Anketë e re nga IRI/ A besoni se Bilall Kasami më i fortë se Ziadin Sela

Në anketën e re të publikuar nga IRI që është realizuar në muajn Mars Lëvizja BESA ka pasur ngritje duke e kaluar larg Lëvizjen e Selës e duke u rradhitur sërish e dyta pas BDI-së. Kjo anketë është para incidentit të Kuvendit dhe pas ikjes nga Parlamenti.

Në këtë anketë sërish BDI e Ahmetit është e para ku më pas vjen BESA, PDSH dhe në fund  LR-PDSH-ja,

Për cilën pari do të kishi votuar nëse zgjedhjet do të mbahen tani 27 % janë për VMRO-në, 17 për LSDM-në, 7 për BDI-në, 7 për BESËN, 2 për PDSH-në, 2 për LR-PDSH-në