Arkivat Përditshëm 11/02/2017

SKANDALOZE/ Lumi i Tiranës mbushet me qindra thasë me ilaçe të...

Më shumë se 100 metra katrorë të bregut të një lumik në Zallbastar janë mbushur me ilaçe dhe medikamente të tjera mjekësore dhe veterinare...

Shqiptarët pjesë e Speciales, vetëm si të akuzuar (VIDEO)

Asnjë prokurorë dhe gjyqtar nga Kosova nuk është pjesë e Dhomave të Specializuara të Kosovës. Mosprania e tyre arsyetohet përmes Ligjit të Gjykatës Speciale...

Kroacia kërkon 20 mijë punëtorë për sezonin veror

Sektori i turizmit kroat thotë se gjatë këtij viti do të kenë nevojë për rreth 20 mijë punëtorë të rinj. Kjo kërkesë është rezultat i...

Ja sa para i takojnë Majlindës për medaljen e artë në...

Shumë mundim, përpjekje dhe më në fund fitore. Majlinda Kelmendi po e arëson Kosovën, por sa para është duke i fituar?   Xhudistja numër 1 ndër...

Vendoset ndriçimin publik të rrugës kryesore në fshatin Poroj

Vendoset ndriçimin publik në gjithsej 25 shtylla të rrugës kryesore në fshatin Poroj. Nevojë kjo e kahmotshme banorëve të kësaj ane. Prej ditëve në...

Ministri Ameti: Projekt 1.8 km, investimi kap një shumë të madhe

Bëhet fjalë për proekt të miratuar nga Qeveria, i cili kap shumën prej 1 milion euro kurse mbështetet edhe nga UNDP dhe Komuna e...

Gruevski :Nëse ka dygjuhësi shkojmë në opozitë!

Gruevski per tv Nova ka thene se Nese ka dygjuhesi do te shkojme ne opozite. Pritet te shohim se çfare do te ndodhe me...

Premierë: Alban Skenderaj publikon baladën ‘Dikur’ (Video)

Alban Skenderaj dhe Darko Dimitrov kanë bashkuar forcat për të sjellë këtë super baladë.   Dy nga kompozitorët që po sjellin hite të njëpasnjëshme në muzikë...

Thyen këmbën ylli i Barcelonës, shikoni dëmtimin horror (Video)

Mbrojtësi i djathtë i Barcelonës Aleix Vidal ka thyer këmbën në sfidën kundër Alaves. Pas një periudhe të zbehtë tek ekipi blaugran, Vidal kishte...

Shikoni sa lehte e mundi Majlinda japonezen

Majlinda Kelmendi, kampionja olimpike,  ka fituar medaljen e artë në Grand Slamin e Parisit. Kelmendi e ka mposhtur japonezen Natsumi Tsunoda në kategorinë deri 52kg. Më poshtë...

Thaçi: Platforma një ‘leckë’ ruso-sllave (Video)

​Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi për herë të parë ka folur publikisht për platformë e partive politike shqiptare të nënshkruar në...

Serbët e Maqedonisë dalin kundër Platformës shqiptare

Gazeta maqedonase “Veçer” bën të ditur se serbet, turqit, romët dhe bashkësitë tjera etnike në Maqedoni mendojnë se platforma e partive shqiptare është thyerje...

ARSYEJA QË MUND TA LË PËR DISA VITE KOSOVËN PA VIZA,...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ratifikimi i Demarkacionit me Malin e Zi është i vetmi kusht që është mbetur...

STABILITET NË MAQEDONI, NDRYSHE “SHPËRTHEN” GJITHË RAJONI

Është në interesin e BE-së që në Maqedoni të ketë stabilitet dhe zhvillim të shtetit juridik. Angazhimi i bllokut europian për kapërcimin e krizës që...

NUMRI I MEDALJEVE QË MAJLINDA KELMENDI I KA SIGURUAR KOSOVËS

Xhudistja nga Peja, Majlinda Kelmendi, e vetme i ka fituar shtetit të Kosovës 35 medalje në gara ndërkombëtare, që prej vitit 2009 kur ajo...

Ramush Haradinaj i çon selam Serbisë dhe thotë se drejtësia e...

Ish- komandanti i UÇK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar edhe përmes një statusi në Facebook pas vendimit të papritur të Gjykatës franceze. Ai tha se drejtësia...

Babai i Sadikut zbulon të vërtetën përse djali i tij kërkon...

Pas lajmit të dalë në media se Armando Sadiku kishte aplikuar për pasaportë bullgare, lajmi bëri bujë në mediat soaciale. Në fakt sulmuesi thjeshtë...

Konfirmon Al-Assad: Terroristët po fshihen në mesin e refugjatëve

Presidenti sirian, Bachar Al-Assad konfirmoi se terroristët po fshihen edhe në mesin e miliona refugjatëve që po i largohen vatrave të luftës në shtetin...

VIDEO/ ‘Çmendet’ Barcelona shënon 4 gola brenda 9 minutave

Barcelona ka shënuar 4 gola të shpejtë duke kryesuar sfidën 6-0 përballë Deportivo Alaves. Listës së golashënuesve  nuk kishte si t’i mungonte Lionel Messi i...

Afro 38 mijë qytetarë heqin dorë nga shtetësia kosovare (Video)

Rrethanat politike, sociale, ekonomike dhe personale kanë bërë që mbi 37 mijë qytetarë të heqin dorë nga nënshtetësia e Kosovës. Përkundër këtyre që kanë hequr...

LSDM me kandidatë shqiptarë për zgjedhjet lokale, për partitë shqiptare ende...

Komisioni Shtetëror Zgjedhor pohoi se janë të gatshëm për organizimin e zgjedhjeve dhe se po presin dritën jeshile nga kryetari i parlamentit kurdo që...

Thaçi dëshiron të bëhet Kryeministër! (VIDEO)

Menduh Thaçi vazhdon të mbetet lideri i PDSh-së, pasi Kuvendi Qendror ka refuzuar mbatjen e jashtëzakonshme të Kongresit të kësaj partie, njofton TetovaSot. Këtë e...

Aktorja e famshme: ‘Kisha frikë të kthehesha në Amerikë pas konvertimit...

Lindsay Lohan ka pasur frikë të kthehej në New York për shkak të interesit që ka treguar kohën e fundit ndaj fesë islame. Aktoja e...

Forcat Speciale Shqiptare me armatime dhe pajisje të reja, ja si...

Gjatë ditës së sotme Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri së bashku me Drejtorin e Polcisë së Shtetit Haki Çako dhe drejtues të...

Ostreni: Shqiptarët duhet ta analizojnë pse Shqiptarët shkuan në LSDM (VIDEO)

Gjenerali dhe lideri I partisë Uniteti Gzim Ostreni, në emisionin Studio e Hapur në gjuhën shqipe në TV NOVA ka pohuar se pas përfundimit...

Shën Valentini, dita e punës, dashurisë apo e seksit?!

Shën Valentini është një ditë e cila konsiderohet nga cilido çift si e veçantë, ndaj dhe rezervojnë disa minuta nga koha e tyre për...

Anulohet Kongresi i PDSH-së, Menduh Thaçit vazhdon të mbetet kryetar

Menduh Thaçi vazhdon të mbetet lideri i PDSh-së, pasi Kuvendi Qendror ka refuzuar mbatjen e Kongresit të kësaj partie. Këtë e ka konfirmuar sot ish...

Fati mizor i shkrimtares së parë shqiptare: Në 33 vjet izolim...

Ishte viti i ri. 1 janar 1977. Në një dhomë të varfër, në barakën e saj, në një skaj të mjerë të Shqipërisë, i...

Nis “Big Brother” nuk lejohet seksi, por do të ketë një...

“I gjithë mekanizmi do të jetë ndryshe, pra do të jetë si një çorape e kthyer mbrapsht. Nëse më përpara kërshëria ka qenë “a...

“Aleanca për Shqiptarët , nuk ka asnjë shkrirje”është koalicion tri palësh

Lajmi se tre partitë e koalicionit Aleanca për shqiptarët LR PDSH, Uniteti dhe RDK janë bashkuar dhe shkrirë në një parti është hedhur poshtë...

Kampionia Olimpike Majlinda Kelmendi ka rrëmbyer edhe një medalje të artë

Kampionia Olimpike Majlinda Kelmendi ka rrëmbyer edhe një medalje të artë. Ajo në finalen e Grand Slamit në Paris e mposhti japonezen Natsumi Tsunoda, raporton...

Albin Kurti: Kombi shqiptarë në udhëkryq kohor e gjeografik

Lëvizja  Vetëvendosje në 10-vjetorin e protestave për respektimin e kufijve të Kosovës dhe bashkimin kombëtar. Lëvizja Vetëvendosje nje ditë  më parë  shënoi dhjetë vjetorin e...

Vrasja e pasionit, nëna e ekzekutuar në Fier ishte shtatzënë

  Detaje të reja bëhen me dije lidhur me vrasjen e nënës së re Ermira Arapi (foto) në Fier. Dyshohet se 29-vjeçarja Ermira Arapi ishte shtatzënë, raporton...

Futbollistë që nuk janë ndëshkuar asnjëherë me kartonin e kuq?

UEFA ka përpiluar listën e futbollistëve që asnjëherë nuk janë ndëshkuar me karton të kuq në karrierën e tyre, mes të cilëve Raul Gonzalez,...

ERMAL META, NDËR TRE FAVORITËT PËR TË FITUAR FESTIVALIN SANREMO

Natën e 10 shkurtit Ermal Meta është kualifikuar edhe zyrtarisht si finalist i Sanremo 2017. Mbrëmë, në natën e katërt të festivalit prestigjioz, janë kënduar...

6 veturat të cilat kanë mbi 1 milion të kaluara [Video]

Në qoftëse do të flasim për gjëra të tilla, lista padyshim do të rritet edhe më shumë, por në videon e mëposhtëme janë listuar...

Itali, vejusha e zezë Gucci përfiton 1 mln në vit nga...

Italiania e shoqërisë së lartë, që është mbiquajtur “Vejusha e Zezë” për porositjen e vrasjes së burrit të saj, trashëgimtarit të perandorisë së veshjeve...

Dyshohet zhdukja e helmetës ilire pas zbulimit në Shqipëri

Ditët e fundit kanë ka patur një sërë reagimesh për zbulimet arkeologjike e bëra nga gërmimet e bashkësisë së Durrësit për të ndërtuar një...

Nëse hani ushqim në terr, do të humbni peshë

Ekipi i studiuesve gjermanë ka publikuar rezultatet e studimit i cili tregon që ata të cilët hanë në terr, konsumojnë nëntë për qind më...

Mbretëresha Majlinda Kelmendi kalon në finalën e Parisit

Majlinda Kelmendi ka kaluar në finale të Grand Slamit të Parisit. Në gjysmëfinale ajo ka mposhtur amerikanen Angelica Delgado.

Kumanovë, në mes të qytetit rrugë mesjetare

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=WDTnw7EvgtE/] Kumanovë, në mes të qytetit rrugë mesjetare Megjithëse e vështirë për ta besuar por këto pamje vijnë nga një lagje në zemër të Kumanovës....

Materialet e LSDM-së udhëtojnë drejt BDI-së

Materialet e shkruara që Ali Ahmeti i kërkon nga Zoran Zaevi janë gati dhe së shpejti do të dorëzohen në BDI, thonë për Alsat-M...

JANË ARRESTUAR PESË SHTETASE TË HUAJA NGA NJË KAFENE E GOSTIVARIT

Në një aksion të policisë, i cili mbrëmë është zbatuar në Gostivar, janë zbuluar dhe arrestuar pesë shtetase të huaja, informojnë nga SPB Tetovë....

E jashtëzakonshme: Mashkulli nga Serbia dëshiron të bëhet shqiptar (FOTO)

Ivan Gojovic një mashkull nga qyteti i Jagodinës në Serbi, ka shprehur haptas dëshirën për t’u natyralizuar si shqiptar. Disa foto që ka gjetur Gazeta...

Së shpejti fillon Big Brother 9 me nje konkurent Serb!

Së shpejti fillon Big Brother 9 dhe kanë filluar që njerëzit të bëhen kurioz për konkurrentët që do të marrin pjesë. Ketë sezon pritet që...

Evakuim masiv në Selanik për shkak të çaktivizimit të një bombe

Autoritetet greke po përgatisin evakuim masiv të popullatës nga qyteti i dytë më madh Selaniku, prej nga përkohësisht do të shpërngulen 72.000 banorë, që...

Takim i tensionuar mes Ahmetit dhe Zaevit

Materialet e shkruara që Ali Ahmeti i kërkon nga Zoran Zaevi janë gati dhe së shpejti do të dorëzohen në BDI, thonë për Alsat-M...

Femrat e shkurtra preferojnë meshkujt e gjatë – ja arsyeja

Shkencëtarët e Universitetit të Utah, janë përpjekur të japin një shpjegim domethënës se përse femrat preferojnë meshkujt e gjatë, më shumë sesa ata të...

LR PDSH, Uniteti e RDK shkrihen në një parti. Ja kush...

Së shpejti Aleanca për Shqiptarët nga një koalicion i tre partive politike pritet të shndërrohet në një grupacion të vetëm politik. LR PDSH, UNITETI...

VIDEO/ Shikoni si mund te duken njerëzit pas 1000 vitesh

Njerëzit e sotshëm është e vështirë t’i befasosh, prandaj bota është shndërruar në një "fshat global" dhe nuk habitet më nga zbulimet shkencore, siç...

Ja pse fëmija i parë është më inteligjent se fëmijët e...

A jeni ju fëmija më i madh? Urime. Ju jeni me siguri më inteligjent se vëllezërit apo motrat, nëse keni ndonjë të tillë sigurisht. Nëse jo,...

Behgjet Pacolli gjysëm milion ndjekës ne facebook

Miqtë e mi, dua t'ju njoftoj që jemi bërë gjithsej mbi gjysmë milioni (500, 000) miq, nga të gjitha trojet shqiptare, dhe Diaspora, në...

Si Te Udhetoni me Femije te Vegjel?

Gjatë viteve të fundit kemi rritje të konsiderueshme të numrit të udhëtimeve, madje edhe drejt vendeve të largëta. Kjo preferencë nuk është vetëm e...

Si tebleni biletë aeroplani me çmim të ulët?

1. Aktivizoni paraprakisht që të pranoni postë elektronike përreth marrëveshjeve me çmime të ulëta. Për tu siguruar që ju të merrni një biletë me çmim...

Këto janë 10 gjuhët më të vështira për t’u mësuar!

UNESCO ka publikuar një listë me 10 vende të tilla, ku sigurisht kryeson gjuha kineze. Sipas radhës gjuhët më të vështira janë: gjuha kineze, greke,...

Dëshironi ta bëni një mashkull të çmendet pas jush? Këto janë...

Edhe pse nuk ka ende një formulë si ta bëni një mashkull të çmendet pas jush, sipas intv.al nëse i thoni këto dy fjalë...

VIDEO/ Çmenduria e madhe: Arsenali e bleu për futbollist, por ai...

Me siguri se e mbani mend blerjen e talentit japonez, Takuma Asano nga skuadra e Arsenalit. Por, skuadra londinezi të njëjtin e dërgoi në huazim...

Ngjarje e rëndë, vdesin 17 tifozë në një ndeshje futbolli

Në një ndeshje futbolli në Angolë kanë vdekur së paku 17 persona, dhe disa tjerë kanë mbetur të lënduar. Sipas raportimeve nga mediat në Angolë...

Si të bëheni kameramanë? (Video)

Teknologjia tashmë ka përfshirë botën kudo dhe në mënyra të ndryshme, aq sa shumica e njerëzve janë bërë të varur nga ajo dhe nuk...

Siguria e Internetit: Si të mbrojmë fëmijët gjatë lundrimit online

Është gjithmonë e vështirë që qëndrosh në të njëjtin hap me teknologjinë, veçanërisht kur je një prind që përpiqesh të ruash sigurinë e fëmijëve...

50 agjentët sekretë shqiptarë më të famshëm në botë

Spiunet shqiptare qe kane punuar për Sigurimin, por edhe ata qe kane punuar për CIA-n dhe KGB-ne. Agjente shqiptare qe kane punuar për shtetin...

Ky eshte mengjesi ideal

Mos e humb kurrë mëngjesin Nuk duhet ta shmangësh asnjëherë konsumimin e mëngjesit. Disa persona nuk konsumojnë mëngjes me idenë se kjo do t’u shkaktojë...

Atletja shqiptare bën mrekullinë në Paris

Atletja shqiptare, Luiza Gega, ka korrur një tjetër sukses, këtë herë në garën ndërkombëtare të Parisit, ku arriti të zërë vendin e tretë.   Ajo mori...

Ky ish-pjesëtar i UÇK’së u arrestua 30 herë

I arrestuar mbi 30 herë nga policia, pjesëmarrës në dhjetëra protesta, pjesëtar i UÇK-së, një pjesë të kohës të kaluar nëpër burgje. Sali Zyba, aktivist...

A mund të ngelen shtatzënë femrat gjatë menstruacioneve?

Edhe pse ekziston mundësia ka pak gjasa për shtatzëni gjatë ditëve “jo të frytshme”, por nuk mund të parashikohet koha gjatë muajit kur nuk...

Pse meshkujt i quajnë femrat “k*rva”

Disa gjëra janë më të paqarta sesa kur flitet për seksin. Ne refuzojmë në mënyrë puritane aktivitetin seksual dhe në të njëjtën kohë lejojmë erotizmin...

Si ta shpëtoni beben që i ka ngecur ushqimi në fyt?...

“St. John Ambulance” është organizatë e cila u mëson njerëzve ndihmën e parë mjekësore, dhe së fundmi kanë postuar një video të cilën çdo...

Tetovë, projekti për ujërat nëntokësorë, 30 milionë euro investim nga BE

Mbi 30 milionë euro do të jetë investimi i cili do të bëhet në komunën e Tetovës në rikonstruimin e sistemeve të kolektorëve dhe...

Miliardat e kosovarëve në Bashkimin Evropian

Për një vit kosovarët kanë dërguar mbi 2.6 miliardë euro në shtetet e rajonit dhe Bashkimit Evropian. Me këto para ata kanë blerë miliona kilogram...

VIDEO – Ja si vidhen bankomatet

Një video e publikuar sot nga policia italiane tregon një grup personash që vjedhin një bankomat. Anëtarët e bandës, 11 persona, kanë dalë sot para...

Turqi, gjyshet që kujdesen për nipërit dhe mbesat do të marrin...

  Gjyshet në Turqi do të marrin një pagë mujore prej 425 lira (rreth 108 euro) për përkujdesjen ndaj nipërve dhe mbesave të tyre. Projekti të...

E la e dashura, 18-vjeçari vret veten live në Facebook

Një i ri nga fshati Safran në Yalova të Turqisë, ka kryer vetëvrasje me pushkën e babait të vet. Bëhet fjalë për Oguzhan Kaloglu, i cili...

Zbulohet një detaj nga klipi i ri i Noizyt, femra pranë...

Noziy po punon për këngën dhe klipin e ri dhe këtë na e zbuloi vetë reperi, por duket se na ka mbajtur të fshehur...

Çani nuk i reziston as Gugusë…i ‘prek’ gjoksin në emision (Foto)

E ftuara e parë e Arian Çanit në natën e sotme në “Zonë e Lirë” ishte një ndër këngëtaret më kontroverse në tregun muzikor...

Bes Kallaku realizon ëndrrën, fiton audicionet në spektaklin e njohur italian...

Aktori humorit Bes Kallaku duket se është duke ecur me hapa të sigurt sa i përket arritjeve të tij në karrierë. Ai ka publikuar një...

E dashura e yllit te Realit “çmend” Instagramin (FOTO)

Marina Muntaner, është e dashura e Marco Asensios Talenti spanjoll, Marco Asensio, ka një të ardhme të ndritur. Ai po shkëlqen këtë edicion me Real...

Lumturia varet nga dashuria, jo nga paratë: E vërteton shkenca

Kujtdo që ka thënë se paraja mund ta blejë dashurinë, shkenca sapo ia ka dëshmuar të kundërtën. Gjetja e dashurisë së jetës ka ndikim më...

ZYRTARE: Messi nënshkruan kontratën… por jo me Barcelonën (FOTO)

Por, kjo kontratë nuk ka të bëjë me arritjen e një marrëveshje mes tij dhe Barcelonës. Argjentinasi ka vazhduar bashkëpunimin me kompaninë e veshmbathjeve, ‘Adidas’. “I...

Formimi i Ushtrisë së Kosovës deklaratë e qartë e Washingtonit

Daniel Serwer flet për rolin e administratës së Trump nër rajon, duke thënë se deklarata më e qartë që e ka dëgjuar deri më...

Demolli: FSK e gatshme për transformim

Demolli: E kemi gati ligjin që FSK'së do t'ia japë komptencat e ushtrisë. Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli, në një bisedë...

Shtetet pro liberalizimit

Presidenti Thaçi thotë se pesë shtetet e BE’së që nuk e njohin Kosovën janë dakorduar për liberalizimin e vizave, pas Demarkacionit. Presidenti i vendit, Hashim...

E tmerrshme/ Adoleshenti vret veten live në Facebook me pushkën e...

Një djalë vetëm 19 vjeç nga fshati Safran në Turqi kreu një vetëvrasje me pushkën e babait të tij. Ai e publikoi ngjarjen direkt në...

Njihuni me pornostaren që u bë princeshë (FOTO)

Sofia Hellqvist ka qenë një pornostare shumë e pelqyer nga meshkujt.Me hiret dhe fotot e saj kjo vajzë e lindur në 1984 në periferi...

Nëse nuk i dëgjoni këto tinguj, urgjent tek mjeku (VIDEO)

Në qoftë se mund të dëgjoni tingujt që shfaqen në këtë video, atëherë dëgjimi juaj është normal dhe nuk duhet të frikësoheni. Videoja e publikuar...

Befasi kjo është e “dashura” e Gold AG

Këngëtari Arian Agushi “Gold AG”, së fundmi ka nda me ndjekësit e tij disa foto ku ai shihet në shoqëri të stupcave Ndërsa në njërën...

Biznesmeni i dërgon SMS gruas: Po të tradhtoj me sekretaren…

Një çift që kishte shumë vite bashkë, duket se ishin mërzitur me njëri-tjetrin. Burri ishte biznesmen dhe vendos që të tradhtojë gruan me sekretaren e...

Elbasan/ Konviktorja del në ballkon dhe “nxjerr” të pasmet, “çmenden” komshinjtë...

Disa persona nga Elbasani kanë mbetur të habitur kur kanë parë sjelljen e një konviktoreje në Elbasan. Dy vajza po bisedonin mes tyre duke u...

Fotografohet modeli i ri Lamborghini Urus, në versionin SUV [Foto]

Lamborghini kishte paralajmëruar para një muaji që do të lansojë modelin e parë SUV, të quajtur Lamborghini Urus. Sipas raportimeve të 'autoexpress' ky model i...

Luana në darkë me… (Foto)

Biondja seksi duket se ka vendosur që të kalojë pak çaste edhe me nënën e saj. Fjala është për Luana Vjollcën e cila së fundmi...

Kjo vajzë nga Barcelona do ta zgjonte edhe të sëmurin nga...

Jessica Goikoechea është një nga femrat më të bukura në Spanjë. Modelja 21 vjeçare të mahnitë me bukurinë dhe linjat e saj trupore. 1 milion...

Rita Ora darkon me nënën, sa shumë që i ngjanë (Foto)

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora duket se i ngjanë më së shumti nënës së saj. Në fotografitë e postuara nga Vera Ora, mund...
Close