Atletico Madrid-Real Madrid, incident i madh para ndeshjes

 

Shënohet incidenti i parë para derbit Atletico Madrid-Real Madrid.
Tifozët vendës kanë goditur me gurë dhe shishe autobusin e tifozëve të Realit.

Si pasojë e këtij sulmi është plagosur një tifoz i Realit, i cili është goditur në kokë, përcjellë portali Antpress.mk.

Trupat policorë kanë shtuar sigurinë, pasi që raportet mes dy palëve nuk janë aspak miqësore