Thursday, February 23, 2017

Identifikohen 2 shqiptarët që humbën jetën në aksidentin tragjik në Itali

Dy shqiptarë kanë humbur jetën, ndërsa 3 të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti tragjik të ndodhur mbrëmjen e djeshme në autostradën...

“Po planifikonte dasmën”/ Kush ishte Kamela që vdiq sot në Elbasan...

Pak orë më parë në një aksident tragjik në Elbasan humbi jetën 20-vjeçarja Kamela Hamiti dhe u plagosën 4 persona të tjerë. Aksidenti ndodhi si...

Moment i sikeltshëm i gazetarës afër Sali Berishës

Gazetarja në foto është duke marrë në intervistë, vetëm se është kapur në një moment të sikletshëm. Kjo foto është kthyer hit në Internet. Gazetarja në...

7 vajza janë përleshur me grushte e shqelma per nje...

Një  sherr ka ndodhur sot rreth mesditës në zonën e Astirit, në Tiranë. Të paktën 7 vajza janë përleshur duke gjuajtur njëra-tjetrën me grushte...

Xhoana Nano ju lë “gojë hapur”, ja çfarë bën në mes...

Gjithmonë ka ngjallur kuriozitet jeta e çiftit Nano, edhe tani që Fatos Nano nuk është më pjesë e politikës. Herë pas here kur shfaqet në...

PD proteston, por ku ndodhet Berisha

Ish-Kryeministri Sali Berisha i është bashkuar protestës së Partisë Demokratike në sheshin përballë Kryeministrisë. Mes turmës që u ekzaltua nga prania e ish-Kryeministrit, ai arriti...

Gruaja e gazetarit shqiptar rrihet te dera e shtëpisë në syrin...

Gruaja e gazetarit shqiptar Telnis Skuqi është sulmuar ditën e sotme në prag të derës së shtëpisë, nën syrin e fëmijëve të vegjël. Lajmin në...

Kryeministri Rama transmeton LIVE në Facebook protestën e PD dhe fjalimin...

Ndërkohë që mijera qytetarë janë mbledhur pra kryeministrise për të protestuar kundër kryeministrit Rama dhe qeverisë së tij, kreu i ekzekutivit ka transmetuar në...

Mijëra njerëz i drejtohen Tiranës, proteste masive

Opozita nis sot një protestë që pritet të kulmojë me fjalime para kryeministrisë. Ndërsa kohëzgjatja e saj nuk dihet ende, nga rrethet raportohet të jenë...

Gruaja godet për vdekje me dru bashkëshortin, më pas helmohet

Gjenden të pajetë një çift bashkjëshortësh në Pogradec. Policia bën me dije se rreth orës 00:10 është njoftuar se në fshatin Velçan, në një...

Shkatërrohet organizata e shqiptarëve, gjendet sasi e madhe heroine e groposur...

Një organizatë kriminale është shkatërruar nga policia, e cila shpërndante në treg sasi të mëdha heroine. Sipas mediave greke, janë arrestuar 6 persona, mes të...

Zhduket 17-vjeçarja për Shën Valentin, familja denoncon rastin në polici

Policia e Durrësit ka nisur kërkimet për një 17 vjeçare e cila është raportuar e humbur nga familja e saj. Burime zyrtare nga policia bëjnë...

PE miraton rezolutën se në Shqipëri jeton pakicë bullgare

15 SHKURT Parlamenti evropian (PE) miratoi rezolutën me të cilën vërtetohet se në Shqipëri, më saktësisht në Prespë të Vogël, Golo Bërdë dhe Gora jetojnë...

Historike, Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani në 7 mars viziton Preshevën

Bujar Nishani është i pari President i Shqipërisë që do të zhvillojë një vizitë në luginën e Preshevës. Lajmi është konfirmua për SYRI nga...

Video/ Momenti i arrestimit të 4 prej grabitësve të Rinasit nga...

Policia e Shtetit ka publikuar fotot dhe video nga operacioni i zhvilluar ditën e sotme, ku u arrestuan 4 nga 6 grabitësit e 2.7...

Grabitja e miliona eurove, midis 4 të arrestuarve dy ish-ushtarakë

as rreth 1 viti e dy muaj nga grabitja e 3 dhjetorit 2015 dhe pesë ditë nga grabitja e dytë e së njëjtës formë...

FOTO/ Ja me kë po e feston Shën Valentinin, Edi Rama

Kryeministri Edi Rama është kthyer ditën e sotme nga një udhëtim në Treviso. Gjatë udhëtimit të tij ai ka pozuar edhe me tre stjuardesat...

Mrekullitë e panjohura të Shqipërisë nënujore nënujore, ja çfarë thesarësh fshehim!...

Auron Tare, Artan Lame dhe Artan Shkreli, ‘tre musketieret’ e trashëgimisë historike dhe kulturore shqiptare, ishin sot bashkë për të promovuar një tjetër thesar...

Në Shqipëri, femrat më të shkolluara se sa meshkujt

tudimi i realizuar nga Kombet e Bashkuara “Gratë në shkencë”, tregon se në Shqipëri ka më shumë gra të shkolluara se sa meshkuj. Sipas...

Djali 7-vjeçar i cili u masakrua nga nëna shqiptare, mbi 11...

Ka zgjatur më shumë se 11 orë operacioni i djalit 7-vjeçar, i cili një ditë më para u masakrua me thikë nga nëna e...

Emigrantët e kohëve moderne, çfarë po i shtyn të ikin sërish...

Një e treta e popullsisë e ka braktisur Shqipërinë që nga viti 1991. Që nga kjo kohë, ka pasur disa valë emigrimesh. E fundit,...

Zbardhen detaje tronditëse për shqiptaren që plagosi djalin dhe u hodh...

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë që tronditi Torinon në Itali, në një familje shqiptare, ku gruaja plagosi rëndë me thikë...

SKANDALOZE/ Lumi i Tiranës mbushet me qindra thasë me ilaçe të...

Më shumë se 100 metra katrorë të bregut të një lumik në Zallbastar janë mbushur me ilaçe dhe medikamente të tjera mjekësore dhe veterinare...

Forcat Speciale Shqiptare me armatime dhe pajisje të reja, ja si...

Gjatë ditës së sotme Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri së bashku me Drejtorin e Polcisë së Shtetit Haki Çako dhe drejtues të...

Nis “Big Brother” nuk lejohet seksi, por do të ketë një...

“I gjithë mekanizmi do të jetë ndryshe, pra do të jetë si një çorape e kthyer mbrapsht. Nëse më përpara kërshëria ka qenë “a...

Vrasja e pasionit, nëna e ekzekutuar në Fier ishte shtatzënë

  Detaje të reja bëhen me dije lidhur me vrasjen e nënës së re Ermira Arapi (foto) në Fier. Dyshohet se 29-vjeçarja Ermira Arapi ishte shtatzënë, raporton...

FOTO/ Njihuni me policet më të bukura shqiptare

Ato duken si modele kur pozojnë para kamerës dhe janë vërtet të bukura. Ato janë police dhe këtë detyrë kanë, e këtë...

Gërmimet arkeologjike në Durrës, shfaqen objekte të tjera historike (Video)

Gjatë punimeve për pastrimin e themeleve të godinës otomane të shekullit XIX, të tjera objekte, pjesë e trashëgimisë historike të qytetit, kanë dalë në...

Vret të dashurën, e më pas veten

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fier, ku një person vrau të dashurën e tij dhe më pas u vetëvra. Policia bën me dije...

Vdekja e minatorëve kinezë, presidenti Nishani mesazh ngushëllimi për humbjen tragjike

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka shprehur ngushëllimet dhe dhimbjen për humbjen tragjike të jetës nga tre minatorët kinezë në minierën e Bulqizës, trupat...

Ekspertët gjermanë rekomandojnë Shqipërinë si destinacion turizmi

Në një nga emisionet e televizionit kombëtar gjerman SWR, Prof. Christian Buer (ekspert turizmi), bazuar edhe në pjesëmarrjen e Shqipërisë në panairin e turizmit...

VIDEO 3D: Ja si u grabitën 2 milionë Euro në rrugën...

Këto janë pamjet ekskluzive në 3D të transmetuar këtë mbrëmje në emisionin Opinion, nga grabitja spektakolare e ndodhur ditën e sotme në Rinas. Grabitja ka...

Versioni zyrtar i policisë së shtetit për vjedhjen e parave të...

Informacion lidhur me ngjarjen e ditës sotme në vendin e quajtur mbikalimi Rinasit. Kronologjia e ngjarjes si me poshte: Ne oren 13 :10 njofton patrulla e...

Grabitja në Rinas, arrestohen 5 policët e kompanisë private të sigurisë

Policia ka vënë në pranga pesë punonjësit e firmës private të sigurisë të cilët u grabitën këtë të enjte teksa transportonin paratë e Bankës...

FOTO/ Krisma armësh, grabitet rrugës për në Rinas, makina e mbushur...

Një makinë e mbushur me paratë e një banke private të nivelit të dytë është grabitur mesditën e sotme. Makina është grabitur në rrugën...

Bie nga kati i 12-të, humb jetën 4 vjeçarja

Një ngjarje rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Vlorës, një fëmijë 4 vjeç, ka rënë nga kati i 12 –të i...

Kush është deputeti shqiptar që shkon me prostitutat e luksit?

Pak ditë më parë Policia e Tiranës shkatërroi një rrjet prostitucioni në kryeqytet ku u arrestuan 11 persona, mes të cilëve edhe një punonjës...

Shuhen shpresat për 3 minatorët e bllokuar në Bulqizë, ndërpriten kërkimet

Janë shuar shpresat për 3 minatorët e minierës së Bulqizës, të cilët kanë ngelur në brendësi të galerisë që prej ditës së shtunë. Grupet...

Çmenduri greke, shpallet non-grata 17-vjeçari që bëri shqiponjën

Autoritetet greke kanë shpallur non-grata një shqiptar 17-vjeçar i cili postoi në rrjetet sociale një foto të tijën duke bërë shqiponjën pranë flamurit grek. 17-vjeçari...

4-vjeçari nget makinën në rrugët e Tiranës (Video)

Një fëmijë 4-vjeçar është lejuar nga të afërmit e tij që të hipë në vendin e shoferit të një automjeti tip Audi Q5 dhe...

Blendi Fevziu rrëfen udhëtimin në Kenia: Fisi Masai më ofroi nuse,...

Gazetari i mirënjohur Blendi Fevziu ka udhëtuar drejt kontinentit të egër Afrikës ku sipas tij jeton një botë tjetër, një botë e mbetur 1000...

Hidhet nga kati i gjashtë i pallatit, humb jetën 35-vjeçarja

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=C0XTBIfMWls] Një 35-vjeçare i ka dhënë fund jetës, duke u hedhur nga kati i pestë i pallatit ku jetonte. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:00...

Mbyti me shall prostitutën shqiptare, identifikohet pas 17 vitesh autori

Pas 17 vitesh nga vrasja misterioze e prostitutës shqiptare Floreta Islami lindur më 1969 në Vlorë, policia italiane ka mundur të gjejë autorin e këtij...

Zjarri masiv përfshin vilën 3-katëshe në Tiranë, i moshuari dërgohet me...

Një vilë trekatëshe në kryeqytet është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:00 në rrugën “4 dëshmorët”, pranë gjimnazit...

Tahiri thirrje këngëtarëve: Mos bëni klipe me armë e gara makinash,...

Ministri i Punëve të Brendshme, Sajmir Tahiri ka zhvilluar një takim me nxënës të gjimnazit të Burrelit në kuadër të nismës “Shqipëria pa armë”. Tahiri...

Tmerr/ 16-vjeçarja shqiptare përdhunohet nga njerku dhe rrihet nga nëna

Një vajzë me origjinë nga Shqipëria ka jetuar prej një viti makthin më të madh të një femre, abuzimin nga njerku dhe rrahjen e...

Në shkollat e Shqipërisë ka nisur mësimi i fesë (VIDEO)

Nxënësit në shkollat shqiptare po marrin njohuri mbi besimet fetare. Projekti pilot i Ministrisë së Arsimit 10 shkolla në 5 qarqe të vendit ka...

Goditet banda e prostitucionit në Tiranë, 11 persona në pranga. Ja...

Në një deklaratë për mediat, drejtori i policisë së Tiranës, Ervin Hodaj njofton se është shkatërruar banda e prostitucionit në kryeqytet, ndërsa 11 persona...

Letra, ku Ambasadori Lu kërkon transferimin

Drejtuar: Departamentit të Shtetit Në vëmendje: Sekretarit të Shtetit Rex Tyllerson Lënda: Mbi situatën në Shqipëri I nderuar Zotëri, Pas instalimit të presidentit Trump në Shtëpinë e Bardhë,...

Si kanë qene ndër vite lekët shqiptare (Video)

https://www.facebook.com/plugins/video.php?allowfullscreen=true&app_id=&channel=http%3A%2F%2Fstaticxx.facebook.com%2Fconnect%2Fxd_arbiter%2Fr%2FSh-3BhStODe.js%3Fversion%3D42%23cb%3Df1fab3b4ecc5b88%26domain%3Dwww.kohajone.com%26origin%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.kohajone.com%252Ff149e351dee939c%26relation%3Dparent.parent&container_width=415&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fportali.syri.net%2Fvideos%2F1260462944034992%2F&locale=en_US&sdk=joey Në këtë video tregohet se si kanë qenë ndër vite monedha shqiptare

STAY CONNECTED

0FansaPëlqeje
95NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
267NdjekësitNdjek
14AbonentëAbonohu