Wednesday, January 24, 2018

Arkivat Përditshëm 09/02/2017

Meshkujt e stresuar zgjedhin femra të shëndosha

Meshkujt të cilët i janë të ekspozuar stresit më me dëshirë preferojnë femrat e shëndosha, ka treguar hulumtimi i botuar në Fakultetin e Psikologjisë...

Heroi i Shqipërisë: Sadiku do të bëhet bullgar

Futbollisti Armando Sadiku ka shënuar të parin dhe të vetmin gol të Shqipërisë në turne të madh. Por jeta e Sadikut është përpara ndryshimeve të...

2,000 vjet më parë njeriu ka kuptuar që asgjë nuk është...

Megjithëse fizika konsiderohet si një nga shkencat më të sofistikuara, ajo bazohet në një ide shumë të vjetër dhe shumë të shkëlqyeshme: Universi përbëhet...

Ali Ahmeti: Tani është koha jonë

Ali Ahmeti pas takimit me Komisionerin Han ka thene: Komisionieri Han është mik i joni dhe pikëpamjet e tia janë me vlerë dhe shumë...

Ahmeti kërkon garanci të shkruara nga LSDM

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti i ka kushtëzuar nënshkrimet e deputetëve të tij për mandatin e Zoran Zaevit me “materiale të shkruara” për atë...

MË 15 SHKURT FILLON GJYKIMI I VRASËSIT TË ALMIRIT

Gjykata Themelore e Kumanovës ka caktuar përfundimisht për më 15 shkurt seancën për rastin e Almir Aliut i cili humbi jetë vitin e kaluar...

Rrahje e përgjakshme në Pirok të Tetovës

Një tetovar 20 vjeçar nga fshati Pirok dje është sulmuar dhe lënduar me thikë prej dy bashkëqytetarëve të mitur. Siç njoftoi MPB-ja, dje në...

VIDEO 3D: Ja si u grabitën 2 milionë Euro në rrugën...

Këto janë pamjet ekskluzive në 3D të transmetuar këtë mbrëmje në emisionin Opinion, nga grabitja spektakolare e ndodhur ditën e sotme në Rinas. Grabitja ka...

Zaevi pas takimit me Hahn-in: Jam i gatshëm të bisedojë me...

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev pas takimit me Johannes Hahn tha se komisioneri kërkon sa më shpejtë të formohet qeveria “Fjala është fjalë. Qoftë edhe...

Studentja vret 100 militantë të ISIS, ja shuma marramendëse e shpërblimit...

Joanna Palani është një studente nga Danimarka, por për kokën e saj janë vendosur plot 1 milion dollarë. Po përse? Besojeni apo jo, por...

Të shtëna në Paris, raportohet për dy të vdekur

Dy persona raportohet se kanë mbetur të vdekur gjatë të shtënave në në kryeqytetin francez Paris. Raportohet se autori është një person rreth të 30-tave,...

Ahmeti: Nuk japim nënshkrime për LSDM-në pa një marrëveshje paraprake

Pas takimit me eurokomisionerin Han, kryetari i BDI-së deklaroi se partia e tij nuk do t`i mundësojë marrjen e mandatit Zaevit nëse ky nuk...

U zhduk në 2012-n, gjendet i gjallë 10 mijë km larg...

Një kanadez i cili është zhdukur prej pesë vitesh është gjetur rreth 10 mijë kilometra larg shtëpisë së tij. Ai u gjend në mesin e...

Versioni zyrtar i policisë së shtetit për vjedhjen e parave të...

Informacion lidhur me ngjarjen e ditës sotme në vendin e quajtur mbikalimi Rinasit. Kronologjia e ngjarjes si me poshte: Ne oren 13 :10 njofton patrulla e...

Djali që shpenzoi 80 000 dollarë për t’u dukur si Britney...

Bryan Ray i ka kushtuar jetën e tij këngëtarës së famshme, Britney Spears. Ai ka shpenzuar $80 000 në më shumë se 90 operacione...

Kulla e Ajfelit do të mbrohet me një mur xhami

Kulla e Ajfelit në Paris së shpejti do të rrethohet me një mur xhami të lartë dhe të padepërtueshëm, si mbrojtje kundër sulmeve terroriste,...

Thaçi pas takimit me Hahn: Gruevski dhe Ahmeti janë marrë vesh...

Ish kryetari i PDSH-së, pas takimit me eurokomesarin Johannes Hahn deklaroi se Nikolla Gruevski dhe Ali Ahmeti janë marrë vesh për Qeverinë e ardhshme...

Grabitja në Rinas, arrestohen 5 policët e kompanisë private të sigurisë

Policia ka vënë në pranga pesë punonjësit e firmës private të sigurisë të cilët u grabitën këtë të enjte teksa transportonin paratë e Bankës...

Hernanes është lojtar i Hebei China Fortune

Hernanes i ka thënë lamtumirë Juventus-it duke zyrtarizuar aventurën e re te kinezët e Hebei China Fortune. Pas dy sezone, 25 paraqitjesh, dy golave në...

Pezullon Luiz Suarez

Luis Suarez është pezulluar për dy ndeshje. Komisioni i disiplinës, i La Liga-s, ka publikuar listën e lojtarëve që janë pezulluar pas gjysmëfinales së Kupës...

Nicki Minaj foto të nxehta në Instagram

Në një foto ajo mban një maskë metalike në sy, me një palë çizme të gjata të zeza, dhe në diçiturën e fotos shkruan...

Kush e ka ushtrinë më të fortë në botë

Kina po ashtu gjatë viteve ka humbur ndikimin botëror që ka pasur, pasi është nga pak shtete që ende ka në fuqi regjimin komunist,...

Përse kanceri ështe duke u përhapur tej mase

Arsyet e përhapjes së tepërt të kësaj sëmundje ende nuk dihen por një mjeke e ushqimit ka rreshtuar 3 arsye pse shkaktohet. Çdo ditë dëgjojmë...

Campbell puthje seksi me Heidi Klum

Naomi Campbell ka shkëmbyer një puthje seksi me supermodelen Heidi Klum, teksa kanë mbërritur në eventin amfAR në Nju Jork. 46-vjeçarja duket e mrekullueshme me...

Kafja zvogëlon madhësinë e gjoksit

Por, femrat duhet të kenë kujdes të shtuar sa i përket konsumimit të kafesë, pasi që studimet e fundit kanë zbuluar se konsumimi i...

Zbulohet gjinia e binjakëve të Beyonce

Beyonce dhe Jay-Z zgjodhën një embrion femër dhe një embrion mashkull.Beyonce dhe Jay-Z zgjodhën një embrion femër dhe një embrion mashkull. Thuajse një javë më...

50 hijet më të errëta

Shqipëri: Oraret e rezervuara për shfaqjen e këtij filmi aq të shumëpritur janë plot 16. Dilema e vazhdimit të romancës së shumëpritur mes Ana-s dhe...

iPhone 8 më i shtrenjti në histori

Telefoni i ardhshëm i kompanisë, iPhone 8, raportohet se do të jetë më i shtrenjti në historinë dhjetëvjeçare të iPhoneve. Sipas një raportimi të ri,...

Kongresisti Rohrabacher ia kujton Maqedonisë rastin e ndarjes së Çekosllovakisë

Kongresisti amerikan, Dana Rohrabacher vazhdon ta mbrojë qëndrimin e tij se Maqedonia duhet të ndahet në mes shteteve fqinje. Përmes rrjeteve sociale ai iu...

Gjykata e Francës shpjegon arsyen e mos-marrjes së vendimit për Haradinajn

Gjykata e Apelit në Francë ka shpjeguar arsyen e shtyrjes së marrjes së vendimit për liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës njëherësh ish-kryeministrin...

Sela-Hahn: Gjuha shqipe patjetër të jetë zyrtare dhe PSP të bëhet...

Ziadin Sela pas takimit me Johannes Hahn deklaroi se askush nuk do të formojë Qeverinë pa e pranuar platformën e partive shqptare dhe pa...

Hahn-Kasami: Besa do t’i jep nënshkrimet për Zaevin, me qëllim që...

Pas takimit të kryetarit të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, me komesarin Johannes Hahn, sekretari i përgjithshëm i Besës Afrim Gashi, deklaroi se me Hahn kanë...

Qeriqi – Haradinajt: Ke qenë dhe do të mbetesh legjendë!

Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e Veteranëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit në Colmar të Francës, ndaj...

NUK LIROHET RAMUSH HARADINAJ

Gjykata në Colmar të Francës e ka shtyrë lirimin për Ramush Haradinajn. Mësohet se ky vendim do të bëhet zyrtar me datë 2 mars. Këtë...

Eksluzive/ Artistja Inva Mula vizite ne Çarshine e Shkupit/Foto

Ne Çarshine e Shkupit ishte prezente artistja shqiptare me fame boterore Inva Mula. Arsyeja e saj per te vizituar Shkupin ishte ngase ajo  ishte prezente...

Deshiar Ahmeti Kerliu mbreme me sukses te madhe ne sallen...

Mbreme ne Shkup  u mbajt opera Don Giovani ne te cilen rol kryesor kishte Deshira Ahmeti Kerliu, njofton portali Antpress.Me kete rast e...

Inspektorët sërish “vizitojnë” Teuta Arifin

Komuna e Tetovës edhe sot ka qenë në shënjestër të inspektoratit. Për dallim nga ai i para dy javëve, sot në komunën e Tetovës...

Tetovë, sulmohet me thikë 20 vjeçari nga dy bashkëmoshatarët e tij

Një 20 vjeçar nga Tetova dje është sulmuar dhe lënduar me thikë prej dy bashkëqytetarëve të mitur, Dje rreth orës 22:45 në SPB Tetovë, I.XH....

Mediat serbe në këmbë: Kadri Veseli po blenë armë nga Pentagoni!...

Mediat serbe vazhdojnë të merren me spekulimet prej nga më të ndryshimet për Kosovën dhe rreth Kosovës. Gjuha e këtyre mediave ka degraduar shumë në...

Studenti turk e dhunon fizikisht të dashurën e tij nga Shkupi

Në sheshin e qytetit në Shtip, mbrëmë rreth orës 23:00, pas takimit të tyre paraprak, A.A. (23) nga Turqia, student me qëndrim të përkohshëm...

Ramush Haradinaj refuzon të ekstradohet në Serbi (VIDEO)

Ka nisur seanca gjyqësore në Colmar të Francës ndaj liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Kryetari i trupit e ka pyetur Haradinaj...

Bardhyl Zaimi:DOXSA-T DHE EPISTEMAT

DOXSA-T DHE EPISTEMAT ....Sa më tepër që në hapësirën publike shfaqen protagonistë të ndryshëm të "mendimit" publik aq më tepër mbetet e nevojshme që të...

“Rruga drejt…” – Debat për Qeverinë dhe opsionet e BDI-së

Bisedimet për qeverinë vazhdojnë, ndërsa BDI-së si duket pas komunikatave të shumta të VMRO- DPMNE-së, i kanë ngelur 4 opsione. BDI thotë se VMRO...

Foshnja e vdekur para 300 viteve që mahniti arkeologët

Më 1994, arkeologët zbuluan dy trupa të ruajtur në mënyrë perfekte nën një kishë në Hungari. Dy trupat e mumifikuar i përkasin një nëne...

Ermira Mehmeti, Big Mama dhe Shpat Kasapi ne Klubin e femijeve...

Ne vitet e 90 ne Maqedoni nga televizioni i Maqedonise ne gjuhen shqipe organizohej program per femije " Klubi i femijeve te lumtur". Ne...

Shqiptarët, konsumatorët më të mëdhenj të ullirit në botë

Shqipëria renditet një ndër vendet me konsumatorët më të mëdhenj të ullirit në botë, me 10.7 kilogram për frymë në vit, bën të ditur...

Do shpëtoj botën nga të gjitha sëmundjet!’ Themeluesi i Facebook zyrtarizon...

Themeluesi i “Facebook” Mark Zuckerberg është duke filluar një mision të ri botëror: Të shpëtojë njerëzimin nga të gjitha sëmundjet, nga epidemitë ndërkombëtare si...

Ja kush janë profesionet më të kërkuara në 2017-n

Sipas statistikave dhe trendeve të dala nga të gjitha rekrutimet dhe kërkesat për punësim të marra nga klientët përgjatë vitit 2016, rekrutuesit e The...

Big Brother Albania, po shpenzohen shuma marramendëse

Shtëpia e Big Brother këtë vit do të jetë një nga surprizat më të mëdha. Në mbrëmjen e parë të çeljes së Edicionit të 9-të...

FOTO/ Krisma armësh, grabitet rrugës për në Rinas, makina e mbushur...

Një makinë e mbushur me paratë e një banke private të nivelit të dytë është grabitur mesditën e sotme. Makina është grabitur në rrugën...
Bitcoin(BTC)
10733.3
Ethereum(ETH)
969.308
Ripple(XRP)
1.31876
Bitcoin Cash(BCH)
1585.67
Cardano(ADA)
0.549535
Litecoin(LTC)
175.546
NEM(XEM)
0.914166
IOTA(MIOTA)
2.46527
Dash(DASH)
744.304
Monero(XMR)
300.147