Thursday, February 23, 2017

Zaev: Nënshkrimet janë siguruar, qeveria e re në mars

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev nga Sarajeva, ku po qëndron për vizitë, ka thënë se nënshkrimet për marrjen e mandatit janë siguruar, dhe se...

Shqipja edhe në uniformat e Policisë së Maqedonisë

Në kuadër të dakordimit të Ligjit për shqipen, mes BDI-së e LSDM-së së Zaevit, shqipja do të figurojë edhe në uniformat e Policisë së...

Plaku humanist qe kujdeset per pellumbat ne Tetove/video

Këta pëllumba të egër e kanë të siguruar ushqimin çdo mëngjes. Ata mblidhen në qendër të Tetovës, ku ky zotëri, një njeri human që...

Dorëhiqet drejtori i Hekurudhave të Maqedonisë, Nikolla Kostov

Sipas informatave të siguruara nga Alsat-M, drejtori i Hekurudhave të Maqedonisë , Nikolla Kostov është dorëhequr nga funksioni. Më gjerësisht rreth dorëheqjes së Kostovit...

Zaev: Për 10-15 ditë Maqedonia me qeveri të udhëhequr nga LSDM-ja

Zaev: Për 10-15 ditë Maqedonia me qeveri të udhëhequr nga LSDM-ja“Janë siguruar firmat për marrjen e mandatit për formimin e qeverisë së re. Ka...

Ahmeti, po eliminon çdo parti maqedonase

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, vazhdon edhe më tutje të jetë politikani më i urryer nga qytetarët maqedonas të Maqedonisë, kurse...

Ja skenari i paralajmëruar që Ivanov të mos i’a jap mandatin...

Gazetari kontrovers, Milenko Nedelkovski që është përkrahës i politikave të VMRO-DPMNE ka paralajmëruar mundësinë që presidenti Gjorgje Ivanov të mos ia jap mandatin kryetarit...

BDI nesër vendosë për hyrje në Qeveri

Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim në seancën e djeshme e pranoi versionin për përdorimin e gjuhës shqipe, ndërsa, siç deklaruan përfaqësues të partisë,...

Maqedonasit “kacafyten” në facebook pse shqipja do të jetë zyrtare në...

Në rrjetet sociale janë nxitur debate rreth paralajmërimeve se në valutën vendore denarë do të përdoret edhe gjuha shqipe. Postimi i një qytetari se në...

Komandant Hoxha: Kur të dua e shaj Ali Ahmetin, Menduh Thaçin...

Xhezair Shaqiri, ish komandant Hoxha ka shpërthyer ndaj disa ofendimeve dhe komenteve që janë bërë në adresë të tij duke e kursyer atë nga...

LSDM ofron 7 ministri dhe kryeparlamentarin për subjektet politike shqiptare

Pas dritës jeshile të BDI-së për Ligjin për gjuhën shqipe, faza e ardhëshme është krijimi i qeverisë nga ana e LSDM-së me subjektet-koalicionet shqiptare. Burime...

Sot dëshmon Komandat Malisheva

Andi Krasniqi, i njohur ndryshe si komandat “Malisheva”, sot do të dëshmojë në seancën gjyqësore për zhvillimet e 9 dhe 10 majit të vitit...

Universiteti “Nënë Tereza” në Shkup do të zgjerohet me Gazetari dhe...

Pa mbushur një vjet nga funksionimi dhe pa nis punët për ndërtimin e një objekti, Universiteti “Nënë Tereza” në Shkup synon të zgjerojë me...

Janeva: Është koha që opinioni ta dijë të vërtetën!

Deri tani i kemi injoruar, por tanimë është koha që opinioni të dijë se gjyqtarët nuk mund të fshihen pas funksioneve të tyre, duke...

Këta profesione kanë pagat më të larta në Maqedoni

Sipas të dhënave të publikuara nga Enti Shtetëror për Statistikë, rrogë neto më të lartë në Maqedoni për vitin 2016 kanë marrë ata të...

BDI gjunjëzoi Zaevin: Bankënotat në gjuhën shqipe

Pas takimit mes liderit të BDI-së, Ali Ahmetit dhe Zoran Zaevit, mbrëmë në Reçicë të Vogël, portali TetovaSot mëson se lideri i LSDM-së Zaev...

Osmani: Të premtën bisedohet për një platformë bashkëqeverisje (VIDEO)

Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani pas përfundimit të takimit të kryesisë i cili zgjati më shumë se 7 orë u shpreh se sonte është...

Paralajmerohet prtoteste kunder EVN-se ne Shkup me 24.02.2017

Paralajmerohet prtoteste kunder EVN-se ne Shkup me 24.02.2017 dita e premte. Kjo proteste edhe pse po paralmerohet si spontane , sot nepër rruget...

Maqedonia dhe Kosova, më të rrezikuarat nga ekstremizmi

Maqedonia dhe Kosova janë dy shtetet më të rrezikuara në Ballkan nga ekstremizmi i jashtëm. Konkulizioni doli gjatë një debati në Shkup ku u tha...

Gruevski: LSDM dhe BDI po ridefinojnë Maqedoninë, do t’i ndalim

Kryetari i partisë VMRO DPMNE në Maqedoni, Nikolla Gruevski, akuzoi Lidhjen Social-Demokrate dhe Bashkimin Demokratik për Integrim për përpjekje për “defaktorizimin e maqedonasve dhe...

10 plazhet më të bukura në botë

Stina e verës po afron dhe janë të shumtë njerëzit që nuk dijnë ku ti kalojnë pushimet e tyre. Për adhuruesit e detit, TripAdvisor...

Fatmir Dehari , koalicioni BDI-LSDM punë e kryer?

Në selinë e BDI-së ka arritur edhe kryetari i komunës së Kërçovës Fatmit Dehari. Prezenca e tij është sinjal i qartë se janë shuar...

Lëvizja Besa: Gjyqësori në Maqedoni do të ridefinohet

Lëvizja Besa ka komentuar ndryshimet e fundit të pozicioneve të disa gjykatësve në Gjykatën Penale në Shkup, duke thënë se rivendosja e gjykatësve është...

Qeveria e Maqedonisë do të ndihmojë Hekurudhat me 70 milionë denarë

Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e fundit solli vendim për rritjen e mjeteve në vlerë prej rreth 70 milionë denarësh në nivel...

Ndodh Tani/ Mbledhje e rregullt e Kuvendit të Degës së Tetovës...

  | Ndodh Tani Mbledhje e rregullt e Kuvendit të Degës së Tetovës pranë LR PDSH. Temë diskutimi: 1.Diskutim mbi raportin zgjedhor të Zdhjedhjeve të parakohshme parlamentare, për...

Filloj takimi i BDI-së por nuk do te perfundoje sonte

Bujar Osmani para fillimit te takimit te grupit punues te Bdi-se ka njoftuar se jane mbledhur deputetet  e partise dhe pritet te shqyrtohen dokumentet...

Мinistria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor e informon opinionin ...

Мinistria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor e informon opinionin se në seancën e fundit të Qeverisësë Republikës së Maqedonisë, të mbajtur më 15.02.2017...

Sot mblidhet kryesia e BDI-së, shqyrton dhënien e mandateve Zaevit

Sot në orën 17.30 pritet të mblidhet Kryesia e BDI-së, në selinë qendrore në Reçicë të Vogël. Sipas informacioneve, pritet të diskutohet mundësia për...

Fatime Fetai: Me kënaqësi do ta paguaj gjobën prej 2000 Euro...

Prokuroja Fatime Fetai, në dalje nga seanca gjyqësore, e pyetur nëse do ta paguaj dënimin prej 2000 euro, e shqiptuar nga gjykatësja Tatjana Mihajllova,...

Ja çka tha Gruevski pas daljes nga Gjykata Themelore

Kryeministri Nikolla Gruevski, ka thënë se ai është paraqitur në seancën e caktuar, mirëpo ka shtuar se kjo as që i ka ngjasuar një...

Maqedonasit blejnë prona në Greqi

Kriza disavjeçare në Greqi ka ndikuar në uljen e madhe të çmimeve të patundshmërive në këtë vend, kurse rritet dëshira e maqedonasve për një...

Gjykimi kundër Gruevskit, dënohen prokuroret Janeva dhe Fetai me nga 2000...

Gjykatësja Tatjana Mihajllova i ka dënuar me nga 2000 euro prokuroret speciale, Katica Janeva dhe Fatime Fetai, për shkka të mosrespektimit të gjykatëses Prokuroret speciale...
video

Ahmeti i këndon Zaevit këngën e Adel ” Hello Zoki...

Maqedonasit tallen me Ali Ahmetin dhe Zoran Zavein duke ju kushtuar këngë për mallin e kualicion të pa bëre për 8 vite. Në linkun më...
video

Ahmeti i këndon Zaevit këngën e Adel ” Hello Zoki...

Maqedonasit tallen me Ali Ahmetin dhe Zoran Zavein duke ju kushtuar këngë për mallin e kualicion të pa bëre për 8 vite. Në linkun më...

Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë të dobët deri...

Anulohet gjyqi për Gruevskin, gjykatësja dënon Janevën dhe Fetain me nga...

Seanca gjyqësore për shuplakat ndaj krkeut të komunës Qendër Andrej Zhernovski është anuluar. Lënda është dërguar në Këshillin e Prokurorëve, ndërkohë që Katica Janeva...

Sot mblidhet kryesia e BDI-së, shqyrton dhënien e mandateve Zaevit

Sot në orën 17.30 pritet të mblidhet Kryesia e BDI-së, në selinë qendrore në Reçicë të Vogël. Sipas informacioneve, pritet të diskutohet mundësia për...

Gruevski sot duhet të përgjigjet para gjykatës themelore

Sot në ora 10:00 në Gjykatën Themlore Shkupi 1, është caktuar seanca e dytë gjyqësore kundër të akuzuarit ish-kryeministër dhe kryetar i OBRM-PDUKM, Nikolla...

Ejup Alimi : Nuk ka pengesë juridike për përdorimin e gjuhës...

Në emisionin Click Plus deputeti i BDI-së Ejup Alimi ka deklaruar se marrëveshja e kornizë e Ohrit e ka qartësuar përdorimin e gjuhës shqipe. ”...

Afrim Gashi i BESËS: Ne dhe BDI-ja dallojmë si nata me...

I ftuar në emisionin 200 në Alsat-M deputeti njëherësh Sekretar i Përgjithshëm i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi, u shpreh se BDI dhe Lëvizja BESA...

Ja çka thotë Ali Ahmeti pas takimit me Zoran Zaevin në...

Pas takimit me liderin e LSDM-së, Zoran Zaevi në selinë e BDI-së në Reçicë të Vogël në Tetovë, Ali Ahmeti theksoi se në takim...

Zaevi para selisë së BDI-së: Jemi afër marrëveshjes me BDI. Nuk...

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev pas takimit me liderin e BDI-së Ali Ahmeti në selinë e BDI-së në Reçicë të Vogël, theksoi se jemi...

Iskra Lawrence shfaqet në bikini

Modelja Iskra Lawrence ka lënë pa fjalë të gjithë me paraqitjen e saj atraktive. Ajo është dukur tejet seksi, teksa kishte veshur një palë bikini...

Sonte në Click Plus: Gjuha shqipe, a e zgjidh krizën?! (VIDEO)

Sonte në emisionin Click Plus në televizionin 21 me fillim në ora 21:30, nis debati me temë Guha shqipe, a e zgjidh krizën?! Debatojnë: -Ejup Alimi,...
video

Qeveria e re, Zoran Zaev në Reçicë takon Ahmetin(VIDEO)

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev në takim me kreun e BDI-së Ali Ahmeti në Reçicë të Tetovës. Takimi ka filluar prej para një ore....

Ahmeti pret në Reçicë kreun e LSDM-së Zoran Zaev

Ahmeti pret në Reçicë kreun e LSDM-së Zoran Zaev 21 SHKURT Para pak çastesh në selinë e BDI-së në Reçicë ka mbërritur lideri i LSDM-së Zoran...

Komunikacioni në rrugën Kërçovë-Ohër nesër në ndërprerje

Komunikacioni në aksin rrugor A2 Kërçovë – Ohër nëpër qafën malore Presekë tek fshati Vërbjan nesër do të jetë në ndërprerje për shkak të...

Hapësira e Universitetit Nene Tereza shndërrohet në deponi

“Ndonëse mbi 15 muaj që kur u promovua ideja për ndërtimin e kampusit universitar për Universitetin Nënë Tereza këtu në ish hapësirat e kazermës...

Nis takimi i grupeve të punës midis LSDM-së e Aleancës

Vetëm pak çaste më parë në ambientet e Alksandër Palace kanë arritur përfaqsuesit e grupit të punës nga LSDM-ja dhe Aleanca për Shqiptarët të...

“TURBO” QARKULLIMI I PARË RRETHOR NË TETOVË

MSc.Merita Mustafai (inxh.dipl.komunikacionit) MSc.Elmir M.Mustafai (doktorant-inxh.dipl.komunikacionit) Unaza me “turbo” qarkullim rrethor paraqet risi në rregullimin unazave me qarkullim rrethor të komunikacionit me dy korsi (shirita) rrethore,...

STAY CONNECTED

0FansaPëlqeje
95NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
267NdjekësitNdjek
14AbonentëAbonohu