A e shkaktuan alienët tërmetin në Zelandë të Re? (Video)

A e shkaktuan alienët tërmetin në Zelandë të Re? (Video)

 

Një video e çuditshme shfaqë momentin kur disa drita të çuditshme dolën në qiell, përderisa tërmeti goditi Zelandën e Re.
Në orët e hershme të mëngjesit të së hënës, një dridhje e madhe sizmike ishte ndjerë përreth vendit, pasuar nga dy dridhje të tjera gjatë ditës.
Dhe teoricienët konspirativë besojnë se disa forca jashtëtokësore kanë ‘gisht’ në shkaktimin e kësaj katastrofe natyrore, transmeton Gazeta Express.
Sipas një personi që ngarkoi një video në YouTube, disa drita të çuditshme u shfaqën në qiell menjëherë para tërmetit dhe më pas gjatë tij, në dridhjen më të madhe.