Wednesday, January 24, 2018

Arkivat Përditshëm 03/02/2017

“Mos vdis!”, poezia e Dritëroit që po thyen rrjetet sociale

Ajo është një ndër poezitë më të mira të tij, e cila po shpërndahet masivisht në rrjetet sociale menjëherë pas mësimit të lajmit se...

Ja si ka reaguar Era Istrefi mbas parodisë ‘Llom llom (VIDEO)

Pas më shumë se një viti, hitit ‘Bon Bon’ iu realizua edhe një parodi me titullin ‘Llom llom’. Një i ri me emrin Faton bëri...

Serbia zyrtarisht vë në gatishmëri ushtrinë për shkak të Kosovës

Kryetari i Këshillit të organizatave të veteranëve të Serbisë, Sasha Dujoviq e ka përshëndetur vendimit e Qeverisë së Serbisë për ngritjen e gatishmërisë së...

Ish-përfaqësuesi i Zvicrës e quan Xhakën “budalla”

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka është quajtur “budalla” nga njëri prej lojtarëve më të mirë që ka pasur Zvicra ndonjëherë. Kubilay Turkyilmaz, i cili...

Çfarë duhet të hamë në darkë e çfarë jo, për një...

Sipas ekspertit të gjumit të britanikes Independent, Sammy Margo, ka një listë ushqimesh të duhura për kohën para gjumit. Margo shpjegon se ushqime të caktuara...

Quo Vadis Maqedoni? Quo Vadis Ballkan?

Ish-ambasadorja gjermane në Maqedoni, Gudrun Steinacker mbi zhvillimet në Maqedoni e rajon, investimin politik e ekonomik shumëvjeçar të BE-së e Berlinit dhe mungesën e...

Video +16/ Vdes pronari i klubit, bie nga dritarja pas sherrit...

Një biznesmen i njohur rus, bashkëpronar i klubit të natës “Soho” në Moskë, ka gjetur vdekjen në mënyrë tragjike. Një video amatore ka kapur momentin...

Kush urdhëroj që Leonora ta tërhiqte padinë ndaj Adelinës?

Dy këngëtaret më të njohura e më të dashura të skenës sonë, Leonora Jakupi dhe Adelina Ismaili kanë shkëlqyer gjithmonë. Por, ato përherë kanë...

Pioli: A e dini pse s’e kam mposhtur kurrë Juven? Se...

Eliminimi nga Lazio në Kupën e Italisë nuk ka lënë asnjë pasojë në kampin zikaltër. Të paktën kështu pretendon trajneri i Interit, Stefano Pioli,...

Xhesika Ndoji kërcënon biznesmenin, ja si do të paguajë atë që...

Këngëtarja Xhesika Ndoji ëshët pyetur nga moderatori Arjan Çani në lidhje me raportin e saj me biznesmenin nga Maqedonia. Këngëtarja ka muhuar këtë lidhje madje...

Gjendet kontinenti i humbur!

Shkencëtarët nga Universiteti i Witwatersrand pretendojnë se kanë gjetur mbetjet e një “kontinenti të humbur” nën ishullin e Mauritius. Ishulli në fjalë është mjaft i...

Analistët: Kush i pari do të sigurojë shumicë prej 61 deputetëve?...

Vendimi i Presidentit Ivanov për të kërkuar dëshmi nga partitë se mund të sigurojnë shumicë parlamentare, pas çka do të mund ta merrnin mandatin,...

Kryetari Bilall Kasami takohet me Ambasadoren OSBE-së në Shkup, Nina Suomalainen

Sot, kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami së bashku me një delegacion i përbërë nga anëtarët e Kryesisë Qendrore Bejtulla Demirin dhe Blerim Sejdiu,...

AHMETI: ERDHI KOHA QË E VËRTETA TË DEL NË SHESH

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka pritur sot në një takim pune në selinë e BDI-së në Tetovë, Shefen e Misionit...

Ndodhi e dhimbshme kosovare, lopa futet në Audi 80-she (Foto)

Indeksonline pak orë më parë raportoi për një ngjarje të rrallë ku një viç në Kosovë ishte ngarkuar në një Golf 2-sh. Por skena...

“Shuhet” Dritëro Agolli – Politika përcjell me dhimbje ndarjen nga jeta...

Ndarja nga jeta e shkrimtarit Dritëroi Agolli është një humbje e madhe jo vetëm për letrat shqipe, por dhe politikën. I pari që ka përcjellë...

Kadare: Ndarja nga jeta e Agollit, lajmi më tronditës i këtij...

Shkrimtari i mirënjohur Ismail Kadara e ka konsideruar lajmin për ndarjen nga jeta të Dritëro Agollit, një nga njoftimet më tronditëse të këtij dimri. Nga...

Tri dëshmi që nuk mund t’i besosh kolegut të punës!

Keni ndjenjën që kolegut në punë thjesht nuk mund t’i besoni? Në vazhdim lexoni cilat janë shenjat të cilat tregojnë dyshimin tuaj. 1. Merr të...

Ide gjeniale për të përdorur një pirun

Piruni i cili ndodhet çdo ditë në tavolinat tona na shërben për të ngrënë dhe është i pazëvendësueshëm. Përveçëse për të ngrënë ka dhe mënyra...

Shokohen mjekët, gjejnë insektin gjallë në kafkën e gruas

Një grua ndjeu dhimbje të forta koke dhe ‘djegie”, ndërsa mjekët mbetën të habitur kur në kafkën e saj gjetën një insekt. Gruaja e quajtur...

Dëshira Ahmeti Kërliu dhe rikthimi i saj i lumtur me Dona...

Tiranë,3 Shkurt /ATSH-Flora Nikolla/.- Dëshira Ahmeti Kërliu, do të interpretojë rolin e Dona Annës në operan “Don Giavoni” të Moxart , vepër që  do...

Lajm i keq për Shaqirin (Foto)

Xherdan Shaqiri edhe këtë javë pritet të mungoj për Stoke Cityn. Menaxheri, Mark Hughes e ka konfirmuar se lojtari i kombëtares zvicerane pritet të mungoj...

Aksidentohen dy makina në autostradën Gostivar-Tetovë, lëndohen 3 persona

Në autostradën Gostivar-Tetovë, në afërsi të pagesës rrugore, dje ka ndodhur një aksident trafiku ku janë të përfshirë dy automjete, “Passat”, me targa të...

Ky është sportisti më i pasur në botë (Foto)

Ciristiano Ronaldo është sportisti më i pasur në botë Sipas një studimi nga magazina amerikane, Forbes, Ciristiano Ronaldo është sportisti më i pasur në botë....

Artan Grubi: Ne duam të integrohemi në NATO dhe në BE,...

Deputeti i Bashkimit Demokratik per Integrim ne faqen e tij zyrtare ne facebook ka shkruar:Të gjitha të arriturat në 16 vjecarin e fundit në...

Jugohromi nuk do të mund të rifilloj me punë pa vendosjen...

Ministria e ambientit jetësor ka hedhur poshtë kërkesën e drejtuesve dhe të sindikatës së Jugohromit për rifillimin me punë të metalurgjikut nga nga marsi...

Njihuni me 21-vjeçaren “barbi” nga Kazakistani (FOTO)

“Barbi i Kazakistanit” është vetëm 21 vjeç dhe quhet Dinara Rakhimbaeva. Vajza e re, e cila studion financë në Universitetin Notingem në Angli ka postuar...

A ishte në lidhje Angela Martini me Blerim Destanin?

Paraqitjet e shpeshta së bashku të Angela Martinit me aktorin Blerim Destanin, për kohë të gjatë ishin temë diskutimi në mediet shqiptare. U fol e...

Vogëlushi 7-vjeçar gjeti në plehra një qese plot me para, nuk...

Një 7 vjeçar nga Karolina e Jugut bëri "zbulimin e jetës" pasi gjeti një çantë të vjedhur të mbushur plot me para. "Nuk e di...

Botohet në gjuhën angleze “Kamarja e turpit” e Kadaresë

Botohet në gjuhën angleze një nga veprat e shkrimtarit të mirënjohur Ismail Kadare. 40 vjet pas botimit të tij të parë më 1978 si pjesë...

Gjarpri i ngec në llapën e veshit (FOTO)

Një grua amerikane, ka arritur që të “fusë” gjarprin në llapën e veshit të saj. Ashley Glawe ka postuar një fotografi ku shihej në spital dhe...

Popullsia e botës në vitin 2100 do të jetë 11.2 miliardë

Popullsia e botës e cila sot është 7.5 miliardë, pritet që në vitin 2100 të jetë 11.2 miliardë. Pas 5 vitesh India do të...

BLLOKOHET MACJA MBI SHTYLLËN ELEKTRIKE NË GAZI BABË (FOTO)

Një mace është bllokuar në telat e një prej shtyllave elektrike në lagjen e Gazi Babës. Prej fotografive që arriti t’i siguron gazeta KOHA,...

Aleanca për Shqiptarët: Shqiptarët kanë qenë dhe mbesin me Evropën dhe...

“Deklarata e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë lidhur me zhvillimet e fundit në Maqedoni, paraqet një tentim për ta ndërruar diskursin dhe...

Dramë në një xhami të Gostivarit, besimtarët u frikësuan se dikush...

Para tre ditëve me 31 e muajit të kaluar, një person i panjohur është futur në xhaminë Lagja e re që gjendet në rrugën...

Lëvizja BESA: E mbështesim punën e ambasadorit Bejli

Pas reagimit jodiplomatik dhe të palogjikshëm të disa qarqeve politike dhe mediale në Maqedoni kundër punës së ambasadorit të SHBA-ve në Shkup, Xhes Bejli,...

E trishtueshme, Gylsereni vdes në ditën e dasmës së saj (Video)

Është një ndër serialet më të shikuara. Bëhet fjalë për serialin ‘Paramparça’ apo‘Fate të Lidhura’. E njëra ndër aktorët kryesore në këtë serial, Gylsereni apo Nurgül...

Nis protesta para EVN-së në Tetovë (LIVE/VIDEO)

Qindra tetovar sot protestojnë për rrymën e shtrenjt para EVN-së. Protestuesit kanë nisur nga qendra e Tetovës deri te zyrat e EVN-së. Sipas protestuesve thuhet...

Shkelet polici ne Tetove

Dje rreth orës 10:55 në Tetovë, përderisa polici ka qenë duke punuar me karrotrecin në qarkun e rrugës ‘Jane Sandaski’ dhe rr. ‘Gj.Stojçevski’, ka...

Si ti arrgëtoni fëmijët në shtëpi

Ja disa fotografi përmes të cilave ju mund ti argëtoni fëmijet tuaj, madje disa metoda praktike që ju të kryni punë dhe fëmijët të...

Rudina Xhunga ble tortën për ditëlindjen e vajzës por shikoni se...

Vogëlushja e ish zëvendësministrit të Mbrojtjes Dritan Hila aktualisht moderator i emisionit politik dhe e gazetares së njohur Rudina Xhunga Alana, mbushi 4 vjeç....

E kaluara e gruas që u bë numri dy i CIA-s

Zyrtarja që shërbeu me vite të tëra në Agjencinë Qendrore të Inteligjencës (CIA) e që ishte përgjegjëse për operacione dhe burgim të fshehtë në...

Si ti arrgëtoni fëmijët në shtëpi

Ja disa fotografi përmes të cilave ju mund ti argëtoni fëmijet tuaj, madje disa metoda praktike që ju të kryni punë dhe fëmijët të...

Arrestohet futbollisti i Atletico Madridit (Foto)

Lucas Hernandez është arrestuar sot në mëngjes në shtëpinë e tij në Las Rozas. Lojtari i Atletico Madridit, do të kaloi sot para drejtësisë, për...

APPLE FITON 78 MILIARDË DOLLARË NGA SHITJA E IPHONE

Tremujori i fundit i vitit 2016 për kompaninë Apple ka shënuar një rekord të ri sa përket të ardhurave nga shitja e telefonit iPhone. Kompania...

Dita e Hixhabit: 5 shamimbajtëset e para në Shqipërinë e pas...

Nga Bardha Nergjoni Ka kaluar afro çerek shekulli që kur ato vendosën që në pamjen e tyre të futej një risi, gati e harruar nga...

S’do të ketë luftë me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar në Zona e Debatit në Klan Kosova – ku është i ftuar bashkë me kryeministrin e Shqipërisë,...

Si të sillen me bebt nënat e reja

Të gjithë e dimë, që nuk ekziston një manual për prindërimin dhe të gjithë gjënden të papërgatitur përballë këtij fakti. Por si duhet të...

Sot në Tetovë zhvillohet protesta: Të gjithë kundër EVN-së

Gjatë ditës së sotme (03.02.2017) në Tetovë pritet të mbahet protest kundër EVN-së. Në vazhdim e keni mesazhin e shkruar nga organizuesit e protestes: Për protestën...

8 mënzra si të kemi IQ më të lartë në kohë...

Që nga momenti kur kuptojmë se për të ia dalë mbanë në jetë, duhet të jemi të zgjuar, mund të përdorim 8 mënyra të...
Bitcoin(BTC)
10733.3
Ethereum(ETH)
969.308
Ripple(XRP)
1.31876
Bitcoin Cash(BCH)
1585.67
Cardano(ADA)
0.549535
Litecoin(LTC)
175.546
NEM(XEM)
0.914166
IOTA(MIOTA)
2.46527
Dash(DASH)
744.304
Monero(XMR)
300.147