Wednesday, January 24, 2018

Arkivat Përditshëm 15/02/2017

Ziadin Sela ne “Rruga Drejt”- Ligjin për Gjuhën Shqipe do e...

Lideri i LR-PDSH Ziadin Sela sonte në emisioin debativ Rruga Drejt Alsat M , ka thënë se pala maqedonase nuk ka pse të na...

Nëna e Almirit të vogël rrëfen në gjykatë vrasjen e të...

Ka përfunduar seanca e parë për gjykimin e vrasjes së Almir Aliut. Orë të gjata gjykimi ditën e sotme nuk sollën përfundim konkret për vrasjen...

Presidenti Donald Trump bëri krenar gjithë shqiptarët me këtë lajm

rajneri historik i xhudos, Driton Kuka, ka shprehur kënaqësinë që SHBA uroi nëntë-vjetorin e pavarësisë së Kosovës duke përmendur suksesin historik të xhudistes Majlinda...

Doni të dini sa e shëndetshme është zemra juaj? Bëni këtë...

Zemra është organi dirigjues i organizmit të njeriut. Në momentin që ajo resht së pulsuari nuk ka më jetë. Vitet e fundit vihet re një...

Elvana Gjata dhe Era në të njejtin hotel në Amerikë, çfarë...

Këngëtarja Elvana Gjata dhe Era Istrefi janë duke qëndruar në të njëjtin hotel në Los Angeles   Këtë e kanë konfirmuar për Gazetën Express burime shumë...

Fustanet tradicionale të nusërisë nga e gjithë bota [foto]

Secilën femër, në çdo kontinent, para martesës e brengos çështja në lidhje me fustanin e nusërisë. Në shumë vende, fustani martesor është një manifestim i...

Ja çfarë lidhje kanë njerëzit me sy të kaltër

Fëmijët që i kanë sytë të kaltër, ndonjëherë, ndryshojnë ngjyrën, shkruan BuzzFeedBlue. Më poshtë do të njiheni me disa fakte për sytë: Nëse përdorni syze të...

Xhaferi: Ali Ahmeti është i gatshëm të shkojë edhe në zyrat...

Deputeti i BDI-së Talat Xhaferi sonte në ClikcPlus duke folur për takimin mes BDI-së dhe LR-PDSh-së mbrëmë ai u shpreh se Ali Ahmeti nuk...

A duhet të krijohet parlamenti shqiptar në Maqedoni? [video]

Shkrimtari Agim Vinca në Rubikon të KTV-së tha se duhet që Maqedonia të ridefinohet si shtet. Ai tha se nuk është i sigurt nëse do...

Pse Meshkujt e pasur dhe të mëdhenj në moshë zgjedhin si...

Diferenca e moshës gjithmonë është e pranishme në jetën e një çifti. Janë disa arsye pse meshkujt e pasur dhe të mëdhenj në moshë vazhdojnë...

Taravari : Ja pse ishte BDI-ja në zyrat tona

Arban Taravari i LR-PDSh-së sonte në ClickPlus  tregoi pse mbrëmë kanë qenë në selinë e tyre delageaioni i BDI-së. Sipas Taravarit delegcioni i BDI-së ka...

Mediat italiane: Ermal Meta, një imazh i bukur për gjithë shqiptarët

Intervista në “Avvenire” shoqërohet më një foto të madhe të artistit. Tashmë për kantautorin shqiptar Ermal Meta, kanë shkruar mjaft gazeta, ato italiane dhe në...

Presidenti Thaçi nesër shkon në kufirin me Serbinë

Të pranishëm do të jenë krerët shtetërorë, ministrat e linjës dhe përfaqësues tjerë të institucioneve vendore dhe ndërkombëtare. Në këtë manifestim do të merr pjesë...

Shkatërrohet organizata e shqiptarëve, gjendet sasi e madhe heroine e groposur...

Një organizatë kriminale është shkatërruar nga policia, e cila shpërndante në treg sasi të mëdha heroine. Sipas mediave greke, janë arrestuar 6 persona, mes të...

Spanjë, një grua 64 vjeçare lind binjakë

Në qytetin Burgos, në veri të Spanjës, një grua 64 vjeçare ka lindur binjakë. Mediat spanjolle lajmërojnë se gruaja M.I.A. mbeti shtatzënë pasi në...

Linda Halimi tjetër sukses, do performojë përkrah yjeve botëror

Emri i saj po dëgjohet shumë shpesh nëpër media, kjo për faktin se ajo po vazhdon me suksese në karrierën e saj. Së fundmi, këngëtarja...

Fëmija 2 vjeçar vritet live në Facebook

Një djalë dy vjeçar mbeti i vrarë me armë zjarri, ndërkohë që vrasja u regjistrua live në Facebook. Tezja e tij Breunna Devonte, 20 vjeçare...

Biznesmeni i dërgon SMS gruas: Po të tradhtoj me sekretaren…

Një çift që kishte shumë vite bashkë, duket se ishin mërzitur me njëri-tjetrin. Burri ishte biznesmen dhe vendos që të tradhtojë gruan me sekretaren e...

FSK-ja nuk do të parakalojë për Pavarësi

Që nga dita nesërme do të fillojnë aktivitetet shtetërore për nderë të nëntëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, raporton “Zeri.info”. Në bazë të agjendës së Kryeministrisë, pavarësisht...

Kroati mund ta merr drejtimin e Galatasarayt

Galatasaray bën të ditur se kanë realizuar kontaktin e parë me strategun kroat Tudor, ndërsa nga Kardemir Karabukspor, të cilin e drejton Tudor, thonë...

Shokuese çfarë i ndodhi Leo Messit ndaj Paris Saint-Germain (VIDEO)

Leo Messi pati një natë për t’u harruar në Ligën e Kampionëve ndaj Paris Saint-Germain. Argjentinasi regjistroi statistika tejet të dobëta në këtë ndeshje. Ai nuk...

VMRO-DPMNE mohon t’i këtë dhënë garanci për qeverinë e re BDI-së

VMRO-DPMNE ka demantuar deklaratën e përfaqësuesit të BDI-së, Rafiz Haliti, i cili për televizionin “Telma” tha se partia e tij ka marrë garanci me...

Rexhep Qosja: Shqipëria e Kosova do të bashkohen!

Akademiku Rexhep Qose deklaroi hapur se e ka mbështetur kryeministrin Edi Rama sapo ky i fundit nisi ta reformojë Shqipërinë, që e gjeti në...

Haliti: Edhe VMRO-DPMNE ka dorëzuar dokumente me shkrim tek BDI-ja

“BDI ka pranuar dokument me shkrim edhe nga VMRO-DPMNE, siç ka marrë nga LSDM-ja gjatë kohës së procesit të bisedimeve dhe i njëjti është...

Vuçiq i frikësohet shqiptarëve në Bruskel (VIDEO)

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tregoi detaje interesante nga udhëtimi i tij në Bruksel për të takuar palën kosovare. Ai foli edhe për frikën...

Oferta e Zaevit ndalon gjuhën shqipe në uniformat e policisë

Oferta e Liderit të LSDM-së Zaran Zaev, e dërguar në partinë e Ali Ahmetit, e ndalon gjuhën shqipe në uniformat e policisë së shtetit, kështu...

Ja çfarë ka organizuar Prishtina për nëntë vjetorin e Pavarësisë së...

Komuna e Prishtinës ka ndarë buxhetin e saj për të shënuar nëntë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Për nder të nëntë vjetorit të Pavarësisë së...

Cili është biznesmeni kosovar që dëshiron ta blejë Brezovicën? (Video)

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, në emisionin “Komiteti” ka folur për projektin e privatizimit të qendrës turistike dimërore, Brezovica. Ajo ka treguar për...

Miloshoski: Jemi të gatshmëm të rifillojmë bisedimet me BDI-në

Anëtari i lartë i VMRO-së, Antonio Miloshoski thotë se, partia të cilës i takon ai është i gatshme të rifilloj bisedimet me BDI-së. “Ne jemi...

Sela zbulon detaje për pr/ligjin e gjuhës shqipe

Kreu i LR-PDSH-së Ziadin Sela një ditë pas takimit të grupeve të punës të dy partive shqiptare, duke mos precizuar përmbajtjen e dokumentit deklaroi...

GETE Institutit hape ekspoziten e fotografive dokumentare ne QIK

Në Qendrën Informative Kulturore - Shkup, në sallonet e ekspozitës Imperial 1 dhe 2, me 15 shkurt, 2017, në orën 19:00, do të hapet...

Kjo është nusja e re më hot në familjen e Haradinajve...

Djali i Shkëlzen Haradinajt, Luani ditën e të dashuruarave e festoi me një bukuroshe. Ndonëse nuk dihet ende nëse këta janë në lidhje, “Indeksonline” ka...

SHBA shpreh përkushtimin ndaj Kosovës

Sekretari amerikan i shtetit, Rex W. Tillerson, përgëzoi Kosovën me rastin e nëntë vjetorit të pavarësisë duke shprehur përkushtimin për mbështetjen amerikane ndaj saj. Në...

Ja çfarë bëjnë një ditë pas martesës Almeda e Çënari (Foto)

Një ditë para festës së dashurisë, çifti i njohur Almeda Abazi dhe i dashuri i saj turk Toglahan Sayisman apo siç e njohin shqiptarët...

Assadi ka vrarë 1 milion njerëz. Nuk mund të heshtim

“Në Siri, Assadi ka vrarë gati një milion njerëz. Ne nuk mund të heshtim”. Kështu ka deklaruar presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan që nga...

Zhduket 17-vjeçarja për Shën Valentin, familja denoncon rastin në polici

Policia e Durrësit ka nisur kërkimet për një 17 vjeçare e cila është raportuar e humbur nga familja e saj. Burime zyrtare nga policia bëjnë...

Citime nga librat që çdo femër duhet patjetër t’i lexojë

– Kujdesja e tepërt për objektet mund të të shkatërrojë. Vetëm se, kur kujdesesh mjaftueshëm për një gjë, ajo fiton një jetë të vetën,...

Sela në “Rruga drejt…”: Shqipja duhet të flitet e të shkruhet...

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë tashmë i ka dërguar Bashkimit Demokratik për Integrim ofertën e saj politike, përmbajtja e së cilës për arsye negociatore nuk...

Shërbimi sekret shqiptarë të ndjek punën e shqipfolësve në LSDM, Muhamet...

Dritëro ZEQIRI Ajo që ndodhi kohëve të fundit me anëtarësimin e shumë shqipfolësve në partinë sllave LSDM është ngjarje realisht shumë shqetësuese për strategjinë nacionale...

Jep dorëheqje komplet stafi i Eurovizionit

Festivali me i madh i muzikës ne Evropë, Eurovision, ka pësuar goditje te rëndë pasi 21 anëtaret e ekipit organizativ dhanë dorëheqje. Ekipi ukrainas i...

Pesë lojtarët që mund ta “zëvendësojnë” Ronaldon te Real Madridi

Cristiano Ronaldo mund të jetë afër pensionimit. Fituesi i Topit të Artë siç duket do ta mbyll karrierën e tij profesionale te skuadra e...

PE miraton rezolutën se në Shqipëri jeton pakicë bullgare

15 SHKURT Parlamenti evropian (PE) miratoi rezolutën me të cilën vërtetohet se në Shqipëri, më saktësisht në Prespë të Vogël, Golo Bërdë dhe Gora jetojnë...

Një vajzë 20 vjeçare në Shkup tentoi të bëjë vetëvrasje, policia...

Një vajzë njëzetvjeçare nga Ohri, sot rreth orës 12 ka tentuar që të hidhet nga kati i 7 në banësë që jetonte në Shkup, në...

Berat Xhimshiti në formacionin e javës, por ai e ka mendjen...

Nuk ka dyshime që Berat Gjimshiti është një nga qendërmbrojtësit më të mirë të këtij edicioni në Serie B. Vlerësimeve të njëpasnjëshme që i vijnë...

Katër rastet kur nuk duhet të pini kurrë kafe

Mos na keqkuptoni: Ne e duam kafen! E dimë që është provuar shkencërisht se kafja të zgjat jetën. Studime të ndryshme kanë treguar se...

Nëntë aksidente në 24 orët e fundit në Shkup

Dhjetë persona janë lënduar më lehtë në pesë prej gjithsej nëntë aksidenteve të komunikacionit që kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme në Shkup. Në...

Makiazh në vesh, trendi më i ri

Trendi më i ri që po pushton rrjetet sociale është makiazh në vesh. Ky trend nisi që në 2014 nga dizajnuesi Anthony Vaccarello por...

Sela në “Rruga drejt…”: Shqipja të flitet e të shkruhet në...

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë tashmë i ka dërguar Bashkimit Demokratik për Integrim ofertën e saj politike, përmbajtja e së cilës për arsye negociatore nuk...

Dy gazetarë vriten live në Facebook/ video +18

Dy gazetarë domenikanë janë vrarë gjatë transmetimit live në Facebook. Ngjarja u regjistrua në qendër të kryeqytetit Santa Domingo të Republikës Domenikane të martën...
Bitcoin(BTC)
10733.3
Ethereum(ETH)
969.308
Ripple(XRP)
1.31876
Bitcoin Cash(BCH)
1585.67
Cardano(ADA)
0.549535
Litecoin(LTC)
175.546
NEM(XEM)
0.914166
IOTA(MIOTA)
2.46527
Dash(DASH)
744.304
Monero(XMR)
300.147