Arkivat Përditshëm 14/02/2017

Qytetet ku mund të gjeni femrat më të bukura në botë...

Klasifikimi i revistës ‘Travelers Digest’ ka shpallur 10 vende me gratë më të bukura në botë. Sipas renditjes, dominojnë qytetet evropiane dhe në krye...

Çfarë i ka dhuruar Lorik Cana partneres për Shën Valentin?

Nëse bëni një udhëtim të shkurtër në profilet sociale të personazheve të njohur sot, e kuqja është ngjyra që do ju verbojë gjithandej, lulet,...

Kosova së shpejti do të ketë ushtrinë e saj

Kuvendi i Kosovës i kanë dhënë mbështetje projekt-rezolutës së propozuar nga deputeti i AAK-së Daut Haradinaj për themelimin e Forcave të Armatosura. Të pranishëm ishin...

”Të qenit single”, ka pesë të mira

Të qenit “single” vite më parë mund të konsiderohej si një dështim në jetë, por shoqëria ka ndryshuar tashmë dhe të jesh “i vetëm”...

(Mos)marrja e vizës shqetësim për çdo kosovar

Lëvizja e lirë e kosovarëve në zonën Schengen vazhdon të mbetet shqetësim i kosovarëve, populli i fundit në Evropë që ka ngelur pa liberalizimin...

Autogol keni parë shpesh, por autokosh ndodh rrallë

Në basketbollin amerikan spektakli është i sigurt dhe vjen në forma nga më të ndryshmet, duke i befasuar gjithmonë të pranishmit në tribuna, por...

Grabitja e miliona eurove, midis 4 të arrestuarve dy ish-ushtarakë

as rreth 1 viti e dy muaj nga grabitja e 3 dhjetorit 2015 dhe pesë ditë nga grabitja e dytë e së njëjtës formë...

Dashuria më e mirë e të gjitha kohërave

Një letër që Johnny Cash i shkruajti June Carter në 1994 është votuar si një ndër letrat me të mira të dashurisë në të...

Pastruesja më e veçantë në botë! Pastron e zhveshur por rroga...

Disa muaj më parë u publiku një lajm i cuditshëm nga një kompani që kërkone punëtore për të pastruar por kushti ishte që këtë...

Mbaroi takimi mes BDI-së dhe Aleancës për Shqiptarët, kërkojnë realizim të...

Pas dy orëve diskutime, ka përfunduar takimi i nënkryetarëve të BDI-së me përfaqësuesit e Aleancës për Shqiptarët. Nga të dy anët nuk deshën të...

Çdo vajzë duhet ta sheh këtë video për nënën…

Kjo histori reale, që secila vajzë duhet ta shikojë, rrëfen për atë që çdo nënë kalon, prej lindjes së vajzës, dhe deri në fund...

Ky është njeriu që jetoi 40 vjet me ujqërit

Nuk ka rëndësi nëse bëhet fjalë për tu hedhur nga një aeroplan apo udhëtuar në vendet ekzotike, disa njerëz thjesht nuk e kanë dert...

Shkupi me më shume hotele

Në vend ka gjithsej 4.948 kapacitete prej të cilëve 4.378 objekte hotelerike, ndërsa 570 janë objekte për akomodim të të mysafirëve, publikoi Enti Shtetëror...

Si ndikon vota në rritje e shqiptarëve pro LSDM-së, në krijimin...

Sonte ne "programin 200" ne Alsatm do te ndiqni:Si ndikon vota në rritje e shqiptarëve pro LSDM-së, në krijimin e qeverisë së re? Debatojnë hapur...

Ligji për gjuhën shqipe çështje e diskutueshme mes LSDM-së dhe BDI-së

Nga 24Vesti njoftojnë se Ligji për gjuhën shqipe edhe më tej është çështje e hapur mes biseduesve të LSDM-së dhe BDI-së. Sipas informacioneve jozyrtare...

Mercedesin e Gruevskit e përdorin edhe Ivanov, Veljanovski dhe Dimitriev

Mercedesi i blinduar i blerë në vitin 2012 për 600 mijë euro, për të cilin PSP-ja hapi rastin “Tanku” gjendet në Qeveri dhe siç...

7.882 nënshkrime kundër Rrotës Panoramike në Shkup

Qindra qytetarë, kryesisht nga Shkupi, kërkojnë të ndalohet ndërtimi i Rrotës Panoramike në Qendër të Qytetit, në lumin Vardar, mes Urës së Gurit dhe...

Ky është piloti më i paguar në Formula 1 (Foto)

Ky është piloti më i paguar në Formula 1 (Foto) Janë publikuar pagat që do të përfitojnë pilotët në vitin 2017 dhe në vendin e...

Katër orë dokumentar për Princesh Dianën

Një film dokumentar për Princeshënd Diana do të transmetohet në muajn gusht në televizionin amerikan ABC. Filmi dokumentar vjen në 20 vjetorin e vdekjes së saj. Ky...

Ja fotot e dasmës së bukuroshes shqiptare me aktorin turk

Ditën e djeshme më 13 shkurt, aktori turk Tolgahan Sayisman dhe bukuroshja shqiptare Almeda Abazi i kanë dhënë fund beqarisë së tyre. Ata kanë...

Enca kështu feston ditën e të dashuruarve (Foto)

Enca Haxhia duket se është bërë gati për festën e të dashuruarve. Ajo është përshtatur me të gjitha me ngjyrën e kuqe që specifikon...

Brukseli: Kriza politike në Maqedoni, dëmton xhepin e qytetarëve

Rritja ekonomike është në robëri të krizës politike, vlerësojnë nga Komisioni Evropian me parashikimin më të ri ekonomik për Maqedoninë, njofton Portalb.mk. “Në mes të...

Shteti që dënon njerëzit nëse festojnë Shën Valentinin

Pakistani është shteti që i ndalon festimin e Shën Valentinit. Një gjykatë në Islamabad ka ndalur që të festohet kjo festë në të gjitha...

Kënga e rrallë luftarake ilire në librin francez

Në librin e autorit dhe kryemurgut francez, Pierre Bauron, me titullin “Les Rives Illyriennes – Brigjet Ilire”, botuar në Paris në vitin 1888, gjejmë,...

Terroristi që përgjaku Vitin e Ri në Stamboll: Nuk pendohem për...

Në dëshminë gjyqësore të Abdulgadir Masharipov, i cili në mes të janarit të këtij viti u arrestua në lagjen Esenyurt të Stambollit nën dyshimet...

Shën Valentini në Japoni: Gratë janë të detyruara t’u dhurojnë burrave...

Shën-Valentini do të sjellë më shumë se një miliardë euro për shitësit e çokollatave në Japoni, ku gratë e kanë detyrim t’u ofrojnë çokollata...

Eurostat: Shqiptarët dhe turqit jetojnë më gjatë se fqinjët e tyre

Shqipëria dhe Turqia janë vendet që kanë jetëgjatësinë më të lartë në Rajon në mbi 80 vite, sipas të dhënave të Eurostat që i...

SKANDAL: Ja niveli i arsimit në Maqedoni

Se në çfarë niveli është arsimi shqip në Maqedoni më se miri shihet nëpërmes një postimi në rrjetin social, ku është publikuar një test...

Babai i Almirit kërkon burg të përjetshëm për Boban Iliqin

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ny8Ss_ivsag/]Babai i Almirit kërkon burg të përjetshëm për Boban Iliqin Të mërkurën do të fillojë procesi gjyqësor për rastin e Almir Aliut i cili...

Tetova e mban rekordin në Maqedoni për numrin e kafeneve

Në të gjithë Maqedoninë ka gjithësejt 4948 objekte afariste me biznes të regjistruar si kafene dhe restorante, shkruan Telegrafi Maqedoni. Për kokë banori, sipas Entit...

LSDM pranon platformën shqiptare (Video)

Në Maqedoninë që nuk po gjen dot ende zgjidhje pas zgjedhjeve të dhjetorit, duket se LSDM-ja e Zoran Zaev, është duke shkuar një hap...

Ja si po e festojnë yjet e futbollit ditën e Shën...

Futbollistët nga e gjithë bota kanë shfrytëzuar rrjetet sociale për të ndarë me fansat e tyre se si po e kalojnë festën e ShënValentinit. Nga...

Sonte nga ora 18 Ali Ahmeti dhe Ziadin Sela...

Sonte nga ora 18 kryetari i BDI-së Ali Ahmeti dhe kryetari i LR-PDSH-së si përfaqësues i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela do të takohen...

Ambasada amerikane në Shkup: U jemi përgjigjur të gjitha pyetjeve të...

Përmes një postimi në profilin zyrtar të Ambasadës amerikane në Shkup, në rrjetin social Twitter, bëhet e ditur se ambasadori Baily u është përgjigjur...

Tetova qyteti me me shume dyqane

Në Maqedoni ka 18.749 kapacitete shitëse në tregtinë me pakicë, nga të cilat 18.266 janë dyqane dhe 483 janë stacione të benzinës, bëri të...

Thaçi: PDH-ja, Besa dhe Aleanca duhej të bashkoheshin kundër BDI-së

PDSH-ja, Besa dhe Aleanca duhej të bashkoheshin kundër BDI-së, kështu deklaroi mbrëmë lideri i PDSH-së Menduh Thaçi gjatë një interviste në emisionin Zig-Zag në...

“Qeveria e re”, BDI-ja shqyrton materialet e LSDM-së

BDI-ja është duke shqyrtuar materialet e dorëzuara nga LSDM-ja që kanë të bëjnë me kushtet e vendosura nga partia e Ali Ahmetit për negociata...

FOTO+18/ Bleona ju tregon trupin komplet nudo me rastin e Shën...

Bleona  Qereti ndez fansat në rrjetet sociale me rastin e festës së Shën Valendtinit. Në foton që këngëtarja ka ndarë  sot në Instagram  ajo shfaqet...

FOTO/ Ja me kë po e feston Shën Valentinin, Edi Rama

Kryeministri Edi Rama është kthyer ditën e sotme nga një udhëtim në Treviso. Gjatë udhëtimit të tij ai ka pozuar edhe me tre stjuardesat...

Parashikimi, UEFA zbulon skuadrën që fiton Champions-in

Reali i Madridit nuk ka asnjë shans të përsërisë suksesin e vitit të kaluar në Champions League, të paktën kështu thotë një parashikim i...

VIDEO/ A është ky gjesti më i shëmtuar në histori të...

Nëse korrektësia në sport ekziston akoma është temë që gjithmonë do të provokojë debat, por me sa duket në Eredivise ka vdekur. Qendërmbrojtësi i Ajax...

Interi sqaron ‘transferimin’ e Lionel Messit

Drejtori i Përgjithshëm i Interit, Marco Tronchetti ka hedhur dritë mbi lajmet që kanë qarkulluar së fundmi ku në media është përfolur se Lionel...

E mbani mend Nokia 3310? Rikthehet në versionin modern

HMD Global do të paraqesë në fund të muajit një version modern të një prej telefonëve celular më të njohur që ka bërë historinë. Bëhet...

Aktualisht pajtimi mes shqiptarëve dhe serbëve, i pamundur

Drejtori i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj), Behxhet Shala, ka mirëpritur iniciativën e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi,...

Guardian: Tetova qyteti më i ndotur në Evropë, Shkupi në vendin...

Gazeta prestigjoze ‘The Guardian’ ka publikuar listën me qytetet më të ndotura në botë. Kur bëhet fjalë për Evropën, Tetova dhe Shkupi, janë në...

Policia e Tetovës dhe Gostivarit lypësit në rrugë dhe prindërit e...

Prindër ose më të afërt edhe më andej po i ngarkojnë fëmijët dhe nuk po kujdesen mjaftueshëm për to, jo rrallë herë duke i...

Ahmeti takon Ambasadoren Turke: Vendimi i BDI-së është përcaktues

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Ambasadoren e Turqisë në Maqedoni, z. Tülin Erkal Kara. Kryetari Ahmeti dhe Ambasadorja e Turqisë...

LR-PDSH: Dy milionë gënjeshtra për spitalin klinik në Tetovë

Kriza e stërzgjatur politike në Maqedoni ka ndikim negativ në funksionimin normal të shtetit. Kushtetuta dhe rregulloret e dala prej saj u treguan insuficiente...

Brenda vendbanimit më verior në botë – Foto

Katër muaj errësirë në vit, temperaturë që të ngrin shikimin dhe 340 milje larg qytetit më të afërt. Ky është vendbanimi më verior në...

Prezantuesja e famshme shqiptare i dërgon “të fala” Blerim Destanit (Foto)

Rrjetet sociale padyshim se kanë zënë një vend mjaft të madh të kohës sonë duke u shndërruar kështu në ‘miqë’ të pandashëm për secilin...

Vajzat sulmojnë gruan që priste autobusin, e rrahin keqas (VIDEO)

Një video tmerruese po qarkullon nëpër rrjetet sociale që tregon një grua, e cila sulmohet fizikisht nga disa vajza. Ngjarja ka ndodhur në Liverpul të...

Mrekullitë e panjohura të Shqipërisë nënujore nënujore, ja çfarë thesarësh fshehim!...

Auron Tare, Artan Lame dhe Artan Shkreli, ‘tre musketieret’ e trashëgimisë historike dhe kulturore shqiptare, ishin sot bashkë për të promovuar një tjetër thesar...

Çfarë të vishni për Shën Valentin për t’i lënë të gjithë...

Ju përfytyrojmë tani para dollapit. As ju nuk e dini çfarë të vishni nesër për Ditën e të Dashuruarve, apo jo? Epo përpara se...

VIDEO /Supa hahet apo pihet? Ja përgjigja

Shumë njerëz kanë mëdyshje kur vjen fjala tek supa. A hahet apo pihet? Pikëpyetja vazhdon të mbetet gjithnjë, përderisa thuhet ‘të gatuhet’ e në...

Presidenti i Nigerisë ka një muaj që nuk del në publik,...

Presidenti i Nigerisë, Muhammadu Buhari, prej gati një muaji nuk është parë në publik. Në vendin e tij kanë dalë zëra se ai mund të...

Në Shqipëri, femrat më të shkolluara se sa meshkujt

tudimi i realizuar nga Kombet e Bashkuara “Gratë në shkencë”, tregon se në Shqipëri ka më shumë gra të shkolluara se sa meshkuj. Sipas...

SONTE FILLON LIGA E KAMPIONËVE 2017

Do të zhvillohen sonte dy ndeshjet e para të Ligës së Kampionëve në vitin 2017 Pas tre muajsh pushim, sonte në program do të rikthehen...

Athina lejon ndërtimin e xhamisë, s’kishte që prej çlirimit otoman

Për të parën herë, qeveria greke po thyen akullin dhe po hap rrugën për ndërtimin e një xhamie në Athinë, një projekt shumë i...

Muzikanti i njohur italian sulmon Ermal Metën: Nuk mund ta fitojë...

Sulme e kundërsulme midis Ermal Metës, shqiptarit që u rendit i treti në festivalin e Sanremos me këngën “Vietato morire” dhe DJ të njohur...

Historia/ Shën Valentini filloi si një ditë dhune mbi gratë

Dita e Shën Valentinit është një kohë për të festuar romancën, dashurinë e besnikërinë. Por origjina e këtij festivali me ëmbëlsira dhe perëndi dashurie...

Alarmi/ Veriu i Mitrovices po zbrazet nga shqiptarët

Përpjekjet e Serbisë për të hyrë në një mënyrë ose një tjetër në Mitrovicë duket se po japin frytet e tyre në mënyrë indirekte....

A i dërgoi Ramushi Anitës këtë dhuratë nga Franca për ‘Shën...

Anita Haradinaj, bashkëshortja e Ramush Haradinajt, ka bërë publike një fotografi ku shihet një buqetë më lule. Këtë buqetë duket së Ramushi ia ka dhuruar...

Pse të diplomuarit i hedhin kapelat?

Simbolika e hedhjes së kapelës në ajër Është periudha kur studentët e vitit të fundit duhet të përgatitën për provimet e tyre dhe ta...

Maqedonia e përgjysmon tregëtinë me Kosovën

Maqedonia e përgjysmon tregëtinë me Kosovën Edhe përkundër rënies se shkëmbimit tregtar katër vitet e fundit me Kosovën,  Maqedonia deri në fund të vitit 2016...

Thaçi në ZigZag: Ja pse dhashë dorëheqeqje!

Dhashë dorëheqje për arsye morale, dhe prita që edhe liderët tjerë shqiptarë të japin dorëheqje. Populli shqiptarë e ndëshkoi Ali Ahmetin dhe BDI-në me...

Ademi: Ti bëjmë numrat, Ivanovi s’ka fuqi

Dy muaj pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, Maqedonia ende s’ka Qeveri të re. Vazhdimisht ka kalkulime të partive politike që rrezikojnë kriza të reja...

Kujt ia dha Behgjet Pacolli 8 milionë euro? (VIDEO)

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=RjrQsijQawc] Në RTV Dukagjini është transmetuar pjesa e dytë e dokumentarit “Njëmbëdhjetë Thikat”, kushtuar vdekjes misterioze të Dino Asanajt, ish-Shefit të Agjencisë Kosovare të...

Pse foshnja në duart e lypëses nuk qan asnjëherë?

Të pastrehët, nënat e reja dhe fëmijët të cilët mbushin trotuaret për të lypur lëmoshë, bëhen shpesh pre e përbuzjes së njerëzve të ndryshëm...

Shumica e qytetarëve dëshirojnë qeveri të zgjeruar ose qeveri të udhëhequr...

Në pyetjen se cila është zgjidhja më e mirë për formimin e qeverisë së ardhshme, pas kthimit të mandatit nga Nikolla Gruevski, qytetarët e...
Close