Wednesday, January 24, 2018

Arkivat Përditshëm 04/02/2017

Përplaset treni me autobus, 10 serbë të lënduar

Një tren mallrash dhe një autobus, janë përplasur sot në Mali Zvornik të Serbisë, ku si pasojë janë lënduar mbi 10 persona. Përplasja mes trenit...

Përfitoi 500 mijë dollarë duke u hequr si invalide, arrestohet pasi...

Një grua e cila u hoq si invalide për vite me rradhë, me pretekstin që nuk ileviste dot krahët, fitoi 500 mijë dollarë. Maribel...

Finlanda paguan të papunët 560 euro në muaj që të gjejnë...

Finlanda është bërë vendi i parë në Europë që paguan qytetarët e papunë me një pagë mujore, diku rreth 560 euro. Ky është një eksperiment...

Ishulli në Karaibe del në shitje, ja sa kushton (foto)

Një ishull i Karaibeve prej katër hektarësh është nxjerrë në shitje në eBay. Ishulli Virginia Caye ndodhet jo shumë larg brigjeve të Belize dhe...

Dy cjapeve u ngel koka në një kovë, mezi ua heqin...

Dy cjapeve u ngel koka në një kovë, mezi ua heqin (Video/Foto) Në një video që po qarkullon në internet shihen dy cjap të cilëve...

Përgjaket ylli i Barcelonës (Video

Barcelona po zhvillon ndeshjen e La Ligës kundër Athletic Bilbaos. Një duel në ajër i ka kushtuar shumë rëndë mesfushorit të Barcelonës, Rafinha. Ai është përgjakur...

Flakron Bexheti:Ambasadorët amerikan Xhes Bejli dhe Donald Lu, dy ikona të...

Ambasadori Amerikan në Shkup Bejli dhe ai në Tiranë Lu, ishin dhe akoma janë kujdestar të së Drejtës dhe Paqës në këto dy shtete...

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, disa të lënduar

Në autostradën Tiranë-Durrës një orë më parë ka ndodhur një aksident automobilistik ku kanë mbetur të lënduar disa persona identiteti i të cilëve nuk...

Zedhenesi i LSDM-se -Së shpejti do të kemi Qeveri!

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov tha se kjo parti është përkushtuar që të gjejë sa më shpejt një zgjidhje efikase për formimin e qeverisë. “Gjatë...

4 të vdekur nga zjarri në një kënd lodrash

Të paktën katër persona kanë humbur jetën si pasojë e zjarrit që ka përfshirë një qendër tregtare në qytetin koreano-jugor, Hwaseong. Sipas të dhënave, zjarri...

Besa: Nuk kemi informacione se prokuroria heton financimin e partisë tonë

Lëvizja Besa ka reaguar pas informacioneve se prokuroria ka nisur hetim kundër disa OJQ-ve dhe Lëvizjes Besa për financimin e tyre. Nga Besa thonë...

Georgievski: Platforma shqiptare do të thotë federatë

Ish kryeministri dhe lideri i VMRO-DPMNE, Ljupço Georgievski vlerëson se platforma shqiptare përfaqëson nënshkrimin e Marrëveshjes së Ohrit. Sipas tij kërkesa e shqiptarëve që...

Banorët e Nerashtit përballet me mungesën e ujit të pijshëm

Assesi të merr fund problemi disa vjeçar më ujin e pijshëm në fshatin Nerasht të Tetovës. Edhe pse një vit më parë u lëshua...

Ja kur do të formohet Qeveria e re?!

Procesi i mbledhjes së nënshkrimeve të deputetëve për emërimin e mandatarit të dytë po stagnon. Kjo fundjavë do të kalojë pa asnjë aktivitet konkret...

Vidhen 100 mijë euro nga një fabrikë mobiljesh në Tetovë

Banori i Reçicës së Madhe të Tetovës i moshës 48 vjeçare mbrëmë ka paraqitur në stacionin policor në Tetovë se nga zyra e firmës...

Rita Ora bën operacion hundën? Shikojeni si është transformuar këngëtarja (FOTO)

Rita Ora ka befasuar fansat më fotografitë e saj të fundit në rrjetet socialë. Këngëtarja më origjinë shqiptare ndau disa foto në Instagram përmes...

Modelja ruse që ‘ia kalon’ edhe Kimit (Foto)

Anastasiya Kvitko është emëruar “Kim Kardashian i Rusisë”, falë trupit të saj seksi. Modelja 21-vjeçare është krahasuar me Kim Kardashian falë formës së trupit të...

Festivali i orkidesë në Londër, traditë mbi 20 vjeçare

Festivali i Orkideve ka filluar edhe këtë vit në kryeqytetin britanik në Londër. Në Festivalin e kopshtit botanik Kew Garden janë ekspozuar 3.600 orkideje, për...

Raste të çuditshme: Ja njerëzit që janë ringjallur sërish

Ndonëse një fakt i njohur botërisht thotë që vdekja është stacioni i fundit, në të cilin duhet të shkojnë të gjithë njerëzit dhe nga...

Puna keqe është më stresuese se papunësia

Me këtë temë janë marrë hulumtuesit e Qendrës për shëndet mendor nga Universiteti Nacional në Australi, ndërsa në hulumtim kanë marrë pjesë më shumë...

Gripi e “prish” derbin e sotëm

RB Leipzig do të përballet me Borussia Dortmundin në kuadër të javës 19-të të kampionatit gjerman, por në fushë do të jetë më shumë...

Platforma shqiptare mbi postet shtetërore

Dështimi i ish-kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski, për ta formuar qeverinë e re vuri në pah edhe një herë fuqinë e palës shqiptare atje....

Muri nuk do te hiqet teresisht, ja njoftimi i Qeverise se...

Qeveria e Kosoves ka njoftuar nëpërmjet një komunikate, pas orës 2 të mëngjesit të së shtunës, që ka pajtim për rrëzimin e murit në...

Sot testohet alarmi në Prishtine

Komuna e Prishtinës njofton se sot në orën 12:00, do të bëhet testimi i radhës i sistemit të alarmimit në qytet.

Silva Gunbardhi flet pas operacionit: Unë e di sa kam vuajtur...

Vetëm para disa ditësh këngëtarja e mirënjohur e skenës shqiptare tregoi se vuante nga shikimi dhe kishte plot 10 vite me këtë problem. Por më...

Trump jep urdhër: Ja si duhet të vishen meshkujt dhe femrat...

Gazetari i vjetër i politikës, Miachel Allen ka deklaruar se Presidenti i 45-të i SHBA-ve ka opinione specifike se si duhet të vishen punonjësit...

Thirrja “Allahu Ekber”! Pse terroristët vrasin mbi këtë frazë?

Pas cdo sulmi, terroristët thërrasin nën emrin “Allahu Ekber” dhe vrasin mijëra njerëz. Por çfarë do të thotë shprehja “Allahu Ekber”? Fraza “Allahu Ekber”, ka qenë...

A është Shqipëria vendi që do të bëhet shtab i ri...

Ekspertët e terrorit kanë pohuar se një komb europian qendror mund të përdoret si një qendër për terroristët e ISIS në të ardhmen. Referuar një...

Arrihet marrëveshja për murin në Mitrovicë: Pajtohen për rrëzimin

Qeveria e Kosoves ka njoftuar nëpërmjet një komunikate, pas orës 2 të mëngjesit të së shtunës, që është arritur pajtimi për rrëzimin e murit...

Protestat në Rumani nuk ndalen, dita e katërt

Protestat në Rumani kundër dekretit të dekriminalizimit kanë hyrë në ditën e tyre të katërt, ndërkohë që ombudsman-i i vendit, e ka sfiduar dekretin...

Të dielën Dritëro Agolli do të përcillet me nderimet më të...

Të dielën do i jepet lamtumira mjeshtrit të letrave Dritëro Agolli. Ai do të përcillet me nderimet më të larta. Ministria e Kulturës ka bërë...

U shit nga ISIS, u ble nga myslimanët. Sot ribashkohet me...

Emri i tij ishte Ayman, por çifti i bashkëshortëve që e rikthyen djaloshin në fshatin e tij të lindjes në Irak, pasi e kishin...

Shqipëria e Kosova, “bashkim kombëtar” për pensionet

Qeveria shqiptare ka miratuar në parim marrëveshjen me qeverinë e Kosovës për vërtetimin e periudhave të sigurimit për realizimin e së drejtës për pension. Marrëveshja...

Kush është shkaktari kryesor i ftohjes – moti i ftohtë apo...

Mbase këto ditë nuk keni qenë të detyruar ta dërgoni fëmijën te mjeku, për shkak që pritja para dyerve të ambulancave është plot fëmijë...

Mjegull e madhe sot, beni kujdes, ja temperaturat

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm dhe me mjegulla. Në disa vende do të ketë shi të lehtë, ndërsa në pjesët...

Maqedonia bën pjesë në vendet e rrezikuara nga sulmet terroriste

Maqedonia mund të ballafaqohet me sulme terroriste dhe kërcënimet ekzistojnë. Sipas mediave britanike, të cilat thirren në të dhëna të shërbimeve sekrete, duhet që...
Bitcoin(BTC)
10733.3
Ethereum(ETH)
969.308
Ripple(XRP)
1.31876
Bitcoin Cash(BCH)
1585.67
Cardano(ADA)
0.549535
Litecoin(LTC)
175.546
NEM(XEM)
0.914166
IOTA(MIOTA)
2.46527
Dash(DASH)
744.304
Monero(XMR)
300.147