Boksieri vdes në spital disa orë pas nokautit

38f3a91200000578-3815557-image-a-95_1475233250077

Boksieri skocez Mike Toëell ka vdekur pasi ra dy herë nokaut në ring gjatë një ndeshje në Glasgou.

25-vjeçari u nxorr nga ringu pas raundit të pestë në përballjen me Dale Evans të enjten në mbrëmje.

Mike, që nga 12 ndeshje kishte 11 fitore dhe 1 barazim, pësoi goditje të forta në ndeshjen me Envas, sa që ra dy herë në tapet.

Pas dërgimit në spital për dëmtimet e rënda, ai ndërroi jetë.