak kanë postuar disa foto nga nata e përgjakshme e 27 Prillit, në të cilën...

Pamje të rralla, si festohej Viti i Ri në kohën e...

Viti i Ri ishte festa që e prisnin të gjithë. Në Shqipërinë e varfër të diktaturës, dukej sikur atë natë harroheshin të gjitha. Në shtëpi...

Tërmet 4.6 ballë

Një tërmet prej 4.6 ballë sipas shkallës së Rihterit, mëngjesin e sotëm goditi Athinën dhe pjesët qendrore të Greqisë, por ende nuk dihet nëse...

Francë: Macron takohet me Erdoganin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se do të udhëtoj për në Francë, më 5 janar për takim me presidentin francez, Emmanuel...

Zaev në darkë me kryetarin e Selanikut

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev mbrëmë ka arritur në Selanik, në kuadër të vizitës së tij private, me ftesë të kryetarit të komunës së...

Gruaja me dy vagina tregon sekretet: Është gjithmonë kënaqësi e madhe...

Si jeton një grua me dy vagina? Tabloidi britanik “The Sun” ka folur me një grua të lindur me këtë gjendje të veçantë fizike, duke...

FOTO/ Si festohet Viti i Ri tradicional në botë…

Viti i Ri është festa më supersticioze që ekziston, lihet pas krahëve viti i vjetër, dhe shihet me pozitivitet drejt të ardhmes, duke shpresuar...

Fusni paratë poshtë tapetit në mbrëmjen e Vitit të Ri, dhe...

Festat janë koha ideale për të reflektuar. Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë? Për të na ndihmuar...

Blerim Destani refuzon LIVE Bleonën: Jam i …

Aktori mjaft i dashur për vajzat, Blerim Destani, ka befasuar me deklaratën e tij. Mbrëmjen e kaluar, në emisionin ‘Xing me Ermalin’, një ndjekës e...

Sporti i mundjes vazhdon të mbetet shenjë identifikuese për Komunën e...

Komuna e Studeniçanit e ka trashëgim sportin e mundjes, tani dhe në të ardhmen do të bëjmë të pamundurën që ky sport të vazhdoj...

Olivera Trajkovska në emisionin “Top Tema”, këshillon Ziadin Selën të shkojë...

Gjatë pjesëmarjes në emisionin Top Tema në televizionin Telma me gazetaren Olivera Trajkovska, kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela është përballur nga ‘kritika’...

Babai kërkon ndihmë për shërimin e djalit të sëmurë, ja nga...

Për të gjithë ata që kanë dëshirën dhe mundësinë për ta ndihmuar plakun 66 vjeçar që të shëroj birin e tijë më posht i...

FAMILJA ISENI PA KULM MBI KOKË

Familja katër anëtarëshe Iseni nga fshati Likov i Kumanovës po jeton si më keq, ata në këtë stinë të ftohtë dimri mbetën pa kulm...

Pornostarja shqiptare tregon çmimin për… (VIDEO)

Pornostarja me origjinë shqiptare, e njohur me pseudonimin Alby Rydes, është mjaft aktive në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka postuar një status në Instagram,...

Zaev: Në 2018-ën, Maqedonia bëhet vendi i 30-të i NATO-së (VIDEO)

Ne presim që Maqedonia të jetë vendi i 30-të anëtar i NATO-s . Presim të marrim rekomandim të qartë për të filluar negociatat para...

15 gjërat që ndodhin vetëm në Maqedoni, lexojeni patjetër

Një shtetase holandeze e cila për një vit e gjysmë është duke jetuar në Maqedoni, ka shkruar një artikull interesant në mediat holandeze. Në...

Ja videoja e rrahjes së Agron Mustafës nga dy policët civilë...

Drejtori i Postës dhe Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa është sulmuar sot fizikisht nga dy policë në lagjen e njohur si “Te Qafa” në...

« Video » Ilir Meta dhe Blerim Destani, sonte pa doreza...

Artisti me renome ndërkombëtare, Blerim Destani sote do të jetë mysafirë special së bashku me presidenti e Republikës së Shqipërisë, Ili Meta në shoun...

Si ta kuptoni nëse jeni shtatzënë vetëm nga sheqeri!

Njëra ndër fazat më të rëndësishme të jetës së një gruaje është edhe periudha e shtatzënisë. Ndërsa hapi i parë për të hyrë në këtë...

Arsyet pse tradhtojë gratë

Esther Perel, terapeute e çifteve, ka zbuluar 5 arsye për shkak të të cilave edhe çiftet më të lumtura ballafaqohen me tradhtinë. Tradhtia sot do...

Kinezi më i pasur në botë: Isha më i lumtur kur...

Jack Ma, themeluesi i kompanisë Alibaba, është kinezi më i pasur dhe një ndër njerëzit më të pasur në botë. Ai ‘peshon’ 25 miliardë...

Qytetarët e Maqedonisë më tepër hanë bukë dhe pinë lëngje me...

Bukë, patate, oriz, mish pule, lakër, speca, mollë dhe shalqi janë ndër produktet që konsumohen më tepër në shkallë vjetore nga qytetarët në Maqedoni. Statistikat...

U ndal që të bëjë pazar në qytet dhe nuk u...

Dje në ora 22:20, në stacionin policor të fshatit Kamjan, B.M. (1974) nga Pallçishti i Poshtëm, ka denocuar rastin e zhdukjes së vajzës së...

Konkurs për punëtorë me pasaportë maqedonase që duan të punojnë dhe...

Është hapur numër i madh i vendeve të punës për punëtorë nga Maqedonia që duan të punojnë dhe jetojnë në Gjermani, Itali dhe Slloveni,...

Shkëndija ndahet me tre futbollistë

Vujçiç, Çelikoviç dhe Avdyli me marrëveshje të dyanshme me kryesinë e klubit kanë vendosur të ndërpresin bashkëpunimin dhe nuk janë më pjesë e Shkëndijës. KF...

Ja politikanët kosovarë që i ruajnë paratë në bankat jashtë shtetit

Janë deputetë të Kuvendit të Kosovës, por edhe zyrtarë tjerë të lartë të institucioneve që parat e tyre nuk po i ruajnë në vendin...

24-vjeçarja nga Serbia përdhunohet nga tetovari!

Njëzet e katër-vjeçarja serbe nga Nishi më 27 e këtij muaji (dhjetor, 2017), është përdhunuar dhe grabitur nga tetovari i cili i ka ndihmuar...

Holandezja që jeton në Shkup: Temë kryesore në Maqedoni është çka...

Një shtetase holandeze e cila për një vit e gjysmë është duke jetuar në Maqedoni, ka shkruar një artikull interesant në mediat holandeze. Në...

Plagoset një strugan në oborrin e shtëpisë së tij

Në dyzet e tetë vjeçar banor në fshatin Shum të Strugës, në oborrin e shtëpisë së tij është plagosur nga një plumb qorr në...

Barcelona shet pesë yje për të financuar transferimin e Coutinhos

Sipas raporteve nga Spanja, Barcelona do të shes deri në pesë lojtarë për të krijuar fonde në transferimin e Philippe Coutinhos. Braziliani është shënjestra kryesore...

Haradinaj-veteranëve: Të bashkohemi në fuqizimin e shtetit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka uruar veteranët e Luftës Çlirimtare për ditën e tyre, 30 dhjetorin. Në mesazhin e urimit thuhet ...

NATO e fillon në gjuhën shqipe urimin për Vitin e Ri...

Aleanca Veri – Atlantike, NATO ka bërë një urim për vitin e ri, duke e thënë atë pjesë – pjesë, në gjuhët e të...

NË SHKUP SOT PROTESTOHET: “TË THAJMË LOTË DHE TË SHËROJMË PLAGËT”...

“Të thajmë lotë dhe të shërojmë plagë”, është lajmi që përcjell protesta e organizuar për sot, ku kërkohet që rasti Lagjja e Trimave të...

Maqedoni, MPB porosit të mos përdoren mjetet piroteknike

Në prag të festave të fundvitit, Ministria e Punëve të Brendshme apelon deri te qytetarët që të mos përdorin kapsolla dhe mjete piroteknike, si...

‘Jam shumë e shtrenjtë…’, befason vajza e deputetes shqiptare me deklaratën...

Është vetëm 18-vjeçe, por si vajzë deputeteje e ka luksin të ketë një jetë të shtrenjtë. Mirëpo, Ada Deda, vajza e deputetes së PD-së, Albina...

‘Little Albania’ në Nju-Jork, lagja ku shqiptarët kanë restorantet dhe kishën...

Nga dyqindmijë shqiptarë që kanë imigruar në Amerikë pas viteve ’90, një e katërta ka qëndruar në Nju-Jork. Dhe dy të tretat e tyre...

Trajneri i famshëm blen super-vilë 3 mln euro në zemër të...

Pep Guardiola ka hedhur rrënjët në Manchester duke blerë apartament në qendër të qytetit. Trajneri spanjoll i skuadrës së Manchester Cityt, ka blerë një...

Studimi zbulon të fshehtën: Ky është pozicioni më i rrezikshëm i...

Po, mund ta thyeni penisin gjatë seksit dhe disa pozicione janë më të rrezikshme për këtë sesa tjerat, sipas një studimi të fundit të...

A e dini pse puthen njerëzit sapo hyn Viti i Ri?

Mbase keni parë fishekzjarrët dhe keni mbajtur distancë deri pas mesnate ndaj të gjithëve të cilët kanë menduar t’ju afrohen. Mbase jeni gjendur vetëm...

Shikoni si i falsifikojnë notat këta nxënës në Prishtinë (Foto)

Sot kur edhe zyrtarisht ka përfunduar gjysmë-vjetori i parë i mësimit në të gjitha shkollat fillore të Kosovës, shumica e nxënësve kanë marrë edhe...

Thaçi se ka ndërmend të heq dorë nga jeta politike, ja...

Presidenti Hashim Thaçi ka folur për mundësinë e kandidimit edhe për një mandat si president i vendit, raporton Gazeta Blic.Thaçi ka mohuar mundësinë që...

Nga 1 janari 2018 do të jetë më vështirë të fitohet...

Ata që duan të bëhen shtetas të Zvicrës do të përballen me kërkesa më strikte që nga janari i vitit 2018. Ligji i ri federal...

Gjykatësja “Svarovski” do të vendos për Gruevskin për “Mercedesin” e tij...

Gjyaktësja Lidija Petrovska, e cila është e njohur nga “bombat” si “Gjykatëse SVarovski”, sipas shpërndarjes të dy aktakuzave të reja të miratuara nga këshillat...

Ahmeti vlerëson deklaratën e Zaevit për gjuhët

Lideri i BDI Ali Ahmeti në një brifing me gazetarët, është shprehur dhe e ka përshëndet deklaratën e kryeministrit Zoran Zaev i cili pohoi...

PDSH-ja, e gatshme për t’u bërë pjesë e qeverisë!?

Kryeministri Zoran Zaev nuk përjashton mundësinë që vendet boshe që i la Aleanca për Shqiptarët në Qeveri të plotësohen nga PDSH-ja. Duke theksuar se...

Fetai: Lëndët tona mund t’i procedojë Prokuroria e rregullt (Video)

https://youtu.be/A5cmrnez2ts Prokurorja special Fatime Fetai vlerëson se për deri sa nuk gjendet një zgjidhje tjetër ligjore, alternativa e vetme e Prokurorisë Speciale Publike për të...

Komuna e Vushtrrisë ka zgjedhur të përfaqësohet me këtë fytyrë para...

Rrezarta Krasniqi, asambleiste nga LDK, më e votuara në zgjedhjet e fundit për Kuvend Komunal në Vushtrri, është zgjedhur të jetë zëdhënëse e kësaj...

Lajm i mirë për qytetarët: S’ka më bllokim të xhirollogarive nga...

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale dhe Oda e përmbaruesve të Republikës së Maqedonisë firmosën një Memorandum me të cilin përmbaruesit marrin përsipër të...

Zaev: Për rrogën që marr e kam ditur para se të...

Derisa top- temë këtyre ditëve në mediat e Kosovës ka qenë rritja e pagës së kryeministrit Ramush Haradinaj, kryeministri Zoran Zaev ka bërë publike...

Shkupi nesër në protestë për rastet e montuara ndaj shqiptarëve

“Të thajmë lotë dhe të shërojmë plagë”, është lajmi që përcjell protesta e organizuar për nesër, ku kërkohet që rasti Lagjja e Trimave të...

Grubi: Ja pse Sela gënjen

Deputeti i BDI-sl, Artan Grubi sërish ka goditur liderin e ASh-së, Ziadin Selën. Sipas tij Sela ka gënjyer dhe vazhdon të gënjej. “Tha: do të...

Ish komandanti i Koshares “shpërthen” pas rritjes së pagës nga Haradinaj

Hisen Berisha, ish komandant ne betejën e Koshares, përmes një postimi në facebook, ka reaguar ashpër pas rritjeve të pagave të bëra së fundmi...

Një i vdekur në një aksident tragjik në Shkup (FOTO)

Shoferi i një automjeti taksi humbi jetën ndërsa një person është lënduar më rëndë si pasojë e një aksidenti rrugor që ndodhi mbrëmë në...

Dehari viziton fëmijët me nevoja të posaçme për festat e fund...

Kryetari i Komunës se Kërçovës, Fatmir Dehari ka vizituar qendrën ditore me rastin e festave të fund vitit dhe ka takuar fëmijët e qendrës. “Nuk...

Ahmeti: Shumë shpejt do të emëroht kryeshefi i policisë në Tetovë

Emërimi i kryeshefave të Sektorit për Punë të Brendshme të Tetovës do të bëhet në konsultim me ndërkombëtarët dhe përfaqësuesit e OSBE-së, ka pretenduar...

Kush janë në lojë për të marrë lidershipin e Lëvizjes BESA

Pas shpalljes së datws për mbajtjen e Kongresit të pare partiak, në Lëvizjen BESA kanë filluar debate dhe beteja të brendshme politike se kush...

Nga 1 Janari nuk lejohet futja e veturave që nuk kanë...

Dogana e Kosovës njofton se nga 1 janari hyn në fuqi vendimi për ndalimin e automjeteve të vjetra në vendin tonë. “Duke qenë se më...

Kurti: S’ka babë në Vetëvendosje

Ish lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, beson se me diskutime brenda organeve të partisë do t’i tejkalojnë të gjitha mospajtimet që janë shfaqur kohëve...

Miratohet Buxheti i Komunës së Çairit për vitin 2018

Në seancën e sotme të Këshillit të Komunës së Çairit me 16 vota pro,10 vota kundër dhe asnjë të përmbajtur u miratua Buxheti i...

Trendi i ri nga Instagram: A do të provoni tatuazhet për...

Tatuazhet për buzë janë zgjedhja perfekte kur ju duhet në shpejtësi. Ato thjesht vendosen dhe madje janë edhe më lehtë për t’i hequr dhe duket...

Ismailqemail, emri më i gjatë në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar emrat dhe mbiemrat në Kosovë, ku thuhet se emri më i gjatë në Kosovë ishte ai Ismailqemail...

Këto janë reformat që do të bëhen në Administratën publike 2018-2022

Ministria për Shoqëri Informatike dhe Administratë (MSHIA) i ka publikuar propozimet e strategjisë për reforma në administratën publike 2018-2022 dhe të planit aksional për...

Ia heq flokët vajzës që nuk deshi të bartë vellon myslimane

Një gjykatë italiane në Bolonja ka dënuar me kusht prej tetë muajsh një grua, e lindur në Bangladesh, pasi i kishte hequr flokët vajzës...

Ahmeti: Radhën për ta ftuar takimin e liderëve shqiptarë e ka...

Lideri I BDI Ali Ahmeti në një brifing me gazetarët, është shprehur se tek Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk kanë shkuar si djemtë...

Kumanova do ta ketë një zëvendës kryeministër shqiptar, ja kush përmendet!...

“Zëvendës kryeministri për çështje evropiane Hadi Osmani na e paska uruar vitin e ri. Flm, z. Hadi Osmani”. Ky është një postim i bërë...

Valon Bela e godet ashpër Zoran Zaevin (Foto)

Valon Bela ka vazhduar kritikat ndaj qeverisë e cila udhëhiqet nga kryeministri Zoran Zaev. Bela ka komentuar lajmin për rritjen e akcizës dhe cmimin e...

Milikija në hall me shkollën e Grushinës, kush do bëhej drejtor!

Në shkollën e fshatit Grushinë të komunës së Haraçinës ditëve të fundit ka pasur probleme dhe mosmarrëveshje lidhur me shkarkimin e drejtorit të shkollës. Sipas...

Një i vdekur në një aksident tragjik në Shkup (FOTO)

Shoferi i një automjeti taksi humbi jetën ndërsa një person është lënduar më rëndë si pasojë e një aksidenti rrugor që ndodhi mbrëmë në...

Ahmeti: Shumë shpejt do të emëroht kryeshefi i policisë në Tetovë

Emërimi i kryeshefave të Sektorit për Punë të Brendshme të Tetovës do të bëhet në konsultim me ndërkombëtarët dhe përfaqësuesit e OSBE-së, ka pretenduar...

Filloi pushimi dimëror në Maqedoni, nxënësit kthehen në shkollë më 22...

Sot përfundon gjysmë vjetori i parë i vitit shkollor në Maqedoni. Në pushim dimëror shkojnë rreth 270 mijë nxënës, ndërsa pushimi do të zgjas...

Facebook ka filluar të nxjerrë një përditësim në sistemin e tij...

Facebook ka filluar të nxjerrë një përditësim në sistemin e tij të etiketimit të fotove që tani do të skanojë fotot e sapo ngarkuara...

Facebook do t’iu lajmërojë kur dikush tjetër ngarkon një foto tuaj

Facebook ka filluar të nxjerrë një përditësim në sistemin e tij të etiketimit të fotove që tani do të skanojë fotot e sapo ngarkuara...

Ja sa u pagua shefi i Apple gjatë 2017-së

Gjatë 2017-së, drejtori ekzekutiv i Apple, Tim Cook, mori pagë prej 3.06 milionë dollarësh. Kjo nuk është e tëra, gjithashtu ai mori plus 9.33...

5 arsye pse shpirtrat e fuqishëm ndihen te vetmuar

Ne mësojmë nga të tjerët, nga fitoret dhe humbjet tona dhe në të njëjtën kohë i mësojmë edhe të tjerët. Por herët a vonë...

FOTO/ Enca i rikthehet ‘zakonit’ të vjetër, gjoksi bombastik po i...

Këngëtarja Enca Haxhia ka qenë emër shumë i komentuar gjatë gjithë vitit 2017. Si edhe shumë artistë të tjerë edhe Enca po e përmbyll...

Erdogan themelon partinë e tij AK edhe në Maqedoni

Partia për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti) në Turqi do të hapë përfaqësi në SHBA, Gjermani, Francë, Rusi, Britani, Maqedoni dhe Bosnjë dhe Hercegovinë. Në...

Aktorja e njohur turke i është nënshtruar një sërë operacionesh plastike...

Hande Ercel është një nga aktoret më të dashura të serialeve turke, jo më kot ajo u zgjodh aktorja më e mirë e komedive...

Zjarrin, që vrau 12 persona në Bronx, e shkaktoi një fëmijë...

Të enjten mbrëma sipas kohës në SHBA ka ndodhur një rast tragjik në Bronx të New Yorkut, ku zjarri që shpërtheu në një ndërtesë...

Grubi: Ja pse Sela gënjen

Deputeti i BDI-sl, Artan Grubi sërish ka goditur liderin e ASh-së, Ziadin Selën. Sipas tij Sela ka gënjyer dhe vazhdon të gënjej. “Tha: do të...

Shkupi nesër në protestë për rastet e montuara ndaj shqiptarëve

“Të thajmë lotë dhe të shërojmë plagë”, është lajmi që përcjell protesta e organizuar për nesër, ku kërkohet që rasti Lagjja e Trimave të...

Dehari viziton fëmijët me nevoja të posaçme për festat e fund...

Kryetari i Komunës se Kërçovës, Fatmir Dehari ka vizituar qendrën ditore me rastin e festave të fund vitit dhe ka takuar fëmijët e qendrës. “Nuk...

Ahmeti: Sela po shpif, unë nuk i kamë thënë Zaevit ta...

Lideri I BDI Ali Ahmeti në një brifing me gazetarët, është shprehur se janë shpifje të kulluara, pohimet e Zijadin Selës, gjoja se ai...

Zaev: Vendin e zëvendëskryeministrit për reforma do ta ruajë për Aleancën...

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se vendin e zëvendëskryeministrit për reforma do ta ruajë për Aleancën për Shqiptarët, ndërsa vendet e zbrazëta të zëvendësministrave...

Zaev:PDSH-ja e gatshme për t’u bërë pjesë e qeverisë?!

Kryeministri Zoran Zaev nuk përjashton mundësinë që vendet boshe që i la Aleanca për Shqiptarët në Qeveri të plotësohen nga PDSH-ja. Duke theksuar se...

Finlanda heq nga shkollat matematikën, fizikën dhe gjeografinë. Ja pse…

“Teaching by subjekt” ose “teaching by topic” – të mësosh sipas lëndës apo sipas temave?” Kjo është dilema në Finlandë, e cila vendosi për...

Qytetarët e Maqedonisë së shpejti do të udhëtojnë vetëm me letërnjoftime...

Këshilli i Ministrave të Bosnje dhe Hercegovinës (BeH), në seancën e sotme e ka miratuar tekstin e propozim-marrëveshjes me Qeverinë e Maqedonisë për kushtet...

Ky do të jetë zv/kryeministri për reforma në Qeverinë e Zaevit?!...

Partitë e koalicionit kanë nisur negociatat finalizuese për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Siç mësohet kreu i BDI-së, Ali Ahmeti dhe kreu i PDSH-së,...

Fadil Arsllani përkohësisht lirohet nga burgu, ja arsyeja

Fadil Arsllani, i dënuar me 11 vjet e gjysmë burg për lëndën “Çekani” sot është liruar nga burgu. Nga drejtoria e burgjeve për Alsat...

Zaev i hapur për bashkëpunim me të gjitha partitë në interes...

Kryeministri Zoran Zaev dje shfaqi gatishmëri për bashkëpunim me të gjitha partitë në drejtim të zbatimit të reformave dhe realizimit të mundësive të cilat...

Ja kush janë dy deputetë që po e mbajnë gjallë qeverinë...

Pas largimit të Aleacës për shqiptarët, qeveria e drejtuar nga kryeministri Zoran Zaev mezi po mbahet në këmbë, njofton agjencia e lajmeve INA. Zyrtarisht, kryeministri...

Maqedonia drejtë zgjedhjeve të reja parlamentare

Nga Abdulla Mehmeti (Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, më 13 shkurt 2013, kishte deklaruar: ,,Nuk ka zgjedhje të parakohshme parlamentare në Maqedoni…”. Pas një viti,...

Shkup, nuk ka transportit publik falas

Prej sot do të shfuqizohet masa e transportit publik falas në Shkup, e cila u vendos para dy ditëve për shkak të ndotjes së...

Shkup: Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve shënon 10...

Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve në Shkup, sot promovoi veprimtarinë botuese dhe hulumtuese shkencore për vitin 2017, dhe shënoi 10 vjetorin...

Leka akuzon Selën për pazare politike (FOTO)

Pas ngjarjeve të fundit në skenën politike, dalja e ASH’së nga Qeveria dhe emërimi i ministrave të rinj nga kryeministri Zaev, ka reaguar Vigjilent...

Zaev përgënjeshtron Selën: Veç e veç kemi negociuar me Selën dhe...

Kryeministri i vendit Zoran Zaev në “Rruga drejt…” ka përgënjeshtruar Ziadin Selën i cili mbrëmë tentoi të manipulojë shikuesit duke u paraqitur si kryetar...

Gostivar: Gjykatësit rrihen mes vete me grushta

Dy gjykatës të Gjykatës së Apelit në Gostivar janë rrahur me grushte, ndërsa shkas kanë qenë lëndët gjyqësore dhe ndarja e tyre, raporton portali Dosie....

Komuna e Studeniçanit e solli buxhetin per vitin 2018 (FOTO-LAJM)

Keshilli i Komunës së Studeniçanit sot në mbledhjen e rregullt të saj pas një debate konstruktiv e solli buxhetin për vitin 2018. Buxheti parashef vazhdimin...

Kjo është ministrja seksi, që po kërcënon veteranët e UÇK-së

Ministrja serbe e Drejtësisë Nela Kuburovic, ka thënë se Gjykata Speciale do të marrë të pandehur në fillim të këtij viti, ish-pjesëtarët e UÇK-së. Ajo...

Komuna e Çairit ndan pako me dhurata për fëmijët me nevoja...

Komuna e Çairit ndau sot pako me dhurata për fëmijët me nevoja të posaçme në shkollën fillore "Idnina" me rastin e ndërrimit të motmoteve...

Qendra tregtare ku femrat marrin burra me qira

Fundjavën e kaluar, qindra femra kineze u dyndën në një qendër tregtare në Haiku për të marrë me qira një partner të bukur me...

Familjarëve të Florenc Beqiraj u bie të fikët kur trupi hyn...

Florenc Beqiarj ka "mbërritur" më fund në shtëpinë e tij, në shtëpinë prej nga ku prindërit e përcollën muaj më parë në emigracion për...

Aksidentohet aktorja e telenovelave: Humbin jetën prindërit e saj, ajo dhe...

Një aktore e cila u bë e famshme me telenovelën, Home and Away, në Britaninë e Madhe po lufton për jetën pasi u përfshi...

Galaxy S9 vjen me mikrofona stereo

Kompania Samsung mund të implementojë mikrofonat stereo në modelin e tij të ardhshëm Galaxy S9. Ice Universe raporton se telefonat e ardhshëm të kompanisë jugkoreane...

Avokati i Popullit: Tre deputetë të VMRO-së u arrestuan në mënyrë...

Avokati i Popullit Ixhet Memeti ka konstatuar se tre deputetë të VMRO DPMNE-së, Kërsto Mukovski, Luben Arnaudov dhe Zhaklina Peshevska janë arrestuar në mënyrë...

Amerika ju fal tokë dhe ju jep 80 mijë dollarë nëse...

Qytetet amerikane po përpiqen të ringjallin komunitetet e tyre duke nxitur njerëzit të lëvizin në zonat rurale.Shuma monetare, pagesat e kredive studentore dhe dhëniet...

Sllovenia ka rrogë më të lartë mesatare në rajon, Maqedonia më...

Nga vendet e Ballkanit, Sllovenia ka rrogat më të larta, ndërkaq Maqedonia i ka rrogat më të ulëta. Sipas Anadolia, rroga mesatare në Slloveni është...

Lajm i mirë: Dy motrat e zhdukura nga Tetova, gjenden në...

G.E. 24 vjeçare dhe motra e saj 16 vjeçare të cilat janë zhdukur më 22 dhjetor, janë gjetur nga policia. MPB ka informuar se...

Sherri me grushte që zgjati 30 minuta (VIDEO)

Dy burra janë zënë për 30 minuta me njëri-tjetrin në një park të braktisur makinash në Hemel Hempstead, Hertfordshire. Edhe pse në park kishte dhe...

Familjarët e Grupit të Kumanovës: Autoritetet po maltretojnë të afërmit tanë,...

Familjarët akuzojnë autoritetet e burgjeve në Maqedoni se po u bëjnë diskriminim të rëndë pjesëtarëve të Grupit të Kumanovës. “Maqedonasve të VMRO-së që akuzohen për...

Sonte ne ” Rruga Drejt”A do të flasë sonte Zaev për...

Në Rruga drejt sonte i ftuar është njeriu që ka përgjegjësi më të madhe në vend, por edhe njeriu ndaj të cilit shfaqen pakënaqësi,...

Gostivar, therje me thikë për shkak të parkimit të veturës

Mbrëmë në Gostivar ka ndodhur një ngatërresë me pasojë therje me thikë për shkak të parkimit të veturës, njofton Telegrafi Maqedoni. MPB-ja bën të ditur...

Banesa zyrtare për deputetët që jetojnë shumë larg Shkupit?

Kuvendi i Maqedonisë do të blej katër automjete të reja, kruse mjetet janë paraparë me buxhetin e ri, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas Talat Xhaferit, kuvendi...

Kallëzohet penalisht Elizabeta Kançeska-Milevska, ish-ministre e Kulturës

Policia financiare ka kallëzuar penalisht ish-ministren e Kulturës Eilizabeta Kançeska-Mileva, zëvendësin e saj, Dragan Nedelkoviq dhe personin Gj.T, këshilltar shtetëror për çështje financiare, pra...

Funksionarët shtetëror të Maqedonisë dëshirojnë vetura të reja

Me sa mund të kuptohet, funksionarët shtetërorë pëqejnë veturat zyrtare, prandaj edhe kërkojnë që të blejnë të reja. Pas drejtorit të klinikës së traumatologjisë, që...

Policia në gjah pas valltareve në klube nate në Pollog

Policia e Gostivarit në një lokal në fshatin Çegran i kapi më shumë gra të cilat ilegalisht kanë punuar si këngëtare dhe valltare. Nga SPB...

Grubi: Aleanca me Besë dhe VMRO kundër reformave

Seanca e 22 e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë e cila në rend të ditës ka disa ligje reformuese nga raporti i Pribesë dhe...

Nisin bisedimet e para për kyçjen e PDSH-së në Qeveri?!

Vetëm se kanë filluar bisedimet e para në mes LSDM-së dhe PDSH-së për inkuadrimin e kësaj të fundit në Qeveri, njoftojnë burimet për Medial.mk. Sipas...

Ky çift është bërë milioner me një ide të thjeshtë

Ky çift fotogjenik ka arritur të kthejë udhëtimin në një punë me orar të plotë, falë talentit të tyre në fotografimin mahnitëse me bikini. Aussies...

Xhaferi: Opozita të kthehet në Parlament, nuk i duhen zgjedhje Maqedonisë

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi pret dhe është i bindur se opozita do të inkuadrohet në punën e trupave parlamentar dhe seancat nga 9...

Vite më parë mori një plumb në kokë, Tatlises: Po eci,...

Ibrahim Tatlises është një ndër këngëtaret më të mëdhenj të shtetit turk. Ai pothuajse në çdo cep të globit ka dashamirës, ashtu sikurse edhe në...

DIAGNOSTIFIKIMI SIPAS MJEKËSISË TRADICIONALE TË LINDJES-Shkruan: Dr.med. Ilir G. Luma (vazhdim)

Shkruan: Dr.med. Ilir G. Luma (vazhdim) Për ta kuptuar më mirë metodologjinë diagnostifikuese të lindjes duhet të kemi njohurinë e lidhjeve ndërmjet organeve në veçanti dhe...

Zaev: Nuk ka para duke ndenjur në shtëpi, të gjithë administratorët...

Kryeministri Zaev sot duke u përgjigjur pyetjeve të gazetarëve për ata që rrinë nëpër shtëpi e marin pagë dhe se ka disa vendime për...

Sela në ClickPlus: Nuk i bie pishman që isha pjesë e...

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në emisionin ClickPlus në televizonin 21 tha se nuk është bërë pishman që ka qenë pjesë e...

Artan Grubi ka disa fjalë për Ziadin Selën

Artan Grubi ka rreaguar pas intervistës së sontme të Ziadin Selës në TV21, ku ishte mysafirë në emisionin ”Click Plus”./Tetova1 Ja reagimi i plotë i...

A e dini cila është gjëja më e bukur në jetë...

Nuk ka gjë më të bukur se sa të gjesh dikë që mbi gjithçka, të të mbajë pranë, pavarësisht të metave, luhatjeve të humorit,...

Gruaja lirohet pas 22 vitesh për krimin që s’e ka bërë

Një grua që ka qenë e burgosur për 22 vjet, për një vrasje që nuk e ka kryer, është liruar pas një kampanje nga...

Ish-diplomati kosovar kërkon dorëheqjen e Thaçit, Veselit e Haradinajt

Ish-diplomati i Kosovës, Lulzim Peci, në emisionin “Rubikon” të KTV-së, ka thënë se tentimi për të shfuqizuar Gjykatën Speciale, ka qenë hapi më i...

FISNIK JASHARI SHPALLET LEXUESI MË PRODUKTIV GJATË VITIT 2017

  Stafi I bibliotekës së qytetit të Tetovës për vitin 2017 e ka shpall Fisnik Jasharin, nga f. Dobrosht, komuna e Tearcës si lexuesin më...

VMRO-DPMNE nuk kthehet në Kuvend Nga Shigjeta Network – December...

Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE nuk do të kthehet në Kuvend. Kjo është bërë e ditur nga shefi i përkohshëm i grupit parlamentar të kësaj...

Arben Taravari sillet si kryetar partie! Aleanca pas daljes nga qeveria...

Ne vijim ju sjellim Ftesen te nisur nga z. Arben Taravari: Të nderuar miq! Duke ju uruar Vitin e Ri 2018 shpresoj që ftesa jonë t’ju...

Sulmohet patrulla e policisë maqedonase në mal afër kufirit me Serbinë

Sot rreth ores 10:20 minuta në Odren komunë e Rankovcit në kufi meSerbinë janë sulmiuar fizikisht tre police njofton MPB. Rasti ka ndodhur të...

A do të dridhiet Shkupi të shtunën nga protesta e shqiptarëve,...

Kryetari i Shoqatës së të burgosurve dhe të dëmtuarve politikë shqiptar në Maqedoni, Shpëtim Pollozhani, ka bërë thirje nga facebooku i tij për protestë...

Fizikisht janë sulmuar vëlla e motër gjatë daljes nga autobusi në...

Tre persona të panjohur dje në orën 12:50 e kanë sulmuar S.B. (18) dhe motrën e tij nga fshati Lubin derisa ishin duke zbritur...

Beyonce fiton në minutë, aq sa fiton një shqiptar në një...

Revista prestigjoze “Forbes” shpalli këtë fundvit edhe listën e artistëve më të pasur në glob, listë e cila kryesohej nga Beyonce me të ardhura...

Nga neser transporti publik ne Shkup eshte falas

Kryetari i Shkupit Petre Shilegov sot njoftoi se do te merne masa urgjente per ndalimin e ndotjes se ajrit, percjell Antpress Ne perputhshmeri me ligjin...

Ja çfarë duhet të bëni nëse u’a vjedhin smartfonin tuaj

Të gjithë e dinë se nuk duhet të lënë një smartfon jashtë vëmendjes në një vend publik dhe megjithatë smartfonat vazhdojnë të vidhen në...

Futbollisti që e humbi këmbën në aksident, shënon gol me protezë...

Aksidenti ajror i vitit të kaluar la të vdekur mbi 70 persona, në mesin e tyre shumica e skuadrës braziliane, Chapecoense që po udhëtonin...

Bie ashensori i një banese në Prishtinë, brenda tij ndodheshin katër...

Dy persona janë lënduar pasi kanë rënë nga ashensori gjatë ditës së sotme.Zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti e konfirmoi rastin...

Kravatat e Kryeministrit Haradinaj, “shkojnë në Britani”! (Foto)

E përditshmja britaneze The Guardian e ka ilustruar ballinën e saj me një foto dite nga Kosova.“Ndihmat” që iu ofruan Kryeministrit Ramush Haradinaj ditën...

Jep dorëheqje funksionari nga Haraçina

Jep dorëheqje edhe një funksionar tjetër nga rradhët e Aleancës për Shqiptarë. Bëhet fjalë për drejtorin e inspektoratit shtetror për pylltari dhe gjueti në...

Allagjozovski: Kulturë ndaj të gjithëve, kulturë për të gjithë, në çdo...

Gjendja në kulturë është dëshpëruese. Do të na duhen përpjekje mbinjerëzore që të nisemi rrugës së rikuperimit dhe përparimit. Është detektuar potencial fantastik mes...

Ja çfarë fiton PDSH nëse bëhet pjesë e Qeverisë

Pas largimit të Aleancës për Shqiptarët nga koalicioni qeveritar, një parti tjetër pritet të bëhet pjesë e pushtetit. Në lojë siç shpekulohet mund të...

Vrasja e të riut në Çair! Policia arreston 4 persona të...

Policia në mëngjes ka kapur 4 persona të dyshuar për vrasjen e 24 vjeçarit Burim Idriz në Xhon Kenedi të Shkupit, raporton SHENJA. Siç njoftoi...

Aksident në Bit Pazar, një i vdekur

Një aksident automobilistik ka ndodhur pak momente më parë në Bit Pazar, saktësisht poshtë mbikalimit. Një grua e moshuar ka qenë duke kaluar rrugën...

LAJM I FUNDIT:Nje grua godite nga autobusi me pasoje vdekje ne...

Një aksident automobilistik ka ndodhur pak momente më parë në Bit Pazar, saktësisht poshtë mbikalimit. Një grua e moshuar ka qenë duke kaluar rrugën...

Kjo është shuma marramendëse që partitë shpenzuan për zgjedhjet e 11...

Partitë politike për zgjedhjet e 11 qershorit kanë shpenzuar miliona euro, ku prin koalicioni PAN me 1 milion e 717 mijë e 155 euro,...
Close