Anita flet për pjesëmarrjen e saj në inaugurimin e Trump: Ja kush e pyeti për Ramushin

Bashkëshortja e liderit të AAK-së, Anita Haradinaj përmes një statusi në Facebook ka njoftuar për pjesëmarrjen e saj në inaugurimin e presidentit të ri Amerikan.

Ajo tha se shumë personalitete e kishin pyetur për mungesën e Ramush Haradinajt, i cili u ndalua në Francë, raporton Gazeta Blic.

Shënimi i plotë:

“Ne Washington shkova me ftesat qe kishim une dhe Ramushi, per ceremonine e Inaugurimit te presidentit.

Takimi me kongresiste, bisedat me ta per Kosoven, per te berat dhe te paberat ne Kosove, bisedat per Ramushin, Ballo Inauguruese e Presidentit, kontaktet e para me njerez te fushave te ndryshme nga administrata e re, gjithcka ishte pervoje interesante.

Megjithe ndryshimet ne program, mungese te verejtshme nga shume njerez te Ramushit dhe pergjigjeve te shume pyetjeve per ndalesen e Ramushit ne France, vizita ishte e bukur dhe eksperience ndryshe!!! Washingtoni ishte ndryshe!!!

Tradita ne nderrimin e administrates tregonte ekzistencen e demokracise!! Feste e proteste, te dyja ngertheheshin kaq bukur sa lente shume per te deshiruar!!! Urime Demokraci”