Thursday, February 23, 2017

Harrojeni Rita Orën, shikojeni motrën e saj seksi (Foto)

Të gjithë e njohin këngëtaren e famshme Rita Ora. Rita përveç suksesit që ka arritur ajo njihet edhe për bukurinë e linjat seksi që ka. Por...

Dalin në shitje fanellat e kombëtares shqiptare

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit ka prezantuar dje fanellat e reja me të cilat do të përdoren që në sfidën ndaj Italisë në Palermo. Imazhi ballor...

Kjo është data deri kur duhet të shpallen zgjedhjet lokale

Zgjedhjet lokale kanë ngushtuar hapësirën për manovrim të partive politike lidhur me formimin e Qeverisë së ardhshme. Me kodin zgjedhorë në fuqi, zgjedhjet duhet...

VMRO DPMNE nesër në protestë kundër qeverisjes së re BDI-LSDM!

Dje e paralajmëroi, nesër do të realizohet. Ish kryeministri dhe kryetari akutal i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski dje paralajmëroi masa për të pamundësuar realizimin e programit...

Skandal: VMRO cakton emrat e ministrave të BDI-së në qeverinë e...

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) veçmë ka caktuar emrat e kuadrove që do bartin poste të ministrave në qeverinë e ardhshme, kanë njoftuar burime...

Zaev: Nënshkrimet janë siguruar, qeveria e re në mars

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev nga Sarajeva, ku po qëndron për vizitë, ka thënë se nënshkrimet për marrjen e mandatit janë siguruar, dhe se...

Shqipja edhe në uniformat e Policisë së Maqedonisë

Në kuadër të dakordimit të Ligjit për shqipen, mes BDI-së e LSDM-së së Zaevit, shqipja do të figurojë edhe në uniformat e Policisë së...

Plaku humanist qe kujdeset per pellumbat ne Tetove/video

Këta pëllumba të egër e kanë të siguruar ushqimin çdo mëngjes. Ata mblidhen në qendër të Tetovës, ku ky zotëri, një njeri human që...

Organizata “Women Without Borders” (Gratë pa kufinj) nga Austria, në Çair

Organizata "Women Without Borders" (Gratë pa kufinj) nga Austria, e përfaqësuar nga kryetarja e organizatës Edit Schlaffer dhe hulumtuesi Ulli Kropiunigg, si dhe partneri...

Zbulohen foto intime të Sinan Hoxhës me Seldin (Foto+16)

Dikur ishin shumë të lidhur por sot ata nuk flasin me njëri-tjetrin. Pavarësisht se mardhëniet e tyre nuk kanë mbetur as shoqërore, ajo që ka...

Dorëhiqet drejtori i Hekurudhave të Maqedonisë, Nikolla Kostov

Sipas informatave të siguruara nga Alsat-M, drejtori i Hekurudhave të Maqedonisë , Nikolla Kostov është dorëhequr nga funksioni. Më gjerësisht rreth dorëheqjes së Kostovit...

Zaev: Për 10-15 ditë Maqedonia me qeveri të udhëhequr nga LSDM-ja

Zaev: Për 10-15 ditë Maqedonia me qeveri të udhëhequr nga LSDM-ja“Janë siguruar firmat për marrjen e mandatit për formimin e qeverisë së re. Ka...

Gjithçka gati për ceremoninë Oscar

Muzikali romantik “La La Land” është pretendenti kryesor për disa statueta, pasi është nominuar në 14 kategori. Duket se gjithçka është gati në Hollywood për...

Shqipëria e Serbia, me marrëveshje kulturore në konferencën pa Kosovën

Nënshkruesit e marrëveshjes midis Shqipërisë e Serbisë e kanë cilësuar atë si historike. Ministrja e Kulturës e Shqipërisë, Mirela Kumbaro-Furxhi, dhe homologu i saj nga...

Gjeneral Edip Ohri u varros në Tiranë me nderime të larta...

Nga Mehmet Latifi/Tiranë Në varrezat e Tiranës, u zhvillua ceremonia e varrimit të gjeneral Edip Ohrit-legjenda e aviacionit shqiptar. Ai u varros me nderime të larta...

Ahmeti, po eliminon çdo parti maqedonase

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, vazhdon edhe më tutje të jetë politikani më i urryer nga qytetarët maqedonas të Maqedonisë, kurse...

Operacion në Stamboll, 35 të arrestuar si të dyshuar si anëtarë...

Autoritetet turke kanë arrestuar 35 të dyshuar si anëtarë të Shtetit Islamik në një seri operacionesh në Stamboll. Bën të ditur media turke Haberturk, duke...

Po flitet për bashkëpunim nga katër shqiptaret e famshme

Një bashkëpunim i mundshëm i tyre po flitet e po dëshirohet nga fansat nëpër rrjete sociale. Era Istrefi, Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Rita Ora...

Dy yjet shqiptare shkëlqejnë në ceremoninë e Brit Awards (FOTO)

Të dy këngëtaret kanë qenë në vëmendjen e medieve ndërkombëtare, ku Rita Orën e kanë quajtur si perëndeshë jeshile, kurse Dua Lipën e kanë...

Del në shitje limuzina e Donald Trump

Limuzina e presidentit të Amerikës, Donald Trump ka dalë në shitje nga pronari për një shumë prej 163 mijë dollarësh. Makina e vitit 1988 gjendet në...

Revolta e taksistëve italianë, 7 të plagosur e 4 të arrestuar

Katër persona të arrestuar e 7 të plagosur. Ky është bilanci deri më tani i protestës së taksistëve që prej një jave ka përfshirë Italinë. Sot në ditën...

Mbreti saudit do të udhëtojë në Indonezi me 1500 veta

Mbreti i Arabisë Saudite Salman do të vizitojë Xhakartën dhe Balin në kuadër të një turneu aziatik gjatë muajit të ardhshëm. E veçanta e kësaj...

Turqia heq ndalimin e shamisë në ushtri

Autoritetet turke hoqën sot ndalimin e mbajtjes së shamisë për gratë që shërbejnë si oficere ose nënoficere në ushtri, njoftoi agjencia zyrtare turke e...

Ushqimet që rrisin gjoksin pa qenë nevoja t’i drejtoheni kirugjisë

Shpehherë në biseda me miqsh qarkullon shprehja urbane ‘’ Flit sa të duash, unë i kam sytë tek gjoksi yt’’. Mos e merrni apriori...

Meshkujt nuk i duan femrat që “shesin” mend

Meshkujt nuk duan kur femrat “shesin” mend, ndërkaq damat i dëshirojnë meshkujt kur në shoqëri filozofojnë. Kështu ka treguar një hulumtim i bërë në Britani...

Keni probleme me kunatën? Ja çfarë duhet të bëni…

Lidhjet familjare janë shumë të rëndësishme në jetën tonë, dhe një menaxhim i keq i disa marrëdhënieve specifike mund të krijojë tension dhe të...

Enter title here Add MediaFlAGallery Add Contact Form VisualText...

Nora Istrefi është një nga këngëtarët më të kërkuara të momentit. Këngët e saj kanë arritur shifra enorme në Youtube. Por Nora Istrefi kësaj radhe...

Dua Lipa elegante ne British Award/foto

Dua Lipa dukej shume elegante ne ndarjen e çmimeve te Music British Award. Kengetarja shqiptare vazhdon me sukseset e saja ne gjithe boten/antpress

Ja pse Duka dhe Dukesha e Cambridge nuk ecin asnjëherë për...

Është shumë e qartë që William dhe Kate janë shumë të lidhur me njëri tjetrin, por gjithsesi ata nuk e shfaqin shumë dashurinë e...

Ja skenari i paralajmëruar që Ivanov të mos i’a jap mandatin...

Gazetari kontrovers, Milenko Nedelkovski që është përkrahës i politikave të VMRO-DPMNE ka paralajmëruar mundësinë që presidenti Gjorgje Ivanov të mos ia jap mandatin kryetarit...

BDI nesër vendosë për hyrje në Qeveri

Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim në seancën e djeshme e pranoi versionin për përdorimin e gjuhës shqipe, ndërsa, siç deklaruan përfaqësues të partisë,...

Gjykata Kushtetuese tregon se ç’ka po ndodhë me ligjin për veteranët...

Plotësim ndryshimin i Ligjit për veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kishte ngjallur reagime të mëdha brenda dhe jashtë Kuvendit. Koalicioni qeveritar mezi kishte arritur...

Maqedonasit “kacafyten” në facebook pse shqipja do të jetë zyrtare në...

Në rrjetet sociale janë nxitur debate rreth paralajmërimeve se në valutën vendore denarë do të përdoret edhe gjuha shqipe. Postimi i një qytetari se në...

Ky kosovar tmerroi Zvicrën, plaçkiti bankën i armatosur deri në dhëmbë

Policia Kantonale e Thurgau-t, nga fundi i dhjetorit të vitit të kaluar kishte arrestuar dy persona të cilët kishin planifikuar plaçkitjen e një banke...

Komandant Hoxha: Kur të dua e shaj Ali Ahmetin, Menduh Thaçin...

Xhezair Shaqiri, ish komandant Hoxha ka shpërthyer ndaj disa ofendimeve dhe komenteve që janë bërë në adresë të tij duke e kursyer atë nga...

S’ka bukë me ngrënë, por ka iPhone (FOTO)

Në rrjetet sociale po qarkullon kjo fotografi me komentin se “shqiptari ska bukë me hëngër, e ka iPhone 7”. Ky është një realitet i...

LSDM ofron 7 ministri dhe kryeparlamentarin për subjektet politike shqiptare

Pas dritës jeshile të BDI-së për Ligjin për gjuhën shqipe, faza e ardhëshme është krijimi i qeverisë nga ana e LSDM-së me subjektet-koalicionet shqiptare. Burime...

Gazetat serbe të alarmuara me takimin Donald Trump – Kadri Veseli...

Gazetat kryesore në Serbi kanë botuar në ballinat e tyre fotografinë e Presidentit Amerikan Donald Trump me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider...

Sot dëshmon Komandat Malisheva

Andi Krasniqi, i njohur ndryshe si komandat “Malisheva”, sot do të dëshmojë në seancën gjyqësore për zhvillimet e 9 dhe 10 majit të vitit...

Universiteti “Nënë Tereza” në Shkup do të zgjerohet me Gazetari dhe...

Pa mbushur një vjet nga funksionimi dhe pa nis punët për ndërtimin e një objekti, Universiteti “Nënë Tereza” në Shkup synon të zgjerojë me...

Janeva: Është koha që opinioni ta dijë të vërtetën!

Deri tani i kemi injoruar, por tanimë është koha që opinioni të dijë se gjyqtarët nuk mund të fshihen pas funksioneve të tyre, duke...

Këta profesione kanë pagat më të larta në Maqedoni

Sipas të dhënave të publikuara nga Enti Shtetëror për Statistikë, rrogë neto më të lartë në Maqedoni për vitin 2016 kanë marrë ata të...

I pastrehu përloti jurinë me zërin e tij! Çmendet publiku! (Video)

Çmendi jurinë me zërin e tij. Por kur e kuptuan se ishte i pastrehë, u shokuan te gjithë… [youtube https://www.youtube.com/watch?v=tZ46Ot4_lLo]

iPhone 8 i ri do të ketë kamerë revolucionare ‘3D selfie’...

0 vite më parë, Steve Jobs ka dalë në skenë për të zbuluar iPhonin e parë duke thënë: Kohë pas kohe, një produkt revolucionar...

Publikon këngën e re të Era Istrefit, arrestohet pronari i kompanisë...

Policia e Kosovës ka arrestuar njërin nga themeluesit e kompanisë “On Air Music” Kushtrim Morina i cili akuzohet për cenim të të drejtave të...

BDI gjunjëzoi Zaevin: Bankënotat në gjuhën shqipe

Pas takimit mes liderit të BDI-së, Ali Ahmetit dhe Zoran Zaevit, mbrëmë në Reçicë të Vogël, portali TetovaSot mëson se lideri i LSDM-së Zaev...

Osmani: Të premtën bisedohet për një platformë bashkëqeverisje (VIDEO)

Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani pas përfundimit të takimit të kryesisë i cili zgjati më shumë se 7 orë u shpreh se sonte është...

Paralajmerohet prtoteste kunder EVN-se ne Shkup me 24.02.2017

Paralajmerohet prtoteste kunder EVN-se ne Shkup me 24.02.2017 dita e premte. Kjo proteste edhe pse po paralmerohet si spontane , sot nepër rruget...

Shenjat që tregojnë se nuk do të jeni asnjëherë i pasur

Ëndrra e çdo njeriu është që të jetë i pasur dhe të ketë një jetë përplot udhëtime, ushqime të shijshme e gjëra të tjera...

Ja me sa para mund të marrësh një pasaportë të huaj

Në disa vende të botës, mund ta merrni menjëherë pasaportën, mjafton të paguani taksat që nevojiten. Në vazhdim do të njiheni me pesë vendet...

STAY CONNECTED

0FansaPëlqeje
95NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
267NdjekësitNdjek
14AbonentëAbonohu