Bujar Osmani politikani i vetëm i ftuar në inagurimin e presidentit Trump në SHBA

Antari i kryesisë qendërore të Bashkimit Demokratik për Integrim njëherit edhe ish ministër i shëndetësisë Bujar Osmani është ftuar si i vetmi politikan nga Maqedonia në inaugurimin e presidentit të ri të SHBA-ve, Donald Tramp.
Ja postimi i Osmanit në profilin e tij në Facebook
I ftuar ne ceremonine e inaugurimit te Presidentit te Shteteve te Bashkuara te Amerikes z. DONALD TRUMP ne Capitoll Hill ne Washington. Kam kenaqesi ta perfaqesoj kryetarin Ahmeti dhe Bashkimin Demokratik per Integrim ne kete eveniment te rendesishem te partnerit tone te perhershem ShBA -te.