Arkiva Mujore January 2017

Shkrimtari Dritëro Agolli shtrohet në spital

Shkrimtari i madh, Dritëro Agolli po kalon ditë të vështira. Prej disa ditësh ai është shtruar me urgjencë në Sanatoriumin e Tiranës për shkak të...

Policia: S’ka asgjë të rrezikshme brenda veturës të ndaluar në afërsi...

Vetura e dyshimtë e braktisur në afërsi të Hotel Grandit në Prishtinë, nuk ka mjet shpërthyes brenda saj, raporton GazetaBlic.com Kështu ka bërë me dije...

Sefer Tahiri: Do të ketë zgjedhje të reja në Maqedoni (VIDEO)

Të gjitha veprimet e fundit të VMRO-DPMNE-së dhe BDI-së çojnë deri në një pistë, ajo është krijimi i ambientit të mundshëm politik, për organizimin...

Kasami: Nuk më intereson të jem kryetar i Parlamentit të Maqedonisë

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami përmes rrjetit të tij social ka shprehur qëndrimet e tija, se ai nuk i intereson aspak posti i...

Sela: LSDM të filloj bisedimet me partitë shqiptare

Kryetari i LR-PDSH Ziadin Sela thotë se Zaevi, nuk duhet të kërkojë mandatin nëpërmjet pres konferencave duhet të fillojë bisedime konkrete me subjektet politike...

Lëvizja Besa dhe LR-PDSH kundër zgjedhjeve të reja

Dy nga partitë të cilat kanë nënshkruar platformën e përbashkët shqiptare, janë shprehur kundër zgjedhjeve të reja. Ata mendojnë se zgjedhjet e reja nuk...

JA QEVERIA SHQIPTARE NË MAQEDONI!

Sulejman Mehazi Nëse kryetari i këtij shtetit të brishtë e të korruptuar, Gjorgj Ivanov, i R. së Maqedonisë, nuk ia jep mandatin kryetarit të LSDM-së,...

Apeli për ndihmë i gazetares 25-vjeçare që vuan nga sëmundja e...

Këtë të martë tek 'Rudina', një emision që transmetohet çdo pasdite në Televizionin Klan, ishte e ftuar një vajzë 25-vjeçare, e cila vuan nga...

Aksident i rëndë rrugor, vdes 34 vjeçari shqiptar pasi ndahet nga...

Një i ri shqiptar ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në një aksident të rëndë rrugor. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10 të ditës së...

‘Shumë shpejt’ do të përfundohet lista e veteranëve invalidë të luftës

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka pritur sot në takim kryetarin e Shoqatës së Invalidëve të Luftës së UÇK-së, Fadil Shurdhaj,...

Bllokohet qendra e Prishtines. Çka po ndodh?

Një veturë e dyshimtë është ndaluar nga Policia e Kosovës në qendër të Prishtinës, në afërsi të Hotelit Grand. Gazetarja e Gazetës Blic njofton se...

USAID nuk komenton aktivitetin e SOROS-it në Maqedoni

Drejtori i Misionit të Agjencisë së Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID) në Maqedoni Xhejms Stajn nuk pranoi të komentojë drejtpërdrejt shkrimet në...

‘Elifi’ drejt divorcit, martesa e saj ka dështuar

Prej kohësh flitej për një krizë në martesën e Tuba-s, e dashur për shqiptarët me rolin e Elifit në serialin “Diamante dhe Dashuri”. Media turke...

Kryeministri grek: Nuk do e njohim pavarësinë e Kosovës

Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq ka thënë sot se Serbia ka mbështetës të çmuar, që nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Ai këtë e...

Ky është kosovari me 23 fëmijë ( Video )

Hajzer Bojku nga Druari i Vushtrrisë është prind i 23 fëmijëve. Në një video të postuar në kanalin zyrtar të Komunës së Vushtrisë. Ai tregon...

Shtoni një lugë sheqer në shampon, do të habiteni nga rezultati

Të gjithë e dimë se sheqeri është i dëmshëm për trupin, por ja që paska një anë të mirë të tij. Një eksperte e...

Dieta e Madonës, humbet 6 kg në 7 ditë

Për një gjë jemi të sigurtë; Madona do dijë gjithmonë si të tërheqë vëmendjen! Këtë herë, pas deklaratave të forta në favor të kandidates për...

Presidenti Ivanov do të fillojë konsultime me partitë politike

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov nesër do të realizojë takime të ndara me partitë politike, ku do të bisedohet për gjendjen politike...

VMRO-DPMNE kërkon sqarim nga Ambasada e SHBA-së

VMRO-DPMNE sot përmes një kumtese kërkon sqarim nga Ambasada e SHBA-së në Shkup nëse pozicioni i tyre për vazhdimin e bisedimeve për formimin e...

Austria to ban ‘full-face veil’ in public spaces, says Kern

The Austrian chancellor has announced a new policy program to fend off the challenge of the far-right. The niqab ban is to avoid giving...

Turkey tourism stuck in crisis

he Turkish government has announced that revenues from tourism have taken a full-year dive as holiday-makers have stayed away after the failed coup and...

REPORT: Iran Tests New Ballistic Missile — Violates U.N. Security Resolution...

According to Fox News’ Jennifer Griffin, U.S. security officials confirmed the test early Monday. Griffin stated the “Khorramshahr medium range missile” was launched from Semnan, Iran,...

Macedonia And USA Must Defeat Their Enemies — Let’s Start With...

https://twitter.com/SenMikeLee?ref_src=twsrc%5Etfw Macedonia has entered 2017 with a running start, setting itself into a strong global position with the recent election of experienced politician Nikola Gruevski...

Vejseli ka një porosi për Ivanovin

Partia për Prosporitet Demokratik i bën thirrje kryetarit Gjorge Ivanov që pa asnjë mëdyshje t’ia jep mandatin Zoran Zaevit për formimin e qeverisë në...

Talat Xhaferi: Ivanov t`i jap shancë Zaevit

Deputeti i BDI-së Talat Xhaferi në një intervistë dhënë emisionit “Info Box” në RTV Dukagjini lidhur me krizën aktuale pas zgjedhore në Maqedoni dhe...

U martua me një milioner më të madh se vetja vetëm...

Sandrine Devilard jeton në Paris dhe ka shkaktuar polemika për shkak të martesës së saj me një burrë të vjetër. Sandrine u martua me një...

Foto/ “Xhihan”-i siç nuk e keni parë

Aktori i njohur, Erkan Petekkaya ka kaluar një natë për të mos u harruar. Ai shfaqi aftësitë e tij në kërcim, këndim dhe duke...

Princi saudit paguan biletat e aeroplanit për 80 zogj (Foto)

Një pilot i Etihad Airways së fundmi ka shpërndarë një fotografi të çuditshme të një aeroplani komercial të mbushur me 80 zogj, secili me...

Mos u lani çdo ditë

Shumë prej nesh e nisin ditën duke bërë dush, por kjo nuk është e këshillueshme nga studiuesit. “Jemi të vetëdijshëm se nëse nuk lahemi për...

Haradinaj: Nesër paraqitem në gjykatë. Këtë javë kthehem në Kosovë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, aktualisht po mbahet nën masën e lirimit me kusht, mbi bazën e një procesi që...

Fleckenstein: Nuk mendoj se Maqedonisë i duhet koalicion i zgjeruar

Pas krizës së gjatë politike nuk jam i sigurt se koalicioni i zgjeruar është zgjidhje e mirë për Maqedoninë, kështu shprehet në një intervistë...

Cilet jane qëndrimet e Lëvizjes “Besa” dhe Aleancës për Shqiptarët pas...

Qëndrimet e Lëvizjes “Besa” dhe Aleancës për Shqiptarët pas mos arritjes së qeverisë nga VMRO DPMNE janë: As që duhet folur me Nikolla Gruveskin...

Normalizohet aksi rrugor Shkup-Tetovë

Aksi rrugor Shkup-Tetovë te pika pagesore në fshatin Zhelinë është normalizuar në të dy drejtimet, thonë nga LAMM Në këtë drejtim, komunikacioni u ndërpre prej...

Blerim Destani dhe Xhevdet jashari ne filmin hullivudian

Out of Control “The Phantom Drive” është një nga filmat më të shumëpritur të vitit 2017. Pjesë e këtij filmi hullivudian janë një kastë e...

Çaj apo kafe? Ja kush është më e mirë për shëndetin...

Një kafe e nxehtë mund t’jua rritë nivelet e energjisë në mëngjes, përderisa një tas çaj mund t’ju relaksojë pas një dite me stres. Hulumtimet...

Zbulohet mashkulli me të cilin Ceca ka realizuar një video porno...

Këngëtarja e njohur serbe, Svetlana Raznatovic Ceca ka publikuar videoklipin e saj të ri të këngës “Pafajësia” (e përkthyer në shqip), mirëpo modeli i...

Grante për promovimin e multikulturalizmit, integrimit ndëretnik dhe tolerancës në arsim

Ministri i Arsimit dhe Shkencës z.Pishtar Lutfiu mbajti konferencë për shtyp dhe njoftoi opinionin për shpërndarjen e mjeteve për realizimin e aktiviteteve të cilat...

Gjendet një mashkull i vdekur në një dhomë hoteli në Gostivar

Një mashkull i moshës prej rreth 60 vjeç, mëngjesin e sotëm është gjetur i vdekur në një dhomë hoteli në Gostivar. Nga analizat fillestare...

Në ndërprerje komunikacioni në autostradën Shkup-Tetovë për shkak të protestës së...

Qarkullimi në autostradën Shkup-Tetovë te pikëpagesa “Zhelinë” është në ndërprerje në dy akset rrugore për shkak të protestës së të punësuarve nga fabrika “Jugohrom”. LAMM...

Vëllezërit nga Shkupi vjedhin 76 mijë euro nga kartelat për pagesa...

Dy vëllezër nga Shkupi kanë arritur të vjedhin të dhëna nga kartelat për pagesa nga qindra shtetas të huaj me të cilat më pas...

Binduni se Kristina Prengaj është një ndër femrat më joshëse shqiptare...

jo shquhet për linjat tejet të lakmueshme , një femër tërheqëse dhe e bukura shkruan Gazeta Blic Kristina Prengaj modelja shqiptare ka vazhduar të ‘’çmend’’...

Superliga e Zvicrës zgjedh futbollistin dhe formacionin e vitit 2016, aty...

Superliga e Zvicrës ka përzgjedhur formacionin  më të mirë të vitit 2016. Federata e Futbollit e Zvicrës ka përzgjedhur futbollistët më të mirë të vitit...

Bleona Qereti krejtësisht lakuriq duke bërë joga (Foto, +18)

Bleona Qereti ditë më parë publikoi disa video teksa kryente lakuriq seanca estetike dhe kundër dobësimit. Edhe kësaj radhe këngëtarja ka befasuar të gjithë...

Zbulohen detajet e stadiumit nacional të Kosovës (Video)

Drejtori i Sportit në Ministrinë për Kulturë, Rini e Sport, Ibër Alaj, ka zbuluar detajet e stadiumit nacional, që do të ndërtohet në Bërnicë...

Mitropoliti Radoviç provokon shqiptarët: Serbët dhe malazezët ranë dëshmor për mbrojtjen...

Metropoliti i Malit të Zi Amfilohije Radoviç rrethimin e Shkodrës dhe pushtimin e saj nga malazezët në 1912 kur Shqipëria shpalli pavarësinë e ka...

5000 euro kilogrami, ky është mjalti më i shtrenjtë në botë

Mjalti është një ndër superushqimet më të njohura në botë. Ky ushqim e ka origjinën mijëra vite më parë. Përdorimet e tij në kuzhinë dhe...

Partia per levizjen e Turqve: Gruevski është faqja e zezë e...

Pas dështimit të OBRM-PDUKM-së për ta formuar qeverinë, kanë vazhduar kritikat nga parti dhe opinionistë të ndryshëm se tani mandati për formimin e qeverisë...

Saliu: Alia i dha një grusht të fortë VMRO-së së Gruevskit

Gazetari Urim Saliu për vendimin e BDI-së dhe Ali Ahmetit që i thanë jo VMRO-së së Nikolla Gruevskit e cilëson si një aktë burrëorë...

BESA: BDI-ja nuk ka kapacitet moral e politik për të marrë...

Pas deklarimit të fundit të BDI-së se nuk ka qëndrim për të marrë pjesë në qeverinë që mund ta formonte mandatari Nikolla Gruevski, Kryesia...

Mandatin duhet ta merr Ali Ahmeti për të shpëtuar Maqedonia

Për të ecur Maqedonia drejtë rrugës së BE-së dhe NATO-së mandatin për formimin e qeverisë duhet ta merr lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim...

Shkelet nje kembesore nga vetura ne Tetove

Në udhëkryqin të “Marshal Tito” dhe “Jane Sandanski” në Tetovë, dje rreth orës 19 e 30 minuta, automjeti i udhëtarëve “Opel Corsa” me targa...

Sela: As Gruevski as Zaevi nuk do ta udhëheqin Qeverinë e...

Analisti politik Ylber Sela ka thënë se në Maqedoni shqiptarët nuk duhet të kenë preferenca të tyre aktualisht, pasi situata e tanishme është ende...

Mesiq jep dorëheqje për deklaratat nga vitet 1990 e 1992

Ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiq ka dhënë sot dorëheqje nga posti i kryetarit të nderit të Lidhjes së Luftëtarëve Antifashistë dhe Antifashistëve të Kroacisë...

Rruga e Arbrit renditet e para në programin “One billion projects”

Kryeministri Edi Rama ka ftuar bizneset dhe bankat të bëhen pjesë e “One Billion Project”, për të investuar në realizimin e projekteve. Ai tha se...

Ja sa e thellë dhe e gjerë është vagina…

Kur është fjala për dimensionet, zakonisht flitet ekskluzivisht për organin gjenital mashkullor. Mirëpo, pse nuk flitet edhe për femrat, a ekzistojnë dallime edhe te...

Shërbimi grek ka video inçizime për tre ministra shqiptar me dashnoret...

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushu ka reaguar përmes një statusi në profilin e tij në Facebook, pas shkarkimit të ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani....

Në Itali shënohet gol nga mesi i fushës (VIDEO)

Një gol spektakolar është shënuar në ligat inferiore të futbollit italian. Sulmuesi Calcagni riktheu avantazhin për skuadrën e tij Vastogirardi menjëherë pasi kundërshtarët e Isernia-s...

PDK dhe LDK pishman për FSK-në, nuk e dërgojnë për diskutim...

Në mbledhjen e fundit të Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrje të FSK-së në të cilën morën pjesë edhe ministri i MFSK-së,...

A janë këto iPhone-t më të shtrenjtë ne bote me fytyrat...

Fytyrat e dy liderëve më të fuqishëm në botë, Donald Trump dhe Vladimir Putin të prarua në ar janë skalitur në pjesën e prapme të...

“The Guardian” kundër Trumpit për refugjatët: Merr shembull Rita Orën (Foto)

Donald Trump ditë më parë ka sjell vendimin për ndalimin e hyrjes së personave të shtatë vendeve me shumicë myslimane. E në vazhdën e shumë...

Beyonce mama për herë të dytë?

hashethemet e kohëve të fundit na bëjnë të ditur se mbretëresha e pop-it Beyonce, është duke pritu një fëmijë të dytë. Persa i përket...

Serbia ka qindra spiunë në Kosovë”

Ish-pjesëtari i Inteligjencës Fadil Kajtazi, ka thënë se në Kosovë gjenden qindra spiunë apo agjentë serbë. Sipas tij shërbimi inteligjent serb çdo herë po e...

Freedom House: Kosova ende pjesërisht e lirë!

Në raportin më të ri të organizatës Freedom House thuhet se forcat populiste dhe nacionaliste kanë arritur përfitime të rëndësishme në shtetet demokratike në...

Austria ndalon burkën në vendet publike

Koalicioni qeveritar në Austri pas një sërë debatesh ka rënë në dakord që të ndalojë bartjen e burkave në gjykatë, shkolla dhe në vende...

Mediat serbe: Së shpejti treni Nish-Merdare

Sipas raportimit të portalit serb, Tanjug, në 10 ditët e para të Shkurtit do të fillojë të veprojë një tren nga Nishi për në...

Nga sot rritje te temperaturave

Moti sot në mëngjes është i vranët me paraqitje të mjegullës nëpër disa lugina. Temperatura më e ulët është matur në Mavrovë prej -9...

Vazhdohet edhe për 90 ditë ndalesa për punë e kombinatit Jugohrom

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, përkatësisht, Inspektorati shtetëror për mjedis jetësor, në bazë të Ligjit për mjedis jetësor, ka marrë vendim për vazhdimin...

EDHE SOT NDËRPRERJE E KOMUNIKACIONIT NË VENDKALIMIN EVZONI

Komunikacioni në vendkalimin kufitar Evzoni-Bogorodicë, në kufirin Maqedoni-Greqi edhe sot është në ndërprerje në dy akset edhe për automjete motorike dhe të udhëtarëve për...

Alarm i rremë për bombë në Kuvendin e Maqedonisë

Të hënën në mbrëmje, përmes një telefonate anonime në Ministrinë e punëve të brendshme u lajmërua vendosje e një bombe që do të ekspolonte...

Ky është njeriu i cili kërcënoi se do ta granatojë qeverinë...

Strashno Jovanov nga Sindikata e Pavarur për kamiona transportues është njeriu i cili para tre ditëve kërcënoi se do ta granatojë qeverinë. Ai thotë...

Apple bashkohet me Microsoft, Google dhe Facebook në zhvillimin e inteligjencës...

Apple i është bashkuar rivalëve teksa bën hapa para për të avancuar kërkimet dhe zhvillimet e teknologjisë të inteligjencës artificiale. [Apple bashkohet me Microsoft,...

Mourinho: Schweinsteiger do të qëndrojë te Man. Utd

Bastian Schweinsteiger do të qëndrojë te Manchester United dhe do të jetë pjesë e skuadrës në Europa League.Është vet trajneri Jose Mourinho, ai që...

Krijohet aplikacioni se si të orientohen refugjatët e ndjekur nga Trump

Donald Trump e ka bërë atë që kishte paralajmëruar, largimin e refugjatëve nhs SHBA që vijnë  nga disa shtete islamike, si Libija, Jemeni, Iraku,...

Juventusi prezanton blerjen më të re (Foto)

Skuadra e Juventusit vazhdon të investojë për të ardhmen. Ditën e sotme klubi bardhezi ka zyrtarizuar afrimin më të ri në skuadër. Bëhet fjalë...

Hulumtuesit zbulojnë sekretin e seksit

Hulumtuesit e kanë zbuluar zonën e trurit përgjegjëse për shkaktimin e tërheqjes, që na bën ta vërejmë gjininë e kundërt. Hulumtuesit përdorën teknika të thella...

Gold Ag ka disa fjalë për nënën e tij (Foto)

Reperi i njohur, Gold Ag jo rrallë herë tregon publikisht dashurinë që ka ndaj nënës së tij. “Je i vetmi person që më zë t’but...

Kur dashuron një grua të thellë

Jo çdo mashkull është i fortë mjaftueshëm sa për të përballuar një grua “të thellë”. Për këto arsye. Sa më i thellë të jetë personaliteti...

Ariana Grande (Foto Lajm)

TEMAT: ARIANA GRANDE

Kështu ishte Irani para revolucionit

Irani para revolucionit ka qënë një shtet si pjesa moderne e shoqërisë, me studentë moderne, minifunde, të pambuluara. Pamjet janë fiksuar në foto të cilat...

E pabesueshme çka thotë horoskopi për ju so

Lexo shenjën tënde Dashi Pjesa me e madhe e atyre qe jane ne nje lidhje do kerkojne qetesine ne cift sot. Do beni gjithcka te largoni...

Zgjidhet qeni i cili ishte mbajtur për 15 vite i lidhur,...

Në sajë të anëtarëve të një organizate jofitimprurëse nga Nju Jorku, e cila është e specializuar në ndihmuar kafshët abuzuara, ka shpëtuar qenin i...

Sa fitojnë artistët shqiptarë? Tashmë gjithçka duhet ta deklarojnë në shtet

Shqipëria është ndër të paktët vende ku artistët nuk tatohen për fitimet që realizojnë edhe pse ligji ua njeh këtë detyrim. Shuma marramendëse që...

Cilat vende shpenzojnë më shumë për ushqime?

Në Shqipëri, familjet shqiptare shpenzojnë rreth 49% të buxhetit për ushqime, ndërsa në vendet e tjera të rajonit, kjo peshë luhatet në 33-37% (Kosova...

Pajisja më e re për gomat e veturës gjatë dimrit [Video]

Sistemi klasik i zinxhirëve dita ditës po shkon në zhdukje e sipër, duke mos u përdorur më. Inxhineri çek Peter Gross ka krijuar një sistem...

Tmerr për pasagjerët, akullit nuk i shpëton as avioni (Video)

Një aeroplan me pasagjerë në Siberi ka rrezikuar të përplaset me një avion tjetër pasi ka rrëshqitur në pistë duke u rrotulluar më tepër...

Daut Haradinaj kërkon qe FSK të ketë kompetenca të ushtrisë (Video)

Kryetari i Komisionit Parlamentar për Siguri dhe Mbikëqyrje të FSK-së, Daut Haradinaj, ka bërë të ditur se kanë nisur proceduarat e një debati publik dhe...

Beyonce shtatzanë!

Njëra ndër këngëtaret më seksi të skenës hollywoodiane, pa dyshim që është Beyonce. Emri i saj është lakuar disa herë nëpër media, sidomos kur...

Dënim deri në 500 euro për femrat që s’e ndryshojnë mbiemrin...

Edhe pse ka hyrë në fuqi si rregull nga viti 2007, pas disa vitesh Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni ka nisur të...

E bukura Liberta Spahiu pozon topless (Foto)

Prezantuesja e njohur e “Prive”, Liberta Spahiu vazhdon të tregohet aktive në rrjetet sociale. Është fytyra e saj e bukur ajo e cila gjithmonë di...

Sturbucks planifikon punësimin e 10 mijë refugjatëve

Pas vendimit të presidencës amerikane e cila ka pezulluar për 90 ditë hyrjen në SHBA të refugjatëve nga Siria dhe ka ndaluar hyrjen e...

Qeriqi thotë se Abrashi tentoi ta korruptojë (Video)

Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Veteranëve të Luftës së UCK-së, Xhevdet Qeriqi ka rrëfyer se si ministri i Punës dhe...

Mediat ruse: Edi Rama prishi marrëveshjen e Ahmetit me Gruevskin

Edi Rama ka ndikuar tek partitë shqiptare për të rrëzuar Ali Ahmetin. Kjo është deklarata e fortë që bëhet në portalin informativ rus “Sputnik”. Në...

MAMAJA E NOIZYT PËRFUNDON NË SPITAL NGA HASHASHI

Një nga historitë më epike dhe të sinqerta të treguara ndonjëherë në televizionet shqiptare, Noizy rrëfen sesi nëna e tij përfundoi në spital për...

VMRO: Nuk do të bëhet kryeministër një kriminel i falur sikur...

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev kërkon nga presidenti Gjorge Ivanov që t’i dorëzojë mandatin për formimin e qeverisë së re. Pas dështimit të Nikolla...

SERVER: DIALOGU DO TË SJELLË NJOHJEN E KOSOVËS

Analisti ndërkombëtar i politikave Daniel Server thotë se dialogu në  mes të Prishtinës dhe Beogradit duhet të sjellë rezultate të balancuara për të dyja...

BDI: Të gjithë jemi pro Ahmetit, nuk ka ndasi

Bashkimi Demokratik për Integrim e demanton kronikën e sotme në TV Alsat ne lidhje me mbledhjen e mbrëmshme të Kryesisë dhe Grupit Parlamentar të BDIsë dhe në vecanti...

Sela: Të votohet ligji për gjuhën shqipe, të ndahet buxheti dhe...

Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, ka folur në emisionin ”10minuta” në TV21, në lidhje me dështimin e Gruevskit për të siguruar shumicë parlamentare Sela thotë...

Kjo është femra më e pasur në botë, ja çfarë ka...

Dijen e vet Zhou Qunfei e ka orientuar në punë, profiti i së cilës matet me miliarda dollarë, ndërkaq është një ndër njerëzit të...

Gërmimet arkeologjike në trevat shqiptare

ërmimet arkeologjike në Shqipëri, Kosovë, Mal të Zi dhe Maqedoni sjellin të dhëna të reja mbi Ilirinë e vjetër në hapësirën shqiptare. Drejtori i...

Flamuri origjinal shqiptar i qëndisur në vitin 1908, në Kishën e...

Është qëndisur në vitin 1908, flamuri origjinal shqiptar që gjendet në Kishën e Shën Gjergjit në Boston, dhe konsiderohet të jetë pararendës i flamurit...

Hapet në Sarajevë “Muzeu i Fëmijërisë së Luftës” (FOTO)

Muzeu i Fëmijërisë së Luftës është hapur mbrëmë dhe të parët që kanë hyrë brenda kanë qenë personat që kanë dhuruar gjërat e tyre...

PSM: Platforma shqiptare është mjaft e rrezikshme për Maqedoninë

Përmes një njoftimi zyrtar Partia Socialiste e Maqedonisë (PSM) konsideron se vendi përballet me një krizë politike shqetësuese e krijuarnga qendra të jashtme të...

E pabesueshme: Kështu prodhohen 50 euro false (VIDEO)

Një trik interesant shihet në një video që po qarkullon nëpër rrjetet sociale, ku shihet një person duke ‘prodhuar’ bankënota 50-euroshe. Kuptohet se ky është...

Në Holandë mbyllen përkohësisht disa xhami

Pas sulmit ndaj një xhamie në Quebec të Kanadasë, Holanda ka vendosur të mbyllë disa xhami përkohësisht, për arsye sigurie, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas...

Krerët e Kishave në Kosovë e Serbi priten nga Papa –...

Kreu i katolikëve në botë, Papa Françesku ka takuar të hënën peshkopët nga Serbia, Kosova, Mal i Zi dhe ish-Republika Jugosllave e Maqedonisë, të...

Kënga e Florit ‘Me fjalë të vogla’ në filmin ‘La La...

Filmi i cili i ka thyer rekordet e shikueshmërisë dhe është nominuar në të gjitha kategoritë për çmimin Oskar është ai “La La Land”. Ky...

ATLETIT MYSLIMAN TË BRITANISË SË MADHE NUK I LEJOHET HYRJA NË...

“Do të më duhet t’u them fëmijëve të mi se babai i tyre, mund të mos kthehet në shtëpi”, shprehet bashkëshortja e atletit të...

VIP-at që do të bëhen nëna këtë vit

2016 ka qenë viti kur morëm lajme se shumë emra të njohur të ekranit do të bëhen nëna. Ja cilat janë ato: 1. Aktorja, AMANDA...

Formimi i Qeverisë së re: Zhbogar shkon për ta vizituar Ivanovin...

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Maqedoni, Samuel Zhbogar, ka shkuar për t’u takuar me presidentin maqedonas George Ivanov. Siç mund të shihet nga videoja...

Stadiumi i Manchester United përfshihet nga flakët

Stadiumi i i Manchester United, “Old Trafford” është përfshirë nga flakët. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm dhe dyshohet...

Sulm me armë në një restorant në Stamboll, raportohen të vdekur...

Një sulm me armë është raportuar të ketë ndodhur në një restorant në Stamboll, shkruajnë mediat e huaja. Siç shkruajnë më tej mediat e huaja,...

Kjo foto bën gjiron në rrjetet sociale. Ahmeti dhe Bejta, dyshja...

Pas vendimit të kryesisë qendrore të BDI-së për të mos i dhënë hapësirë Nikolla Gruevskit të formon qeverinë e re, në rrjetet sociale filluan...

Formimi i Qeverisë së Maqedonisë: Ja se ç’thotë Ambasada amerikane

Ambasada Shteteve të Bashkuara të Amerikës përmes një deklarate për Tv21 të Shkupit ka shprehur qëndrimin e saj lidhur me zhvillimet e fundit pas...

KONFIRMOHET PRANIA E GRIPIT TË SHPENDËVE NË MAQEDONI

Është konfirmuar prania e sëmundjes ngjitëse Influenca aviare, përkatësisht gripit të shpezëve tipi AH5N8 tek shpezët në fshatin Moroishtë të Strugës, informoi sot drejtori...

Why it’s better to be bald, according to science

If one thing in this life is true, it’s that there is no shortage of successful bald men. And that, according to research, is no...

Zgjedhjet e reja, siç kërkon VMRO DPMNE, do të thonë pasiguri...

Shpërndarje të sërishme të Kuvendit dhe zgjedhje të reja parlamentare, siç kërkon VMRO DPMNE, nënkupton pasiguri shtesë për vazhdimin e mandatit apo më saktë...

Inspektorati i Punës në zyrën e Teuta Arifit (VIDEO)

Inspektorati i Punës sot ka kryer kontrolle për duhanin në komunën e Tetovës. Tre inspektorë pa paralajmërim kanë hyrë në zyrën e sekretares së...

Ambasadori Zhbogar në takim me Ivanovin (Video)

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Maqedoni, Samuel Zhbogar, ka arritur në vilën e kryetarit të shtetit, Gjorge Ivanov. Lajmi bëhet i ditur nga TV21, mirëpo...

Kjo është dashnorja sekrete e Vladimir Putinit! (Foto)

Vladimir Putin është tmerrësisht i rezervuar në jetën private dhe askush nuk ka mundur të marrë informacione rreth lidhjeve të tij. Por disa media shkruajnë...

26-VJEÇARI NGA SHKUPI SHET VESHKËN (FOTO)

Një person ka vendosur ta shesë veshkën e tij. Ai është një 26 vjeçar nga Shkupi, i cili ka zgjedhur rrjetet sociale për ta...

Njoftimi zyrtar nga kabineti i Ivanovit

Pas marrjes së njoftimit zyrtar nga ana e Kuvendit për atë nëse mandatari ka dorëzuar programin dhe propozimin për formimin e qeverisë së re,...

Zaev: Qëndrimin për platformën shqiptare do ta shpalosim pas marrjes së...

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev duke u përgjigjur pyetjeve të gazetarëve rreth platformës shqiptare, deklaroi se partia e tij ka qëndrim për këtë platformë...

Çfarë kërkojnë meshkujt më së shumti te një femër?

Meshkujt më shumë e çmojnë inteligjencën te femrat sesa gjokset e mëdha apo këmbët e gjata, ka treguar David Bainbridge, profesor në Universitetin e...

Zhgënjimi i radhës i serbëve nga SHBA

Ambasadorja e SHBA në Bosnjë dhe Hercegovinë (BeH), Maureen Cormack, tha se vendimi i SHBA për të vendosur sanksione ndaj Presidentit të Republikës Serbe,...

Qeveria e re, Zaev kërkon mandatin nga Ivanovi

 Lideri i LSDM-së Zoran Zaev kërkon nga presidenti Gjorge Ivanov që t’i dorëzojë mandatin për formimin e qeverisë së re. Pas dështimit të Nikolla...

World’s Greatest Philanthropists. Meet The Super Rich And Generous.

American philanthropist Andrew Carnegie once said: “No man can become rich without himself enriching others. The man who dies rich dies disgraced.” Many successful businessmen think...

Macedonia, Gruevski returns mandate to President. Albanian BDI: “We need more...

Although VMRO-DMPNE had accepted the platform of Albanians, offering them eight ministries and the Parliament Speaker, Ali Ahmeti's BDI (DUI) did not accept the...

Hayes, last of US doctors who survived the German Nazi in...

Harold Hayes, the last survival of a group of doctors and nurses who stayed for nine weeks in Albania, under the Nazi regime, during...

Two-day-long discussions about Albania’s integration

The Foreign Committee of the European Parliament will start a two-day discussion about MEP Knut Fleckesntein, regarding Albania's reforms. Fleckenstein in his report has...

Justice Minister Ylli Manjani discharged, replaced by Petrit Vasili

Serious sources said for Top Channel that the Justice Minister, Ylli Manjani, has been replaced by Petrit Vasili of the same coalition party, the...

Të martën bëhet rivarrimi i Zahir Pajazitit në Kompleksin Memorial të...

Sot (e hënë) në prani të familjarëve dhe udhëheqësve të OVLUÇK-së, si dhe drejtorit të Departamentit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu, është bërë zhvarrimi...

Antonio Banderas shtrohet në spital

Aktori i njohur, Antonio Banderas, ylli i ‘Zorro’ është shtruar të enjten e kaluar në spital pasi pati një tronditje të zemrës. Aktori 56 vjeçar...

IVANOVI TË KRYEJË KONSULTIM URGJENT PËR FORMIM TË “QEVERISË SË ZGJERUAR...

Bashkimi Evropian pas mosarritjes së marrëveshjes për formim të qeverisë midis VMRO-DPMNE-së si parti fituese në zgjedhjet e fundit dhe BDI-së, publikoi se tani...

Maqedoni, ndalohet pirja e duhanit edhe në tarracat e objekteve hotelierike

Pothuajse deri para disa ditëve në të gjitha objektet hotelierike është ndaluar duhani edhe në tarraca ku deri pak më herët ishte e lejuar...

Silva Gunbardhi e sëmurë, i nënshtrohet operacionit

Këngëtarja vlonjate Silva Gunbardhi ka kërkuar lutjet e fansave të saj pasi do t’i nënshtrohet një operacioni në sy për shkak të problemeve me...

“Jam prostitutë, por i dashuri politikan nuk i lë të më...

Një modele serbe ka rrëfyer se punon si prostitutë me mbështetjen e familjes dhe të dashurit politikan. Senada Nurkiç, 24 vjeç, ka shokuar fansat e...

Theret me thikë kasapi i ISIS-it që ua preu kokën mbi...

Krye-ekzekutori i Shtetit Islamik (ISIS), i cili ua ka hequr kokat më shumë se 100 njerëzve, është therur me thikë për vdekje, në një...

10 QYTETET MË TË VIZITUARA NË BOTË

Sipas të dhënave të “Euromonitor International”, Hong Kongu, Bangkoku dhe Londra kryesojnë listën. Janë Hong Kongu, Bangkoku dhe Londra tre destinacionet më të tërheqëse dhe...

NIS GJYKIMI NDAJ 270 TË AKUZUARVE PËR TENTIM GRUSHT SHTETI NË...

Në Gjykatën Penale në Izmir sot ka filluar gjykimi i të dyshuarve për përfshirje në tentimin e grusht shtetit të 15 korrikut, në Turqi....

BECKHAM: MË SHITËN TE BARCELONA, PA MË PYETUR

Ish-anësori i Manchester United, David Beckham, ka thënë se ish-klubi i tij kishte arritur marrëveshje me Barcelonën pa e pyetur atë. Kjo kishte ndodhur...

Gjermani, 6 adoleshentë gjenden të vdekur në një shtëpi

Të paktën 6 trupa adoleshentësh janë gjetur të pajetë këtë të dielë në një kopsht në Arnstein. Të rinjtë 5 djem dhe një vajzë të...

Mourinho kërkon yllin e Juventusit

Pas marrjes së Pogbas në merkaton e verës me shifrën rekord 120 milionë euro, Manchester United është hedhur në sulm për një tjetër yll...

Kuzhinieri më i çuditshëm

  Ky ndoshta mund të jetë një ndër kuzhinierët më të cuditshëm por dhe më argëtues në botë që mund të keni parë ndonjëherë. Teksa gatuan...

Osmani tregon pse BDI s’pranoi ofertën e Gruevskit

Partia e Bashkimit Demokratik për Integrim e Ali Ahmetit i ka thënë Jo koalicionit me VMRO – DPMNE pas shumë orësh debate të nxehta...

Malajzi: Shpëtojnë shumica e udhëtarëve nga anija e fundosur

Ekipet e shpëtimit nga Malajzia i kanë gjetur të gjallë 23 turistë kinezë dhe dy anëtarë të ekuipazhit, pasi anija e tyre ishte fundosur...

Bashkëluftëtari kujton momentet kur e takoi ushtarin e UÇK-së, të plagosur:...

Ka qenë një fotografi e Besim Garipit, ajo e cila ka provokuar ish-bashkëluftëtarët e tij, për të rikujtuar ato momente të vështira të vitit...

Cilët emigrantë ndalohen të hyjnë në SHBA?

“NEW YORK TIMES” – Ligji i emigracionit: Çfarë dimë e çfarë nuk dimë? Urdhri ekzekutiv presidentit Tramp mbi emigracionin i ndalon refugjatët sirianë të hyjnë...

Vëllai i Bersant Celinës shumë shpejt nga U19 në ekipin e...

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll për përfaqësuesen U19, Ramiz Krasniqi, ka konfirmuar se talenti kosovar Lot Celina do të kalojë nga kjo përfaqësuese në...

20 vite pa Dianën, princat me plane për një statujë

Ajo do të jetë përgjithnjë princesha e popullit. Tani, 20 vite pas vdekjes, publiku do të mund ta shohë princeshë Dianën sërish, në formën...

Kompania ajrore “Air France” s’i lejon 21 udhëtarë nga vendet myslimane...

Kompania ajrore me bazë në Francë, “Air France”, nuk i ka lejuar 21 udhëtarë nga vendet myslimane që të udhëtojnë për në SHBA, duke...
Close