Arkiva Mujore February 2017

Shekerinska: Në postet kyqe te Qeverise se re do...

A ka dileme rreth ndarjes se ministrive dhe ne krye te policise dhe udheheqesise kyqe te qendroje ndonje shqiptare ishte pyetja e parashtruar ndaj...

LR-PDSH: Sulmet fizike ndaj gazetarëvë, tregues i vandalizmit të pushtetit në...

Dhuna dhe brutaliteti i ushtruar ndaj gazetarëve të cilët po kryenin detyrën e tyre, nga protestues të dhunshëm është një akt i patolerueshëm dhe...

Shekerinska ne “Programin 200”: Ivanov do te jep mandatin Lsdm-se

Në "Programin 200" ne Tv Alsat e ftuar eshte Radmila Shekerinska, e cila ne kete emision theksoi se ka perfunduar koha e kesaj qeverie,...

Hoxha në ClickPlus: Ofertën e presim nga mandatari, jo nga BDI

Arianit Hoxha nga Lëvizja BESA sonte në ClickPlus duke disuktuar rreth ofertës së partive politike për pjesëmarrje në qeveri u shpreh se ofertën Lëvizja...

Grubi: Deklarata eshte pranuar dhe do te realizohet

Ka deklaratë të përbashkët, shkuam në Tiranë për marrëveshjen që u prodhua në Shkup. Nuk është platformë por është Deklaratë e përbashkët. Ne kërkonim...

Rikthehen rrahjet e nxënësve në autobus, një i lënduar rëndë

Rrahje e madhe pak çaste me parë ka ndodhur në një autobus të linjës shtetërore në Shkup, saktësisht para Bankës Popullore të Maqedonisë, shkruan...

Jane arrestuar disa te dyshuar ndaj sulmit te gazetareve

Ministri i Punëve të Brendshme Agim Nuhiu ka dërguar informacion deri tek Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë se ka persona të arrestuar në lidhje...

Protestuesit maqedonas rrahin disa tetovarë në Shkup

Para pak casteve ka ndodhur një incident në protestën e organizuar nga shoqata maqedonase “Tvrdokorni” në Shkup ku disa protestues në protestë kanë sulmuar...

Selmani viziton gazetarët e sulmuar në spital, akuzon Gruevskin!

Kryetari i SHGM-së Naser Selmani ka vizituar në spital gazetarët e portalut A1 On, të cilët sonte u sulmuan nga protestues të dhunshëm afër...

Horror gjatë fjalimit të presidentit francez, ja çfarë ka ndodhur (VIDEO)

Dy persona janë plagosur aksidentalisht nga një polic pasi janë qëlluar me snajper sot gjatë një fjalimi të Presidentit francez, Francois Hollande. Ngjarja ka ndodhur...

Shkolla “Liria” përplas Komunën e Tetovës dhe MASH-in

https://youtu.be/oWxFoc6EPcU Ministria e Arsimit dhe Komuna e Tetovës assesi të merren vesh se kush duhet t’i japë leje Shkollës “Liria” në Tetovë që procesin mësimor...

Mbledhja e kryesisë së BDI-së, pasi Zaev të merr mandatin

Derisa Zoran Zev nuk merr mandatin nga presidenti, kryesia e integristëve nuk do të mblidhet për të diskutuar hapat e mëtejmë rreth pjesëmarrjes në...

Shqiptarja që synon të bëhet deputete e Zvicrës

Kosovare Rrustemi nga Zhegra e Gjilanit është kandidate për deputete në Asamblenë e Kantonit të Solothurnit të Zvicrës, në zgjedhjet e 12 Marsit. Ajo jeton...

Protestat në Shkup, sulmohen dy gazetarë

Disa  persona që ndodheshin në pjesën e sipërme të portës “Maqedonia”, kanë hedhur një grumbull kartëmonedha, të cilat ishin të shtypura në dy gjuhë, në...

Lirohet nga burgu Naser Kelmendi, cilësohet si “Baroni i Drogës” në...

Lirohet nga burgu, NaserKelmendi, i cilësuar si ‘bosi i drogës’ në Ballkan. Insajderi shkruan se Kelmendi ka lënë sot qelinë, ndërsa ndaj tij, masa e...

E tmerrshme, ja si bëhen çantat Hermes dhe Louis Vuitton (Video)

Hetuesit e organizatës ‘PETA’ udhëtuan deri në Afrikën e Jugut për të marrë pamjet e papublikuara më parë nga kompanitë më të mëdha të...

Grubi: BDI-ja dhe Ali Ahmeti nuk kanë gisht në ngjarjen e...

Deputeti i BDI-së Artan Grubi do të nis një iniciativë në Kuvend për përgjegjësinë e drejtuesve të agjencionit për zbulim  për rastin e Kumanovës Siç...

Ambasada e SHBA-ve në Shkup përgjigjet rreth lajmeve për hetime ndaj...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup ka qenë e sulmuar nga mediat proqeveritare për përzierje në çështjet e brendshme të Maqedonisë,...

Lajm i fundit: 25 ushtarë serbë dhe policë të plagosur nga...

Televizioni shtetëror serb raporton se 25 pjesëtarë të Ushtrisë serbe dhe pjesëtar të Ministrisë së Punës së Brendshme janë plagosur në shpërthimin që ndodhi...

Shtyhet seanca gjyqësore për vrasësin e Almir Aliut

Anulohet seanca për gjykimin e vrasësit të Almir Aliut 4 vjeçar nga Kumanova sepse raporti mjekësor i ekspertëve të neuro-psikiatrisë nuk ishte gati. Ndërsa familja Aliu...

Demolohet përmendorja e ‘Gruevskit’ para MPJ-së (Video)

Përmendorja “Boris Sarafov”, para Ministrisë për Punë të Jashtme e vendosur pothuajse para një viti në mëngjes është demoluar plotësisht. Nuk dihen arsyet e...

Shkup: I bllokojnë rrugën, e nxjerrin jashtë dhe e sulmojnë fizikisht...

SPB Shkup ka ngritur padi penale kundër personave me inicialet S.A.(20), P.A. (23) dhe A.S. (21), të gjithë nga Shkupi, nën dyshimin se kanë...

Publikohen emrat e tre ministrave shqiptarë që janë incizuar me femra

Ish-kryeministri Berisha, në një status në “Facebook” shkruan se Saimir Tahiri, Damian Gjiknuri dhe Ilir Beqja janë tre ministrat që janë filmuar me të...

Filluan protestat ne Shkup me thirrje antishqiptare

Ndërkohë që është vërejtur se si iu ndahet edhe nga një shall, Protestuesit shprehen kundër qeverisjes eventuale mes LSDM-së dhe BDI-së. Ata madje lëshuar...

Aktorët legjendarë bëhen bashkë për filmin më të jashtëzakonshëm të dekadës

Shërbimi televiziv Netflix ka paguar 105 milionë dollarë për të drejtat e transmetimit të filmit të ri “The Irishman”, në të cilin do të...

“Koalicioni i Egjiptianëve” prapa thirrjeve të Gruevskit për “ndalim të dygjuhësisë”

Partnerët e koalicionit të VMRO-DPMNE-së “Koalicioni për Egjiptianët”, qëndron prapa thirrjeve të Nikolla Gruevskit për “ndalim të dygjuhësisë”. “Ne jemi shtet multietnik dhe multinacional dhe...

Kryetari Bilall Kasami takohet me Ambasadorin e Polonisë, Jacek Stefan Multanowski

Sot, kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, ka realizuar një takim me Ambasadorin e Polonisë, Jacek Stefan Multanowski. Me këtë rast Kryetari Kasami e njoftoi...

Sot protestohet edhe në Prilep kundër dygjuhësisë

Shoqatat qytetare ”Mbrojtësit e Prilepit “, “Karpallaku” ,”Pere Toshev” , “Patriot” , “Andon Qoseto” sot në ora 17 organizojnë marsh  protestues në Prilep, që...

Shqipëria e dyta në botë me numrin më të madh të...

Shqipëria mund të jetë nja nga vendet me të ardhura më të ulëta për frymë e pagat më të vogla në Europë, por kjo...

Futbollisti serb bën tatuazh fytyrën e gruas së tij

Një futbollist serb që luan në ligën belge ka tentuar të tregojë anën e tij romantike, duke bërë tatuazh fytyrën e gruas së tij. Urosh...

Gruevski i shtrin dorën “armikut” Zaev: Bashkë kundër shqiptarëve

Aq e vështirë ka qenë për t’u pranuar nga Nikola Gruevski, ideja e një qeverie koalicioni mes LSDM-së në opozitë dhe partive shqiptare, sa...

KOMENT/ Manipulimet mediatike për rastin e Kumanovës?! Si është e vërteta?

Edhe sot pas reth 2 vitesh rasti i Kumanovës është akoma një mister në vetëvete. Për këtë rast që kishte reth 18 viktima, shumë...

Protestuesja maqedonase: S’mund të ketë 10 shtete shqiptare në Evropë (VIDEO)

Qytetarët në Maqedoni që protestuan sot para Qeverisë maqedonase thanë se nuk do të lejojnë që Zaev të formojë qeveri. Ata kërkojnë që Gjorge Ivanov të mos i...

Grubi: Dëshmitë e protagonistëve e konfirmojnë që BDI dhe Ali Ahmeti...

Deputeti i BDI-së Artan Grubi do të nis një iniciativë në Kuvend për përgjegjësinë e drejtuesve të agjencionit për zbulim  për rastin e Kumanovës, njofton...

SHBA, vrasje për një telefon

Një 20-vjeçar në Xhorxhia të SHBA-ve është vetëdorëzuar në polici pasi ka qëlluar për vdekje një 25-vjeçar pas një konflikti për shitjen e një...

PSP-ja hap hetim të ri me emrin e koduar “Trust”

Rasti më i ri i PSP-së “Trust”, ka të bëj me marrjen e tenderëve, gjegjësisht se si janë falsifikuar dokumentet vetëm e vetëm që...

Rasti Almirit, anulohet seanca gjyqësore për më 24 mars

Është anuluar seanca e sotme gjyqësore për rastin e Almir Aliut. Sipas avokatit Asmir Alispahiç arsyeja e anulimit është mos mundësia e ekspertëve të...

Thyhen shtabe të LSDM në Shkup (FOTO)

Dy shtabe të LSDM janë thyer mbrëmë nga persona të panjohur në Shkup. Rastet janë bërë të ditur edhe nga policia, e cila ka...

VIDEO/ ‘Vritet’ në mes të Tiranës Shpat Kasapi

Këngëtarit Shpat Kasapi duket se po i shkojnë punët mbarë. Pas prezantimit të njeriut të zemrës pak ditë më parë si dhe pjesëmarrjes në spektaklin...

“Aleanca për shqiptarët” apelon të bojkotohen të gjithë analistët ksenofob, albanofob,...

  Aleanca për shqiptarët ka shprehur zhgënjimin e thellë nga raportimi i medieve të nxitjes së urrejtjes dhe dhunës ndaj shqiptarëve. “Aleanca për shqiptarët” shpreh zhgënjim...

Lunacek u rikërkon pesë shteteve të BE’së ta njohin Kosovën

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunacek, në një debat për Raportin e 2016's të Komisionit Evropian për Serbinë, ka vlerësuar se mbetet...

Arsen Wenger refuzon ofertën e kinezëve për t’u bërë trajneri më...

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, raportohet se ka refuzuar shansin për t’u bërë trajneri më i paguar në botë, për të qëndruar te “Topçinjtë”...

Jetëgjatësia mesatare në vitin 2030

Vendet e pasura, si Japonia, Zvicra dhe Australia, kanë jetëgjatësinë më të lartë, edhe pse vlerësimet ndryshojnë në varësi të metodologjisë. Hulumtimi i ri...

Meshkuj, mësoni sa gjatë do të jetoni!

Kur dikush ushtron rregullisht, ushqehet shëndetshëm dhe në çdo pikëpamje punon me veten, mendojmë që ai person do të jetojë gjatë. Megjithatë, shkencëtarët zbulojnë disa...

Gruaja nga Prishtina takon ish të dashurin pas 9 vitesh, por...

Ndonjëherë nuk është e mjaftueshme që vetëm ta duash dikë, pasi rrethanat e jetës të detyrojnë që ta sakrifiokosh këtë dashuri. Pranë JOQ, ka shkruar...

BMW prezanton motoçikletën fluturuese (FOTO/VIDEO)

BMW ka bashkuar forcat me Lego për të krijuar një koncept të një motoçiklete fluturuese të quajtur “Hover Ride”. Bazuar në kostumin “Lego Technic BMW...

Moment i pakëndshëm për Ramën/ Nuk ka flokë por ka zbokth...

Ditën e sotme Rama ishte në Elbasan përballë studentëve të qytetit. Por vetëm pak orë më pas, zëdhënësja e Sali Berishës ka publikuar në adresën...

Era befason edhe amerikanët e Ultramusic (VIDEO)

Era Istrefi pasi befasoi tërë botën me “Bonbon”-in e saj, ajo ka bërë befasi të këndshme edhe me këngën e saj “Redrum”. Kënga, e cila...

Burra, kur të shikoni këtë video mendohuni mirë para se ta...

Përderisa ai ishte i ulur në një kafene pranë një gruaje tjetër, paraqitet një grua tjetër e cila i përfshinë që të dy në...

Kjo është zeshkania më seksi keni parë

Chloe Stark është një modele e re, me një trup fantastik. Bukuroshja zeshkane publikon fotografi të bukura dhe tërheqëse në llogarinë e saj në Instagram...

Shqipëria jep urdhër dhe nis ushtrinë e saj

Shqipëria do të angazhohet më trupa të saj ushtarake në koalicionin global në luftën kundër ISIS. Kjo është njoftuar sot nga Ministrja e Mbrojtjes...

Ja sa u pagua ky prezantues vetëm për një natë

Prezantuesi i cmimeve Oscar, Jimmy Kimmel ka bërë të ditur pagesën që do të marrë nga organizatorët e eventit. Ai zbuloi se do të...

Shqipëria i reagon Gruevskit: Shqiptarët nuk janë punëtorë sezonal në trojet...

Sot përmes një ligjërate në Univerisitetin “Luigj Gurauqi” në Shkodër, ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati i është përgjigjur ish- kryeministrit maqedonas Nikolla...

A e dini se femrat flasin me qentë njësoj si me...

Ekspertët kanë zbuluar se femrat flasin me qentë njësoj si me fëmijët. Ato e ndryshojnë tonin e zërit kur flasin me një qen, njësoj...

Leksion i Jeta Xharës Sebastian Kurz për lirine e...

Jeta Xhara në Vienë gjatë Konferencës për lirinë e Mediumeve: 
Gazetarëve pjesëmarës në këtë Konferencë, organizuar nga OSBE-ja, fjalë hyrëse kish mbajtur ministri I...

PDSH e Menduh Thaçit a po i përkrah protestat e Gruevskit?!

Partia Demokratike Shqiptare në zgjedhjet e fundit parlamentare që u mbajtën me 11 dhjetor të vitit 2016 ka fituar vetëm dy deputet ku në...

Vajza shqiptare me mbulesë, sulmohet në qendër të Shkupit

Studentja shqiptare me mbulesë nga qyteti i Shkupit, Sumeja Ademi (19), bashkë me shoqen e saj të krishtere, të enjten e kaluar janë sulmuar...

Filloj protesta para qeverisë në Shkup! VIDEO LIVE

https://www.facebook.com/tv21hd/videos/962148880581983/  

Zyrtare: Ja kur do ta jep mandatin Ivanovi

Nga Lidhja Social Demokrate informojnë se presidenti Ivanov ju ka premtuar që në ditën në vazhdim do t’ia jap mandatin Zaevit. Fillimisht, nga kabineti i...

Arrestohen huliganët që rrahën kosovarët në Shkup

Të premten rreth orës 20, në stacionin policor Qendër në Shkup, T.U. (24) nga Ferizaji ka denoncuar se të njëjtën ditë, ora 17 në...

Zaevi i dorëzon firmat Ivanovit: Pres kalim të qetë të pushtetit

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev deponoi nënshkrimet e deputetëve tek Presidenti Gjorge Ivanov që janë të nevojshme për të kërkuar mandatin për formimin e...

Zaevi i dorëzon firmat Ivanovit: Pres kalim të qetë të pushtetit

https://youtu.be/J_Hfq-IOYNY Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev u paraqit në presidencë duke dorëzuar firmat, me të cilat i kërkon mandatin presidentit Gjorge Ivanov. Zaev arriti të...

KV “Universiteti i Tetovës” zhvillon ndeshjen e radhes për kup

KV "Universiteti i Tetovës" zhvillon ndeshjen për kup të 1/4 të finales ndeshje e kthimit, sipas shortit takohemi me skuadrën KV" Pelister Volej"- Manastir. Ndeshja...

Këto janë 10 makinat më të shtrenjta në Amerikë [Foto]

Amerikanët nuk e kan problem të shpenzojnë para të majme në makina, duke marrë parasysh faktin që çmimi i derivateve është mjaft i lirë...

Sipas jush, shalqiri është pemë apo perime ?!

Edhe pse një përqindje e madhe e njerëzve janë të bindur se shalqiri është pemë, nuk ka të bëjë fare në atë kategori, shkruan...

Ngelën të dy në ashensor dhe ja çka bën kjo vajzë...

U ndal ashensori në momentin kur ata dy ndodheshin vetëm brenda tij. Por ky është reagimi i vajzës së mbuluar e cila mbetet vetëm në...

Vdes futbollisti legjendar kroat, gjendet i vdekur në garazhë

Ish futbollisti legjendar kroat, Zvjezdan Cvetković është gjetur i vdekur në një garazh në Zagreb. Ish legjendari i Dinamo Zagrebit dhe ish selektori i Jugosllavisë...

Kur gazetari anglez tha se shqiptari është hajn që lehtë ndërron...

Gjatë një interviste për gazetat britanike në vitin-1934, një gazetar anglez i drejton të madhit Gjergj Fishta këtë pyetje ironike dhe fyese njëkohësisht: “Kam...

Arnisa, qyteti i panjohur ilir (Video)

Në shekullin e dytë, Ptolemeu e përmend me emrin ilir, Arnisa. Për një kohë të shkurtër ishte një qytet i rëndësishëm mes Apollonisë e Dyrrahut....

Genta Ismajli bëhet tullace

Këngëtarja e njohur kosovare, Genta Ismajli, në Facebook ka postuar një fotografi në të cilën ajo shihet pa flokë. Ajo është bërë tullace, por arsyeja...

Bangladeshi njeh Kosovën

Shteti i Kosovës sot ka marrë një njohje të madhe, kështu duke u pranuar nga Bangladeshi. Gazeta Dhaka Tribune ka raportuar në lidhje me këtë...

Llatas nxit maqedonasit për luftë kundër shqiptarëve

Dragan Pavloviq Llatas është duke nxitur maqedonasit për luftë kundër shqiptarëve.  Ai në shkrimin e tij të fundit parashtron tezën se si jetojnë maqedonasit...

Edhe sonte protesta në Shkup, thirrje për “Ilindenin e Katërt” (FOTO)

Edhe sonte është thirrur një protestë para Qeverisë në Shkup nga grupe joformale përmes rrjeteve sociale. “Vijat e kuqe i kaluat” por jo edhe...

Lëvizja e fundit e Gruevskit. Ofertë bashkëpunimi Zaevit me kusht që...

Pas zhvillimeve të fundit kur Ali Ahmeti vendosi që të firmosë për Zoran Zaevin e LSDM-së për kryeminstër, Nikola Gruevski ka bërë lëvizjen e...

Cili eshte shteti me numer me te madh te bar-kafe ne...

Sipas të dhënave të përpunuara nga Monitor, shteti i vetëm në botë që na e kalon është Spanja, i cili renditet si vendi me...

Sa pushtet ka Donald Trumpi si President i SHBA-së?

Sulm me armë bërthamore, emërim i gjyqtarëve kushtetues, nxjerrje dekretesh – ç’fuqi ka në fakt Donald Trumpi? Pushteti i presidentit amerikan dhe limitet e...

Bleona me dy fustane të njëjta në mbrëmjen e Oscar (FOTO

Këngëtarja Bleona Qereti është shfaqur në tapetin e kuq te Oscar. Ajo në këtë event ka zgjedhur që të vishet me dy fustane thuajse të...

Këta janë fituesit e Çmimeve Oscars (Lista e plotë)

Skenari më i mirë origjinal: Manchester by the Sea (Kenneth Lonergan) Skenari i përshtatur: Moonlight (Barry Jenkins dhe Tarell Alvin McCraney) Aktorja më e mirë në...

Zbulni çfarë ndodh nësë një pasagjer vdes në avion

Miliarda pasagjerë fluturojnë çdo vit me avion dhe sipas statistikave një përqindje e vogël e tyre ndodh që edhe vdesin brenda ambienteve të avionit. Por...

NDARJA E ÇMIMEVE “OSCAR” NË FOTO

Ceremonia e sivjetmë, e 89-të me radhë, të cilën e organizon Akademia Amerikane e filmit, Oskar, u mbajt mbrëmë në teatrin Dolby në Los...

Ky është vendimi përfundimtar për Demarkacionin!

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj ka reaguar pas raportimit të mediave se ai ka ndryshuar mendje për votimin e marrëveshjes për...

Serbia me sulme kundër shqiptarëve në Maqedoni!

Ministri i Mirëqenies Sociale në Serbi, Aleksandar Vulin ka thënë se Maqedonia nuk duhet të lejojë që të bëhet mjet i zhvillimit të nacionalizmit...

Gruevski do përgjigjet për vjedhje, krim, korrupsion…

Maqedonia së shpejti do të fitojë qeveri të qytetarëve. Ndryshimet ndodhin, një Maqedoni unike qytetare dhe e lirë shkon përpara dhe këtë nuk mund...

Gafa në “Oscar” , shpallet fituesi i gabuar

  [youtube https://www.youtube.com/watch?v=v3RLFhwzUgk] Kjo do të mbahet mend si gafa më e madhe në “Oscar”. Nata madhështore e ceremonisë së ndarjeve të çmimeve Oscars do të mbahet...

BDI sot mbledhje urgjente, ja çka do të bisedohet

BDI për sot ka paralajmëruar për sot mbledhje të Kryesisë Qendrore në të cilën do të sjell vendimin përfundimtar në lidhje me atë se...

Vendimi i Trump nuk lejon regjisorin nga Irani të tërheqë çmimin...

Regjisori nga Irani Asghar Farha me filmin “The salesman” ka fituar çmimin si “Filmi më i mirë në gjuhë të huaj”, por për fat...

Tërmetet rikthehen në Maqedoni

Mbrëmë tërmeti ka dridhur një pjesë të Dojranit të vjetër dhe me këtë janë rikthyer tërmetet në Maqedoni pas disa muajve. Tërmeti me 2.3 shkallë...

Ja sa ministri do të ndajnë BDI dhe Aleanca për Shqiptarët,...

Sot, Bashkimi Demokratik për Integrim pritet të mbajë mledhjen e kryesisë rreth pjesmarrjes në qeverinë e re me mandatar Zoran Zaevin E LSDM-së, njofton Flaka...

Ermira Mehmeti do të padit gazetarin Vasko Eftov (Foto)

Ish-deputetja e BDI-së Ermira Mehmeti ka paralajmëruar padi për shpifje për gazetarin kontroverz Vasko Eftov për siç thotë ajo ”për shpifje që janë bërë...

Bukuroshja shqiptare në krah të aktores Jessica Alba në “Oscar 2017”

Këngëtarja shqiptare Bleona Qereti nuk mund t’i mungonte edhe këtë vit evenimentit më të rëndësishëm, “Oscar 2017”. Këtë herë Bleona ka postuar në rrjetin...

Shqipëria, e dyta në botë me numrin më të lartë të...

Shqipëria mund të jetë nja nga vendet me të ardhura më të ulëta për frymë e pagat më të vogla në Europë, por kjo...

Ja si ta kuptoni nëse një mashkull është i sinqertë apo...

Ekzistojnë shenja të sigurta, por edhe të thjeshta, të cilat tregojnë për sinqeritetin e tij. Largimi i shikimit Kjo është mënyra e sigurt që të dini...

Era e keqe e gojës është shenjë e disa sëmundjeve

Nëse keni erë të keqe, atëherë mund të jeni duke vuajtur nga probleme të ndryshme shëndetësore. Studime të fundit kanë treguar se era që del...

Ja çfarë ndodh nëse shikoni shumë porno

Hulumtuesit thonë që gjetjet nuk lënë dyshim se sa më shumë porno që shikoni, aq më shumë do keni sjellje agresive seksuale. Në analizën e...

Shkronja e parë e emrit ju tregon si jeni në shtrat

Emrat qe fillojne me shkronje…A… Nuk je romantik ne menyre te vecante,por je interesant ne aksion.Je gjithmone i zene.Me ty ajo qe shihet,eshte ajo qe...

Paralajmërime për luftë civile në Maqedoni (Video)

Kohëve të fundit, intelektualë, aktorë, analistë dhe profesorë gjithnjë e më shpesh flasin për skenarë të rrezikshëm, në rast se qeverinë e drejton Zoran...

Soni shpërthen ndaj gazetares: O injorante me kaçurrelat e zeza dhe…

Soni Malaj, këngëtarja shqiptare në lidhje me Klevin, simpatikun nga Tirana instruktor në palestër, është irrituar me një artikkull të shkruar në media për...

Deputetët francezë i kërkojnë presidentit njohjen e shtetit të Palestinës

Rreth 154 deputetë dhe sanatorë francezë të të gjitha bindjeve politike parashtruan një kërkesë drejtuar François Hollande për njohjen e shtetit të Palestinës, në...

Varri masiv 400 metra i thellë ku janë hedhur mbi 4...

Rreth 400 metra i thellë, besohet të jetë varri më masiv i gjetur ndonjëherë në Irak. Aty besohet se janë rreth 4 mijë trupa...

Edhe ministri i Vuçiçit kruhet me Ali Ahmetin

Ministri i Mirëqenies Sociale në Serbi, Aleksandar Vulin ka thënë se Maqedonia nuk duhet të lejojë që të bëhet mjet i zhvillimit të nacionalizmit...

Zaev thotë se asnjëherë nuk do t’i akuzojë vëllezrit serb për...

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev i ka përgenjështruar lajmet se do të padis Serbinë për gjenocid ndaj shqiptarëve dhe do ta shpallë fajtorë Serbinë...

Ja oferta publike e Gruevskit për Zaevin

Sipas Gruevskit, ambasadori tashmë ka një prokurori, duke aluduar në Prokurorinë Speciale, kurse pas formimit të qeverisë do të formojë edhe gjykatë speciale, që...

Këto janë 12 gjërat që duhet t’i dini për Oscarin

12 gjërat që duhet t’i dini për Oscarin. 1. Emri ‘Oscar’ vjen nga drejtori i The Academy, Margaret Herrick. Në 1931, pasi ai ishe...

Panik në një fshat serb, vdesin meshkujt që u fillon emri...

Në fshatin e Prokuples, Gornje Kordince (Serbi) mbretëron një panik pasi që për tre muaj aty vdiqën pesë veta emri i të cilëve fillonte...

BRENDA HOTELIT LUKSOZ KU PO QËNDRON RAMUSH HARADINAJ

Që nga data 12 janar e këtij viti, Ramush Haradinaj, me vendim të Gjykatës së Colmarit në Francë u lirua nga paraburgimi me kusht...

Shpat Kasapi prezanton të dashurën e re

Shpat Kasapi ka postuar një foto me të dashurën e tij të re në rrjetin social, Instagram. Ai duket duke e puthur të dashurën...

Mesatarisht 10 sulme në ditë mbi emigrantët ne Gjermani

Në një kohë kur menaxhimi i krizës së emigrantëve është kthyer në kryefjalën e politikës në Evropë, Ministria e Brendshme e Gjermanisë, ka publikuar...

Fëmijët që shkojnë në çerdhe, janë 3 herë më të stresuar...

Të vegjlit të cilët kalojnë një kohë të gjatë në kopsht vuajnë më shumë nga stresi, gjë e cila mund t’i bëjë më të...

Sonte nata e OSCAR

Ka filluar numërimi deri në ndarjen e çmimit prestigjioz Oscar, e cila konsiderohet si nata më e rëndësishme në botë në artin e shtatë....

Vdes skijatori gjerman në Kodrën e Diellit

Shtetasi gjerman C.K.H 61 vjeçar, ka ndërruar jetë në rrethana ende të pa verifikuara përderisa skijonte me një grup skijatorësh në pjesën e pasme...

SKANDAL. Kompleksi i ri në Tetovë, qendër seksuale

Kompleksi i ri në Tetovë tani më lirisht mund të thuhet se është një qendër ku shumë të rinj shfryhen epshet seksuale pasi një...

Artan Grubi: Nuk është patjetër të jemi në qeveri

​Shefi i kabinetit të Ali Ahmetit, kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Artan Grubi thotë se partia e tij nuk është patjetër të...

A janë farat e mollës të shëndetshme apo të helmëta?

Shpesh hamë mollë, mirëpo çështja është se sa shpesh i hamë edhe farat e tyre. Ekzistojnë të tillë që i konsiderojnë të helmëta, ndërsa...

Truket e vogla që çorapet e najlonit kurrë të mos ju...

Çdo femre kush e di se sa herë i janë shqyer tërësisht çorapet e reja. Në vijim po ju japim disa truke se si...

Mediat Maqedonase:” Në himnin e Maqedonisë edhe Naim Frashëri, Xhemë Hasa...

Sipas portaleve maqedonase lideri i LSDM-së Zoran Zaev i ka informuar anëtarët e Komitetit Qendror se pjesë e marrëveshjes së koalicionit me BDI do...

Këto janë grupet maqedonase që po përgatiten për luftë?

Në rrjetet sociale janë paraqitur disa fotografi të paramilitarëve maqedonas, për të cilët jozyrtarisht thuhet se janë duke u stërvitur nëpër kampe në Maqedoninë...

Gruevski bënë thirrje për mobilizim kundër ligjit për gjuhën shqipe

Lideri I VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, përmes një statusi në faqen e tij të Facebookut ka vazhduar me thirrjet për mobilizim në mbrojtje të Maqedonisë...

Messi më i mirë se Ronaldo, e lë prapa portugezin në...

Leo Messi ka lënë prapa Cristiano Ronaldon me golin e shënuar ndaj Atleticos. Argjentinasi shënoi golin e fitores për blaugranët përballë Atleticos, për ta ngjitur...

Afati për shpalljen e zgjedhjeve lokale deri më pesë mars

Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) rikujton aktorët politik të vendit se u mbeten edhe një javë deri më 5 mars të formojnë qeveri, mbledhin kuvendin...

Serbia në panikë: Zaev u premtoi shqiptarëve që do ta...

Negociatat mes socialdemokratëve maqedonas me Zaevin në Krye dhe shqiptarëve me Ali Ahmetin në krye kanë arritur çuditërisht edhe Serbinë sot në mbrëmje. Pothuajse të...

Gruevski: I pari do shkoja në burg vetëm të mos ngatërrohet...

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski, sot ka qenë i ftuar në edicionin e lajmeve në televizionin Sitel, prej ku bëri thirrje që të mbrohet...

Aleanca dhe BESA dorëzuan firmat në LSDM

Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa ia kanë deponuar firmat e deputetëve të tyre liderit të LSDM-së Zoran Zaev me qëllim që të mund...

Zaev nesër dorëzon firmat te Ivanovi

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev të hënën do ti dorëzojë nënshkrimet në Presidencë për ta kërkuar nga kreu i shtetit Gjorge Ivanov mandatin për...

Paris, të jetosh 1 javë brenda një blloku guri

https://youtu.be/9QfsM1W2khc Artisti francez, Abraham Poniçeval, i cili u bë i njohur pasi më herët kaloi dy javë rresht brenda një skulpture ariu, tani ka filluar...

“Komitët” e Vardarit sërish fyejnë shqiptarët

https://youtu.be/cv721dAA-xg Tifozët e njohur si “Komitët” kanë fyer shqiptarët me parullat e njohura si “Shqiptar i vdekur, shqiptar i mirë” gjatë përballjes së zhvilluar në...

Zaev nesër dorëzon firmat në presidencë

https://youtu.be/ecKkNdlu0fM   Lideri i LSDM-së Zoran Zaev të hënën do ti dorëzojë nënshkrimet në Presidencë për ta kërkuar nga kreu i shtetit Gjorge Ivanov mandatin për...

Pasuria e Putinit shkon në 200 miliardë dollarë, 58 aeroplanë e...

Presidenti rus, Vladimir Putin, mund të jetë personi më i pasur në botë, sipas ekspertëve që besojnë se pasuria e tij mund të shkojë...

Horoskopi 26 02 2017

Dashi 21.03-20.04 Jeni të shqetësuar për disa ndryshime në rrethin shoqëror. Është koha të sfidoni disa rregulla që nuk përshtaten me botën moderne. Për fat të...

Dy shoqe seksi, a është ky seti më i nxehtë i...

Prej kohësh ka pasur spekulime nëse Kayleigh Morris dhe Holly Rickwood janë në një lidhje. Si për të shtuar akoma më shumë këto zëra, dy...

Vjen një lajm i keq pë shqiptarët që punojnë në Suedi

Kryeministri i Suedisë, Stefan Lofven, ka thënë se do e limitojë pranimin e punëtorëve nga jashtë, për të siguruar më shumë vende pune për...

17-vjeçari zgjohet gjatë funeralit të tij, familja kishte menduar se vdiq...

Një 17-vjeçar është zgjuar rrugës për në funeralin e tij në Indi pasi familja kishte menduar se një kafshim i qenit e kishte mbytur...

Burgoset pasi rrah kangurin për vdekje(VIDEO)

Dy burra janë burgosur në Australi pasi policia ka zbuluar një video, ku shihet njëri nga ta duke e rrahur kangurin për vdekje, transmeton...

Fotografja kineze vesh vajzën me kostum shqiptar, tregon si e njeh...

Fotografja e njohur kineze Laura Izumikava njihet ndër të tjera edhe për faktin se prezanton fotografi të vajzës së saj të vogël, e cila...

Së shpejti tabletë me ekrane elastike

Së shpejti do të arrijnë tabletë mjaft të hollë me ekrane elastike që mund të tërhiqen për të kaluar nga përmasa e vogël në...

Nokia lanson telefonat e rinj

Nokia 6 është telefoni i parë i prezantuar nga kompania e njohur finlandeze në konferencën që po e mban në panairin në Barcelonë. Telefoni ishte...

Mjekësi popullore e shkencë, 10 mënyra të thjeshta për një trup...

Një grup specialistësh gjermanë, të cilët janë munduar të përmbledhin dhe kombinojnë eksperiencën e mjekësisë popullore me arritjet e shkencës bashkëkohore, propozojnë 10 mënyra...

Mos i lini fëmijët të ndjekin lajme

Ajo se çfarë fëmijët shohin në televizor, ndikon në shëndetin e tyre mendor. Shëndeti mendor është jashtëzakonisht i rëndësishëm gjatë zhvillimit të fëmijëve. Studimet e fundit...

Flini më shumë se 9 orë gjumë? Ja çfarë tregon

Të fjeturit më shumë se 9 orë gjumë mund të jetë një tregues i hershëm i sëmundjes së Alzheimer. Shkencëtarët kanë zbuluar se ata...

DALIN NË SHITJE 70 MIJË BILETA PËR EUROVISION 2017

Sot më 14 shkurt ka filluar vala e parë e shitjes së biletave  për Eurovision Song Contest 2017, i cili do të mbahet në...

DËNOHET ME 6 MUAJ BURG VAJZA QË U FIKSUA PAS PRINC...

Princ Leka Zogu ka treguar me detaje se si ai dhe gruaja e tij, Elia Zaharia kanë hequr në kurriz nga Fitore Bekteshi, vajza...

Sonte në mbrëmje“Unaza e zjarrit”, fenomeni i jashtëzakonshëm

“Unaza e zjarrit”, fenomeni i jashtëzakonshëm që do ndodhë sonte në mbrëmje Eklipsi i parë i vitit 2017 do ndodhë nesër në mbrëmje. Hëna do zërë...

Zyrtare: Kosovari nënshkruan me skuadrën e njohur kroate (Foto)

Një kosovar ka nënshkruar kontratë profesionale me ekipin e madh kroat, Lokomotiva Zagreb, përcjell IndeksOnline Bëhet fjalë për Lirim Kastratin, i cili mbron ngjyrat e...

Teksti i plotë i ‘Redrum’, i përkthyer në shqip do t’ju...

Kënga e re e Era Istefit, një bashkëpunim i saj me Felix Snow u mendua fillimisht si një horror për shkak se ‘Redrum’ mbrapsh...

Rikthehet Xherdan Shaqiri

Xherdan Shaqiri, ylli i Stoke Cityt, është rikthyer nga lëndimi. Xherdan Shaqiri do të jetë pjesë e Stoke Cityt për ndeshjen ndaj Tottehamit, e cila...

E gjithë shkolla në këmbë, ndalohet dëbimi i refugjatit kosovar nga...

për të huaj i kanë ndarë atij dhe familjes një “Duldung” (status që nënkupton tolerim) për katër javë, shkruan leipziger internet zeitung dhe mediat...

Kush e ka pasion peshkimin duhet ta shohë patjetër këtë video

Peshkimi është një pasion që ndiqet nga shumë persona në mbarë botën. Ajo është një mënyrë e mirë për të kaluar kohën dhe tashmë me...

Edhe pse nuk janë muslimane, vënë hixhabin për një muaj

Duke marrë shkas nga Dita Botërore e Hixhabit, shtatë femra kanadeze nga Fort McMurray, Alberta, edhe pse nuk janë muslimane, kanë vendosur të mbulojnë...

Sekreti rus, ja pse duhen futur këmbët në ujë të akullt...

Me siguri që keni parë më parë se si rusët lahen në liqenet dhe lumenjtë e akullt dhe pyetni se pse dikush e bën...

5 ushqime pa yndyrë që mund të hani në mëngjes

Pavarësisht se të gjitha kompanitë dhe firmat ushqimore, qofshin ato industriale apo edhe bio, kanë për qëllim të shesin sa më shumë dhe sa...

Rene Rexhepi, kuzhinieri me famë botërore që gatuan me thartirë milingonash

Regjisori i dokumentarit që i kushtohet restorantit "Noma" të rene Rexhepit, Pierre Deshamps ka ndjekur prej disa vitesh me kamerën e tij zhvillimet në...
Close