Wednesday, January 24, 2018

Arkivat Përditshëm 07/02/2017

Bleona Qereti në “Grammy Awards”?! (Foto)

Këngëtarja shqiptare Bleona Qereti, e cila tash e një kohë jetën dhe karrierën e saj e ka të përqendruar në Los Angeles, ka bërë...

Anxhela Peristeri: Të gjithë meshkujt do më zgjedhin mua!

Këtë të shtunë në emisionin “Thumb” në Top Channel me gazetaret Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiun në rubrikën “Ça ka t’re?” e ftuara e...

Si ta lidhni kravatën për 10 sekonda (VIDEO)

    Të gjithëve u ka ndodhur të nguten për të shkuar në punë, në një takim të rëndësishëm apo edhe në dasmë, dhe të ndihen në...

10 gjëra që nuk dini për meshkujt

Studimet shkencore tregojnë se: -Të jesh shumë i pasur dhe shumë tërheqës mund të jenë vërtetë e dëmshme për një mashkull. Si rrjedhojë, martesa mund...

Fotografon dhe ofendon një grua me shami në një kafene në...

Një grua myslimane e cila jeton në Amerikë, pavarësisht se është ngacmuar dhe e kanë quajtur lavire brenda një kafeneje, është lutur që të...

Varrezat më të çuditshme në botë

Që nga bicikletat, tanket dhe anijet luftarake, këto janë varrezat më të cuditshme në botë për gjëra të hedhura. Fotografitë tregojnë për të apasionuarit pas...

Kush është kjo vajzë kosovare që po i publikon vetëm të...

Një profil në rrjetin social SnapChat është ai ku një vajzë e bukur dhe shumë seksi, tregon vetëm të pasmet e saj. Në postimet që...

Kameramani hutohet nga gjoksi i konkurentes, harron punën për një çast

Një kameraman harroi punën për një moment dhe u hutua nga rrobat e tejdukshme të banjës së një konkurenteje dhe format e saj. Ai e...

Gjendet në kanal i vdekur fëmija shqiptar, dyshime mbi nënën dhe...

Një djalë 5 vjeç është gjetur i pajetë i mbytur në një kanal në Francë. Nëna dhe njerku i tij janë të dushuar për...

Zjarri masiv përfshin vilën 3-katëshe në Tiranë, i moshuari dërgohet me...

Një vilë trekatëshe në kryeqytet është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:00 në rrugën “4 dëshmorët”, pranë gjimnazit...

Shkupjani po lufton me jetën pas aksidentit të rëndë në Butel

Një shkupjan po lufton për jetë pas një aksidenti  që ndodhi mëngjesin e djeshëm në Butel të Shkupit. Informacionet të cilat dha MPB, flasin se ...

Negociatat për qeverinë e re, ja çka thotë Zaev!

ryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, sot pasdite është takuar me ambasadorin francez në Shkup, Kristian Timonie. Në takim, bashkërisht është konstatuar me rëndësi të veçantë...

Pse ju dhëmbin gjinjtë para ciklit?

Arsyeja qëndron prapa hormoneve. Nje rritje e estrogjenit pak para ovulimit bënë që gjinjtë të rriten ndërkaq rritja e hormonit progesteron gjatë javës para ciklit...

MPB: Të mos spekulohet me emra derisa hetohet rasti

Ministria e Punëve të Brendshme sot pasdite apeloi që përderisa hetimi është në vazhdim të mos spekulohet me emra dhe adresa për rastin e...

Platforma shqiptare, kusht për Zaevin të formojë Qeverinë

Platforma shqiptare është kushti që e kanë vendosur Lëvizja Besa dhe Aleanca për Shqiptarët për të mbështetur Zoran Zaevin që të fitojë mandati. Nga...

Dieta që humbë 10 kg për dy javë

Nëse dëshironi të humbni peshë shpejt, një dietë e cila në qendër të vëmendjes i ka vezët e ziera, mund të jetë e duhura...

Lindsey Lohan: Ndiej qetësi sa herë që lexoj Kur’an

Aktorja hollivudiane, Lindsay Lohan, ka zbuluar në detaje marrëdhënien e saj me Islamin, gjatë një emisioni televiziv arab “Siëar Shoaib”, me moderator Shoaib Rashid. Rashid...

“Boksieri më përdhunoi”, tranvestiti shqiptar dënohet me burg, por..

Edona James, tranvestiti shqiptar, ka dalë këtë të hënë në një sallë gjyqi në Gjermani. James, e njohur në botën e shoubizit dhe spektaklit...

Artan Grubi ne “Programin 200”

Disa figura të larta të BDI thuhet se preferojnë VMRO DPMNE-në si partner qeverie edhe pse ka kundërshtime si brena partisë, e sidomos në...

Tahiri thirrje këngëtarëve: Mos bëni klipe me armë e gara makinash,...

Ministri i Punëve të Brendshme, Sajmir Tahiri ka zhvilluar një takim me nxënës të gjimnazit të Burrelit në kuadër të nismës “Shqipëria pa armë”. Tahiri...

Dalin pamjet e para të Galaxy S8 (Foto)

Kemi dëgjuar thashetheme të ndryshme mbi Galaxy S8 deri tani dhe sot është publikuar një foto e re që thuhet se shfaq mu këtë...

Sondazhi: 58 për qind e kosovarëve të gatshëm t’i kapin armët...

Edhe pse vetëm 18 vjet më parë dolën nga lufta, shqiptarët e Kosovës janë të gatshëm sërish t’i rrokin armët kundër Serbisë. Një sondazh i...

Pse rumunëve u erdhi në majë të hundës?

Këto ditë, në mediat sociale shqiptare mund të shohësh shumë meme ku krahasohen protestat masive në Rumani me mënyrën se si reagojnë shqiptarët ndaj...

A e dini cilët janë telefonët më të shitur në Kinë?

Shteti me popullsinë më të madhe në botë, Kina i qëndron besnik prodhimeve të saj. Telefoni më i shitur në Kinë ëshë OPPO. 78.4...

I keqësohet gjendja shëndetësore të akuzuarit nga grupi “Kumanova”

Keqtrajtimi i të akuzuarave nga “Grupi Kumanova” po vazhdon edhe sot. Indeksonline mëson se njëri nga të arrestuarit e këtij rasti ishte në gjendje...

Ali Ahmeti vendos për nënshkrimet e BDI-së

Ali Ahmeti vendos për nënshkrimet e BDI-së. Sipas Televizionit 24, në mbledhje me kryesinë më të ngushtë të partisë, treshja e nënkryetarëve Izet Mexhiti,...

MPB dyshon në vëllain e Ermira Mehmetit për armëmbajtje

Vëllai i ish deputetes së BDI-së, Ermira Mehmeti, është i dyshuar se ka mbajtur armë pa leje, që ashtu siç njoftoi policia, në hapësirat...

Forumi Rinor Islam shpalos projektin “Muzeu i Muhamedit” (Foto)

Forumi Rinor Islam mundëson paraqitjen e projektit “Muzeu i Muhamedit a.s.”, i cili po paraqitet për herë të parë në Maqedoni. Qëllimi i projektit është ...

‘Kumanova’, përfundojnë seancat e mbyllura, fjala i mbetet palës mbrojtëse

Përfundojnë senacat me dyer të mbyllura të rastit të Kumanovës. Njësitë speciale policore sot masovikisht kanë qenë rreth gjykatës në Shkup. Bllokime rrugësh ka patur...

Në shkollën ekonomike në Tetovë një nxënësi ia shkulin dy dhëmbë...

Dje rreth orës 15 e 30 min, nxënësi 17 vjeçar në shkollën e mesme ekonomike “8 shtatori”, së bashku me babain e tij, kanë...

Përplasen tre vetura në rrugën Gostivar-Tetovë, ka të lënduar

Sot rreth orës 9 në autostradën Tetovë-Gostivar, në vendpagesën rrugore në Tetovë, ka ndodhur jë aksident trafiku ku kanë marr pjesë tre vetura:BMV me...

Ja cila këngëtare i futet politikës (FOTO)

Këngëtarja nga Shqipëria Xhesika Ndoja përmës një foto të publikuar në Instagram, ka bërë të ditur se tashmë ajo i është bashkuar Partis Demokratike...

Modelja transgjinore bën histori në javen e modës në Indi

Anjali Lima është modelja e parë transgjinore që ka sfiluar në një event kaq të rëndësishëm të modës në Indi. Modelja nga Nepali ka...

Sarkozy do të shkojë në gjyq, fshehu mbi 22.5 mln €...

Prokurorët francezë kanë kërkuar sjelljen e ish-Presidentit Nikolas Sarkozy në gjykatë, për të dhënë shpjegime mbi fshehjen e shpenzimeve të tij gjatë fushatës së...

Futbollisti i Atleticos rrah gruan, shtatë vite burg

Futbollisti i Atletico Madridit, Lucas Hernandez mund të dënohet me shtatë vite burg, pasi që u arrestua për dyshimin se ka sulmuar të dashurën. Ai...

Ja masat e ndërmarra ndaj mësueses që postoi fotografitë e nxënësve...

Kryetari Shpend Ahmeti ka shkruar në Facebook në lidhje me lajmin e publikuar së fundmi, ku një mësuese nga shkolla fillore “Emin Duraku” në...

BDI dhe LSDM shume pranë koalicionit

LSDM dhe BDI janë shumë afër marrëveshjes për koalicion qeveritar ndërsa në këtë koalicion do të përfshihet edhe Aleanca për Shqiptarët me tre deputetët e saj. Bisedimet po vazhdojnë ndërsa mosmarrëveshjet kryesore ka...

Dy të punësuar në EVN Tetovë e pësojnë keq nga një...

Dy të punësuar në EVN Tetovë, M.T.(52) dhe G.D.(41) dje rreth orës 11 kanë lajmëruar në polici se një orë para kësaj në rrugën...

Ja si bëhen “letrat” për punë në Gjermani dhe Austri për...

Shumë shqiptarë japin nga 20-30 mijë euro, për t’i bë “letrat” për të punuar në vendet perëndimore përmes martesave fiktive. Mirëpo në Serbi kanë...

Tenton t’ia vë flakën Qabes, por kapet nga policia saudite (Video)

Një burrë u përpoq ti vinte flakën Qabesë, vendit të shenjtë për myslimanët, veprim të cilin e ka parandaluar policia e Arabisë Saudite. Siç shkruajnë...

Të premten do të kemi eklips Hënor

Astrologët kanë parashikuar se do të ketë eklips hënor ditën e premte. Një hënë e plotë që vjen në muajin Shkurt dhe një kometë...

TETË VITE BURG BELGES E CILA VRAU SHQIPTARIN NGA MAQEDONIA

Gjykata rajonale e Brukselit, të premten e ka dënuar me tetë vite burh shtetasen belge Mireille De Lauw, e cila e kishte vrarë shqiptarin...

Njoftim për veteranët, ky është çmimi për kartelën e një veterani

Organizata e Veteranëve të Luftës ka njoftuar për detajet në lidhje me pajisjen me kartelë të veteranit. Në këtë njoftim specifikohet mënyra e pajisjes...

Struge/Me grushta e shqelma, ja si u rrahën këto shqiptare në...

Një grup vajzash të paidentifikuara shqiptare janë zënë para rreth një ore në qytetin e Strugës në Maqedoni. Nuk dihet ende arsyeja e këtij sherri,...

Aksident/Bie vetura ne uje ne Gostivar/video

Një automjet i tipit “Ford” ka përfunduar në lumë në fshatin Turçan i Madh të Gostivarit. Sipas medieve, mësohet se automjeti ka dalë nga...

Gruevski-OSBE-së: Jemi kundër dygjuhësisë në tërë territorin e vendit

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski është takuar me shefen e misionit të OSBE-së në Shkup, Nina Soumalainen, me të cilën ka diskutuar për gjendjen e tanishme...

Pesëmbëdhjetë librat motivues, që duhen t’i lexoni patjetër

Të jesh 25-vjeç është diçka e vështirë. M’u desh një kohë më e gjatë se shumica e atyre tek të njëzetat, por pasi mbusha...

Dy të lënduar në gjashtë fatkeqësi komunikacioni në Shkup

07 SHKURT Dy persona janë lënduar, njëri prej të cilëve më rëndë, në dy nga gjithsejtë gjashtë fatkeqësi komunikacioni që ndodhën gjatë ditës së djeshme...

Izraeli miraton një ligj kontrovers për vendbanimet në Bregun Perëndimor

 07 SHKURT Parlamenti i Izraelit ka miratuar një ligj kontrovers për legalizimin, në mënyrë retroaktive, të rreth 4,000 shtëpive të ndërtuara në vendbanimet në Bregun...

Garë e fortë për Prishtinën: Ja kush do të kandidoj për...

Në kohën kur kanë mbetur vetëm edhe disa muaj deri në mbajtjen e zgjedhjeve lokale, në opinion kanë filluar të lakohen emrat e atyre...
Bitcoin(BTC)
10733.3
Ethereum(ETH)
969.308
Ripple(XRP)
1.31876
Bitcoin Cash(BCH)
1585.67
Cardano(ADA)
0.549535
Litecoin(LTC)
175.546
NEM(XEM)
0.914166
IOTA(MIOTA)
2.46527
Dash(DASH)
744.304
Monero(XMR)
300.147