BDI-ja vendosë nesër për koalicion ose jo me Gruevskin (Video)

Nova Tv bën të ditur se për nesër është paralajmëruar mbledhje e Këshillit të përgjithshëm të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) ku do të vendoset për koalicionin e mundshëm me OBRM-PDUKM-në, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas burimeve të këtij televizioni, paraprakisht do të ketë mbledhje të kryesisë së BDI-së që sonte do të mbahet në selinë e saj në Reçicë të Vogël. Pritet që Teuta Arifi, Nevzat Bejta, Izet Mexhiti dhe Sadulla Duraku të kundërshtojnë një koalicion të ri me Gruevskin./Telegrafi/