Wednesday, January 24, 2018

Arkivat Përditshëm 17/02/2017

Policia nis hetimet ndaj Muhamed Zekirit

Përmes një reagimi në profilin e tij në Facebook, anëtari i kryesisë qendrore të LSDM-së, Muhamed Zekiri bën të ditur se janë duke u...

Ministri Bashkim Ameti urim per Pavarësine e Kosoves

Të nderuara Familje të Dëshmorëve , invalidë dhe veteranë të luftës së UÇK-së Të dashur bashkëkombas, qytetarë të Republikës së Kosovës. Më lejoni që në këtë...

E tmerrshme: Nëna rreh fëmijën 3-vjeçar deri në vdekje vetëm pse...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një nënë ka rrahur fëmijën e saj vetëm 3 vjeçar deri sa i ka shkaktuar...

Zaev: Morrëm përgjigjen nga Ahmeti

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, konfirmoi se mbrëmë  vonë nga BDI i kanë marrë dokumentet me propozime për zgjidhjen e ligjit për përdorim të...

Zoran Zaev u kthen shpinën shqiptarëve, nuk ndërrohet Kushtetuta për gjuhën...

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, konfirmoi se mbrëmë vonë nga BDI i kanë marrë dokumentet me propozime për zgjidhjen e ligjit për përdorim të...

Nxënësja nga Shkupi vdes në orën e historisë

Tetëmbëdhjetë vjeçarja nga Shkupi, nxënëse e gjimnazit “Zdravko Cvetkovski” vdiq dje në shkollë, në orën e historisë, njofton Ministria e Punëve të Brendshme. Sipas buletinit...

Sela-ambasadorit italian: Deklarata e përbashkët ka të bëjë me kërkesat e...

Kryetari i LR PDSH-së, Ziadin Sela dhe kryetarja e Ansamblesë së Gruas pranë LR PDSH-së, Arta Toçi, dje me ftesë të Ambasadorit të Italisë...

Sokoli: Në Kumanovë erdha ta largojë grupin e Mirsadit

Komandant Sokoli, si i akuzuar i parë në rastin e Kumanovës, gjatë rrëfimit tij e mohoi akuzën s  si organizatorë, shkruan gazeta KOHA. Hyja...

Vritet xhihadisti më i kërkuar, fjalët e tij të fundit ‘tërbojnë’...

Një nga xhihadistët më të kërkuar besohet se është vrarë në një sulm ajror amerikan në afërsi të qytetit të Mosulit në Irak, ndërkohë...

“Kumanova”, Sokoli: Policët u vranë nga kolegët e tyre

“Kumanova”, Sokoli: Policët u vranë nga kolegët e tyre Sami Ukshini, i njohur si komandant Sokoli, sot para trupit gjykues ka deklaruar se organizator i...

Urimi i special i tifozëve të Kombëtares shqiptare për Pavarësinë e...

Nuk kanë munguar urimet për 9 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, jo vetëm nga liderët botëror e shqipëtarë, por edhe nga fusha muzikës, sportit...

Kolona të gjata në kufirin Kosove- Maqedoni

Kolona të gjata në kufirin me Maqedoninë Kolona të gjata të automjeteve janë krijuar në kufirin Kosovë-Maqedoni. Lexuesit e Indeksonline njoftojnë se për ta kaluar kufirin...

Keshtu e festoi pavaresine Ambasada e Kosoves ne Maqedoni/foto

Për nder të përvjetorit të 9-të të pavarësisë së Kosovës, Ambasada e Kosovës në Maqedoni nuk ka organizuar një festë.Ajo ka vendosë qe këte...

Ahmeti: Sot dhe përgjithmonë, ne jemi bashkë

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar 9 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, duke thënë se shqiptarët e Maqedonisë do të...

Vrasje horror në Vërnicë të Vushtrrisë, burri vret fqinjin pastaj gruan

Një vrasje e dyfishtë ka ndodhur mbrëmë në Vërnicë të Vushtrrisë. Një burrë ka vrarë fqinjin në makinën e tij dhe më pas ka vrarë...

Biçikleta i bën mirë shëndetit

Biçikleta u bën mirë të gjithëve dhe ka një mori avantazhesh për gratë. E rëndësishme është që të respektohen rregullat e qarkullimit rrugor dhe...

Bukuria qëndron në sytë e atij që sheh

Fotoshopi është bërë simbol i standardeve të arritshme të bukurisë në shoqërinë globale ku jetojmë. Jo shumë kohë më parë, gazetarja Esther Honig u...

Nxënësja përjashtohet nga shkolla për shkak të minifundit (Foto)

Një nxënëse është përjashtuar nga mësimi pasi ka dashur një fund të shkurtër. Sipas së ëmës përveç përjashtimit ajo është ndaluar edhe dy herë, për...

Komandantët e Kumanovës sot në Gjykatë

Vazhdon procesi gjyqësor për rastin “Lagjja e trimave”. Gjatë ditës do të deklarohen Sami Ukshini i njjohur si Komandant Sokoli si dhe Andi Krasniqi, i...

Ky është NEW BORN-i i ri, gati për vizitorët (Foto/Video)

Obelisku “New Born”, simbol i pavarësisë së Kosovës, në nëntë vjetorin e lindjes së shtetit, ka ndërruar ngjyrë dhe formë. Ka ndryshuar formë, meqë dy...

Botërori 2018 / Huliganët rusë kërcënojnë anglezët

Ka mbetur edhe 1 vit nga Botërori i Rusisë dhe në ditët e sotme frika më e madhe e FIFA-s është shfaqja e mundshme...

Oda ekonomike e Maqedonisë e shënon 95 vjetorin e punës

Oda Ekonomike e Maqedonisë sot shënon jubileun, 95 vjet nga organizimi i odës dhe punës në Republikën e Maqedonisë. Me këtë rast, organizon tryezë...

A është ky teksti i himnit të Kosovës (Video)

Sot Kosova mbush nëntë vjet si shtet i pavarur dhe sovran. Himni i Kosovës, i quajtur “Evropa” është kompozuar nga kompozitori Mendi Mengjiqi më 11...

Sot në Prishtinë ka filluar qarkullimi i autobusëve të rinj të...

Për fillim autobusët lëvizin në dy linja: në linjën 1, Prishtinë – Fushë Kosovë dhe linja 4 – Kodra e Diellit – Gërmi. Në Ditën...

Urimi i Donald Trump për Pavarësinë e Kosovës, çmend serbët!

Mesazhi i urimit për pavarsine e Kosovës nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, nuk është pritur mirë në Serbi. “E ardhmja...

Shtetet që nuk ekzistojnë më

Meqenëse shumë shtete janë shkrirë, ndarë, ose thjesht kanë vendosur që të ndryshojnë emrat, ka shumë shtete që “mungojnë”, e të cilat nuk ekzistojnë...

Pacolli tregon se kush këmbënguli që Pavarësia të shpallej më 17...

Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, në Ballë për Ballë të Klan Kosovës, ka rrëfyer ditën e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Ai...

Si e shpalli Kosova Pavarësinë me 17 Shkurt 2008 (VIDEO)

Para 9 vitesh Kosova shpalli shtetësinë e saj.     [youtube https://www.youtube.com/watch?v=KNJN2LAY9wc?feature=oembed]

Skandal/Libër i matematikes i klasës tret..i gjithë teksti në gjuhen shqipe...

Vazhdojne  skandalet me librat ne gjuhen shqipe ne Maqedoni.Libër i matematikes i klasës tret..i gjithë teksti në gjuhen shqipe vetëm emrat janë maqedonasve, nuk...

ASANI: Çdo gjë që kemi arrit mban vulën e UÇK-së dhe...

Sot, bashkë me Komandantin tonë Ali Ahmeti dhe bashkëluftëtarët e krismave të para, përkujtuam lavdinë e shqiptarëve të këtij vendi, UÇK-në! Dhe s’ka më...

Universiteti i Tetovës sot do të shënojë 22 vjetorin e ligjëratave...

Universiteti i Tetovës përmes një kumtese të lëshuar për media ka njoftuar se sot me disa aktivitete do të shënojë 22 vjetorin e ligjëratave të...

Pensionistët e ardhshëm ne Maqedoni edhe më të varfër

Edhe përkundër premtimeve se brenda dy javëve Ministria e Punës dhe Politikës Sociale (MPPS) në bashkëpunim me Agjencinë për supervizion të sigurimit të kapitalit...

Ja çfarë duhet të dini për një femër që bën shumë...

Sa më shumë seks, aq më e fortë kujtesa. Të paktën për femrat është pikërisht kështu, një jetë seksualisht aktive, forcon kujtesën e tyre. Ky...

Studimi shokues/ Femrat preferojnë meshkujt të cilët braktisin

Në të vërtetë, psikologët konstatojnë që meshkujt kur marrin vesh që femra e ka braktisur partnerin, bëhen shumë nervozë dhe nga femrat e tilla...

Nguli 38 gozhda me kokën e tij (VIDEO)

John Ferrer e thërrsin edhe “kokë çekiç”, dhe këtë aftësi e ka treguar në një shfaqje në televizionin Italian. Ky njeri nga Bostoni theu rekordin...

Ky frut e shton dëshirën dhe fuqinë seksuale të meshkujve deri...

Jo vetëm se janë të shijshëm, fëstëkët janë shumë të shëndetshëm. Përmirësojnë gjendjen kardiovaskulare dhe metabolizmin, ulin kolesterolin, shtojnë dëshirën seksuale dhe ngadalësojnë plakjen....

Nëse një femër ka këto cilësi, mos e lini tu ikë...

1- Nëqoftëse ajo ka karakter dhe është e vërtetë, jo fallco. 2- Nëqoftëse ajo ka besim dhe respekt për veten e saj. 3- Nëqoftëse ajo të...

‘Hater’, aplikacion për të gjetur dashurinë përmes urrejtjes

Gjej dashurinë duke nisur nga gjërat që urreni të dy. Hater është një aplikacion i ri takimesh që ndihmon në gjetjen dhe përzgjedhjen e...

Delawie: Për formimin e FAK’ut duhen ndryshime kushtetuese (VIDEO)

Ushtria duhet të formohet me ndryshimet kushtetuese që mundësojnë atë, ka thënë ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, duke shtuar se ambasada e mbështet...

Elefanti që vizaton (Video)

Një elefant i quajtur Suda, në Tailandë, ka aftësi të jashtëzakoshme, ai mund të vizatojë veten e tij në formë të përkryer. Kjo mund të...

22-vjeçarja më e lumtur në botë, i dashuri e lejon të...

Kjo mund të duket një histori e pabesueshme për shumë çifte, por në fakt është reale. Një vajzë 22-vjeçare ka leje nga i dashuri...

E tha shkenca: 4 pozicionet seksuale që çmendin meshkujt dhe i...

Të gjithë meshkujt dëshirojnë që herë pas here partnerja e tyre të marrë iniciativën në krevat. Nëse dëshironi që ta ‘çmendni’ partnerin tuaj, atëherë provoni...

Studimi shokues: Në këtë vend, burrat nuk bëjnë seks me gratë

Një studim i ri ka zbuluar se çiftet e martuara në Japoni (një vend me shkallën e lindjeve ndër të ulëtat në botë) po...

Kur zhvishet Kristinë Prengaj (FOTO)

Modelja e njohur nga Shqipëria, Kristinë Prengaj vazhdon të tregohet aktive në rrjetet sociale. Së fundi, Prengaj ka shpërndarë një foto në profilin e saj...

Ambasada e Kosovës në Maqedoni feston përvjetorin e Pavarësië në teatër...

Për ndër të përvjetorit të 9-të të pavarësisë së Kosovës, Ambasada e Kosovës në Maqedoni nuk ka organizuar një festë.Ajo ka vendosë qe këte...
Bitcoin(BTC)
10733.3
Ethereum(ETH)
969.308
Ripple(XRP)
1.31876
Bitcoin Cash(BCH)
1585.67
Cardano(ADA)
0.549535
Litecoin(LTC)
175.546
NEM(XEM)
0.914166
IOTA(MIOTA)
2.46527
Dash(DASH)
744.304
Monero(XMR)
300.147