BESA e Gashit dhe PDSH-ja e Thaçit pritet të jenë pjesë e qeverisë

Pas kongresit të Lëvizjes BESA ku u zgjodh Afrim Gashi kryetar i partisë pritet që ditëve në vijim të bëhen pjesë e qeverisë duke e zgjeruar koalicionin qeveritar.

Siç mëson portali TetovaSot, PDSH-ja do të ketë 15 drejtori dhe disa poste tjera.

Edhe BESA e Gashit do të ketë disa drejtori dhe poste tjera në bazë zë marrëveshjes.

Nga ana tjetër Aleanca për Shqiptarët e Ziadin Selës dhe BESA e Bilall Kasamit do të jenë parti opozitare bashkë me VMRO-në.