Befason Conte, nxjerr në shitje yllin e Chelseat

 

Pas disa sezoneve të suksesshme, Willian do të largohet nga Chelsea.

Mesfushori brazilian nuk bën më pjesë në planet e Antonio Contes dhe italiani e ka nxjerrë atë në merkato.

Vlera e mesfushorit parashikohet është 35 milionë euro, dhe ajo skuadër që do shërbimet e tij duhet të paguajë këtë shumë.

Mesfushori 28 vjeçar nuk është përshtatur në skemat e trajnerit Conte, dhe për ktë arsye do të largohet.

Për Willian ka oferta nga shumë skuadra, ku edhe ato kineze janë bënë në kërkim të tij pasi paratë nuk i mungojnë.