Arrestohet marinsi amerikan, do të organizonte protestën e dhunshme të PD

 

Pas informacioneve që Antiterrori ka ndaluar 20 shtetas ndër to dhe të huaj, është bërë me dije identiteti i të huajit të “rrezikshëm”.

Ai është Jason Randy Morrison, i datëlindjes 1977 dhe ka hyrë në Tiranë më datë 2 maj 2017.

Pak ditë më parë u fol se ai do të ishte drejtuesi i protestës së dhunshme të PD-së.

Burime pranë policisë bëjnë me dije se që nga dita kur ka hyrë e kanë mbajtur nën vëzhgim të plotë, ndërsa antiterrori e ka ndalur dhe marrë në pyetje ashtu si rreth 20 persona të tjerë në gjithë vendin.

Më herët policia bëri me dije 20 personat e ndaluar janë me prirje të theksuar radikale dhe precedentë. /albeu.com/