Wednesday, January 24, 2018

Arkivat Përditshëm 12/02/2017

BOSNJA, KOSOVA DHE MAQEDONIA E KANË RRUGËN MË TË VËSHTIRË DREJT...

“Problemet lidhur me administratën e Gruevskit, presionet që bëhen mbi votuesit në zgjedhje, burgosja e kundërshtarëve, kritika kundër OJQ-vë, situata në të cilën BDI...

Emigrantët e kohëve moderne, çfarë po i shtyn të ikin sërish...

Një e treta e popullsisë e ka braktisur Shqipërinë që nga viti 1991. Që nga kjo kohë, ka pasur disa valë emigrimesh. E fundit,...

”Fifty Shades Darker” po i çmend gratë

Drama erotike ‘’Fifty Shades Darker’’ është duke gëzuar suksesin e saj të gjithë anshëm. Si vazhdim i ‘’Fifty Shades of Grey’’, skenat e ‘’Fifty Shades...

Pas shumë vonesave, autobusët e rinj lëshohen për qarkullim më 20...

Edhe pse ishte paralajmëruar se autobusët e rinj të “Trafikut Urban” do të lëshohen për qarkullim kah mesi i janarit, një gjë e tillë...

GOL DHE AUTOGOL, AJETI I BËN TË DYJA

Mbrojtësi kuqezi, Arlind Ajeti është bërë sërish protagonist për skuadrën e tij, Torinon, në aktivizimin e dytë radhazi si titullar në Serinë A. Pas gabimit...

Filmi kosovar “Home” triumfon në BAFTA

Akademia Britanike e Filmit dhe e Arteve Televizive , në ceremoninë e mbajtur të dielën mbrëma, ka shpallur filmin “Home”, që është një bashkëproduksion...

Zbardhen detaje tronditëse për shqiptaren që plagosi djalin dhe u hodh...

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë që tronditi Torinon në Itali, në një familje shqiptare, ku gruaja plagosi rëndë me thikë...

Ja përse çdo njeri duhet të flejë në anën e majtë

Studimet e shumta kanë treguar se të fjeturit në anën e majtë, siç mund t’ju ketë rekomanduar gjyshja, nuk është vetëm një përrallë e...

Filmi kosovar “Home” triumfon në BAFTA

Filmi kosovaro-anglez “Home” ka arritur të rrëmbejë  çmimin për filmin më të mirë të shkurtër britanik. Në skenë për ta marrë çmimin ishin Shpat Deda,...

OSMANI: Garancinë e njëjtë e kërkuam edhe nga Gruevski (VIDEO)

Pavarësisht se lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski këmbëngul se BDI-ja e Ali Ahmetit asnjëherë nuk ka kërkuar garanci me shkrim  pasi ka pasur besim...

MEXHITI: Nuk jam i mandatuar të negocioj me VMRO-në. Jam kundër...

Lidhur me lajmin e publikuar në portalin “Gazeta Express”, për opinionin dëshiroj të bëj këtë sqarim: Së pari, qartazi bëhet fjalë për një tekst të...

Lansohet traileri i filmit ‘A long way home’ nga Ibër Deari...

Filmi është i zhanrit dramë dhe ka shumë elemente aksion. Ky film i cili zgjatë 20 minuta, është xhiruar për dy ditë, ka njoftuar...

Vajza 10-vjeçare turke shkruan historinë, mban fjalim në OKB

Në mbledhjen e zhvilluar në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në “Ditën Ndërkombëtare të Grave dhe Vajzave në Shkencë” vajza turke 10-vjeçare...

Kjo është historia e Ermal Metës, krenarisë shqiptare në Sanremo 2017

Suksesin në festivalin e fundit të Sanremos, Ermal Meta ja ka kushtuar nënës së tij që sipas tij i ka mësuar të mos bindet Është...

Mund të dështojnë bisedimet BDI-LSDM, shkaku gjuha shqipe

Mund të dështojnë bisedimet për themelimin e qeverisë së re mes LSDM-së dhe partive shqiptare. Pengesë për këtë mund të jetë pikërisht ajo që...

Ronaldo tregohet i zgjuar, shikoni si mashtroi gjyqtarët ndaj Osasunas (VIDEO)

Cristiano Ronaldo është treguar i zgjuar, në përballjen e mbrëmshme mes Osasunas dhe Real Madridit. Reali fitoi me rezultat 3-1 në udhëtim, ku golashënues ishte...

Rezultati i referundimit: zviceranët i thonë PO lehtësimit të marrjes së...

Një lajm i mirë vjen nga Zvicra për të gjithë qytetarët me nënshtetësi jo të qartë apo aso që synojnë ta marrin pasaportin zviceran. Kjo...

Nëse Ramushi ekstradohet në Serbi, ja çfarë do të bëjë Daut...

Daut Haradinaj vëllai i Ramush Haradinaj ka qenë i ftuar në emisionin “Kojshia Show”. Deputeti nga radhët e AAK-së kur u pyet nga moderatori se...

LSDM: Proceset politike nuk varen nga Gruevski

Në një reagim të LSDM-së lidhur me intervistën e fundit të Nikolla Gruevskit është theksuar se proceset politike në Maqedoni tashmë nuk varen nga...

Menduh Thaçi nesër takon Presidentin Nishani

Kryetari i PDSH-së z.Menduh Thaçi nesër (e Hënë) do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Shqipëri ku do të realizojë takim me Presidentin shqiptar...

Gruevski këmbëngul për zgjedhje të reja

VMRO-DPMNE nuk heq dorë nga zgjedhjet e reja parlamentare të cilat do të mbaheshin së bashku me ato lokale. Nikolla Gruevski në paraqitjen e...

Sudimi /Njerëzit inteligjentë e urrejnë shoqërinë

Të gjithëve ju është e njohur se sa është i rëndësishëm shoqërimi për të ndierë kënaqësinë e jetës, mirëpo ekziston një kufi. Individëve shumë inteligjentë...

Ja pse Suedia është vendi ideal për të krijuar familje

Suedia është vendi më i njohur për politikat sociale në lidhje me prindërimin. Fillimisht, qeveria suedeze ju paguan 80% të rrogës tuaj për 390...

Si ti hekurosni kemishat

1.Së pari fillojmë nga jaka në anën e pasme. Pastaj, hekurosin pjesën e jakës përpara. 2.Më pas hekurosen mëngët. 3.Për të shmangur vijat e thyera, mbështillni një...

Mësoni të thoni “të dua” në 50 gjuhë të botës

Thonë se gjuha e dashurisë është universale dhe e kuptueshme nga të gjithë. Por, për tu siguruar se njerëzit nga e gjithë bota do të...

Si ti mirëmbani rrobat e dimrit?

Rrobat e dimrit kërkojnë tretman special, më së shumti për shkak të përbërjes dhe materialit nga i cili janë bërë. 1.Jaknet me pupla është mjaftueshëm...

Pritje te gjate ne kufirin Maqedoni-Kosove

Në redaksine e antpress sapo kane arritur fotografi nga udhetaret qe udhetojne ne drejtim te Kosoves.Ata thone se ne vendkalimin kufitare ne Blace ka...

Ja çfarë duhet të dijë një grua shtatzënë nëse udhëton me...

Sigurisht që nëse do t’ju duhet të bëni një udhëtim me avion gjatë shtatëzanisë duhet të këshilloheni më parë me mjekun tuaj gjinekolog pasi...

Prokuroria Speciale dhe EULEX-i kërkojnë dorëzimin e 57 serbëve për krime...

Prokuroria Speciale e Kosovës ka lëshuar 57 fletë-arreste për serbë që dyshohet të kenë kryer krime të luftës në Kosovë. Urdhëresat janë lëshuar nga...

Gjashtë të lënduar në një aksident rrugor në Shkup

Gjashtë persona janë lënduar në një aksident komunikacioni, i cili ka ndodhur sot në orën katër të mëngjesit në udhëkryqin tek bulevardi “Aradhët partizane”...

15 SMS të cilat do ta ndezin fantazinë e të dashurit

Një porosi SMS me përmbajtje seksi shpejt do të ndezë fantazinë e partnerit tuaj dhe do të lumturojë jetën tuaj seksuale. Obligimet e përditshme ju...

A është varësia e internetit shenjë e psikopatisë? (Video)

Varësia e internetit është thjesht një perde tymi për shumë probleme tjera psikologjike, tregon zbulimi i ri. Hulumtuesit e këtij studimi besojnë se obsesioni i...

Kjo shenjë ka gjasa që në 2017 të filloj lidhje të...

Gaforrja është shenja e katërt në zodiak, në të cilën ndodhet planeti hënë, që shpesh ndërron disponimin e tyre, shkruan revista Kosovarja. Gjatë këtij fillimi...

Kjo është gruaja më e bukur shqiptare e të gjitha kohërave...

Një shqiptare është cilësuar si gruaja më e bukur e të gjitha kohërave. Ajo është Fevzia Fuat Ali, bija e mbretit Fuad të Egjiptit, grua...

Së shpejti Partia Radikale Maqedonase kundër shqiptarëve (FOTO)

Në skenën politike në Maqedoni së shpejti do të dal një parti e re radikale maqedonase, me program ekstrem, apo të ashtuquajtur manifest, informon...

Horoskopi ditor – 12.02.2017

Dashi Kjo dite do jete e begate dhe aspak problematike për juve qe jeni ne një lidhje. Pasioni do jete here pas here i zjarrte...

Kështu duken të pasmet e Fjollës pas operacionit (Video)

Fjolla Morina para ca jave iu është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale, ku formësoi të pasmet e saj. Në fakt, asaj iu është thithur dhjami në...

Kush po i rri pranë Anita Haradinajt në këto ditë të...

Anita Haradinaj ndër vite ka kaluar ditë të vështira, pasi ajo shpesh e ka vuajtur mungesën e të shoqit, i cili disa herë është...

MOTIVET E SHËN VALENTINIT NË INSTAGRAM

Në Instagram Stories vjen dhe Shën Valentini, për t’i bërë më të personalizuara historitë që zhduken pas 24 orësh, rrjeti social ka krijuar ngjitësa...

Gjermania sot me President të ri, Steinmeier favorit

Asambleja Parlamentare e Gjermanisë sot zgjedh Presidentin e ri të këtij vendi. Mediat në Berlin kanë raportuar se favorit i madh për t'u zgjedhur...

Shqipëria po blen armë nga Turqia për Kosovën, serbët të alarmuar:...

Pas lajmeve të fundit, në të cilat mediat serbe “paralajmëronin një luftë në Kosovë”,  ata sot kanë dalë me një tjetër lajm të bujshëm...

“Gjurmë Shqiptare”: Deçani i shenjtë i shqiptarëve, hallka që lidh të...

Çfarë fshihet në historinë e manastirit të Deçanit? Çfarë përfaqësojnë dokumentat e historiografisë serbe dhe manipulimi i opinionit? Përse nuk lejohen gërmimet arkeologjike dhe kush...

Si te pastroni shtëpinë shpejtë dhe në mënyrë efikase?

Mënyra më e shpejtë për ti kryer të gjitha punët e shtëpisë është duke i bërë disa detyra njëkohësisht. 1.Gjatë kohës që jeni duke gatuar...

Konfirmohet: Ky është lajmi i keq për Barcelonën

Skuadra e Barcelonës ka konfirmuar se Alex Vidal do ta humbas gjithë sezonin e mbetur pas lëndimit të kycit të këmbës. Vidal u largua në...

Kapet banda e ‘arkeologëve’, nxirrnin nga Apolonia qindra objekte të lashta...

Disa qindra objekte arkeologjike janë grabitur nga Parku Arkeologjik i Apollonisë në Fier, ndaj Policia e Shtetit ka ndërmarrë një operacion të kuduar si "Apollonia"...

KFOR-i deklarohet për praninë e njësiteve ushtarake serbe në Veri

Prania e formacioneve ushtarake serbe që veprojnë brenda territorit të Kosovës, gjegjësisht në malet e Leposaviqit ka kohë që veprimtaria e tyre është vërejtur...

Sot çaktivizohet bomba në Selanik

Autoritetet greke kanë filluar evakimin e popullatës nga qyteti i dytë më madh Selaniku, prej nga përkohësisht do të shpërngulen 72.000 banorë, që të...

Kurz sot në Maqedoni

Kryesuesi i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) për vitin 2017 dhe ministër i Punëve të Jashtme i Republikës së Austrisë, Sebastian...

Deputeti maqedonas i LSDM-së kërcënon Ali Ahmetin (FOTO LAJM)

Pavle Bogoevski ose deputeti i ri i LSDM-së, ka listuar një serë kërcënimesh dhe paralajmërimesh ndaj partisë shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni. “Rregullat...

Erdogan: Do të ndodhë ajo që thotë populli, do të bëhet...

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan (Recep Tayyip Erdo?an) tha se çështja e ndryshimit të kushtetutës nuk ka të bëjë as me republikën dhe as...
Bitcoin(BTC)
10733.3
Ethereum(ETH)
969.308
Ripple(XRP)
1.31876
Bitcoin Cash(BCH)
1585.67
Cardano(ADA)
0.549535
Litecoin(LTC)
175.546
NEM(XEM)
0.914166
IOTA(MIOTA)
2.46527
Dash(DASH)
744.304
Monero(XMR)
300.147