Skandal/ Xhaxhai varë nipin në pemë, fotot i poston në facebook

Fëmija me inicialet B. M., nga një fshati Dragostun i Librazhdit është vetëm 4 vjeç dhe dhunohet në mënyrë barbare nga prindërit dhe xhaxhai...

Britanikja Express: Shqipëria, bukuria e harruar e Ballkanit

Grekët e lashtë, Romakët, Bizantinët dhe Otomanët donin të gjithë një copë nga Shqipëria. Dhe askush nuk mund t’i vër faj. Fqinj me Italinë...

40 Saranda në Sarandë

Kreu i shtetit Ilir Meta ka postuar në Facebook një foto me 40 vajza nga Kosova, që të përbashkët kanë emrin, Saranda. Në një foto...

Në Vlorë notojnë edhe veturat, sekuestrohen 500 kg drogë

Në Vlorë nuk lundrojnë vetëm skafet dhe gomonet. Policia njoftoi këtë të hënë gjetjen e një mjeti fuoristradë në një thellësi 50 metra nga...

Diplomati brazilian që “s’do që të largohet” nga Shqipëria

Shqipëria është një vend i mrekullueshëm, Tirana nuk ka asgjë më pak se kryeqytetet e tjera të Europës. Shqipëria ka të gjitha potencialet për...

Në këtë fshat të Dibrës infermierja i kuron në shtëpi pacientët

Një ish-bar kafe e shndërruar në konsultore, buzë rrugës së fshatit Rrethas në thellësi të Dibrës, është shndërruar në një qendër shprese për plot...

Luftëtari i ISIS terror në Pogradec, kapet me pistoletë në brez

Fatjon Bono, 27 vjeç, i kthyer nga lufta e Sirisë është vënë në pranga ditën e djeshme në qytetin e Pogradecit. Policia tha se...

Hajdutët e makinave kapen me presh në duar, si u tentua të vidhej...

Gjatë natës së djeshme janë arrestuar tre hajdutë në kushtet e flagrance. Policia tha se jane dy raste të veçanta, dhe janë ndaluar 3...

Qyteti ku lindi lëvizja feministe shqiptare

Është folur shumë për civilizmin e gruas shqiptare. E nëpërkëmbur ndër shekuj,  gruaja shqiptare ka vuajtur shtypjen e saj qpftë nga pushtuesit, kanunet, qeveritë...

Shqipëri, nënshkruhet marrëveshje për ndërtimin e “Rrugës së Arbërit”

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjetikës në Shqipëri sot njoftoi se ka nënshkruar marrëveshje me një kompani për ndërtimin e “Rrugës së Arbërit”, e cila...

CNN hyn në tregun mediatik shqiptar me një kanal televiziv, ja si quhet!

Kanali televiziv CNN futet në tregun shqiptar mediatik me kanalin A2, përmes investitorit shqiptar ‘Gener2’, një ndër kompanitë më të mëdha shqiptare të ndërtimit...

Rikthehen maskat në Shqipëri

Gjatë mbrëmjes së djeshme një banesë është grabitur me armë në Fushë Krujë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:30 të mbrëmjes së djeshme...

Punësim në Gjermani, procedura e re zgjat vetëm 14 ditë!

Që prej nëntorit të vitit 2017, procedurat e vizave të punës për shtetasit e Ballkanit Perëndimor janë më të thjeshta dhe realizohen brenda një...

‘Çështja çame’, deklaratat e Ramës alarmojnë mediat greke (FOTO)

Deklaratat e kryeministrit Edi Rama për çështjen çame, teksa ishte në emisionin ‘Real Story’ në Vizion Plus, kanë marrë një vëmendje të madhe nga...

Ndodh në Shqiperi…Gruaja e rrihte dhe tradhëtonte me 5 meshkuj!!

Në rubrikën “Kam një mesazh për ty” të emisionit “E diela shqiptare”.Ai ka rrëfyer se kishte patur dy bashkëshorte përpara se të fejohej tanimë...

Gjysmë ton hashash e fshehur në oriz, kapet shqiptari dhe një grek

407 kg marijuanë u sekuestruan nga policia greke në Athinë. Një 38-vjeçar shqiptar dhe një 30-vjeçar grek u arrestuan. Droga ishte fshehur në një...

Tiranë, autobusi përfshihet nga flakët, tmerrohen njerëzit (VIDEO)

Një autobus është përfshirë nga flakët mëngjesin e kësaj të mërkure  në Tiranës. Qytetarët kanë denoncuar në rubrikën “Kallëzo” në tvklan.al, duke dërguar video...

E rënd, babai tenton të vrasë me thikë djalin

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Tiranë, ku një kryefamiljar ka tentuar të vrasë me thikë djalin e tij. Mbrëmjen e djeshme, e diel,...

Ja sa vite i duhen një çifti shqiptar për të blerë shtëpi 100...

Tregu imobiliar është një ndër matësit më të mirë të mirëqenies në këtë drejtim, pasi tregon se sa mjaftueshmëri blerëse kanë realisht shqiptarët, duke...

Qeveria konfirmon shitjen e detit tek grekët

  Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka reaguar në lidhje me lajmin e publikuar prej vetë ministrit të jashtëm grek, Nikos Kotzias në...

SHBA publikon “listën e zezë” të politikanëve shqiptarë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk është politikani i vetëm që i është refuzuar viza dhe nuk ka mundur dot që të udhëtojë drejt...

Ekskluzive:Turqia i ofron ndihmë ushtarake Shqipërisë

Ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë, Olta Xhaçka, gjatë ditës së sotme është takuar në Ankara me Homologun e saj, Ministrin Turk të Mbrojtjes, Nurettin...

“Do vras veten, ç’të bëj…fëmija më thot do shes veshkën për ty” Historia...

Këto janë fjalët e pacientes 36-vjeçare, e cila prej 13 vitesh lufton me kancerin. Ajo nuk pranon të identifikohet për kamerën pavarësisht se ka mbetur...

“The Voice Kids”, historia e vogëlushes që ka pushtuar rrjetet sociale

Danjela fitoi zemrën e trajnerëve dhe të publikut në natën e dytë të “The Voice Kids”, jo vetëm me zërin e saj, por edhe...

Vende magjike të Shqipërisë turistike

Shqipëria është plot me vende magjike, shkruan portali i njohur ‘BrightSide’. Pas gazetës irlandeze “Irish Time”, kësaj here portali më i njohur “Bright Side” e...

Vrasja e studentes, motra e Arjela Muratajt tregon momentet e tragjedisë

Sot në “Pasdite në Top Channel” kanë folur për herë të parë familjarët e studentes 21 vjeçare, Arjela Murataj, që u vra në Tiranë...

‘Ik mos më çaj b…’ Qytetari shpërthen ndaj Ardit Gjebreas, video habit të...

Momente tensioni kishte këtë javë në rubrikën “Shihemi në gjyq” tek “E Diela Shqiptare” në Tv Klan. Xhaxhai i Xhulia Dhëmbit ishte i vrazhdë, teksa...

Artani ndërron jetë në Skoci, të afërmit apel: Na ndihmoni të sjellim trupin...

Një shqiptar 36-vjeç ka ndërruar jetë ditën e mërkurë të 24 janarit në Skoci. Artan Baci ishte emigrant i paligjshëm dhe sëmundja e rëndë e...

Vdes 23 vjeçari që vrau studenten në Tiranë

ldison Belulaj, i cili qëlloi me armë zjarri mesditën e të dielës së kaluar 21-vjeçaren Arjela Murataj para portës së Fakultetit të Mjekësisë, ka...

Për të vizituar, 12 vendet “lirë e mirë”; mes tyre edhe Shqipëria

Shqipëria është përfshirë në një listë me 12 vende për të vizituar për 2018 nga faqja e njohur e internetit, BrightSide. Lista është hartuar duke...

“Ismail Qemalin e vranë! Ai nuk pati një vdekje natyrale”

Në librin “100 vrasjet më të bujshme në historinë e shtetit shqiptar”, gazetari Roland Qafoku zbulon detaje befasuese per vdekjen e Ismail Qemalit. Ai...

Ohri dhe Berati ndër qytetet më të bukur në Evropë

Qyteti 2400 vjeçar i Beratit, i njohur jo vetëm për bukurinë e tij të rrallë është renditur në vendin e dytë mes 30 vendeve...

Po rusët… çfarë mendimi kishin ata për Skënderbeun?

Historianët shqiptarë e kanë konsideruar Rusinë si armiken natyrale të popullit shqiptar. Pavarësisht kësaj, më herët, intelektualët e këtij populli kanë vlerësuar dhe nderuar...

Sekondat e fundit që i morën jetën Arielës, del video e rëndë (+16)

Vrasësi i studentes 21-vjeçare Ariela Murati po mbahet në jetë vetëm nëpërmjet aparaturave mjekësore. Mjekët japin pak shpresë. Plumbi me teë cilin qëlloi veten në...

KUSH U ANGAZHUA QË SELANIKU TË ISHTE KRYEQYTET I ARBËRISË

Disa vjet para luftrave balkanike, fill pas Lëvizjes së Xhonturqve, kur më Perandoria Otomane, pothuajse ishte para shpartallimit, atdhetarët shqiptar të kohës, krahas veprimeve...

Ky është shqiptari më i kërkuar nga amerikanët

Në vitet ’20 në Shqipëri do të vinte një mision amerikan që do të angazhohej për të kapërcyer pasojat e Luftës së Parë Botërore....

Kush janë dy miliarderët shqiptarë më të përfolur të momentit?

Të gjithë e mbajmë mend përmendjen e dy biznesmenëve të fuqishëm në tekstin e këngës më të fundit të reperit Noizy. Tek “Gjuha e Kampionit”,...

A të vras veten, a të shes trupin?!”, letra prekëse e studentes nga...

E kemi thënë shpesh që shoqëria jonë nuk është e arsimuar, ne mësojmë vetëm të shkruajmë dhe të lexojmë, mendimi kritik ka “vdekur” në...

Si përgjigjet Rama në pyetjen: A i ka kërkuar Vuçiç ndarje të Kosovës?

Kryeministri Edi Rama ka ‘zbuluar’ disa detaje nga takimet e tij me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, lidhur me Kosovën. I ftuar në emisionin...

Kjo është harta e Shqipërisë Etnike e botuar në gazetën austriake “Salzburger Volksblatt”...

Austro-Hungaria ishte i vetmi shtet që e mbështeste këtë hartë të shtetit shqiptar. Por, kjo hartë ishte kundërshtuar  fuqishëm nga Rusia dhe Serbia.

Kush ishte shqiptari që u bë princ dhe sundoi për 19 vite Moldavinë

Një nga figurat më pak të trajtuara nga historiografia shqiptare është padyshim ajo e Vasil Koçit ose Vasil Lupu, siç njihet më gjerë, njeriu...

Tirana, një ndër kryeqytetet më të sigurtë në Europë

Numbeo - një website që njëkohësisht është një nga bazat e të dhënave më të mëdha në botë në lidhje me nivelin e jetesës,...

Shkrumbohen në banesë nënë e bir

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Vlorë, ku dy persona janë djegur në banesën e...

FOTO/ Kur është përdorur Skënderbeu në kartëmonedha…

Për herë të parë figura e Skënderbeut në kartëmonedhën shqiptare është përdorur në vitin 1921, kur Shqipëria ende nuk e kishte një Bankë Kombëtare. Në...

Misteri i vdekjes së shqiptares në Francë

Një ditë vjeshte me diell, në Shtator të vitit 2014, trupi i një gruaje doli në anë të kanalit Lunel, në kënetën e Montpellier,...

The Guardian: Shqiptarja gjendet e vdekur në një kanal të Francës pas 4...

Silvana Beqiraj u largua nga Shqipëria rurale për në Francë, por u gjet në një kanal e vdekur katër vjet më vonë. Tani familja...

Një fis i tërë shqiptarësh në pranga si trafikantë droge

Të veshur mirë, gjithmonë të gatshëm në vendin e dorëzimit, të edukuar dhe me një italishte mjaft të mirë. Bëhet fjalë për 5 shqiptarë...

Nuk ndalet Rama, krijova UÇK-në/ Reagon ministria e Jashtme ruse …

Kryeministri Edi Rama duket se ka bërë disa deklarata të çuditshme. Kjo referuar një reagimi të Ministrisë së Jashtme të Federatës Ruse, Edi Rama ka...

Skandali me oficerin e policisë së shtetit, kokainë në këmbim të dokumenteve të...

Oficeri i Policisë së Shtetit u filmua me zë dhe figurë teksa bën pazare për të trafikuar 200 gramë kokainë. Në redaksinë e emisionit...

Enciklopedia për Shqipen pushton muzeun zviceran (FOTO)

Publikimi i lajmit nga shigjeta.net për kosovaren Shqipe Deforel nga Gjilani, ka bërë jehonë të madhe në mediat e shkruara shqipe në mbarë trojet...

Këta emra NUK LEJOHEN t’u vendosen fëmijëve në Shqipëri

Në zyrat e Gjendjes Civile në Republikën e Shqipërisë ekziston një listë me emra të papërshtatshëm për t’ia vendosur një fëmije. Mbi 60 emra që...

Viktima e parë nga gripi, vdes 7 vjeçarja

Një 7-vjeçare nga Durrësi ka humbur jetën pas një gjendje te rënduar gripale Amela Sheqi ka mbërritur në spital me temperaturë të ulët 35...

5-vjeçari nga Tirana pranohet në organizatën botërore të gjenive, e frikshme ajo që...

I nderuar lexues, ky vogëlush që shikon në foto është një gjeni. Po, po…një gjeni i cili tanimë është pranuar në shoqatën botërore të gjenive...

Ekstradohet trafikanti i femrave, emri

Arben Biçaku nga Lushnja  i dë nuar me 7 vite burg për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni në rrethana rënduese, kryer në bashkëpunim” është ekstraduar nga...

Ja kush është drejtoresha sexy e burgut të grave

Pas shkarkimit pa motivacion i Xhoi Jakaj si drejtoreshë e burgut të grave, një tjetër grua është vendour në krye të kësaj drejtorie. Bëhët fjalë...

Shqiptarët shpenzojnë të paktën 140 milionë dollarë në vit në kërkim të “fatit”

Sa më i varfër të jesh, aq më shumë shpreson që të bëhesh i pasur sa më shpejt. Në të gjithë botën njihet lidhja...

Cmenden mediat e huaja, ngrene alarmin: “Simboli i Shqipërisë po zhduket…” (VIDEO)

Shqiponja është simboli kombëtarë i Shqipërisë, rrezikon të ngelet shumë shpejtë vetëm në flamur për shkak të zhdukjes. Agjencia e njohur ndërkombëtare e lajmeve...

Katedralja e Korçës përfshihet nga flakët

Katedralja Ringjallja e Krishtit në qendër të qytetit të Korçës është përfshirë nga flakët paraditen e sotme. Kjo ndodhi pas mbajtjes së meshës ku ka...

800 euro për të ikur në Suedi, zbulohet mashtrimi që u bëhet shqiptarëve…

Emisioni “Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së premtes mashtrimin që iu bëhet shqiptarëve për të emigruar për në Suedi. Një “biznesmen” ka publikuar në...

Ja çfarë shkruhej në pasaporta në kohën e Mbretit Zog

Epoka e mbretërisë në vitet 30-të nga admiruesit e monarkisë, cilësohet si një nga më të mirat për Shqipërinë në shekujt e fundit. Gjatë kësaj...

Tragjike: Gruaja pi fotoksinë në shtëpi, vdes rrugës për në spital

Një grua ka humbur jetën këtë të martë në Lezhë pasi ka konsumuar fostoksinë.Sipas burimeve policore, 58-vjeçarja D.N., banuese në fshatin Rrilë ka konsumuar...

ÇMENDET NËNA NGA FIERI, NXJERR NË SHITJE FËMIJËT: I KAM TË ISH-BURRIT (FOTO)

Një nënë nga Fieri me inicialet E.R., ka tronditur rrjetin social me postimin e saj. Nëna ka nxjerrë në shitje dy fëmijët e mitur...

Pas lajmit se vdiq gruaja e Enver Hoxhës, ajo shfaqet me familjen duke...

Pas lajmeve të cilat pushtuan mediat se ajo kishte ndërruar jetë, rishfaqet bashkëshortja e diktarorit Enver Hoxha. Në natën e ndërrimit të viteve ajo është...

Plasin grushtat në familje për shkak të fotografisë në Facebook

Jo gjithçka ka qenë harmonike në familjet shqiptare gjatë natës së mbrëmshme, kur u bë ndërrmi i motmoteve, saktësisht kalimi kalendarik në vitin 2018. Pavarësisht...

Pamje të rralla, si festohej Viti i Ri në kohën e Enver Hoxhës...

Viti i Ri ishte festa që e prisnin të gjithë. Në Shqipërinë e varfër të diktaturës, dukej sikur atë natë harroheshin të gjitha. Në shtëpi...

Familjarëve të Florenc Beqiraj u bie të fikët kur trupi hyn në shtëpi

Florenc Beqiarj ka "mbërritur" më fund në shtëpinë e tij, në shtëpinë prej nga ku prindërit e përcollën muaj më parë në emigracion për...

Pse bota na quan Alban dhe ne e quajmë veten shqiptar?

Eqerem Çabej Shqiptarët janë një nga të pakët popuj të Europës, e mund të themi edhe të kontinenteve të tjera, te të cilët ekzistojnë dy...

Videoja e papublikuar, detaje që tregojnë se Florenci mund të shpëtonte

Spitali i Francës i hoqi çdo lloj mundësie për të jetuar Florenc Beqirit, në momentin që mori vendimin për shkëputjen e pajisjeve dhe aparaturave...

Shqipëria në kohën e Skënderbeut ishte katër herë më e madhe se Serbia

Shqipëria në kohën e pushtimeve të para osmane e deri në vdekjen e mbretit të shqiptarëve Skënderbeut, ishte për tre-katër herë më e madhe...

Pasaporta në kohën e Zogut: Çdo shqiptar asht vëllau Yt

Gjashtë këshilla tepër të vlefshme, dje, sot dhe për jetë: nga koha e Mbretërisë së Ahmet Zogut. Ja çfarë shkruhej në kapakun e mbrendshëm...

VIDEO/ Momente tronditëse, nëna e Florenc Beqirajt humb ndjenjat para kamerave: Pse ma...

Mes dhimbjes dhe varfërisë, familja Beqiri ka hapur dyert e mortit në lagjen “Liria” të qytetit verior.Kamera e Ora News sjell dëshminë e nënës...

Qëlloi Ramën në parlament, ja sa u shitën çizmet e Monika Kryemadhit (VIDEO)

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ishte e ftuar mbrëmjen e sotme në “zonë e Lirë’, ku komentoi momentin që qëlloi me çizme kryeministrin Edi...

Sa kushton ne shqiperi operacioni per ta kthyer virgjerine

Emisioni investigativ 'BOOM'në RTV Ora News ka trajtuar një temë të mprehtë sociale, që e ka kthyer shoqërinë shqiptare qindra vite pas. Me kthimin e...

“Dua 2 mijë euro ose publikova fotot nudo”, i riu që shantazhonte 48-vjeçaren

Një 29-vjeçar ka rënë në pranga të policisë pasi akuzohet se prej kohësh i bënte shantantazh një gruaja se do i publikonte disa foto...

Ndahet nga jeta në moshën 96 vjeçare Nexhmije Hoxha, gruaja e diktatorit Enver...

Ndahet nga jeta në moshën 96 vjeçare Nexhmije Hoxha e veja e diktatorit Enver Hoxha. Nexhmije Hoxha ishte bashkëshortja e sekretarit të Parë të Partisë...

Vdes një grua brenda autobusit

Një grua ka humbur jetën brenda autobusit të linjës ‘Tirana e Re’ në Tiranë.Ngjarja ndodhi rreth orës 15:00. Sipas policisë menjëherë në vendngjarje kanë...

Plagoset me armë zjarri taksisti

Një taksist është plagosur me armë zjarri pasditen vonë të kësaj të marte në rrugën Himarë – Llogara. Sipas rindërtimit paraprak të ngjarjes, Bashkim...

Shkon të bëjë videoklip në Pogradec, nusja përfundon në spital

Dita e tyre e dasmës duket se nuk ka qenë më e lumtura për një çift të ri nga Korça. Ata kishin shkuar në...

Momenti kur kryeministri Edi Rama qëllohet me tymues (Video)

Një tjetër video ka dalë nga ajo çfarë ndodhi në Parlamentin e Shqipërisë, ku deputetët e opozitës hodhën tymuese në drejtim të kryeministrit Edi...

SKANDALOZE: Monika Kryemadhi, heq çizmet dhe godet Edi Ramën në Kuvend!

Monika Kryemadhi nuk është përmbajtur në seancën e sotme. Pasi e quajti të çmendur dhe të sëmurë mendor kryeministrin Edi Rama, ajo ka hequr çizmet...

Si e tkurrën Shqipërinë natyrale? (Video)

Kufijtë e Shqipërisë dhe debati i zjarrtë për to i ka fillesat që nga Kongresi i Berlinit dhe Konferenca e Ambasadorëve në Londër. Shqipëria u...

Arrestohet burri me dy identitete! Trafikonte vajza të mitura!!!

Policia i Vlorës ka arrestuar një 41-vjeçar me dy identitete, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma. Ai është Aleksandër Hodaj (Hoxhaj),...

Rama hap mbledhjen me qeverinë e Maqedonisë, prezanton projektet e përbashkëta

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e hapjes në mbledhjen e përbashkët të qeverisë shqiptare me atë të Maqedonisë në Pogradec. Rama dhe Zoran...

Mundja e Serbëve në Lumë ‘1912’

Aspekte ushtarake të luftës së Lumës kundër ushtrisë serbe në nëntor 1912 Nga SALI ONUZI (kolonel në reserve) - Gjendja e palëve: Ushtarë serbë në...

Zbulohen mesazhet e gruas së një ish ministri shqiptar duke rregulluar tendera, ja...

Bashkëshortja e Tahirit, në këto mesazhe del e kompromentuar pasi bisedon me Sotën lidhur me fitimin e tenderave të ministrisë së brendshme, gjatë kohës...

Çunat e babit, këta janë djemtë më të pasur të Tiranës

Erik Fullani - Erik Fullani është djali i ish-guvernatorit të bankës së Shqipërisë, Ardian Fullanit. Ai spikat gjithnjë për veshjet e zgjedhura me shumë...

Tirana shpall personalitetet e vitit 2017: Kumanovari Bashkim Qazimi nga Maqedonia dhe Ish-Kryetarja...

Biznesmeni i njohur kumanovar, Bashkim Qazimi është shpallur Personalitet i Vitit në spektaklin kushtuar festave të fundvitit, i organizuar në Tiranë. Qazimi është dekoruar...

Burgu i ri para përfundimit, me kapacitet për 750 persona dhe 450 vende...

Gjatë një inspektimi në burgun që pritet të hapet në Reç të Shkodrës, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj bëri me dije se rekrutimi i...

Si të presim vdekjen? Ja këshilla e imamit të njohur (VIDEO)

Dje ka qenë e premte ku për myslimanët është një ditë e shënuar, ku ata falin edhe namazin e Xhumasë (Namazi i ditës së...

Përmbytjet/ Serbia dhuron 100 mijë euro për Shqipërinë…

Qeveria serbe do të dhurojë 100 mijë euro për Shqipërinë, pas përmbytjeve që përfshinë vendin. Vendimi është marrë nga qeveria serbe për ti ardhur në...

Rrëfimi i rrallë i amerikanes: Përulem para shqiptarëve

“Shqipëria është një vend mikpritës”, kjo është shprehja e cila dëgjohet nga shumica e turistëve të cilët vizitojnë vendin tonë. Ata shprehen se bukuritë...

Nënë e bijë dënohen me 10 vite burg për mashtrimin me vizat

Nënë ë bijë, Lule dhe Adeila Makashi janë dënuar të dyja me 10 vite burg për mashtrimin e më shumë se 200 personave me...

Studimi i fundi tronditës: Nga e kanë prejardhjen shqiptarët!

George Fred Williams më 1914 ka shkruar: “Po të kthehemi në parahistori, para se rapsodët homerikë t’u këndonin hyjnive dhe heronjve mitologjikë, para se...

‘U zgjova dhe ai po bënte seks me mua’, dënohet kamarieri në Tiranë

Një 21-vjeçar është shpallur fajtor nga Gjykata e Tiranës, si autori i përdhunimit të një shtetaseje amerikane. Sipas togave të zeza, i pandehuri F.Alushi...

E rëndë vetëvaret 40 vjeçarja shqipëtare

Një ngjarje e rëndë është shënuar gjatë ditës së sotme në Tiranë, ku është gjetur trupi i pajetë i një gruaje. Rreth orës 11:45, në...

Terrorizmi kërcënon Shqipërinë: Do përgjakim festat! – (FOTO)

Terrorizmi rikthehet edhe një herë në qendër të vëmendjes, dhe këtë radhë kërcënimi është në gjuhën shqipe, duke ju drejtuar edhe shqiptarëve. “Ti ke kohë...

Ngjarje e rëndë, 40 vjeçarja var veten

Në ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Tiranë.Një 40 vjeçare ka gjetur vdekjen pasi ka varur veten në ambientet e banesës...

Arrestohet një tetovar në Shqipëri për mashtrim ekonomik

Një 61-vjeçar nga Maqedonia është arrestuar në Qafë Thanë pasi ishte shpallur në kërkim nga Kroacia për mashtrim ekonomik. Burime zyrtare të policisë së Shqipërisë...

Ndodh në Tiranë, qytetari hyn më sëpatë në dyqan dhe e shkatërron

Një ngjarje e rëndë e cila mund të kishte edhe një fund fatal ka ndodhur në një dyqan të një kompanie private në Tiranë. Ngjarja...

Ambasadori i Kosovës në Tiranë merr pasaportën e Shqipërisë

Është bërë normale që shtetarët e rinj të Republikës së Kosovës të marrin nënshtetësinë shqiptare për një sërë arsyesh. E pazakonshme është që ta...

Si festoi mbasada e SHBA-së në Tiranë me veshje kombëtare shqiptare

Javën e kaluar, Ambasada Amerikane në Tiranë njoftoi se festoi Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë me një shfaqje shumë të veçantë: "Personeli i Ambasadës...

Dalin pamjet e operacioneve, ja si shpëtohen njerëzit me helikopter

Kanë dalë edhe pamjet e operacioneve të Forcave Ajrore, ku helikopterët e ushtrisë kanë evakuuar dhjetëra banorë, banesat e të cilëve janë përmbytur nga...

Pamje të frikshme nga lumi Shkumbin sot

Reshjet e fundit në basenin e Shkumbinit kanë shtuar në maksimum prurjet e ujërave duke arritur në nivelet më të larta të ujit. Argjinatura e...

Fotot/ Shqipëria në gjendje të jashtëzakonshme. Ja situata në autostradë

Makina, shtëpi, biznese të dëmtuara, rrugë të ndotura, është vetëm ajo çfarë paraqitet pas përmbytjes së madhe që bllokoi gjatë natës autostradën Tiranë-Durrës. Pamjet në...

Vazhdojnë përmbytjet në Shqipëri, mbi 300 të evakuuar

E zhytur në ujë Shqipëria kaloi një natë të vështirë, por duket se më e keqja nuk ka mbaruar. Të paktën 315 persona janë...

Moti i keq, devijohen dy fluturime që duhej të uleshin në Rinas

Për shkak të reshjeve të madha të shiut dhe motit të keq, janë devijuar dy fluturime që duhej të uleshin në aeroportin e Rinasit...

Policia paralajmëron qytetarët: Bëni kujdes! Do të ketë sërish përmbytje në Tiranë

Reshjet e dendura dhe për pasojë edhe përmbytjet që kanë përfshirë vendin, do të prekin shumë shpejt edhe kryeqytetin në masë të gjerë. Paralajmërimi është...

Përmbytet qendra tregtare ne Tirane mbi 300 persona te bllokuar

Klientë dhe punonjës kanë mbetur të bllokuar në një qendër tregtare në zonën e Kasharit, buzë autostradës, për shkak të nivelit të lartë të...

Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës, ndërhyjnë Forcat e Armatosura

Reshjet e shumta që kanë përfshirë vendin tonë duke filluar nga mëngjesi i kësaj të enjteje kanë shkaktuar fryrjen e lumenjve. Në disa prej...

Përmbytjet, deputetët shpërndahen në terren…

Situata e përmbytjeve duket se po përkeqësohet nga ora në orë për shkak të reshjeve të shumta. Në qarqe të ndryshme të vendit ka...

Përmbytjet/ Ja numrat ku të kontaktoni nëse jeni në rrezik

Drejtoritë e policisë Vlorë, Korçë, Fier, Gjirokastër, Berat dhe Elbasan ka vendosur në dispozicion të qytetarëve disa numra telefoni ku mund të kërkojnë ndihmë...

Viti 2016/ 93% e shqiptarëve jetuan me 4 euro në ditë

Vit për vit, Shqipëria po bën hapa të shpejtë në hendekun e pabarazisë, ku të pasurit bëhen më të pasur dhe të varfrit më...

Pamje tmerruese nga Malësia e Madhe, shihni si shpëton nga uji ky njeri

Për shkak të reshjeve intensive gjatë orëve të fundit, një pjesë e mirë e vendit rrezikon përmbytjen. Një zonë e përfshirë nga shirat e rrëmbyer...

Habit imami shqiptar: Festa e Pavarësisë është haram

Imami shqiptar, Armad Ali ka shkaktuar jo pak reagime ne rrjetet sociale me shpjegimi “teologjik” që au u bën festave kombëtare. Në një status...

Del harta: Ja sa grupe kriminale ka në Shqipëri, 50% merren me drogë,...

Strukturat e Task Forcës së ngritur në zbatim të planit operacional “Forca e Ligjit”, kanë zbuluar 40 grupet kryesore kriminale, që veprojnë aktualisht në...

Zbulohet flamuri i Esat Pashë Toptanit në arkivat gjermane: I kuq me yllin...

Zbulohet flamuri që Esat Pashë Toptani propozoi të kishte shteti shqiptar në vitin 1915. Zbulimin e ka bërë të mundur studiuesi dhe historiani i...

Ky është fshati shqiptar ku çdo familje ka një anëtar jashtë shtetit !

Rrethuar nga malet me dëborë, Kruma ‘ka rrëmbyer’ periferinë më të vështirë në Londër. Por pavarësisht se janë 1.600 milje larg kryeqytetit britanik, vendasit e...

Mesazhi i Familjes Mbretërore për 28 Nëntorin: Mos e humbisni besimin në këtë...

Familja Mbretërore shqiptare i ka dërguar një mesazh popullit shqiptar me ratsin e festës së 28 Nëntorit: Familja Mbretërore shqiptare i uron të gjithë shqiptarët kudo...

Ky është hoteli ku qëndroi Ismail Qemali para se të nisej për Shqipëri

Studiuesi Ilir Ikonomi si gjithnjë sjell fakte interesante rreth figurave tona kombëtare. Kësaj radhe ai rrëfen për plakun e pavarësisë Ismail Qemalin dhe nisjen...

Kosova dhe Shqipëria nënshkruajnë 12 marrëveshje

Mbledhja e dy qeverive, Kosovës dhe Shqipërisë, ka rezultuar me nënshkrimin e 12 marrëveshjeve të bashkëpunimit në fusha të ndryshme.Pas përfundimit të mbledhjes së...

Kryebashkiaku Veliaj uron për rizgjedhjen Shpend Ahmetin dhe Teuta Arifin

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka uruar për rizgjedhjen Shpend Ahmetin dhe Teuta Arifin. Përmes një postimi në tëitter, Veliaj thekson se tashmë është koha për...

Policia nxjerr shkaqet e aksidentit në kohë rekord: Nuk ka faj eskorta e...

Në një njoftim për mediat, pak minuta pas aksidentit të eskortës së Edi Ramës në Korçë, policia ka nxjerrë fajtor drejtuesin e mjetit tip...

Aksidentohet eskorta e kryeministrit shqiptar Rama, dy të lënduar

Një nga makinat e eskortës së kryeministrit shqiptar Edi Rama është përfshirë në një aksident në fshatin Branj, Korçë. Nga informacionet paraprake mësohet se janë...

Një kryetar shqiptar ka blerë sako 900 euro me paratë e komunës, zbulohet...

Një investigim i kryer nga rrjeti ballkanik CIN i botuar në gazetën më të madhe malazeze Vijesti, ka nxjerrë fakte që akuzojnë krerët e...

Nesër në Korçë mbledhja e përbashkët e dy qeverive shqiptare e kosovare

Korça do të presë nesër mbledhjen e përbashkët të qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës. Në axhendën e dy qeverive është edhe nënshkrimi i disa marrëveshjeve,...

“Një Komb, një Qeveri”, zbardhet axhenda e mbledhjes së përbashkët Shqipëri – Kosovë

Në dy ditë mbledhje të përbashkët, qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës do të firmosin 4 marrëveshje. Axhenda tashmë është gati. Qeveritë e Tiranës dhe Prishtinës,...

E mrekullueshme! Se shpejti AIR ALBANIA

Edi Rama ne faqen e tij zyrtare ne Facebook ka paralajmeruar se se shpejti do te vije kompania Air Albania. Ai nuk jep detaje te...

FOTO+18/ Bëri Videoklip erotik, arrestohet këngëtarja botërore

Një këngëtare pop është arrestuar në Egjipt, pasi videoklipi i saj kishte përmbajtje të madhe erotike. ‘Mirror’ shkruan se artistja e muzikës egjiptiane, e...

Si i kanë punësuar kryebashkiakët bashkëshortet/ët në poste kyçe të administratës

Familjarët e krerëve të disa bashkive rezultojnë të punësuar në poste dhe pozicione të rëndësishme të administratës publike. Emrat e bashkëshorteve dhe fëmijëve të kryebashkiakëve,...

Aksident në Rrugën e Kombit: Vdes këngëtarja shqiptare, lëndohet 32-vjeçari nga Ferizaj

Vajza që ndërroi jetë në aksidentin e ndodhur në hyrje të Kalimashit pasditen e së dielës ishte një këngëtare e muzikës popullore të Mirditës,...

Rama vazhdon me premtimin e Rrugës së Arbrit: Do t’ju bëjmë lagje të...

Kryeministri Edi Rama ka nisur një dëgjesë paraditen e sotme me qytetarët e Dibrës ku kryefjala ka qënë projekti i Rrugës së Arbrit. Ai...

Deputeti shqiptar: “Një politikan që nuk ka pasur një dashnore në rini, edhe...

I njohur për karizmin e tij dhe të folurin e shkujdesur, i ftuar në një emision rinor, deputeti Dashamir Shehi ka dhënë një mesazh...

I riu shqiptar i vë flakën vetes para Parlamentit (Video)

Një 35-vjeçar tentoi të vetëdigjej sot para godinës së parlamentit të Shqipërisë. Ngjarja u regjistrua pak çaste para nisjes së seancës plenare.Autori i kësaj...

E çuditshme, policia e Shqipërisë arreston 3-vjeçarin!

Policia e Shtetit ka publikuar njoftimet për arrestimet ditën e sotme dhe mes tyre ka rënë në sy një arrestim i një 3-vjeçari. Në...

Kjo është shqiptarja më e kërkuar në botë

Shqipëria është një nga vendet në Europë e në rajon me numrin më të madh të personave të shpallur në kërkim nga autoritetet policore.Duke...

Arrestohet në Zvicër biznesmeni i fuqishëm shqiptar. Emri

Është arrestuar në Zvicër për llogari të prokurorisë së Fierit, Ardian Xhillari, biznesmen i njohur në Shqipëri. Arrestimi eshte kryer per llogari te prokurorise...

Rruga e Kombit e para në Shqipëri që do të bëhet me pagesë

Në buxhetin e shtetit shqiptar që u është paraqitur deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë, është prezantuar edhe një platformë e detajuar për punimet në...

Publikohet foto e parë e djalit të Kryeministrit, ja si duket Zaho Rama!

Vajza e bashkëshortes së Kryeministrit Rama, Rea Xhillari ka treguar gjithnjë afeksionin e saj për vëllain e vogël Zaho. Ndonëse pa i treguar fytyrën edhe...

“Bëhuni gati, do vijnë 10 mijë ton drogë drejt jush!” Terrorizohet gazetari italian...

Një reportazh i emisionit “Estovest” që transmetohet në televizionin italian Rai3 ka trajtuar temën e kanabisit shqiptar duke ardhur dhe parë vetë situatën në...

Shqiptari më i vuajtur në botë që bëri dyfishin e burgut të Mandelës....

Hyri në burg në moshën 24-vjeçare. Vdiq aty në moshën 67-vjeçare. Fotoja e parë është bërë pak kohë pas hyrjes në burg, ndërsa e...

Zbulohet sindroma nga e cila ‘vuan’ kryeministri Edi Rama

Akademiku Aurel Plasari ka komentuar zhvillimet e fundit politike si dhe kabinetin qeveritar ‘Rama 2’. I ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni...

Rama në Marok: Me njohjen e Kosovës, Serbia bën një hap të madh

Në krah të homologes së tij serbe, Ana Brnabiq, Kryeministri Edi Rama tha se duke njohur Kosovën, Serbia do të bëjë një hap të...

Fatos Nano dhëndër, publikohen foto nga dasma e dytë

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Fatos Nano është një nga figurat më të njohura që merr vëmendjen e të gjithëve sa herë që del në publik. Së...

Shoferi i autobusit nga Tetova përplas për vdekje të moshuarin në Durrës

Një shofer autobusi nga Tetova ka përplasur për vdekje një këmbësor të moshuar mëngjesin e sotëm në Durrës. 72-vjeçari ka gjetur vdekjen si pasojë e...

Rruga e Arbrit, ëndrra që do bëhet realitet brenda 30 muajve

Shpallja e kompanisë që do të përfundojë me koncension Rrugën e Arbrit është mirëpritur në Dibër. Prefekti i Qarkut, Ardit Kaja thotë se tashmë Rruga...

Digjet makina, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Një automjet është djegur plotësisht. Ngjarja është regjistruar në orën 03:00, në lagjen “Kushtrimi”, në Vlorë. Policia vendore raporton se ka qenë një telefonatë në...

Sherr mes të rinjve, theret me thikë 28 vjeçari

Një person është shoqëruar në polici, pasi goditi me thikë një 28-vjeçar. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen “Kastrioti”, në Fushë-Krujë, ku sipas policisë...

Rrëfimi i një prostitute nga burgu: Si përfundova në rrugë, kam bërë orgji...

Një e re, e cila vuan dënimin në burg e grave në Tiranë për ushtrim prostitucioni, ka rrëfyer momente nga jeta e saj. Erisa, (emër...

Dyshimet për vdekjen e Adelajdës, mjekët: E gjetëm në korridor

Vdekja e gazetares Adelajda Xhumani vazhdon të jetë tema më e diskutuar online. Zyrtarisht nuk ka ende një shkak përfundimtar të vdekjes. Mjekët ligjorë, që bënë...

Bukuroshja ukrainase tregon tmerrin nga ‘i dashuri’ durrsak: Prisja të më prezantonte me...

Një vajzë 21-vjeçare nga Ukraina me iniciale V.H. ka përjetuar ditët më të zeza të jetës së saj në një hotel në Shkëmbin e...

RRINI TE KYQUR

0FansaPëlqeje
95NdjekësitNdjek
958NdjekësitNdjek
1NdjekësitNdjek
290NdjekësitNdjek
27AbonentëAbonohu
Close