Wednesday, January 24, 2018

Arkivat Përditshëm 08/02/2017

Mehmeti: Është absurde të pritet që Gruevski të reformojë sistemin (Video)

sh-deputetja e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ermira Mehmeti e ftuar në emisionin 200 në Tv.ALSAT ka deklaruar se nga një kryeministër që ka...

LAJM I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në metronë e Parisit

Një shpërthim i fuqishëm është raportuar në një stacion të metrosë së Parisit në Francë. Dhjetra persona janë evakuuar nga policia e cila ka...

Femrat që punojnë natën rrezikojnë fertilitetin

Femrat që punojnë natën ose kanë punë me turne mund të arrijnë në fertilitet. Sipas një studimi në Universitetin e Harvardit, ata që punojnë...

Mos e bëni këtë asesi në pjesët intime

Higjiena e pjesëve intime tek femrat ka rëndësi të madhe. Shumë femra shpenzojnë shumë para në blerjen e produkteve të ndryshme për pastrimin e pjesëve...

Arrestohen pesë kosovarë Zvicër, falsifikonin leje të qëndrimit

Pesë kosovarë janë arrestuar të martën në qytetin Tesiner, kantoni i Tiçinos në Zvicër, për shkak se dyshohen për falsifikim të lejeve të qëndrimit...

Shpërthim i madh në Beograd

Një shpërthim i madh ka ndodhur në Beograd dhe sipas të dhënave të para shpërthimi ka ndodhur në një kamion që shesin lule. Sipas gjetjeve...

Kush është aktori shqiptar që luan në serialin ‘Game of Thrones’?...

Në pritje të sezonit të shtatë të serialit shumë të ndjekur Game of Thrones, ju sjellim detaje interesante nga sezoni që lamë pas. Në fillim...

Grubi : BDI është e gatshme të shkojë edhe në opozitë

Artan Grubi nga Bashkimi Demokratik për Integrim në emisionin Click Plus në televizionin 21, theksoi nuk duhet të keqpërdoren dhe të të tallet me dhimbjen...

Publikohet letra e Bin Ladenit, e cila jepte detaje se kur...

Në një letër që është gjetur në ish-kompleskin e tij në Abotabadu, Osama Bin Laden kishte zbuluar se kur duhen xhihadistët të masturbojnë. Ish-lideri i...

Shuhen shpresat për 3 minatorët e bllokuar në Bulqizë, ndërpriten kërkimet

Janë shuar shpresat për 3 minatorët e minierës së Bulqizës, të cilët kanë ngelur në brendësi të galerisë që prej ditës së shtunë. Grupet...

Çmenduri greke, shpallet non-grata 17-vjeçari që bëri shqiponjën

Autoritetet greke kanë shpallur non-grata një shqiptar 17-vjeçar i cili postoi në rrjetet sociale një foto të tijën duke bërë shqiponjën pranë flamurit grek. 17-vjeçari...

E ëmbla Kylie! (FOTO)

Kylie Jenner tashmë e ka të qartë se si mund të arrihet suksesi dhe të promovohet. Bukuroshja 19-vjeçare ka ndarë së fundmi dy foto në...

Rita Ora ndërron veshje 5 herë brenda 48 orëve

Rita Ora vërteton se një vajzë nuk mjaftohet kurrë me rrobat e saj, pasi ka ndryshuar veshje 5 herë brenda 48 orëve. Këngëtarja e nisi...

Armina Mevlani më seksi se asnjëherë në premierën e ‘Fifty Shades...

Ajo ka publikuar në rrjete sociale foto dhe video nga paraqitja e saj për këtë mbrëmje, duke u dukur tmerrësisht seksi. Armina duket mjaft seksi me...

Këngëtari shqiptar favorit për të fituar festivaln e ‘Sanremo’-s këtë vit

Ky mund të jetë viti i Ermal Metës. Këngëtari me prejardhje shqiptare, por që po bën karrierë muzikore në Itali, konkurron edhe këtë vit...

Bechtel-Enka”-s i shemben shtyllat e urës në autostradën Prishtinë-Shkup (Foto)

htyllat e një ure në afërsi të Kaçanikut, ku janë duke u bërë punimet në autostradën Prishtinë-Shkup, nga kompania “Bechtel-Enka”, janë rrëzuar. Krejt kjo...

13 vendet më të shëndetshme për të jetuar në botë (Foto)

Kur zgjedh për të jetuar jashtë vendit, një mjedis i shëndetshëm dhe një sistem i përballueshëm dhe i arritshëm i kujdesit shëndetësor do të...

Çka pritet nga takimi i nesërm i liderëve të partive parlamentare...

Nesër në Maqedoni do të arrijë eurokomisari Johannes Hahn, ndërsa sot vazhdojnë me një intenzitet të fuqishëm konsultimet brendapartiake në BDI dhe LSDM për...

Vidhen ndihmat e refugjatëve në Kumanovë

Policia e Kumanovës në Maqesoni, pas informacionit se në disa shtëpi në fshatin Tabanoc fshihen sasi e konsideruar e mallit të vjedhur që ishte...

Nesër pritet lirimi i Haradinajt

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, nesër pret një përgjigje pozitive nga Gjykata në Colmar të Francës, ku po mbahet që...

CNN rendit Shqipërinë ndër 17 vendet më të mira për t’u...

CNN ka publikuar 17 vendet më të bukura që ja vlen të vizitohen në vitin 2017, ku në mes tyrë është edhe Shqipëria, një...

Media gjermane: Shqiptarët dhe serbët mund të pajtohen për rishikimin e...

Kosova, Serbia dhe Bosnja rrezikohen të përfshihen nga një luftë e re. Përsëri në rajon janë shfaqur idetë irredentiste, një temë tabu për SHBA...

Gruevski kërkon zgjedhje të reja

VMRO DPMNE-ja gjithnjë e më fuqishëm po e trumbeton idenë për zgjedhje të parakohshme parlamentare si mënyrë e vetme për zgjidhjen e ngërçit politik. Ish-kryeministri...

Mesazhi interesant i vajzës shqiptare për emigrantët që duan nuse “të...

Duket se virgjëria e një femre vazhdon të mbetet tabu për shumë meshkuj shqiptarë. Sigurisht ka nga ata që s’duan t’ia dinë për të shkuarën...

Ndodh në spitalin e Tetovës, Vetura ia zë rrugën ndihmës së...

Në redaksinë tonë ka arritur kjo foto nga një qytetar i Tetovës i cili dëshiron që të mbetet anonim. Ai shprehu revoltën dhe mllefin...

4-vjeçari nget makinën në rrugët e Tiranës (Video)

Një fëmijë 4-vjeçar është lejuar nga të afërmit e tij që të hipë në vendin e shoferit të një automjeti tip Audi Q5 dhe...

Vritet komandanti i shqiptarëve të ISIS’it, Ridvan Haqifi

Ridvan Haqifi nga Gjilani, i njohur me nofkën Al-Kosovi, ka vdekur diku gjatë luftimeve në Siri e Irak. Luftëtari i ISIS’it, që paralajmëronte ditë të...

Blendi Fevziu rrëfen udhëtimin në Kenia: Fisi Masai më ofroi nuse,...

Gazetari i mirënjohur Blendi Fevziu ka udhëtuar drejt kontinentit të egër Afrikës ku sipas tij jeton një botë tjetër, një botë e mbetur 1000...

Ja në sa ora zgjohen njerëzit më të suksesshëm në botë

Kur të lexoni këtë artikull me siguri do të habiteni. Ose do e keni shumë të vështirë ta besoni. Më poshtë ju prezantojmë se...

Sllovakët tallen me gruan e Trump: “e bukur si sllovene, me...

Kështu së paku mendojnë bashkëkombasit e Zonjës së Parë. Pasi në një emision humoristik në Holandë kanë bërë një video-mesazh qesharak drejtuar presidentit të...

Ziadin Sela takoi Shefen e Misioionit të OSBE në Shkup Ambasadoren...

  Kryetari i LR PDSH z.Ziadin Sela, njëherit edhe njëri nga Liderët e Aleancës për Shqiptarët sot zhvilloi takim me shefen e Misionit te OSBE...

Producentët amerikanë promovojnë Elvana Gjatën në tregun botërorë (FOTO/VIDEO)

Bëhet fjalë për dy emra të mëdhenj të muzikës botërore, të njohur për disa krijime të suksesshme me Usher dhe Justin Bieber. Elvana Gjata...

“The Times”: Vajzat shqiptare yje në muzikën botërore

Kosova është një vend mjaft i vogël, por pikërisht nga ky vend i vogël, dalin yje të mëdhenj sic janë tre yjet botërore sikurse janë:...

Treni mbyt një person në Fushë Kosovë (FOTO)

Një tren ka goditur një veturë në afërsi të Fushë Kosovës sot pasdite duke shkaktuar vdekjen e shoferit të automjetit. Ngjarja tragjike ka ndodhur në...

Problem me erën nga hudhra? Tani ju duhen vetëm 2 minuta

Hudhra është njëra nga perimet që ushqimit i jep një shije të parezistueshme, por në shumë raste njerëzit hezitojnë të hanë ushqime që kanë...

Njëra prej këtyre bukurosheve më parë ishte burrë! Nuk do ta...

Bukuroshja e quajtur Talula tani për herë të parë është në edicionin “Next Top Model të Britanisë”, por dikur ajo ishte burrë. Talula ka filluar...

Rrëzohet keq skiatorja, dërgohet në spital me helikopter (Foto)

Skiatorja e famshme, Mirjam Puchner ka pësuar një lëndim të rëndë në ushtrimet e ditës së sotme. Austriakja pësoi një lëndim të rëndë, pasi...

Këto femra kanë gjasa të lindin binjakë

Kur një femër shtatzënë pret jo një, por dy fëmijë, gjëja e parë që e pyet mjeku është nëse ka historik binjakësh në familje. Sipas...

LËNDOHEN TETË PERSONA NË NJË AKSIDENT NË ZHELINË

Tetë persona janë lënduar prej të cilëve njëri më rëndë nga një aksidentim i tri automjeteve që dje rreth orës 16 ka ndodhur në...

Ne Maqedoni mund te vendoset regjimit çift dhe tek në komunikacion,

Nga dita e enjte ndërpritet transporti urban falas që ishte ndërmarrë nga autoritetet e kryeqytetit si masë kundër ndotjes. Po ashtu, nga nesër nuk...

Në Maqedoni ka arritur treni i fundit për udhëtarë

Në Maqedoni ka arritur treni i fundit për udhëtarë nga gjashtë të planifikuarat me çka u rrumbullaksua furnizimi nga “CSR” kineze për ripërtëritje të...

Rrahje masive të nxënësve të shkollave të mesme në Shkup

Dje në Shkup ka ndodhur një rrahje masive ndërmjet nxënësve të dy shkollave të mesme të Shkupit, pas ndeshjes së futbollit të luajtur në...

Bejta: Jemi të angazhuar që të fomohet qeveria, sa më shpejtë...

Kryetari i komunës së Gostivarit dhe nënkryetari i BDI-së, Nevzat Bejta, ka deklaruar se dëshirojnë që sa më shpejtë të formohet qeveria e re...

Specialja ka ftuar 200 qytetarë të Ohrit për të dëshmuar

Portali Ohri1 njofton se Prokuroria Speciale Publike ka dërguar ftesa për 200 persona nga qyteti i Ohrit. Ky njoftim bazohet në burime të portalit...

“Progarmi 200” debat me Ermira Mehmeti dhe Rizvan Sylejmani

Çfarë duhet pritur nga takimet e Komisionerit për zgjerim të BE Johanes Han me krerët politik? A do të ndikojë ai në krijimin sa...

Genci Mirzo dhe Dritero Ame ne filmin “Gruaja pa kohe”

Një tjetër projekt filmik i metrazhit të shkurtër është duke u finalizuar nga xhirimi. Ky projekt mban titullin “Gruaja pa kohë” e që së...

Vetëm 30 sekonda për t’u dukur 10 vjet më e re

Po qe se dëshironi që lëkura e juaj të duket e re dhe e freskët, atëherë duhet ta dini për ritualet e caktuara, të...

Shën Valentini po afron, këto janë dhurata që preferojnë femrat

Kanë mbetur edhe pak ditë deri më 14 shkurt, e njohur si dita e të dashuruarve. Kjo ditë për shumë çifte është shumë e rëndësishme...

Gruevski “kërcënon me probleme” nëse nuk respektohet fitorja

Partia VMRO DPMNE e Nikolla Gruevskit ka kërcënuar me “probleme” nëse nuk respektohet fitorja e saj në zgjedhje dhe mbetet jashtë qeverisë së re. Reagimi...
Bitcoin(BTC)
10733.3
Ethereum(ETH)
969.308
Ripple(XRP)
1.31876
Bitcoin Cash(BCH)
1585.67
Cardano(ADA)
0.549535
Litecoin(LTC)
175.546
NEM(XEM)
0.914166
IOTA(MIOTA)
2.46527
Dash(DASH)
744.304
Monero(XMR)
300.147