Abramovich ka një plan të madh tek Chelsea

Chelsea siç duket ka plane serioze me sulmuesin e talentuar, Tammy Abraham.

Sulmuesi i talentuar në këtë sezon është i huazuar tek Bristoli, ku në 40 ndeshje ka shënuar plotë 23 gola, duke qenë golashënuesi i dytë më i mirë në “Championship”.

Chelsea ka vendosur që në këtë verë Abrahamin ta kthej në skuadër, dhe t’i ofroj një pagë prej 50 mijë funte në jave,

Por, skuadra londineze është duke menduar që ta huazoj atë tek Evertoni, në mënyrë që ta transferoj Romelu Lukakun