Bleona Qereti në ceremoninë e Trump

Mbrëmjen e djeshme Amerika ka festuar inaugurimin e presidentit të ri, Donald Trump.

Në këtë ceremoni ka marre pjese dhe këngetarja shqiptare Bleona Qereti. Para marrrjes së presidencës së Trump këngëtarja ka deklaruar simpatinë e saj për të.

Kjo ishte një arsye e mjaftueshme që Bleona të bëhej ‘protagoniste’. Ajo ka postuar foto nga kjo ceremoni  ne instagram ,veshur me një fustan të zi klasik.