Wednesday, January 24, 2018

Arkivat Përditshëm 01/02/2017

E tmerrshme/ Momenti kur nënës i bie foshnja nga duart nga...

Pamje tmerri ato kur një nëne të re i ka shpëtuar nga duart foshnja e saj dhe ka rënë nga shkallët lëvizëse nga një...

Prishtina me rreth 185 mijë turistë në vit (VIDEO)

Zhvillimi i turizmit në Kosovë ka bërë që Kosovën përkatësisht Prishtinën ta vizitojnë deri në 185.000 turistë në vit. Në Konferencën e mbajtur sot për...

Biznismeni Lazim Destani takime në SHBA me Republikanët e Trump-it

Biznismeni multimilioner nga Tetova Lazim Destani po qëndron sot në Uashington ku ka patur takime me senatorë dhe kongresmenë nga partia Republikane të cilës...

Ndodh vetëm në Maqedoni: Gruevski dhe Zaevi nuk kanë as shtëpi,...

Ndodh edhe kjo në Maqedoni, nga të dhënat e fundit nga Komisioni anti korrupsion, shihet se liderët e partive maqedonase nuk kanë as shtëpi...

Tetovë: Vdes shqiptari i cili pësoi infarkt në kazino (Foto)

Tetovari i cili sot pasdite pësoi infarkt në një kazino në Tetovë, ka ndërruar jetë në ambientet e kazinos. Pas lajmërimit se një person ka...

Ivanov: Ja kë do ta mandatojë për krijimin e qeverisë së...

Kryetari i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka folur pas takimit me kryetarët e partive politike në Maqedoni, Bilall Kasami, Ziadin Sela, Vesel Memedi, Ali Ahmeti,...

Londra e Parisi bashkohen për ekspozitën më unike me veprat e...

Londër, 1 shkurt - Veprat më të mëdha të Picassos po bëhen bashkë për “herë të parë” në një ekspozitë në Londër dhe në...

Revoltohet Alban Skënderaj: Shqiptarët trajtohen si bagëti! (FOTO)

Këngëtari Alban Skënderaj është shumë i ndjekur në rrjetet e tij sociale. Ai ndan shpesh me fansat fotografi nga veprimtaria e tij artistike ose jeta...

O shqiptare, o hiç fare. Dy bukuroshe shqiptare në casting për...

Të jesh një ndër ëngjëjt e “Victoria’s Secret” do ishte ëndrra e çdo modeleje. Mesa duket, edhe për dy modelet e njohura shqiptare, që...

Imany këndon me Era Istrefin

Kjo sepse gjithë popullariteti ndërkombëtar i këngës ende nuk ka mbaruar pasi pothuajse nuk ka mbetur askush pa e kënduar. E fundit që ka...

Aktori turk emocionin Almedën: Të marrësh vajzë nga Shqipëria është si...

Aktori i famshëm turk nuk humbet asnjë moment për ta bërë të lumtur të fejuarën e tij shqiptare. Edhe teksa linin Turqinë për të...

REKRUTËT SHQIPTARË NË ZVICËR VENDOSIN EMBLEMAT E SKËNDERBEUT NË UNIFORMËN USHTARAKE

Disa rekrutë të rinj shqiptarë në ushtrinë zvicerane, me krenari kanë vendosur disa emblema me portretin e heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, duke zëvendësuar...

Konkursi për policen më të bukur: Ja kush është fituesja

Nëna e një fëmijë u shpall fituese e një konkursi të çuditshëm në Rusi. Miss Policja synonte të kurorëzonte policen më të bukur. Fituese u shpall...

Prostitutat në Bangladesh, mes urisë, pisllëkut dhe… horrorit!

Bangladeshi është një prej vendeve të pakta myslimane në botë ku prostitucioni lejohet me ligj. Shtëpia publike e Kandaparas në distriktin e Tangailit është më...

EVROPA VENDOS HEQJEN E TARIFAVE ROAMING

Marrëveshja për heqjen e tarifave “roaming” në mesin e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian është një hap më pranë finalizimit pas një marrëveshje të...

PREMIERA E “BEAUTY AND THE BEAST” ME 17 MARS

Premiera e këtij filmi është më 17 mars, nëpër kinema dhe ky film është realizuar nga Walt Disney, me regji të Bill Condon, shkruan...

MAJLINDA KELMENDI SHPËRBLEHET ME 50 MIJË DOLLARË

Federata Ndërkombëtare e Xhudos (IJF) i ka shpërblyer 14 sportistë që e mbyllën vitin si numër 1 në botë, me 50 mijë dollarë shtesë...

Benzema nuk e lë Real Madridin (Foto)

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema ka kohë që nuk është në formën e tij më të mirë dhe ka pasur gjithmonë zëra për...

Ja pse thonë që “budalla brina s’ka” (Video)

Nëpër rrjetet sociale po qarkullon një video ku shihen dy të rinj të cilët gjuhen mes vete me fishekzjarrë gjatë Festivalit të Pranverës në...

Babai i dëshpëruar hedh foshnjën nga dritarja e makinës që po...

Çfarë do të bënit ju, nëse po qëndronit më fëmijën tuaj në një makinë që po fundoset dhe nuk ka asnjë lloj mënyre për...

Konsumoni këto 5 ushqime, për një gjumë të rehatshëm

Një nga sëmundjet e njohura që shkakton pagjumësi është insomnia, e cila ditët e sotme prek një në tre njerëz në mbarë botën. Teksa...

Këngëtarja sapo theu Instagramin me foton: “Jam shtatzënë, pres binjakë”

Ka vetëm pak minuta që ajo ka postuar në rrjetin social Instagram foton e cila për 20 minuta mori mbi 1.1 milion pëlqime. Fotoja...

Burri i pret veshët gruas( foto+18)

Një grua 23 vjeçe nga Afganistani ka rrëfyer se si bashkëshorti i saj i ka prerë veshët. Ajo tregon për BBC se burri i...

Këngëtarja shqiptare në mes të malit, gjysmë nudo duke pirë cigare!

Beatris Ramosaj duket së është konsumuese e rregullt e duhanit. Ajo madje është parë teksa pinë cigare në mes të malit, shkruan GazetaBlic. Përveç kësaj Beatris...

Mbaroi takimi Ivanov-Gruevski, ish-mandatari refuzon të jep deklaratë

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski, pas mbarimit të takimit me presidentin e shtetit Gjorge Ivanov, ka shfrytëzuar momentin kur gazetarët kanë qenë brenda dhe...

LSDM: Gruevski duhet të tregojë si ka kursyer e që është...

LSDM-ja përmes një komunikate të dërguar për media, ka kërkuar nga Nikolla Gruevski të tregojë mënyrën se si ka kursyer që është pasuruar aq...

Rruga Drejt- Kush do ta marre mandatin per Qeverine e re?

https://youtu.be/0QC0CW_GqCw

Rita Ora shtatzënë? (Foto)

Ylli i muzikes. Rita Ora këtë herë ajo ka zgjedhur që të “luajë” pak me fansat. Këngëtarja 27 vjecare ka postuar një fotografi ku shfaqet në...

Rrahje e tmerrshme në Prishtinë (VIDEO +18)

Dy persona janë rrahur sot në qendër të Prishtinës . Njëri nga personat ka ndalur veturën dhe i është vërsulur tjetrit duke e sulmuar...

Ahmeti pas takimit me Ivanovin: Të gjitha opsionet mbeten të hapura

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti pas takimit me presidentin Gjorge Ivanov tha se është biseduar se si të arrihet deri tek...

Ivanov ne takim me Ali Ahmetin

Si pjesë e konsultimeve me partitë politike për gjendjen aktuale politike në Maqedoni dhe formimin e Qeverisë së re,  presidenti i Republikës së Maqedonisë...

Tetovari merr infarkt në Kazino, arrinë ndihma e shpejtë

Në këto momente një tetovar i cili gjendet brenda në Kazino ka marrë Infarkt, ku menjëherë ka arritur ndihma e shpejtë për të konstatuar...

SHBA-ja pret Qeveri të re, Brukseli kërkon Qeveri me konsensus të...

Lidhur me kërkesën e VMRO-së drejtuar ambasadave të SHBA-së dhe BE-së për të sqaruar qëndrimet e tyre ndaj kërkesës së saj për zgjedhje të...

GRUEVSKI PESHON 230 MIJË EURO

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski disponon 230.000 euro, ndërsa ka paraqitur edhe tetë piktura të reja që kushtojnë dhjetëra mijëra euro. Gjithsej 180 mijë euro i...

Merkel falënderon hoxhën nga Shkupi (Dokument)

“Gruaja më e fuqishme” në botë, kancelarja gjermane Anxhela Merkel përmes një letre falënderon imamin nga Shkupi Benjamin Idrizi, përndryshe kryetar i “Forumit Islam...

Ka përfunduar takimi me “Aleanca për shqiptarët”/ Sela: Nuk kam koment

Pas takimit me përfaqësues të “Rilindjes me BESË”, Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov, u takua me përfaqësues të koalicionit “Aleanca për shqiptarët”. Në dalje pas...

Lëvizja BESA: Tani “topi” është te Kuvendi

Ka përfunduar takimi i Presidentit të shtetit Gjorge Ivanov me përfaqësues të koalicionit “Rilindje me BESË”. Pas daljes ata nuk u prononcuan për mediat se...

ASHMAA: TV Sitel me gjuhë të urrejtjes ndaj shqiptarëve

Agjencia për shërbime mediatike audio dhe audio vizuele “ASHMAA” konstaton se TV Sitel po përhapë gjuhë të urrejtjes dhe nxit diskriminim kundër shqiptarëve në...

Vendosja e qerpikëve fallco sjell këto probleme ….

Standardet e bukurisë, duket se i vendosin femrat përpara zgjedhjeve tejet të vështira. Nënshtrimi ndaj ndërhyrjeve kirurgjikale, operacionet plastike, trajtimet që nuk kanë fund...

Këto 5 gjërat çdo femër patjetër ti ketë në çantë

Shumica e grave thuasje kanë të njëjtat gjëra në çantën e tyre: një celular, kuletën (qoftë me lekë apo jo) kartat e kreditit, karta...

Keni probleme me gjumin ? Ja arsyeja…

Nuk ka gjë më të mirë sesa netët e kaluara tek miqtë… filma, ushqime të shijshme, biseda të gjata, duket se asgjë nuk mund...

Pse yjet e estradës përdorin nofka (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=BUFNbe83dW4

Dikur të dashuruar, sot nuk flasin me njëri tjetrin !

https://www.youtube.com/watch?v=QMj9fQSzJB4  

5 veshjet intime që do çmendin partnerin tuaj për Shën...

Jemi në prag të Shën Valentinit dhe me siguri keni nisur të mendoni për dhuratat e përshtatshme për partnerët tuaj. Por, kur flitet për...

Pse njerzit me sy të kaftë janë të veçant ?

Thonë se sytë janë pasqyra e shpirtit. Sytë gjithmonë janë tërheqës. Madje edhe shkencëtarët kohëve të fundit tregojnë se pas syve cili personalitet fshihet,...

20 ide briliante si të menaxhoni hapsirat e vogla

Keni shtëpin apo banesën e vogël ?! ja disa ide briliante që do të ju ndihmojnë në menaxhimin e hapsirave të vogla ose të...

Pse miqtë injorojnë Sinan Hoxhën? (Foto)

Mbrëmja e kaluar është kthyer në një moment stresues për këngëtarin Sinan Hoxha. Ai ka qenë duke darkuar në një restorant me miqtë dhe bashkëshorten...

Opozita kërkon shkarkimin e qeverisë, paralajmërojnë protesta

Tri partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën kanë mbajtur një takim të iniciuar nga AAK-ja lidhur me...

Bill Gates mund të bëhet “trilioneri” i parë në botë

“Themeluesi i Microsoft, Bill Gates mund të bëhet trilioneri i parë në botë brenda 25 viteve”, thotë një studim i ri i Oxfam, që...

3 shenjat alarmuese të menstruacioneve që duhet të lajmëroheni tek mjeku

Vështirësitë që përcjellen me menstruacione janë të zakonshme në fund të çdo muaji të ciklit menstrual, andaj edhe bëjnë pjesë tek vështirësitë më të...
Bitcoin(BTC)
10733.3
Ethereum(ETH)
969.308
Ripple(XRP)
1.31876
Bitcoin Cash(BCH)
1585.67
Cardano(ADA)
0.549535
Litecoin(LTC)
175.546
NEM(XEM)
0.914166
IOTA(MIOTA)
2.46527
Dash(DASH)
744.304
Monero(XMR)
300.147