Austriakia denoncon: Shqiptari erdhi në tualet, më kapi nga gjoksi dhe….

Ngacmimet seksuale të shqiptarëve, nuk po kthehen në problem vetëm brenda vendit, por edhe ashtë kufinjve.

Denoncimi i fundit ka ardhur nga qyteti Insbruck i Austrisë ku një 28-vjeçare austriake e cila ka thënë para policisë se është ngacmuar seksualisht nga një burrë i panjohur.

Sipas mediave lokale, e reja është ngacmuar nga një shtetas, i dyshuar shqiptar, 30-40 vjeç, rreth 1,75 m i gjatë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 2.30 të mëngjesit në një tualet publik ku sipas dëshmisë së 28 vjeçares agresori i preku gjoksin dhe të pasmet ndërsa u largua kur aty u fut një tjerët person.

Policia ka nisur punën për identifikimin e autorit dhe vënien e tij përpara drejtësisë.