Aksident rrugor në Tetovë, makina shkel 5 vjeçaren

ën rrugën “Todor Cipovski-Merxhan” në Tetovë, dje pas dite një veturë “Opel Astra” me targa të Tetovës, i drejtuar nga një 31-vjeçari P.V nga f.Falishte ka goditur një vajzë 5-vjeçare (këmbësore) nga fshati Lacë, njofton SPB-Tetovë, transmeton Antpress.

Vajza e plagosur me një automjet tjetër është transferuar në spitalin e Tetovës dhe pas ndihmës mjekësore është lëshuar për në shtëpi.

Në vendin e ngjarjes është bërë inspektimi për të dhënë një pasqyrë dhe shkaku i aksidentit, fillimisht thuhet se aksidenti ka ndodhur nga shpejtësia e pa përshtatur apo tejkalim shpejtësie./Antpress/