Wednesday, January 24, 2018

Arkivat Përditshëm 16/02/2017

Kurti, Selimi e Ahmeti vizitojnë Haradinajn në Francë

Krerët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Rexhep Selimi dhe Shpend Ahmeti kanë vizituar sot në Francë kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj. Këtë e ka bërë...

Shaban Zendeli: BESA është konsinstente në qëndrimet e saj

Organizimi i tryezës së përbashkët të partive shqiptare është shndërruar në njërën nga pikat më të nxehta të platformës shqiptare. BDI-ja këmbëngul se radhën...

Aliti ne “RRuga Drejt”: Qëndrimi i BDI-së për nënshkrimet e LSDM-së...

Përfaqësuesja e BDI-së Nora Aliti ka theksuar në emisionin “Rruga drejt…” në Alsat-M se të gjitha pesë opsionet janë në dispozicion dhe siç tha,...

BDI dorëzon kundër propozim të ligjit për gjuhën shqipe LSDM-së

Pas marrjes së ofertës nga LSDM-ja, Bashkimi Demokratik për Integrim sot i është përgjigjur LSDM-së me anë të një letre ku siç mëson portali...

Mblidhen sërish ish ushtarët UÇK-së në Kumanovë (FOTO)

Sonte në Kumanovë është duke u zhvilluar një takim i ri me ish ushtarët e UÇK-së nga rajoni i Kumanovës dhe Likovës, ku po...

Oda Ekonomike e Maqedonisë organizoi forum biznesi mes Maqedonisë dhe Serbisë

“Qeveritë t’u lejojnë bashkëpunim bizneseve sepse vetëm ashtu mund të kontribuohet për integrim ekonomik të Ballkanit perëndimor, ndërsa Evropa e pret këtë nga ne”,...

BDI-ja gjatë kësaj fundjave do të vendos për koalicionin me LSDM-në

Opinioni në Maqedoni po pret epilogun përfundimtar të bisedimeve, ndërsa nga kryesia qendrore e BDI-së thonë se takimet e tyre do të vazhdojnë deri...

Mesiq aksidentohet në Shkup

Në qarkoren e Shkupit, fatkeqësi komunikacioni ka pësuar ish presidenti kroat Stjepan Mesiq. Në rrugën për në hotel, me veturë të ambasadës kroate, ka ardhur...

E pabesueshme: shikoni si kalon kjo vajzë nën veturë me gotat...

Këtë padyshim se mund ta bëjnë vetëm balerinat të cilat kanë vite e vite përvojë në punën e tyre, shkruan revista Kosovarja. E ftuar në...

Këto janë ushqimet që nuk duhet t’ua jepni fëmijëve pa mbushur...

Të gjitha nënat e reja e dinë se sa e vështirë është të ushyqerit e fëmiës gjatë viti të parë të jetës. Ushqimi me qumësht...

Gabimet që bëni gjatë dietës suaj

Humbja e peshës mund të jetë e vështirë, por ka një mori gabimesh dietike të cilat mund të pengojnë progresin. Nga dieta deri te stërvitja,...

Arkeologjia nënujore, thesar i pashfrytëzuar i Shqipërisë

Shqipëria po promovon gjetjet arkeologjike në ujërat në bregun jugperëndimor për të ngritur interesin e publikut e tërhequr vëmendjen e vendimmarrësve të cilët mund...

Me çka merren nuset e artisteve tanë (Foto)

Me çka merren rejat e artisteve tanë (Foto) A duhet te jen primare edhe personaliteti i personit ? Siç e dimë artistët tanë përveç...

Mediat serbe: Kroatët dhe shqiptarët, të bashkuar kundër serbëve

Mediat serbe kanë shkruar sot rreth një kërkese të përbashkët të bërë nga ministrja e Mbrojtjes së Shqipërisë dhe Kroacisë, me anë të së...

Publikohet projekti i parë i Kanitës si pjesë e ‘Heaven Music...

Nuk ka shumë kohë që këngëtarja nga Shkupi, Kanita  ka nënshkruar kontratë me kompaninë muzikore greke Heaven Music Greece.   E ndërsa tani ka dal edhe...

Shkup: Nxënësi bie nga kati i parë i shkollës, përfundon në...

Nxënësi 12 vjeçar është lënduar pasiqë është rrëzuar nga kati I parë I shkollës “Petar Zdravkovski-Penko” në Shkup, duke tentuar të hyjë nëpërmjet dritares...

Spasov i kërkon falje Ahmetit dhe thotë që askush s’guxon të...

Gjorgji Spsaov ish funksionari i LSDM-së dhe i afërti i Zoran Zaevit sot ka kërkuar falje liderit të BDI-së ALi Ahmetit duke thënë se...

Taravari: BDI-ja të informojë shqiptarët për ecurinë e bisedimeve

Arben Taravari sekretari i përgjithshëm i LR-PDSh-së sonte në ClickPlus u shpreh se partia e tij takohet me transparncë të madhe me cilin do...

Kështu dukej Meka në kohën e Profetit Muhamed (FOTO)

Në një muze në Mekë të Arabisë Saudite, gjendet planvendosja e Mekës gjatë kohës që jetonte Profeti Muhamed (s.a.a.w.). Maketa e vendosur në muze, pasqyron...

Kjo është videoja e 9 vjetorit të pavarësisë, me të cilën...

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka publikuar një video në rrjetin social facebook me të cilën ka uruar Kosovën për 9 vjetorin e Pavarësisë.   Ai...

Shtatë vjeçarja kërkon punë në Google, kompania ia kthen përgjigjen

Një shtatë vjeçare nga Anglia, i ka dërguar kompanisë Google një letër duke i kërkuar një vend pune. Ajo tani ka pranuar një letër...

Festivali i Filmit në Sarajevë hap aplikimin për edicionin e sivjetmë

Data e fundit e aplikimit është 26 maji i këtij viti. Festivali i Filmit i Sarajevës ka hapur kësisoj aplikimin për programet filmike të këtij...

Një liqen masiv me karbon të shkrirë zbulohet në SHBA, frikë...

Një liqen masiv me karbon të shkrirë është gjetur nën SHBA dhe do të ishte një fatkeqësi për planetin, nëse arrin të clirohet. Shkencëtarët, duke...

Dy modelet shqiptare, sfilojnë në Javën e Modës në New York...

Bukuroshet shqiptare, kanë shkëlqyer në paraqitjen e tyre në sfilatën e Javën së Modës në New York, shkruan KultPlus. Në New York, po zhvillohet Java...

Rikthehet Rike Roci, kësaj here mediat italiane e vënë përballë gruas...

Është Rike Roci ajo që  bëri gjithë mediat të flasin për të gjatë Euro2016, ku bukuroshja përfaqësoi më së miri bukurinë e femrave shqiptare. Ndërkohë...

Sela pro shkrirjes së “Aleancës” në një parti

Kreu i LR-PDSH-së Ziadin Sela në emisionin “Rruga drejtë…” ka deklaruar se ai dhe partia e tij janë të gatshëm të iniciojnë dhe të...

Mediat greke në panik: Shqipëria e Bashkuar është e pashmangshme

Qasja e re e politikës zyrtare të Republikës së Shqipërisë ndaj çështjeve të pazgjidhura kombëtare, forcimi dhe shtrirja e lëvizjes mbarëkombëtare “Lëvizja për Shqipëri...

Kanada, ngjitje në ujvarën e ngrirë 141 metra të lartë

Alpinisti Klemen Premrl ka qenë në disa nga vendet më spektakolare dhe më të frikshme të globit. Së fundi pasionin e tij të ngjitjes...

“Albiz”, 200 bursa për studentët e dalluar

Fondacioni për zhvillimin e arsimit dhe kulturës ALBIZ ka ndarë bursa për nxënësit dhe studentët për vitin shkollor/akademik 2016/2017. Fondacioni ALBIZ gjatët vitit 2016...

Shqiptari çon në këmbë jurinë e “The Voice” në Gjermani, dëgjojeni...

Shpresim Ahmeti është djaloshi që arriti të kthente disa anëtarë te jurisë në konkursin e talenteve ‘The Voice’ në Gjermani. Ai është një student në...

FOTO/ Flamuri shqiptar shpaloset bujshëm në ndeshjen Bajern-Arsenal

Bajerni i Mynihut ka shkatërruar me rezultatin e thellë 5-1 Arsenalin. Tifozët bavarez janë të shumtë në numër edhe në Shqipëri ndërsa këtë herë...

Nusja paralizohet ditën e dasmës, ja pse

Tradita boliviane për të ngritur në ajër nusen ditën e dasmës ka pasur pasoja të rënda për një 32 vjeçare. Nusja nga Sucre, Bolivi,...

DUA LIPA “ARTISTJA MË E MIRË E RE” NË BRITANI

Dua Lipa ka korrur sonte edhe një sukses të madh në botën e muzikës. Ajo është shpallur Artistja më e mirë e re në...

Në Serbi çmenden pse kampioni i Maqedonisë luan në turneun për...

“Sport dhe politika nuk duhet të përzihen. Megjithatë, futbollistet e ŽFK Istatov do të marrin pjesë në turne politike në Mitrovicë, që pritet të...

Bukuroshja shqiptare më seksi se kurrë në Maldive

Ish missi Zajmina Vasjari po kalon pushimet në një nga plazhet më luksoze në Maldive. Bukuroshja shqiparë ka pozuar më seksi së kurrë më...

Momenti kur UÇK-ja vrau 25 serb në aksionin e organizuar nga...

Rreth 25 paramilitar serb kanë mbetur të vdekur në këtë operacion të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i koduar me emrin “FENIX” Ky operacion është organizuar në...

UEFA vjen më një super-lajm, pranon stadiumin ‘Adem Jashari’ për sfidat...

UEFA sot ka sjell një super-lajm për kubet e Kosovës. Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi, ka konfirmuar se UEFA ka marrë...

Trump letër Thaçit për 9 vjetorin e pavarësisë: E ardhmja e...

Në përvjetorin e nëntë të Pavarësisë së Kosovës, Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka dërguar një letër urimi Presidentit...

Ziadin Sela demanton takimin me Ali Ahmetin

Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela në një prononcim për Agjencinë e Lajmeve Zhurnal ka demantuar lajmin që u plasua sot në disa media se...

Lëvizja BESA: Enti Shtetëror i Statistikave vazhdon të japë informacione të...

Përmes një reagimi dërguar Telegrafit, Lëvizja Besa i është drejtuar Entit Shtetëror të Statistikave (ESHS) me disa pyetje, për të patur njohuri me të...

Te reflektojmë mençuri

  Doc. Dr. Dashmir Nasufi Kaluan më shumë se dy muaj dhe nuk kemi asnjë rezultat nga ajo që populli priste. Partitë dhe koalicionet bëjnë kalkulimet...

Ja çfarë mendon Albin Kurti për Lëvizjen BESA

Marrëdhëniet me partitë shqiptare në Maqedoni, Ps-në dhe vezët që u hodhën nga aktivistë të vetëvendosjes mbi Ramën Alban Dudushi: Cilët janë partitë shqiptare në...

Vihet sot gurthemeli i pikëkalimit kufitar Kosovë-Serbi

Sot mbahet ceremonia e vënies së gurthemelit të ndërtimit të pikës së kalimit kufitar në mes Kosovës dhe Serbisë. Në këtë ceremoni do të marrin...

KURTI: NUK GJEJ ARSYE PËR TË FESTUAR PAVARËSINË E KOSOVËS

Ish-lideri i Vetëvendosje, Albin Kurti, ka dhënë një intervistë për Top Channel ku ka folur për shtetësinë e Kosovës, duke e cilësuar si të...

KUVENDI SOT MBANË SEANCË SOLEMNE PËR PËRVJETORIN E PAVARËSISË

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë solemne me rastin e shënimit të nëntë vjetorit të  Pavarësisë së Kosovës.  Seanca do të mbahet në...

Zvicra ka një lajm të keq për pensionistat shqiptar

Televizioni publik zviceran SRF në emisionin e tij shumë të shikuar “Rundschau” problematizon çështjen e mohimit të të drejtës për të marrë pensionet e...

Komuna Çair dhe NP Higjiena Komunale me aksion për mbledhjen e...

NJOFTIM Komuna Çair dhe NP Higjiena Komunale me aksion për mbledhjen e mbeturinave të rënda (17 dhe 18 Shkurt; 07:00-09:30) Komuna e Çairit dhe NP Higjiena...

A e dini cila është figura femërore më emblematike kosovare?

A e dini cila është figura femërore më emblematike kosovare? Po ju japim një ndihmë të vogël: ajo është njëherësh simbol i arkeologjisë vendase,...

Ekspozitë fotografishë bardhë e zi në Çifte Hamam në Shkup

Në galerinë kombëtare Çifte Hamam do të hapet ekspozita e fotografive – bardhë e zi – të Dominique Goethe, këshillëtar i parë në ambasadën...

Grupi muzikor Amerikan suprize per dasem shqiptarit nga Tetova...

 Nje grup muzikor nga Amerika kane bere shqiptarit nga Maqedonia dhuraten me te bukur. Kori The river Singers kane kenduar nje nga kenget me...
Bitcoin(BTC)
10733.3
Ethereum(ETH)
969.308
Ripple(XRP)
1.31876
Bitcoin Cash(BCH)
1585.67
Cardano(ADA)
0.549535
Litecoin(LTC)
175.546
NEM(XEM)
0.914166
IOTA(MIOTA)
2.46527
Dash(DASH)
744.304
Monero(XMR)
300.147