Arkivat Përditshëm 02/02/2017

Seks me fëmijën shqiptar për 20 euro, arrestohet pedofili (Video)

Një 55-vjeçar italian është arrestuar pasditen e së martës pas ndaj tij ishte lëshuar një urdhër-ndalimi nga gjykata e Genova-s. 55-vjeçari, më banim në...

Alarm per bombe ne Gostivar

Mjet shperthyes ose para, nje sef metalik gjendet ne oborrin e Xhamise se Mahalles ne Gostivar Bombe ose para ! Policia e Gostivarit në sigurim...

AHMETI: BDI është vazhdimësi e UÇK-së. Fërçkovskit ia kam bërë 8...

Madje, në vijim të intervistës, lideri integrist Ali Ahmeti ka thënë se disa u bënë zëdhënës të Fërçkovskit e Bogoevskit dhe ai del e...

Ahmeti në ZigZag: Që 16 vite mediat shqipe kanë qenë të...

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti sonte në ZigZag në Tv Art tha se k;to 16 vite BDI-ja ka instaluar media të...

Ja çfarë veture ka Afërdita Dreshaj (FOTO)

Të gjithë nga ne e dimë se ‘Amerikanët’ dhe banuesit në Amerikë janë besnik të makinave që prodhohen në atë shtet por kështu nuk...

Ahmeti bombën ja lash Ivanovit ama fitilin e kam unë

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti sonte në ZigZag në Tv Art u shpreh se bombën ia dha presidentit Ivanov ama fitlilin...

Nusja ia tregon gishtin e mesëm vjehrrit, por e pëson keq...

Duket se gjesti i pamenduar mirë i një nuseje të re nervozoi pa masë vjehrrin e saj, i cili e nokautoi në momentin kur...

Serbët lëshojnë pe, pranojnë të rrënohet muri në Mitrovicë

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq është takuar pasditen e së enjtes me përfaqësuesit e Listës Serbe dhe kryetarit e komunave me shumicë serbe në...

Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit, kamioni bie në humnerë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit. Një kamion ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga dhe ka...

Zyrtare: Ronaldinho rikthehet në Barcelonë [video]

Barcelona ka konfirmuar se Ronaldinho është rikthyer në klub për të marrë rolin e ambasadorit të klubit. “Barcelona dhe Ronaldinho kanë arritur marrëveshje përmes së...

‘Miss Univers’ në Filipine, shqiptarja që fitoi ‘Miss Fotozhenia’ shpërblehet me...

Më 30 janar në Manila të Filipineve, në edicionin e 65 të më të bukurës në botë, Iris Mittenaere u shpall fituese e Miss...

UEFA shpërblen klubet e Shqipërisë me 333 mijë euro

Në një periudhë të vështirë financiare, UEFA i gjendet sërish pranë klubeve shqiptare. Janë 333 mijë euro, që do t’iu shpërndahen 4 skuadrave shqiptare, më...

Si të dukeni luksoze me veshje të lira

Megjithatë ka disa strategji për tu dukur luksozë me veshjet tona. Në thelb janë dy mënyra për pasur një luk të kushtueshëm. E para...

Shesheli alarmon se shqiptarët planifikojnë sulme të armatosur në veri

Lideri i Partisë Radikale Serbe (SRS), Vojisllav Sheshel ka deklaruar sot se disponon informata, sipas të cilave shqiptarët po planifikojnë që në ditët e...

Mesazhet që burrat i urrejnë

Meshkujt kanë përgatitur para një fjalim të tërë, shprehje, sjellje dhe janë bërë klasikë të mëdhenj të mesazheve, që përdoren në situata të ndryshme...

Vuçiq porosit serbët të jenë të qetë dhe të luftojnë për...

-Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq gjatë takimit që pati me përfaqësuesit politik serb në Kosovë, ka theksuar se serbët duhet të jenë të qetë dhe...

10 arsye mahnitëse pse ju duhet të mësoni një gjuhe të...

1- Rrisni fuqinë e mendjes tuaj Një psikologe në York University në Toronto, Ellen Bialystok, ka zbuluar se studentët që studiojnë gjuhë të huaja tentojnë...

Ja cilat informacione nuk duhet të publikoni në rrjetet sociale

Shumica informacionit që ruhet dhe shpërndahet në faqe mund të përdoret për qëllime të këqija, kështu që është e rëndësishme që të siguroheni se...

Shokuese: Thellohet kriza politike në Shqipëri, Presidenti Nishani refuzon Ambasadorin amerikan

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka refuzuar sot një takim me ambasadorin e SHBA-ve, Donald Lu. Lajmi konfirmohet për “BalkanWeb” nga burime zyrtare shumë pranë...

Dy deputetët e PDSH-së në heshtje totale

Derisa Lëvizja BESA dhe Aleanca për Shqiptarët kanë konfirmuar mbështetjen e tyre për Zaevin, për formimin e qeverisë së re, deputetët e PDSH-së akoma...

Besa dhe Aleanca do e mbështesin Zaevin

Bashkimi Demokratik për Integrim i është rikthyer konsultimeve partiake lidhur me pozicionin e saj pas takimit me presidentin Ivanov. Nga partia e Ahmetit nuk...

Prizreni do të bëhet me pishinë olimpike

Komuna e Prizrenit dhe Ministria e Kulturës kanë nënshkruar sot marrëveshje mirëkuptimi, për financimin e dy projekteve të rëndësishme rekreativo-sportive, një pishinë olimpike në...

Gjeorgjisë i liberalizohen vizat

Parlamenti Europian ka aprovuar propozimin për liberalizimin e vizave për Gjeorgjinë, duke u mundësuar kështu udhëtim pa viza qytetarëve të vendit të vogël ish-sovjetik,...

Shenjat e hershme të autizmit

Së fundmi në spitalin e fëmijëve në Boston, mjekët kanë zhvilluar disa teste të cilat kanë konsistuar në analizimin e aktivitetit të trurit tek...

Policia: Mos bini pre e dezinformatave

Policia e Kosvës ka reaguar ndaj disa shkrimeve të mediave serbe ku është potencuar se Policia e Kosovës ka shtuar prezencën dhe aktivitetet e...

Skandal në gjimnaz, mësuesja u tregon vaginën nxënësve

Një mësuese gjimnazi është arrestuar pas denoncimit të nxënëscve se ajo u kishte treguar vaginën gjatë orës së mësimit.  Njëri prej nxënësve e kishte regjistruar...

Kështu pastrohet lokali i kuzhinierit më të famshëm shqiptar në botë...

Kuzhinieri shqiptar që njihet si nga më të mirët në botë, Rene Rexhepi ka disiplinë në restorantin e tij. Puna atje kryhet me përgjegjësi dhe...

Mbesa e Presidentit Nishani “çmend” italianët (Foto)

Beniada Nishani (Jakic) është biondja elegante shqiptare, që po bën karrierë si modele dhe showgirl në Itali. Ajo ka lindur në Durrës më në...

Egjipti për herë të 8-të, në finalen e Kupës së Afrikës

Është Egjipti skuadra e parë finaliste e këtij edicioni të Kupës së Afrikës, kompeticion që po zhvillohet aktualisht në Gabon. Të besuarit e trajnerit Hector...

Luani sulmon makinën e turistëve

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=mDXcF-j4Ysw] Është momenti kur zemra rreh fort, pasi një luan i fuqishëm mashkull sulmon makinën e turistëve në një park të kafshëve të egra...

NUHIU TAKON KADETËT E RINJ

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu, sot, me kërkesën e tyre u takua me përfaqësuesit e kandidatëve për nëpunës policorë të cilët duhet...

Të vishesh si femrat moderne iraniane…

Sot në ditën e parë të shkurtit festohet Dita Botërore e Hixhabit. Kjo ditë u festua për herë të parë që në vitin 2013,...

Medaljet olimpike e Tokio 2020 do të prodhohen nga metali i...

Medaljet për Olimpiket e Tokios 2020 do të prodhohen nga metali i ricikluar nga telefona të vjetër celularë dhe pajisje të dhuruara nga publiku...

Dy orë ndërprerje nesër në aksin Kërçovë-Ohër

Minimi i autostradës Kërçovë – Ohër në pjesën Podvis – Preseka do të bëhet nesër prej orës 13 deri në ora 15, informoi sot...

A do të mblidhen 61 deputetë për Qeverinë e Re?

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=UkBwxbiW278/] A do të mblidhen 61 deputetë për Qeverinë e Re Presidenti e interpreton Kushtetutën sipas tekeve personale. Nuk i ndan mandatit liderit të partisë...

Flet maqedonasja qё kёndoi shqip “Suus”-in e Rona Nishliut: pse e...

Një këngëtare e njohur maqedonase, ka thyer një tabu duke kënduar shqip. Dhe kjo ndodh në një kohë kur raportet ndëretnike në Maqedoni ndodhen...

Projekti maqedonas për linjë hekurudhore Kërçovë-Lin(Pogradec), kur do bëhet realitet?

Ndërmarrja publike e Hekurudhave të Maqedonisë për infrastrukturë ka ngritur një iniciativë të kahmotshme që të lidhë dy vendet fqinje, Maqedoninë me Shqipërinë me...

Fryrja e buzëve, tendencë e frikshme

Tendencat më të fundit të vajzave për të fryrë buzët, kapakët e syve, mollëzave në faqe apo të tjera pjesë të trupit, kanë bërë...

Zbardhen detaje të reja/ Ja si e trafikoi drogën në Greqi...

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=MhYv816t_VI?width%3D640px%26amp%3Bheight%3D360px%26amp%3Btheme%3Ddark%26amp%3Bautoplay%3D1%26amp%3Bvq%3Dhd720%26amp%3Brel%3D0%26amp%3Bshowinfo%3D1%26amp%3Bmodestbranding%3D0%26amp%3Biv_load_policy%3D1%26amp%3Bcontrols%3D1%26amp%3Bautohide%3D2%26amp%3Bwmode%3Dopaque]   Emiljana Kokoni ishte 22-vjeçarja nga Lushnja që tentoi të transportonte 13.6 kg marijuanë drejt Athinës. Ajo u zbulua në qytetin e Igumenicës nga Policia...

FOTO/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen Itali–Shqipëri, çmimet për tifozët...

Më 14 mars do të luhet ndeshja Itali-Shqipëri e vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Rusi 2018” dhe tashmë Federata Italiane e futbollit ka njoftuar...

A do të veshin vajzat shqiptare pantallona të tilla… (Foto)

Pantallonat “bebi rozë” në vend të xhepave ta pasëm kanë dy pjesë të prera të mëdha që nxjerrin në pah mollaqet e prapanicës. Ndërkohë Angelique...

Milan transferon ish futbollistin e Juventusit (FOTO)

Milan mund të realizojë një përforcim në mbrojtje, edhe pse afati kalimtar i janarit është mbyllur. Martin Caceres mund të rikthehet në Serie A. Ish...

5 këshilla për të rinisur një martesë të dytë apo të...

Njerëzit optimistë dhe vitalë nuk e kanë të vështirë për të pasur një marrëdhënie të re pas dështimit në lidhjen e parë. Rëndësi ka të...

Kur Adelina Ismaili ishte në “Big Brother Albania” por banorët nuk...

Ishte edicioni i parë i “Big Brother Albania” dhe një ndër më të shikuarit. Në natën finale të këtij edicioni ishte e ftuar speciale këngëtarja...

Xhihadistët nga Ballkani “të lirë” në internet

Ndërsa vendet e Ballkanit kanë frenuar valën e luftëtarëve në luftërat e huaja, hapësira në internet është ende një parajsë për ekstremistët islamikë që...

“SHPIGEL”: ROJET KUFITARE EVROPIANE NË KUFIRIN GREQI-MAQEDONI

Mediat greke sot transmetojnë informacion të publikuar në onlajn edicionin e gazetës “Shpigel” se BE-ja shpejton për t’i ndihmuar policisë greke me dërgimin e...

Produktet toksike që po helmojnё fëmijët tanë

Ne jetojmё nё njё shoqёri tё orientuar drejt konsumit, qё na shtyn tё blejmё produkte pёr tё cilat nuk kemi nevojё, shumica e tё...

Zaev ka siguruar 61 nënshkrime për të marrë mandatin

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev veçmë ka siguruar 61 deputetë për të marrë mandatin për formim të qeverisë së re, njoftojnë burime të sigurta...

Arrestohet nje 56 vjeçar nga Tetova per akuze dhune

Policia e Tetovës, dje rreth orës 14 në rrugën “Lenin” në Tetovë kanë gjetur dhe arrestuar 56-vjeçarin SH.I nga Tetova i dënuar me një...

Papërgjegjësia e politikanëve po e thellon varfërinë

Përderisa po zgjatë teatri politik për shpalljen e “heronjve të rrejshëm të shekullit të ri në Maqedoni”, sipas një analize të publikuar rishtas nga...

Ky është gazetari, të cilin Trump e përzuri nga konferenca (Foto)

Një video tregon ku Donald Trump ka përjashtuar një gazetar nga një konferencë për shtyp është bërë tejet e shikuar në prag të ndalimit...

Llalla sulm të hapur SHBA: Donald Lu nuk je Zot këtu!...

Kryeprokurori Adriatik Llalla e ka quajtur sulm të hapur dhe jo diplomatik akuzën e ambasadorit amerikan në vendin tonë Donald Lu se Prokurori i...

Berat Buzhala i quan hajna Edi Ramen dhe Hashim Thacin

Berat Buzhala ka komentuar rreth paralajmërimit të intervistë së sontme në Klan Kosova në emisionin Zona e debatit ,ku të ftuar janë Kryeministi i...

Veseli takon homologun izraelit, i kërkon njohjen e pavarësisë së Kosovës

Veseli takon homologun izraelit, i kërkon njohjen e pavarësisë së Kosovës Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, gjatë qëndrimit të tij në...

Është realizuar thirrja e parë telefonike me kodin e ri telefonik...

Është realizuar thirrja e parë telefonike me kodin e ri telefonik të Kosovës, +383. Kjo u bë në konferencën për media të Drejtorit Menaxhues i...

Bashkohen gratë e Haradinajve, çfarë po festojnë! (FOTO)

Gratë bukuroshe të vëllezërve Haradinaj janë bashkuar si çdo herë tjetër për të kaluar momente së bashku. Ato çdo herë duken se janë shumë të...

AMBASADA TURKE SQARON PSE NUK NJIHEN DIPLOMAT E MAQEDONISË

Ambasada e Republikës së Turqisë në Shkup përmes një njoftimi me shkrim bëri të ditur se marrëveshja reciproke mes Maqedonisë dhe Turqisë për njohjen...

Kongresi vendos hetim për Ambasadën amerikane në Maqedoni

Kongresmeni udhëheqës republikan amerikan, Kristofer Smit paralajmëroi hetim për politizimin e rolit të Ambasadës amerikane në Maqedoni dhe i bëri thirrje sekretarit të sapoemëruar...

Publikohet çmimi i biletave për ndeshjen Itali-Shqipëri

Përkrahësit kuqezi kanë në dispozicion pak më shumë se 2 mijë vende në tribunën jugore të stadiumit “Renzo Barbera” të Palermos. Janë publikuar çmimet e...

Amerika mbështet dialogun Kosovë-Serbi

Amerika për dialog, ulje të tensioneve dhe komunikim direkt ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropë dhe Azi, Brian Hoyt Yee...

Rama: Pa shqiptarët nuk ka Maqedoni

Kryeministri Edi Rama në një intervistë ekskluzive për Tonight Ilva Tare, në Rtv Ora News flet për situatën në Maqedoni. Ilva Tare: Agjencia ruse Sputnik...

Imany këndon me Era Istrefin

Mesa duket kënga “BonBon” nuk ka ndërmend të zbresë nga këndi i hiteve. Kjo sepse gjithë popullariteti ndërkombëtar i këngës ende nuk ka mbaruar pasi...

WD: Ja si duhet ta fitojë Kosova vëmendjen e Donald Trump

Gazeta amerikane The Washington Diplomat ka shkruar për raportet Kosovë –SHBA dhe afeksionin e kosovarëve ndaj ish –Presidentit Clinton. Në një shkrim – bisedë me...

DW: Takim tmerrësisht i keq

Raundi i fundit i dialogut mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë dështoi në tërësi. Atmosfera e takimit në Bruksel përshkruhet si shumë e keqe. Delegacionet...

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s nesër në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg nesër do të vizitojë Kosovën. Kështu është bërë ditur përmes një njoftimi për media nga KFOR-i. Gjatë vizitës së...

Ivanov: Së pari shumicën, pastaj mandatin

Presidenti maqedonas, Gjorgje Ivanov, nuk e jep mandatin për formimin e qeverisë pa konfirmimin e shumicës në parlament. Ai ka ndërmarrë një nismë për...

Një fëmijë filloi të qante, nuk do ta besoni se si...

Sa herë që ky fëmijë fillon të qajë, reagimi i qenit është i pabesueshëm. Momentin kur fillon të qajë fëmija, qeni fillon duke kënduar “ninullën”,...

Kryeministri i Shqipërisë viziton Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nesër qëndron për vizitë në Kosovë. Gjatë qëndrimit në Prishtinë, Rama do ta vizitojë Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, lideri...

Pollozhani në “ClickPlus”: Për të qenë gjuha shqipe zyrtare dhe e...

Bajram Pollozhani në emisionin Click Plus në televizionin 21, theksoi se për tu bërë gjuha shqipe zyrtare në tërë territorin e Maqedonisë duhet të...

Alajdin Demiri: Lëvizja BESA është formuar për ta zhdukur BDI-në

Analisti politik Alajdin Demiri, në emisionin Click Plus në televizionin 21, theksoi se Lëvizja BESA është krijuar për të zhdukur BDI-në. “Lëvizja BESA është krijuar...

Grubi: Vendimi i Ali Ahmetit tregoi se BDI nuk është hipotekë...

Deputeti i BDI-së Artan Grubi sonte në Top-Show në Top-CHannel duke folur në lidhje me vendimin e Ahmetit me 29 janar u shpreh se...

Kujdes! Sot mjegull dhe ftohte

Moti në Maqedoni në mëngjes është me vranësira të ndryshueshme me mjegull në shumë lugina ku dukshmëria horizontale është kufizuar prej 200 deri në...

Kush eshte personi qe ka paguar 1.3 milion euro per banese...

  Banesa me e shtrejte ne Maqedoni eshte shitur ne Shkup me çmim prej 1.3 milion euro, ndersa me çmim me te lire eshte blere...

Arianit Hoxha: BESA do ta mbështes Zaevin, por me kushte…

Arianit Hoxha i Lëvizjes BESA, në emisionin Click Plus në tv21 ka theksuar se nëse Zaevi e pranon platformën ne do ta mbështesim, por...

Grubi: Nuk jemi peng i askujt, e as edhe të Gruevskit

Deputeti i BDI-së Artan Grubi në emisionin Top-Show u shpreh se BDI-ja e dëshmoi se nuk ishte peng i askujt. “Me 29 janar BDI e...

Vazhdon bllokimi i vendkalimit kufitar Maqedoni – Greqi në Evzoni

Komunikacioni në të gjitha rrugët e vendit po zhvillohet në kushte dimri, nëpër rrugë të lagështa. Borë e lehtë bie në Kodrën e Diellit....

Ndryshon ligji, ja kur mund te dilni ne pension

Gjykata Kushtetuese në seancën e sotme e largoi nenin 98, paragrafi 5, alinea 6 nga Ligji për shërbime administrative, i cili ka të bëjë...
Close