Alajdin Demiri: Lëvizja BESA është formuar për ta zhdukur BDI-në

Analisti politik Alajdin Demiri, në emisionin Click Plus në televizionin 21, theksoi se Lëvizja BESA është krijuar për të zhdukur BDI-në.

“Lëvizja BESA është krijuar për ta zhdukur BDI, herë është me VMRO e herë me LSDM-në, por ma shumë po e sulmon BDI-në”, theksoi Demiri.

Ai gjithashtu ia ka plasur në fytyrë Arianit Hoxhës, se ju të Lëvizjes BESA keni qenë në PDSH në BDI, dhe në DR, e RDK.