Wednesday, January 24, 2018

Arkivat Përditshëm 06/02/2017

“Ndotja e ajrit ne Karposh vjen nga Kosova”!!!

Portali maqedonas ka dhene nje artikull ne te cilin thuhet se ndotja e ajrit vjen nga Kosova. Me sakt ne lajmin shkruhet se nga Komuna...

Baballarët shqiptarë kalojnë gjithnjë e më shumë kohë me fëmijët (Foto)

Figura e babait në familjet shqiptare ka qenë prej vitesh ajo e një kryetari hijerëndë në shtëpi, i cili dashurinë e tij për fëmijët...

Deputeti po më ofron 700 euro rrogë, por puna që më...

Ne faqen rrëfime ne facebook ka shkruajtur nje vajzë e cila ka rrëfyer në kushte anonime se çfarë i kishte ofruar një deputet i parlamentit...

Sharapova pa të brendshme në emision, fotografitë e saj ‘pushtojnë’ internetin

Tenistja e bukur ruse është dukur mjaft elegante në veshjen e saj, por sipas fotografive që kanë pushtuar mediet botërore, shihet se ajo nuk...

Brenda jahtit superluksoz 360 milionë paund të manjatit rus/video

Superjahti me vlerë 450 milionë dollarë është nisur një natë më parë nga porti i Nobiskrugut në Gjermani me destinacion jugun e Spanjës, ku...

Mediat gjermane shkruajnë kundër Era Istrefit: Nuk mund të krahasohet me...

Mediat gjermane kanë shkruar së fundmi për Era Istrefin. Ato raportojnë se këngëtarja ka kohë që është një yll në Kosovë dhe Shqipëri. Por, në...

Pse nuk duhet të mbajmë pasqyre në dhomën e gjumit

Teknika kineze e njohur si Feng Shui është një teknikë mjaft e njohur. Ajo ka një sërë interpretimesh për çështje të ndryshme mbi jetën. Një...

Sheqerinska në Tivoli në Shkup në takim me përfaqësues të Lëvizjes...

Nënkryetarja e LSDM Radmila Sheqerinska për momentin në restaurant Tivoli në Shkup është duke mbajtur një takim me përfaqësues të Lëvizjes Besa, shkruan Zhurnal. Nuk...

Analiza e fshehtë e CIA-së në vitin 1979: Kështu ishte menduar...

Si e kishte analizuar CIA amerikane politikën e kahmotshme shqiptare për pavarësinë e Kosovës, metodat brutale të Aleksandar Rankoviqit dhe idenë e republikës shqiptare...

A po shkon Maqedonia drejt Koalicionit LSDM-BDI? Ja çfarë u bisedua...

Zyrtarë të lartë të partive Lidhja Social Demokrate dhe Bashkimi Demokratik për Integrim u takuan të hënën në Shkup për të biseduar në lidhje...

Në shkollat e Shqipërisë ka nisur mësimi i fesë (VIDEO)

Nxënësit në shkollat shqiptare po marrin njohuri mbi besimet fetare. Projekti pilot i Ministrisë së Arsimit 10 shkolla në 5 qarqe të vendit ka...

Hashim Thaçi: Brezovicën do ta bëjmë atraktive për këtë pjesë të...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se do ta bëjnë Brezovicën atraktive për këtë pjeaë të Evropës, raporton Gazeta Blic. Shënimi i plotë Ja...

Drejtori i Postës së Maqedonisë Faadis Rexhepi për vizitë në Postën...

Drejtori gjeneral i Postës së Maqedonisë Faadis Rexhepi, i shoqëruar nga drejtori për operacione postare Remzi Abdullahi, udhëheqësi i sektorit për IT Gjorgji Kokinovski...

Vajza i heq shoqes të brendshmet në publik, video bën xhiron...

Eighty83Three"  është grupi i vajzave që organizojnë filmime qesharake në ambiente publike dhe jo vetëm. Shpesh videot e tyre bëhen virale dhe shpërndahen gjerësisht...

Arifi: Vendimin përfundimtar do ta merr kryetari Ahmeti (Video)

Pas një takimi ndërmjet përfaqësuesve të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) dhe Lidhjes Social-Demokrate (LSDM), nënkryetarja e BDI-së, Teuta Arifi para mediave ka theksuar...

Sheqerinska: Me BDI-në biseduam sesi të dilet nga kriza që e...

Sot kemi pasur një takim të shkurtër me përfaqësuesit e BDI-së. Biseduam sesi Maqedonia të del nga kriza politike, tha pas takimit me delegacionin...

Shtrembërohet minarja e xhamisë Allaxha në Shkup, afër rrënimit? (Foto)

Këto janë dy fotografi me pamje të Shkupit. Në fotografinë e parë, pos trafikut kaotik dhe autobusave urban të stilit të Londrës, shihen edhe...

Rohrabacher: Maqedonia duhet të ndahet (Video)

Kongresmeni amerikan Dana Rohrabacher thotë se Maqedonia nuk është një shtet dhe se duhet të ndahet. Në një intervistë për VizionPlus nga Tirana Rohrabacher ka...

Muhamed Zekiri: Kryeminister i Maqedonise do te jete Zoran Zaev!

Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri përmes profilit të tij ka komentuar fillimin e bisedimeve midis LSDM dhe BDI për formimin e Qeverisë. Por ai...

Mënyra si e mbani telefonin në dorë flet për karakterin tuaj

Mënyra se si ju e mbani telefonin flet shumë për karakterin tuaj. Më poshtë keni një foto ku tregohen mënyrat e mbajtjes së telefonit,...

Skiatori austriak rrëzohet nga 200 metra lartësi (Video)

Skiatori austriak, Gregor Schlierenzauer ka kaluar pa lëndime të rënda, pasi u rrëzua në kërcimin ski në Oberstdorf. Gregor u rikthye në konkurencë në fillim...

Ja pse duhet të lini një monedhë në frigorifer para se...

Nëse po mendoni të shkoni me pushime dhe doni të lini ushqim në frigorifer, ky artikull nuk duhet t’ju kalojë pa lexuar. Do të ndajmë...

Homazh përmes vargjeve të Dritëro Agollit

Vebi Bexheti Edije se kur do vdesish ,e pritje se do vijë ajo ditë, prandaj porosite:,, Pas dite do vdes, e bëmani gati kufomën”. Nuk...

Kryetari i BFI-së, Reis Ul Ulema Sulejman ef. Rexhepi takoi kryetarin...

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë, Reis Ul Ulema Sulejman ef. Rexhepi, i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm Irsal ef. Jakupi,...

Transport publik falas në Shkup për uljen e ndotjes së ajrit

Qyteti i Shkupit prej nesër vendos transport publik falas në të gjitha autobusët e NTP Shkup dhe te transportuesit privatë për të gjithë qytetarët...

Spitali i Tetovës i përgjigjet Lëvizjes Besa

Spitali Klinik i Tetovës ka vite që pëson ndryshime të një pas njëshme, duke filluar nga objekti i ri dhe pajisja e tij me...

Ja kush është Fllanxa nga Maqedonia, që u arrestua për prostitucion...

11 persona janë vënë në pranga, mes tyre dhe një punonjës policie, në sajë të operacionit të koduar “Free Taxi”. Ka qenë vetë drejtori...

Shkupjani kërcënon ambasadorin amerikan përmes facebook-ut

Sektori për krim kibernetik dhe forenzikë digjitale ka ngritur padi penale kundër T.T. 34 vjeqar nga Shkupi përshkak të dyshimit për kryerje të veprës...

Befason Neymar: Kjo është liga më e fortë në botë sipas...

Ylli i Barcelonës braziianiNeymar, ka folur në një intervistë të gjatë për “AS”, për garën e madhe që do të jetë për titull, e...

Kjo është arsyeja pse rusët nuk buzëqeshin kurrë

Kjo sigurisht tingëllon si një paragjykim i madh, por lexoni tutje për të kuptuar se për çfarë bëhet fjalë. Kuba Krys, një psikolog në...

Ja ku po zhvillohen bisedimet mes BDI dhe LSDM (Video)

Përfaqësues të lartë të LSDM-së dhe BDI-së po zhvillojnë takime për formimin e Qeverisë. LSDM është e përfaqësuar nga Radmilla Shekerinska, Renata Deskoska dhe Oliver...

Le Pen kritikon BE’në dhe Islamin radikal

Liderja e së djathtës ekstreme në Francë, Marine Le Pen, e ka filluar fushatën e saj për zgjedhjet presidenciale, duke premtuar se Franca do...

Lëvizja BESA: Spitali Klinik i Tetovës në sëmundje kronike të paafësisë...

Ndonëse e kemi thënë në disa raste se Spitali Klinik i Tetovës është bërë një qendër spitalore, ku njerëzit lutem të mos kenë nevojë...

“Elifi” divorcohet nga bashkëshorti, por gjen dashurinë e re

Teksa akoma flitet për divorcin e saj me aktorin Onur Saylak, me të cilin kishte 6 vjet lidhje, aktorja e njohur turke Tuba Buyukustun,...

Goditet banda e prostitucionit në Tiranë, 11 persona në pranga. Ja...

Në një deklaratë për mediat, drejtori i policisë së Tiranës, Ervin Hodaj njofton se është shkatërruar banda e prostitucionit në kryeqytet, ndërsa 11 persona...

Profesor Vigan Qorrolli: Ja vendimi mbi liberalizimin e vizave për Kosovën

Profesor Vigan Qorrolli, njohës i proceseve europiane ka vlerësuar se agjenda europiane e Kosovës ka stagnuar për shkak të zhvillimeve të fundit. Ai ka thënë...

Horrori në familjen shqiptare në Greqi, pas gruas, vdes edhe bashkëshorti

Rëndohet bilanci i ngjarjes tragjike në Athinë, ku një familje shqiptare u sulmua 3 ditë më parë nga persona të paidentifikuar në banesën e...

MPB Maqedoni: Jemi duke hetuar municionin e gjetur në Çair

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se kanë filluar të hetojnë municionin e gjetur në Çair të Shkupit, shkruan Telegrafi Maqedoni. Përndryshe dje janë...

Nga korriku linjë ajrore Shkup – Doha – Shkup

Nga korriku i këtij viti, Shkupi do të lidhet me qytetin Doha të Katarit, përjes linjës ajrore. Ky lajm është zyrtarizuar nga aviokompania Qatar...

Eurokomisari Han të enjten në Shkup

Komisari për negociata për zgjerim të Bashkimit Evropian, Johanes Han, të enjten vjen në Republikën e Maqedonisë, në kohën kur në vend udhëhiqen  biseda...

Gjermania dhuron katër “Daçia” për policinë kufitare të Maqedonisë

Donacion nga Gjermania i cili përbëhet prej katër automjeteve të markës “Daçia Daster” me vlerë prej 60 mijë eurosh sot mori Ministria e Punëve...

JANKULLOSKA: PSP PUNON ME URDHRAT E ZAEVIT

Prokuroria speciale publike punon me urdhër të Zoran Zaevit dhe ajo çdoherë aktivizohet sipas nevojave të tyre, tha pas seancës dëgjimore, ish ministrja e...

Shkupi sot qyteti me i ndotur ne vend

Lugina e Shkupit këtë mëngjes është më e ndotura. Përqendrime më të larta në orën tetë janë të matur në Gazi Babë 486,21 mikrogramë...

“Qeveria e re”, takohen grupet punuese të BDI-së dhe LSDM-së

Sot janë takuar grupet e punës së BDI-së dhe LSDM-së per bisedime rreth formimit te Qeverise. Mësohet se LSDM-ja përfaqësohet nga zv/ kryetarja Radmilla Sheqerinska,...

Pas gabimit të rëndë, vjen reagimi i trajneri serb për Arlin...

Arlind Ajeti ka bërë një gabim të rëndë në debutimin e tij në Serie A. Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë në tentim për t’ia kthyer...

Ja rreziku që lëkura ka nga xhinset e grisura

Pantallonat ‘e grisura’, si pjesë e tendencës së modës, kanë shtuar numrin e personave të prekur nga sëmundja e morthit, si pasojë e ekspozimit...

Mëngjesi duhet filluar me akullore, ja pse

Mund të duket e cuditshme që në këto ditë të ftohta të konsomosh akullore në mëngjes. Por një studim mendosh ndryshe, pasi akullorja për mëngjes...

Zbulohen tri shpella në Nikushtak të Likovës (FOTO)

Fshati Nikushtak i komunës së Likovës njihet për disa shpella të bukura, të cilat janë të fshehura nën rrëzën e malit të Zi të...

Pa iu dridhur syri, murgesha katolike thotë atë që s’e ka...

Ajo ka revoltuar mijëra besimtarë dhe ka marrë kërcënime për vdekje. Luci Caram, një murgeshë katolike, shkaktoi zemërim midis besimtarëve pasi tha në një emision...

Diçka e re po vjen nga Lorik Cana

Diçka e re po vjen nga ish kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana Përmes llogarisë së tij në Instagram, Cana ka publikuar një fotografi ku...
Bitcoin(BTC)
10733.3
Ethereum(ETH)
969.308
Ripple(XRP)
1.31876
Bitcoin Cash(BCH)
1585.67
Cardano(ADA)
0.549535
Litecoin(LTC)
175.546
NEM(XEM)
0.914166
IOTA(MIOTA)
2.46527
Dash(DASH)
744.304
Monero(XMR)
300.147