Biznismeni Lazim Destani takime në SHBA me Republikanët e Trump-it

Biznismeni multimilioner nga Tetova Lazim Destani po qëndron sot në Uashington ku ka patur takime me senatorë dhe kongresmenë nga partia Republikane të cilës i takon edhe presidenti i SHBA-ve Donald Trump-it. Ai është takuar me senatorin James Inhofe, dhe kongresistët John Ratcliffe dhe RobertAderholt, njofton portali Shqipmedia.

Përndryshe biznismeni tetovar është i njohur me lidhjet e tij të afërta me partinë Republikane në SHBA.Shqipmedia