Wednesday, January 24, 2018

Arkivat Përditshëm 10/02/2017

Historia e shqiptares me sëmundjen e rrallë: Mjeku serb më tha...

Saranda është një vajzë nga gjakova, e cila vuan nga hemangioma, një sëmundje e rrallë që prek enët e gjakut, të cilat mblidhen bashkë...

Disa ushqime që mund të konsumoni pa problem gjatë orëve të...

Kaloritë e marra në mbrëmje rrisin mundësinë e shtimit në peshë shumë herë më shumë se sa kaloritë që merren gjatë orëve të ditës....

Ky ishte bashkëbisedimi i Adem Jasharit me një maqedonas (Video)

Adnan Merovci, ish-bashkëpunëtor i Ibrahim Rugovës, në emisionin “Shah”, i cili udhëhiqet nga Shqipri Kelmendi, ka treguar një rast interesant për komandantin legjendar, Adem...

Rishfaqet sëmundja e rëndë, 4 të infektuar nga tularemia Maqedoni

Dy vite pas epidemisë së fundit është rishfaqur në Maqedoni sëmundja vdjekjeprurëse infektive e tularemisë, duke prekur 4 banorë të fshatit Grushinë, komuna e...

Aksidentohet kryeministrja e njohur evropiane

Kryeministrja e Polonisë, Beata Szydlo është lënduar sot në një aksident trafiku në afërsi të qytetit Krakov, raportoi televizioni polak TVP. Sipas zëdhënësit të Qeverisë,...

Arben Taravari kandidat i Aleancës për Shqiptarët për komunën e Gostivarit?

Sekretari i përgjithshëm i LR PDSH-së, doktori Arben Taravari në zgjedhjet lokale të këtij viti pritet të jetë kandidat i Aleancës për Shqiptarës për...

LSDM-ja do t’i propozojë koalicion BDI-së përmes një letre

Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë (LSDM) do të dërgojë një propozim në letër për koalicion me BDI-në. Siç mëson 24Vesti, propozimi do të dorëzohet në...

U hap muzeu i Muhamedit a.s. në Shkup (FOTO)

Forumi Rinor Islam bëri hapjen e muzeut të Muhamedit a.s. në Çifte Hamam në Shkup, muze ky i cili paraqitet për të parën herë...

Kamionin e merr era mbi urë, shoferi shpëtohet me helikopter por...

Një shofer gjeti vdekjen, pasi erëra e fortë fluturoi kamionin nga ura. Ngjarja ka ndodhur Chesapeake Bay Bridge. Viktima, një 47 vjeçar po udhëtonte me...

FOTO /Toka po çahet në çdo cep të botës, a po...

Shumë ngjarje po ndodhin në planetin në Tokë, të cilat mund të prodhojnë ndryshime në koren e saj. Këto të çara që janë shfaqur...

Këngëtari shqiptar i kërkon gruas publikisht edhe 4-5 fëmijë (Foto)

Ka disa muaj që janë martuar, ndërsa më shumë se një vit që kanë sjellur në jetë fëmijën e tyre të parë. Por duket se...

Kosovari që i fitoi mijëra euro nga Instagrami flet për media...

Një kosovar i cili studion teknologjinë informative, arriti t’i gjejë gabime platformës sociale Instagram. Këto gabime ai edhe i raportoj tek drejtuesit e saj. E kjo...

Si nis dita e Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë

E fillon në mëngjes me leximin e gazetave. Pastaj me sharje për gazetarët:“qeniet më të pandershme që jetojnë mbi Tokë” Dita e Donald Trump-it nis...

Gazeta Ruse: Gratë që dhunohen nga burrat, lindin djem”

Një gazetë ruse pretendon se viktimat e dhunës në familje duhet të jenë krenare për “shenjat e dhunës”. Një koment në gazetën ‘Komsomolskaya Pravda’, një...

Biznesmeni i dërgon mesazh gruas: Po të tradhtoj! Ja reagimi i...

Një çift që kishte shumë vite bashkë, duket se ishin mërzitur me njëri-tjetrin. Burri ishte biznesmen dhe vendos që të tradhtojë gruan me sekretaren e...

Sela apel LSDM-se: Ta keni të qartë se të drejtat e...

“Askush nuk do të bën qeveri pa pranuar platformën e shqiptarëve dhe pa ligj për Prokurorinë Speciale”, deklaroi Zijadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët. Në...

Bombë 250 kilogram! Selaniku evakuohet për herë të parë pas Luftës...

Gati 72,000 njerëz do të evakuohen nga shtëpitë e tyre në qytetin e dytë më të madh të Greqisë, Selanikun, një qytet i banuar...

FOTO/ Njihuni me policet më të bukura shqiptare

Ato duken si modele kur pozojnë para kamerës dhe janë vërtet të bukura. Ato janë police dhe këtë detyrë kanë, e këtë...

”Grupi i Kumanovës”, mbrojtja propozon 50 dëshmitarë (Video)

Më së paku 50 dëshmitarë do të jenë të ftuar në Seancat gjyqësore të Lagjes e Trimave nga ana e palës mbrojtëse. Në mesin...

Vazhdon kërkimi i vajzës nga Prishtina që u zhduk para tri...

Familja e Liridona Krasniqit, vajzës e cila u shpall e zhdukur tri javë më parë vazhdon kërkimin, pasi nuk kanë marrë asnjë informatë rreth...

17 të plagosur pas një zjarri në një metro në Hong...

Së paku 17 persona janë plagosur, pasi një zjarr përfshiu një tren nëntokësor në Hong Kong. Policia ka arrestuar një burrë për zjarrvënie të qëllimshme....

Këngëtarja me famë botërore që flenë dhe zgjohet me qenë (Foto)

Miley Cyrus është një nga këngëtaret që ka miliona fansa në botë. Por, jeta e saj është vërtetë e çuditshme pasi që për shumë...

Gërmimet arkeologjike në Durrës, shfaqen objekte të tjera historike (Video)

Gjatë punimeve për pastrimin e themeleve të godinës otomane të shekullit XIX, të tjera objekte, pjesë e trashëgimisë historike të qytetit, kanë dalë në...

Bombë dore është gjetur në një udhëkryq në Tetovë

Bombë dore është gjetur dje pasdite në Tetovë në udhëkryqin nga rrugët “Vëllezërit Milladinovci” dhe “Murat Bafqari”, pranë “Bazellova Çeshma”. Siç njoftoi MPB-ja, bombën e...

Asani merr pjesë në kuvendin e organizatës evropiane të kompanive hekurudhore

Drejtori i Ndërmarrjes Publike Hekurudhat e Maqedonisë-Infrstruktura, Irfan Asani po merrë pjesë në kuvendin e përgjithshëm të organizatës evropiane të kompanive hekurudhore infrastrukturore (CER)...

Erdogan vetëshpallet “Sulltan”

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, ka miratuar reformën kushtetuese që i lejon vetës të ketë më shumë pushtet, njofton zyra e tij. Referendumi mbi futjen...

‘Çmenduria’ e radhës e Genta Ismajlit (Foto)

Genta Ismajli çdo herë di të tërheq vëmendjen e ndjekësve të saj, sikursë me vallëzim ashtu edhe me fotografi. Së fundmi këngëtarja seksi ka  publikuar...

Vret të dashurën, e më pas veten

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fier, ku një person vrau të dashurën e tij dhe më pas u vetëvra. Policia bën me dije...

Hahn: Partitë të vazhdojnë me maturi diskutimet për Qeverinë e re

Pas takimeve me lidershipin në Maqedoni, euro-komisioneri për zgjerim në BE, Johannes Hahn ka komentuar të gjithë takimet dhe ka dhënë vlerësimin e tij...

Ide madhështore për stadiumin e Prishtinës

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka deklaruar në Klan Kosovë se po planifikojnë që të ketë një referendum lidhur me stadiumin e Prishtinës.   “Do të...

Në rol është fshatare por shikojeni sa seksi duket në jetën...

Një vajzë e rritur në fshat që martohet me një djalë të qytetit por që akoma vazhdon të jetojë me tradita e mënyrë të...

Bebe Rexha, në “The Voice of Holland” (FOTO)

Këngëtarja e famshme botërore me prejardhje shqiptare, Bebe Rexha është bërë një prej emrave më të lakueshëm në botën e shoubizit. Bebe e cila po...

Han i dhuron MPB-së 33 makina terreni

10 SHKURT Bashkimi Evropiani i dhuroi MPB-së 33 vetura terreni që do të lehtësojnë menaxhimin e krizës me refugjatë. Gjatë ceremonisë eurokomisari Johanes Han tha...

Rrahje në mes vëllezërve, përdorin edhe shati

Dy vëllezër janë rrahur në mes vete në fshatin Reçan të Suharekës, duke përdorë mjete të forta si dru dhe një shati. Po ashtu, dyshohet...

Arrestohet Zyrtari i Lartë i Qeverisë se Kosoves

Arrestohet Zyrtari i Lartë i Qeverisë, Kërkonte Para për Zgjidhjen e një Rasti në Gjykatë Një zyrtar i lartë i qeverisë së Kosovës është arrestuar...

PDSH-ja të shtunën mban Kuvendin Qendror

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH), do të mbajë Kuvendin e saj Qendror, të shtunën në mesditë në Tetovë. Në këtë mbledhje do të diskutohet rreth analizës...

Top – sulmuesit më të mirë në Evropë (Foto)

Goal.com ka publikuar top – sulmuesit më të mirë në Evropë. Ky sezon ka qenë mbresëlënës për shumë sulmues të njohur, e sidomos për...

Ky eshte çmimi i iPhone 8

Telefoni i ardhshëm nga Apple pritet të shkaktojë trazira mes blerëzve besnikë të kësaj kompanie. Dhe pa dyshim se problemi qëndron tek cmimi i kësaj...

Sonte në Teatrin e Kumanovës jepet premiera e shfaqjes ‘Mësimi’

Shfaqja ‘Mësimi’ i Eugen Ioneskos me regji të Ilirjan Himaj nga Kosova, sonte do të jepet premiera në ‘Teatrin e Kumanovës’, Shfaqja, e cila është...

Gazeta gjermane: Brenda Kosovës po krijohet një Republika Srpska

Komunat dhe enklavat e pakicës serbe në Kosovë në të ardhmen edhe formalisht do të jenë një lloj shteti brenda shtetit të Kosovës, shkruan...

Vdekja e minatorëve kinezë, presidenti Nishani mesazh ngushëllimi për humbjen tragjike

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka shprehur ngushëllimet dhe dhimbjen për humbjen tragjike të jetës nga tre minatorët kinezë në minierën e Bulqizës, trupat...

Vazhdojnë lajmet jo të mira për Shaqirin

Stoke City ka konfirmuar se Xherdan Shaqiri ende nuk është rikthyer nga lëndimi, shkruan IndeksOnline Ylli i kombëtares zvicerane pësoi një lëndim të lehtë në...

Ekspertët gjermanë rekomandojnë Shqipërinë si destinacion turizmi

Në një nga emisionet e televizionit kombëtar gjerman SWR, Prof. Christian Buer (ekspert turizmi), bazuar edhe në pjesëmarrjen e Shqipërisë në panairin e turizmit...

Sela i vetmi që komunikoi në anglisht me Hanin!

Lideri i LR-PDSH, në takimin e sotëm te zhvilluar me Eurokomisarin e BE Johannes Han, nuk kishte nevojë për përkthyes, ai gjatë gjithë kohës...

UJI NË TETOVË ËSHTË I PIJSHËM, POR JO I SIGURT!

Në qytetin e Tetovës janë të shpeshta rastet kur uji nuk është i pijshëm për shkak se i njëjti është i ndotur. Megjithë këto...

2017 – vit i dëbimeve nga Gjermania?

Federata dhe landet gjermane do të përshpejtojnë dëbimet nga Gjermania. Bazë është një plan 16-pikësh i federatës, por ai është kontestuar nga opozita e...

Ushqimet që largojnë lodhjen

Nganjëherë e tërë dita na shkon me ndjesinë e të qenit i lodhur, gjë e cila na pengon edhe produktivitetin në punë. Por studimet...

A shkon në xhami? Cana befason me përgjigjen

Lorik Cana falet dhe shkon në xhami.   Ish-kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë ka deklaruar që është besimtar dhe falet herë pas here. “Jam besimtar dhe falem...

Edhe sivjet s’ka viza

Qytetarët e Kosovës as gjatë këtij viti nuk mund të lëvizin të lirë në zonën Schengen. Pasi që autoritetet e Kosovës nuk i kanë...

Tremijë banorë të Pejës heqin nënshtetësinë e Kosovës

Qytetarët e komunës së Pejës që jetojnë në shtetet e jashtme vazhdojnë të heqin dorë nga shtetësia e Kosovës. Gjatë muajit janar, në ofiqarinë e...
Bitcoin(BTC)
10733.3
Ethereum(ETH)
969.308
Ripple(XRP)
1.31876
Bitcoin Cash(BCH)
1585.67
Cardano(ADA)
0.549535
Litecoin(LTC)
175.546
NEM(XEM)
0.914166
IOTA(MIOTA)
2.46527
Dash(DASH)
744.304
Monero(XMR)
300.147