Aksidentohet kryetari i veteranëvë të UÇK’së

Kryetari i veteranëve të UÇK-së, Hysni Gucati ka pësuar aksident komunikacioni sot gjatë mesditës.

“Po, kemi pësuar një aksident komunikacioni rreth orës 14.00 në fshatin Çitak. Fatmirësisht nuk ka të lënduar. Një veturë ka humbur drejtimin dhe si rezultat i kësaj është përplasur me veturën në të cilën isha me tre persona të tjerë.  Përveç dëmeve materiale, fatmirësisht nuk ka të lënduar”, ka treguar Gucati për Indeksonline.