Ajax – Manchester United, ja kush ishte më i mirë në pjesën e parë

 

Ka përfunduar pjesa e parë e finalës së Uefa Europa Leagues, ndërmjet Ajax dhe Manchester United me rezultatin 0-1.

Golin për skuadrën angleze e shënoi, Paul Pogba në minutën e 18-të të takimit.

Ja statistikat e pjesës së parë: