Nesër Çamëria shpall pavarsinë

Këshilli gjithëpërfshirës i popullit çam dhe arvanitas, nesër do ta shpallë mëvetësinë e Çamërisë dhe do t’i zgjedh institucionet udhëheqëse që do ta çojnë...

E dua një pasaportë Shqiptare!

GABIMIN më të madh historik që është duke bërë Qeveria Shqiptare është mos pajisja me pasaporte shqiptare të shqiptarve ne balkan në Maqedoni, Kosove,...

Dasma e Princit Leka II dhe Elias përmes fotove ekskluzive

Princi Leka II dhe nga sot Princeshë Elia Leka u lidhën në martesë në një ceremoni madhështore që u mbajt në Pallatin Presidencial që...

Kushner: Këtë vit nisin negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë në BE

E ENJTE, 15 QERSHOR 2017 19:37| ANTPRESS Ish-ministri i Jashtëm francez, Bernard Kushner ka theksuar se pret që Bashkimi Evropian të nisë negociatat e anëtarësimit...

Shqipëri, 7.495 vepra penale për tre muaj

Instituti i Statistikave në Shqipëri ka njoftuar se në tremujorin e parë të këtij viti janë kryer 7.495 vepra penale, apo rreth 3,5 %...

Basha: Pas takimit me Trump, më i vendosur për planin tim

Kryetari i PD, Lulzim Basha në takimin e radhës me elektoratin ka shprehur bindjen për fitoren e së djathtës në zgjedhjet e 25 qershorit....

Thirret Ezani, gazetarja ndërpret intervistën me Ramën: Kur flet Zoti nuk flasin njerëzit

Teksa zhvillohej intervista e gazetares Rudina Xhunga me kryeministrin Edi Rama, në emisionin “Dritare me Rudinën”, u thirr Ezani. Kjo bëri që ajo të ndërpresë...

Ja plazhet ne Shqiperi me cilësi të mirë që mund ti frekuentoni pa...

  Nga 102 pika monitorimi në 20 plazhe të vendit,vetëm në 3 pika situata është problematike, sidomos cilësia e vijës bregdetare. ndërsa plazhi i Palasës...

Ceremonia në Tiranë – Mbretëresha Sofia e Spanjës në dasmën e Princit Leka...

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=HPV-XysgciM] Princi shqiptar Leka II dhe Elia Zaharia u lidhën në martesë. Në ceremoninë e celebrimit që u mbajt në Pallatin Presidencial, i njohur dikur...

“Na jep urdhër t’i vemë flakën Maqedonisë”, Rama i kthehet ashpër komentuesit?! (FOTO)

  Situata e tensionsuar politike në Maqedoni, që arriti një pikë kritike veçanërisht pas sulmit ndaj deputetëve në Kuvend, ka ngjallur mjaft reagime edhe në...

Ish-Missi shpreh mbështetjen e saj për LSI-në (FOTO)

Ajo është një nga emrat më të njohur sa i përket fushës së modelingut dhe jo vetëm. Dikur Miss Shqipëria sot Suada Sherifi është bërë...

Plazh në tetor, dhjetëra pushues nga Kosova fundjavë në Shëngjin

Ndodh rrallë, por edhe në muajin tetor mund të bëhet plazh në bregdetin shqiptar. Megjithëse data shënon dy tetor, këtë të diele bregdeti i Shëngjinit...

Rajoni po dridhet mbi 20 termet gjatë 12 orëve të fundit

Gjate 12 oreve te fundit ne rajon jane regjistruar mbi 20 termet. Ne Greqi ka pasur 15 dridhje te tokes, në Turqi ka pasur...

Anija me vela e ndërtuar në 1934 do të qëndrojë në portin e...

Anija me vela, Palinuro, e ndërtuar në vitin 1934 në Kantierin e Anijeve të Nantës, e cila është në pronësi të shkollës së Marinës...

Boshatisët Durrësi, ja arsyeja (FOTO)

Plazhi i Durrëist dita ditës po boshatisët nga turistët e Kosovës dhe Maqedonisë. Siç mëson portali TetovaSot, boshatisja vjen nga shkaku i mos ndalimit...

100 vite pas krijimit, përurohet sheshi “Skënderbej” në Tiranë (Video)

Plot 100 vite nga krijimi, sheshi “Skënderbej” në Tiranë, vendi simbol i shqiptarëve merr një pamje të re. Sot përurohet shndërrimi i këtij sheshi, për...

Kush janë dy miliarderët shqiptarë më të përfolur të momentit?

Të gjithë e mbajmë mend përmendjen e dy biznesmenëve të fuqishëm në tekstin e këngës më të fundit të reperit Noizy. Tek “Gjuha e Kampionit”,...

Si mund të marrin shqiptarët ‘Leje të përhershme qendrimi’ në Zvicër – Ligji...

Në seancën e mbajtur në dhjetor, Dhoma Nacionale e Zvicrës ka miratuar ligjin e rishikuar për të huajt. Në formën e re ky ligj...

Shikoni sa eshte ritur djali i Edi Rames

Me ne fund Edi rama ka gjeture kohe edhe per djskin e tij.Në faqen e tije zyrtare na facebook ka nxjere nje foto te...

BRUKSELI GREQISË: MBLIDHE MENDJEN SE KE ENDE 696 FSHATRA SHQIPTARË QË FLASIN SHQIP

KRYEQYTETI E BE-së BRUKSELI I TERHEQ VESHET GREQISË DUKE I THËNË: MBLIDHE MENDJEN SE KE ENDE 696 FSHATRA SHQIPTARË QË FLASIN SHQIP Rrënjët shqiptare në...

Rrëfimi i Xhildës: Prostituta e luksit ku shfrynin epshet të pasurit dhe te...

"Exclusive" ka treguar të dielën në mbrëmje se si funksionon rrjeti i prostitucionit në Shqipëri. Të intervistuara pas hekurave te burgut, vajzat apo nënat e...

“Balena blue” edhe në Shkodër, prifti jep alarmin për 4 raste të reja

Famulltari i Katedrales “Shën Shtjefni” në Shkodër, Dom Artur Jaku ka dhënë alarmin se loja “Balena Blu” është përhapur edhe në Shkodër, me 4...

Mijëra besimtarë myslimanë mbushin sheshin “Skënderbej”, fotot e faljes së madhe

Mijëra besimtarë myslimanë kanë falur namazin e Fitër Bajramit në sheshin “Skënderbej” në Tiranë dhe qindra mijëra të tjerë në sheshet e çdo qyteti...

15-vjeçarja nga Korça, në nivelin e fundit të “Balenës Blu”, gati të hidhet...

  Vajza është kontaktuar nga persona të panjohur përmes rrjetit social Facebook. Ata i kanë kërkuar të miturës të bëjë veprime të ndryshme në dëm...

Aksident në Rrugën e Kombit: Vdes këngëtarja shqiptare, lëndohet 32-vjeçari nga Ferizaj

Vajza që ndërroi jetë në aksidentin e ndodhur në hyrje të Kalimashit pasditen e së dielës ishte një këngëtare e muzikës popullore të Mirditës,...

Flet burri i gruas që bëri seks me të dashurin në sy të...

Peri Nacaj, burri emigrant nga Kamica e Koplikut, bashkëshortja e të cilit ka kryer marrëdhënie dhe veprime të turpshme në sy të fëmijëve të...

“Më kishte marr malli, mezi prita të vij”, Rama pas 7 vitesh në...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10154832440886523/   Kryeministri Edi Rama është sonte i ftuar në emisionin “Zone e Lire” te Arian Canit pas 7 vitesh. Batutat Cani: I ke humbur reflekset, ke 7...

Majko komenton rezultatin e zgjedhjeve dhe koalicionet e mundshme në Kosovë

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko, në një postim në Facebook ka folur për rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë, duke thënë se tani palëve u...

Rama përballë makinës së të vërtetës, ja kush është frika e tij më...

Kryeministri Edi Rama është lidhur me një “makinë të së vërtetës” në emisionin Xing të Ermal Mamaqit dhe i janë drejtuar një sërë pyetjesh. Por...

Ergi Dini percillet per ne banesen e fundit

Familjarë, miq dhe të afërm të Ergi Dinit, i cili u nda nga jeta mbrëmjen e djeshme së bashku me shokun e tij Kejdi...

Temperaturat e larta, shpërthejnë zjarre në Shqipëri

Drejtoria e Emergjencave Civile në Shqipëri ka bërë të ditur se për shkak të temperaturave të larta gjatë 24 orëve të fundit ka pasur...

Këngëtari Ergit Dini nga X Factor Albania humbi jeten tragjikisht

Këngëtari Ergi Dini, 22 vjeç lindur në Shkodër, humbi jetën tragjikisht mbrëmjen e kësaj të hëne në Tiranë, gjatë një aksidenti rrugor me motor. Edhe...

Mbytet në Shëngjin një shqiptare e Kosovës

  Një shtetase kosovare raportohet se është mbytur në plazhin e Shëngjinit. Pavarësisht se iu dha ndihma e parë nga pushuesit e tjerë, gruaja nuk ka...

Foto-Video/ Sali Berisha më i kënaqur nga Mamaqi, se nga Fevziu

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shkelur sërish në pragun e Televizionit Klan, por kësaj here jo më si i ftuar special i...

10-vjeçari tenton të hidhet nga kati i 7, luante ‘Balena e Kaltër’

Forca të shumta policie dhe zjarrfikëse kanë rrethuar një pallat në Rrugën "Pavarësia" në Kamëz, pasi një fëmijë vetëm 10 vjeç kërcënon se do...

Prapë ‘provokacia’! Mediat serbe, ja ç’fshihet në kravatën e Ramës

Edhe këtë herë mediat serbe kanë gjetur një “provokaciaja” te Edi Rama. Gazeta online “Alo”, shkruan se gjatë debatit për marrëdhënien Serbi-Shqipëri, Rama kishte...

Komandanti i Ushtrisë Amerikane i referohet FSK-së si Ushtri e Kosovës

Më shumë se 1700 trupa të Forcave të Armatosura shqiptare, atyre të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë së Madhe, Italisë, Kosovës dhe Malit...

Mbytet në Velipojë një pushues nga Kosova

Një pushues nga Kosova u mbyt pasditen e së dielës në plazhin e Velipojës. Sipas policisë, dyshohet se 75-vjeçari vuante nga probleme kardiake dhe ka...

Rama: Flamuri kuq e zi, i ripërtërirë në sheshin e të gjithë shqiptarëve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në një postim në Facebook shkruan se flamuri kuq e zi do të shpaloset i ripërtërirë në sheshin më...

Policia asgjëson 920 bimë kanabis në Shqipëri

Policia e Shtetit ka ndërmarrë një operacion masiv anti-kanabis në shkallë vendi. Operacioni nga ajri, deti e toka ka nisur prej datës 30 qershor, ndërsa...

Dyshimet për vdekjen e Adelajdës, mjekët: E gjetëm në korridor

Vdekja e gazetares Adelajda Xhumani vazhdon të jetë tema më e diskutuar online. Zyrtarisht nuk ka ende një shkak përfundimtar të vdekjes. Mjekët ligjorë, që bënë...

Marrëdhëniet ndërmjet Shqipërisë dhe Jugosllavisë 1945-1948 (4): Shpresa shqiptare!

  Çfarë thanë jugosllavët në Konferencën e Paqes së 29 korrikut 1949? Pse Shqipëria nuk ftohej në konferencat ndërkombëtare? A ishte Shqipëria atë kohë në...

Aromë lufte në Ballkan, tanket “pushtojnë” Durrësin

Ndonjëherë e marrim me të qeshur dhe as vetë nuk e besojmë, e ndonjëherë e marrim më seriozisht seç duhet e na kap paniku,...

50 çuditë e Shqipërisë dhe shqiptarëve

1.Me ndarjen e kufijve qe u bene ne vitin 1913, ne Konferencën e Ambasadoreve ne Londër, Shqipëria mbeti i vetmi vend ne bote qe...

Liqeni i Komanit më i preferuari për turizmin veror malor

  I ndërtuar fillimisht si liqen artificial për furnizimin me ujë të hidrocentralit të Komanit, ai në vitin 2000 filloi të përdorej edhe për udhëtime...

Vritet mjeku nga Shkodra

Një person ka mbetur i vrarë me armë zjarri, në mesnatë, në lagjen "Qemal Stafa" të qytetit të Shkodrës. Viktima është 40 vjeçari Ilir Alija,...

Pamje tmerruese nga Malësia e Madhe, shihni si shpëton nga uji ky njeri

Për shkak të reshjeve intensive gjatë orëve të fundit, një pjesë e mirë e vendit rrezikon përmbytjen. Një zonë e përfshirë nga shirat e rrëmbyer...

Rama: Platforma, Shqipëria që duam

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përmes një shkrimi të postuar në Facebook ka falënderuar qytetarët që i kanë shkruar mbi 6 mijë komente në...

Lajm i fundit:Aksidentohet autobusi Athinë-Tiranë, 28 të plagosur

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=fQehwH9_4ss] Një autobus i linjës Athinë- Tiranë me 41 pasagjerë është aksidentuar mëngjesin e sotëm aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:40, në vendin...

Kosovarët besnik ndaj bregdetit shqiptar

Sezoni veror ka filluar dhe shumica e qytetarëve të Kosovës tani kanë vendosur se ku do t’i kalojnë pushimet. Si duket turistët kosovarë kanë...

Hapet xhamia më unike në trojet shqiptare, njeriu i Edi Ramës: Allahu është...

Një xhami unike hapi dyert këtë të enjte në segmentin Sarandë – Delvinë. Për momentin nuk ka ndonjë emër. Quhet thjesht xhamia e Bamatatit, vendit...

Çamëria shpallet e pavarur në Hagë, përkrahet në Kosovë

  Çamëria është shpallur e pavarur nga Këshilli gjithëpërfshirës i popullit çam dhe arvanitas në Hagë të Holandës. Këtë vendim e kanë përkrahur degët e...

Ngjarje e rëndë në Kamzë, fëmija tenton të hidhet nga kati i 7-ë...

  Një fëmijë ka tentuar të hidhet nga kati i shtatë i pallatit ku banonte pasi luante lojën ‘Balena Blu’. Të paktën kështu flasin raportimet...

Basha: Dibra u mashtrua për rrugën e Arbërit

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha të shtunën gjatë një tubimi elektoral në qarkun e Dibrës, akuzoi qeverisjen Rama për gjendjen e mjeruar ekonomike...

Kengetarja Barbana Dini, motra e Ergit falendëron të gjithë për ngushëllimet dhe lajmëron

Ergi Dini këngëtari 22-vjeçar që humbi jetën në aksidentin tragjik në Tiranë bashkë me shokun e tij Klejdi Halili,  është vëllai i këngëtares së...

Një kryetar shqiptar ka blerë sako 900 euro me paratë e komunës, zbulohet...

Një investigim i kryer nga rrjeti ballkanik CIN i botuar në gazetën më të madhe malazeze Vijesti, ka nxjerrë fakte që akuzojnë krerët e...

SHBA: Gjykata Kushtetuese në Shqipëri të mos vonojë për vettingun

Ambasada e SHBA në Tiranë ka bërë me dije se mbështet deklaratat në mbështetje të reformës në drejtësi nga udhëheqësit e tri partive politike...

Disa gjëra që nuk i dimë për gruan e Kryeministrit Edi Rama

Intervista për britaniken “Global Women”/ Disa gjëra që nuk i dimë për gruan e Kryeministrit Pa u dukur, larg magnetit të famës dhe mjeteve të...

Reportazh italian për bukuritë e Shqipërisë (FOTO)

  Plazhe të ngjashme me ato tropikale, çmime të leverdishme, një vend ideal për të kaluar pushimet. Nga deti e kultura, te historitë dhe kënaqësitë, Shqipëria...

28 Nentori, mbremja e pavaresise “Lufte dhe Show” ne Tirane.

Festa e pavaresise se Shqiperise gjithmone ka rezervuar surpiza ane e kend trevave Shqipfolese. Por kete 28 nentor te 104-t Shqiperia Event ka menduar...

Rama: Presim që bisedimet me BE-në të fillojnë këtë vit

Pas zgjedhjeve të 25 qershorit, Kryeministri Rama, ka dhënë një intervistë për televizionin francez “France 24” ditën e sotme, ku ka folur për hapjen...

Çfarë nuk dinim për Marselën, nënën e dy ëngjëjve që u vranë nga...

Nëna e dy fëmijëve të vrarë një ditë më parë në Korcë nga babai i tyre mesa duket paska qënë protagonistja e një jete...

Rilindja urbane Tiranës kushton 12 milion euro

Kostoja totale e projektit të debatuar të qeverisë për rikonstruksionin e Sheshit Skënderbej sipas planit të miratuar fillimisht në vitin 2008, pritet të arrijë...

Erdogan: Gyleni rrezikon Shqipërinë. Shqetësim për sherrin Rama-Meta (VIDEO)

  https://www.youtube.com/watch?v=DvUTO7SZHwc Turqia sheh me shqetësim përplasjen e fundit mes Presidentit të zgjedhur, Ilir Meta dhe Kryeministrit Edi Rama.Deklarata është bërë në një intervistë ekskluzive që...

PS me 187.123 vota më shumë se sa PD

Janë numëruar më shumë se gjysma e votave dhe nga rezultatet e deritanishme në rang vendi Partia Socialiste kryeson bindshëm me 74 mandate deputetësh. Sipas...

Aksident i rëndë në Tiranë, humb jetën shoferi i “Ford-it”

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në aksin Tiranë-Vorë ku një makinë tip "Ford" është përplasur me një kamion. Nga të dhënat...

“Na vdiq vogëlushi, ministri juaj i Shëndetësisë nuk na ndihmoi”, shikoni si reagon...

  Kryeministri Edi Rama pas takimit që pati me simpatizantë të pasrisë socialiste në Burrel, ai u ul duke biseduar me qytetarë të thjeshtë matjanë...

Rrëfimi i një prostitute nga burgu: Si përfundova në rrugë, kam bërë orgji...

Një e re, e cila vuan dënimin në burg e grave në Tiranë për ushtrim prostitucioni, ka rrëfyer momente nga jeta e saj. Erisa, (emër...

Humbje e tmerrshme e Lulzim Bashës, rritje e madhe e LSI, PS-ja drejt...

Kur është numëruar diku te 35 % e votave në mbarë vendin duket trendi se si po shkon vota, ndonëse ka edhe me shumë...

“Pjeshka” bjonde e LSI i çmend të gjithë me të pasmet e saj...

Një foto e bërë vetëm pak ditë më parë në Tiranë, ka mbërritur pranë redaksisë sonë ditën e sotme. Njëri nga simpatizantët e LSI-së i...

Familjet e muxhahedinëve iranianë i shkruajnë Ramës: Na lejo të takojmë fëmijët tanë

Disa familje të anëtarëve të organizatës Moxhahedine Khalk, anëtarët e së cilës janë strehuar në Shqipëri, i kanë dërguar Kryeministrit Edi Rama një letër. Agjencia...

Ambasada e SHBA-ve: Votimi u krye me efikasitet dhe në mënyrë paqësore

Shtetet e Bashkuara të Amerikës uruan sot qytetarët shqiptarë për ushtrimin e të drejtës së tyre demokratike në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Në një...

I merr telefonin të fejuarit, vajza nga Tirana shokohet nga mesazhet

Nuk i dihet kurrë se ç’mund të gjesh në celularin e gruas apo burrit, dhe rrallëherë mesazhet rezervojnë diçka të mirë.   I tillë ishte edhe...

Rama: Shqipëria s’ka nevojë për britma e kërcënime, po për shtet

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përmes një postimi në Facebook ka shkruar se Shqipëria s'ka nevojë për britma e kërcënime, po për shtet, punë,...

“Vodhët e vodhët, tani keni gojë e flisni”, Rama le pa fjalë komentuesin

  Kryeministri Edi Rama i ka kthyer pergjigjen disa prej komentuesve qe e kane thumbuar ne profilin e tij ne Facebook. REPLIKAT: Komentuesi: o bos a tlumt...

Detaje nga dasma mbretërore

Detaje nga dasma mbretërore Lartësia e Tij Princi Leka II, nipi i Mbretit Zog dhe e fejuara e tij, Elia Zaharia do ta organizojnë dasmën...

Lulzim Basha ngrin veten në krye të PD dhe hap garën për kryetarin...

Vetëm pak minuta më parë kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për mediat, duke njoftuar se kishte vendosur që të...

Basha: Zgjedhjet e qeta, ogur i mirë në rrugën evropiane të Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përshëndetur zgjedhjet e mbajtura në Kosovë, duke thënë se klima e qetë dhe transparente e zgjedhjeve janë...

Sonila Meço thotë se kur vjen puna tek turizmi, duhet lënë mënjanë patriotizmi....

Ajo thotë se turizmi në Shqipëri, do angazhimin e të giithëve. “Mund të shkruajë patriotizmi për pushimet në Shqipëri, mund të kundërpërgjigjet antipatriotizmi për pushimet...

Vajza nga Tropoja i lë të gjithë pa fjalë/ Hedh Audin RS 7...

Një ngjarje mjaft e çuditshme ka ndodhur paraditen e sotme në Valbonë. Një vajzë që sipas dëshmitarëve është nga Tropoja hodhi makinën që po drejtonte,...

Ja në sa ora ndodh shpallja e pavarsisë së Çamërisë

Shpallja e mëvetësisë së Çamërisë do të ndodh sot në ora 14:00 në Holandë. Ajo do ta ketë miratimin edhe nga Shqipëria, Kosova, Mali...

Halloween, festa e “fantazmave” pushton Tiranën

Prej disa vitesh, edhe në Shqipëri festohet një “festë” e çuditshme, e cila në fakt nuk ka lidhje me shqiptarët. “Halloween” është festa e terrorit,...

“Tani timonin ta dhanë, bëj ndryshimin”, Rama i përgjigjet qytetarit: Më duhen votat...

Kryeministri Edi Rama pak më parë postoi një mesash në rrjetin e tij social “Facebook”, ku falënderoi mbështetësit. Por nga ana tjetër ai bëri...

Ja si ka vdekur Ergi dhe shoku i tij, pamje të pa para...

Mjaftë i ri në moshë, në kulmin e karrierës, këngëtari Ergi Dini vetëm 22 vjeç, u nda nga jeta në një aksident tragjik me...

Unë, serbe dhe studente e gjuhës shqipe

Shkruan: Milena Beran Para tre viteve, pata vendosur të filloj të studioj Gjuhën dhe letërsinë Shqipe në Fakultetin Filologjik në Beograd. S’kam pasur asnjë njohuri paraprake...

Analisti “plas” bombën”: Basha do të bëjë koalicion me Ramën

Në studion e emisionit “Të Paekspozuar”, analisti Andi Bushati është shprehur se Sali Berisha është shantazhuar që të pranojë marrëveshjen Rama-Basha Ai u fut në...

u kujtohet Anjeza që rrihte fëmijën në çerdhe, ja sa vite u dënua...

Gjykata e Tiranës dënoi me tre vjet burg ish administratoren e kopshtit “Diren”, Anjeza Husha (Shabani). Pas pranimit të kërkesës për gjykim të shkurtuar...

Rama takime elektorale në Lezhë dhe Shkodër

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë një takimi elektoral në Lezhë, tha se të bashkuar e të vendosur, më 25 qershor të marrim përgjegjësinë...

Dance With Me, Bert Alia “detyron” Nardin të veshë bluzë me shqiponjë naziste...

Si gjithnjë Bert Alia është mjaft kritik ndaj politikës shqiptare dhe diçka të tillë e tregon më së shumti kur në skenëne “Dance Ëith...

“Më gjej punë, ose do t’i bashkohem ISIS”, Rama i përvishet ashpër komentuesit:...

Kryeministri Edi Rama nuk nguron asnjëherë t’i përgjigjet komentuesve në faqen e tij të “Facebook”-ut. Një status i tij teksa njoftonte për një dalje...

Te votojme per cantat,pushimet luksoze,orat e shtenjta,dhe vilat ne bregdet te familjareve te...

  Cdo 4 vite ato rendin si hijena te uritura duke mashtruar te njejtat gjera si 4 vite me pare dhe duke premtuar te njejtat...

“Balena” e rreme, hetim për telefonatën që alarmoi policinë

  Loja e rrezikshme "Balena e Kaltër" është kthyer në një lojë për njerëz që nuk e kuptojnë rëndësinë e saj. Një telefonatë që rezultoi...

PS vazhdon të prijë bindshëm

Tani kur në disa qendra numërimi, ka përfunduar procesi i numërimit të votave, PS vazhdon të prijë me 73 mandate, PD ka 43 dhe...

E FUNDIT: PS 73 mandate, PD 43 dhe LSI 19

Kur procesi i numërimit të votave po i afrohet fundit, PS ka siguruar fitore bindëse duke siguruar 73 mandate, PD ka shënuar rënie krahasuar...

Presidenti Trump e uron Presidentin Nishani

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka marrë një mesazh urimi nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump me rastin e Festës...

Skënderbeu ‘kushton’ 1.86 miliard lekë

“Busti i Skënderbeut” i krijuar 77 vite më parë nga skulptori Odhise Paskali kushton 1.86 miliard lekë. Kjo është vlera bustit të Heroit Kombëtar pranuar...

Tiranë/ Kapet ‘përbindëshi’ i liqenit të Farkës, habiten dhe anglezët

Ndonjëherë natyra na surprizon dhe del jashtë parashikimeve tona. I tillë është rasti i liqenit të Farkës në Tiranë, në të cilin rriten gjallesa...

Rama uron mirëmëngjes dhe ka një mesazh për të gjithë shqiptarët

Kryeministri Edi Rama i cili e ka siguruar tashmë timonin qeverisës ka një mesazh për gjithë shqiptarët, në këtë të martë, teksa po numërohen...

Mbytet një tjetër turist në det, ja ku ka ndodhur ngjarja (FOTO)

Disa orë nga ngjarja e rëndë ku një turiste çeke u mbyt në Ksamil, një tjetër viktimë është shënuar këtë pasdite në një plazh...

Mbyllet numërimi i votave: Ja kush janë deputetët e rinj të Shqipërisë

Klemend Zguri, Kryetati i KQZ-së njoftoi përfundimin e procesin të numërimit në ora 19-00, në një deklaratë për mediat. Ai bëri të ditur edhe...

E pabesueshme, ja gruaja e cilit politikan shqiptarë është më e pasur

Është zbuluar se cila nga gratë e politikanëve në Shqipëri është më e pasur. Duket se gruaja e kryeministrit të vendit, Linda Rama është lënë...

Deklarata “bombë” e Metës: Zgjedhjet në Shqipëri janë të rrezikuara

  I ftuar në emisionin “Opinion” presidenti i zgjedhur dhe ish-kryetari i LSI-së Ilir Meta bërë disa deklarata të forta duke thënë se Shqipëria e...

Pesë sfidat e Edi Ramës sipas Euronews

Zgjedhjet në Shqipëri kanë tërhequr vëmendjen tek mediat ndërkombëtare dhe fillimisht marrë shkas nga exit poll-et dhe më pas rezultatet e para të dala...

Kreshnik Spahiu braktis Shqipërinë! (FOTO)

Zhgënjimi i Kreshnik Spahiut, paska qenë me të vërtetë i thellë. Vetëm një javë pasi dha dorëheqjen nga politika, ish-kreu i Aleancës Kuq e...

Paralajmërimi i sinoptikanëve:Më e keqja nesër, ja qytetet më të rrezikuara

Sinoptikanët japin alarmin dhe deklarojnë se situata problematike nga moti i keq nuk ka përfunduar ende. Sipas sinoptikanes Lajda Porja, situata pritet të përkeqësohet...

“Vizitë në vendin e shqiponjave”, media serbe reportazh për Tiranën

“Jeta në kryeqytetin shqiptar” ka qenë në fokus të një emisioni të transmetuar në mediat serbe. Televizioni serb TV1 në rubrikën “150 minuta” ka transmetuar...

Studimi i fundi tronditës: Nga e kanë prejardhjen shqiptarët!

George Fred Williams më 1914 ka shkruar: “Po të kthehemi në parahistori, para se rapsodët homerikë t’u këndonin hyjnive dhe heronjve mitologjikë, para se...

Ja sa lehtë mund të gjesh vajza për qejf në Tiranë, 30-vjeçarja “shkon”...

Kohët e fundit janë përhapur gjithmonë e më shumë vajzat të cilat ofrojnë trupin e tyre përkundrejt pagesës. Nëse deri pak kohë më parë ky...

Erdogan ja çka thotë për bashkimin kombëtar të shqiptarëve?! (VIDEO)

https://youtu.be/DvUTO7SZHwc Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se po “fryhet” ideja e bashkimit të shqiptarëve në një shtet. “Ne jemi kundër këtyre tendencave. Shihni se...

Rama: 75+, kryevepër e njerëzve të zakonshëm

Kryeministri Edi Rama ka postuar paraditen e të hënës një video në faqen e tij në Facebook. Në këtë video shfaqet harta e Shqipërisë e...

Xhoana Nano ju lë “gojë hapur”, ja çfarë bën në mes të Tiranës...

Gjithmonë ka ngjallur kuriozitet jeta e çiftit Nano, edhe tani që Fatos Nano nuk është më pjesë e politikës. Herë pas here kur shfaqet në...

Zhytësi tregon pse po mbyten kosovarët në bregdetin shqiptar

Gjatë këtij sezoni veror kanë ndodhur shumë raste kur pushuesit kosovarë kanë gjetur vdekjen, si pasojë e mbytjes në det. Sipas zhytësit Ismajl Kasumi, këto...

​Lajm fantastik për Kombëtaren dhe De Biasin

Ginni de Biasi ka pasur të gjithë futbollistët në dispozicion në stërvitjen e pasdites, përfshirë këtu edhe Amir Abrashin dhe Jahmir Hykën Pas seancës së...

​ Merkel uron Ramën: Urime të merituara, pres të takohemi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel e ka uruar kryeministrin Edi Rama për fitoren në zgjedhjeve parlamentare të zhvilluara më 25 qershor. Kancelarja Merkel thotë se “urimet...

Si të plotësoni saktë Lotarinë Amerikane, sot nisin aplikimet

Nesër fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. Lotaria Amerikanë fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e...

Rama zbulon tre gjëra që i trembin serbët

Tre gjëra i trembin qytetarët e Serbisë, sipas kryeministrit Edi Rama, i cili sqaron se çfarë kishte dëgjuar gjatë vizitës në Serbi. Komentet e tij...

PS vazhdon të mbajë 74 mandate

Në rezultatet e fundit të dalaura nga numërimi i votave të shqiptarëve nga zgjedhjet e djeshme, PS vazhdon të prijë me 48.11%, PD 28.6%,...

Plagoset me thikë një person, arrestohet i dyshuari

Plagoset me thikë një person në Tiranë, pas një konflikti të ndodhur mbrëmjen e djeshme. Policia thotë se ka zbardhur ngjarjen e së hënës mbrëma,...

Tmerrohet nusja shqiptare: Bashkë me ujin nga pusi, nxjerr edhe një …

Një familje në fshatin Pajovë të Peqinit ka përjetuar një tmerr të vërtetë. Ndërsa nusja e shtëpisë ka nxjerrë kovën nga pusi për të...

Sherr i përgjakshëm mes 4 grave në plazhin e Durrësit, ja pse ndodhi...

Sherri i regjistruar një ditë më parë në zonën e plazhit në Durrës dyshohet se ka ndodhur për motive pronësie. Më herët gjatë ditës, duke...

Ja cili biznesmen e ka makinën më të shtrenjtë në Shqipëri

  Një makinë e mirë është luks që një biznesmen mund t’ia lejojë vetes. Dhe në fakt, përgjithësisht, biznesmenët shqiptarë lëvizin në makina të shtrenjta...

Adoleshentja ruse gjendet e mbytur në Ksamil

Një adoleshente ruse 16-vjeçara është gjetur e mbytur në vendin e quajtur  ”3 Ishujt” Ksamil në Sarandë. Ngjarja u shënua rreth orës 13:00 të ditës...

Energjia elektrike do të ulet në Maqedoni

Llogaritë e Komisionit Rregullator për Energjetikë në Maqedoni flasin se energjia elektrike do të ulet për minimum 0.25 për qind. Sipas të dhënave të Entit...

Mogherini dhe Hahn: Zgjedhjet u zhvilluan në mënyrë të qetë dhe të rregullt

Përfaqësuesja e lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn, kanë vlerësuar zgjedhjet në Shqipëri, duke theksuar...

Të pasmet e Agnesa Vuthaj nuk i keni parë në këtë gjendje (Video)

Ish Miss Kosova, Agnesa Vuthaj, hyn në listën e shumë emrave të njohur që kanë filluar të merren me palestër. Tashmë në rrjetin social Instagram,...

Pak orë para se të vdiste, Ergi kishte nxjerrë në shitje motorin që...

Këngëtari Ergi Dini 22 vjeç dhe Klejdi Halili 21-vjeç. Vdekja e dy të rinjve erdhi si pasojë e humbjes së kontrollit dhe përplasjes me motor....

Vetëvritet gruaja, hidhet nga ballkoni i katit të tretë

Një 48 -vjeçare i ka dhënë fund jetës mbrëmjen e sotme në kryeqytet, duke u hedhur nga kati i tretë i pallatit ku jetonte. Ngjarja...

Ish – gruaja e Edi Rames rrëfen për jetën e saj personale

Aktorja e njohur Matilda Makoçi, e cila prej kohësh nuk ishte shfaqur gjerësisht në një ekran është ftuar ditën e sotme në emisionin “E Diell”....

Shpallet fituesi i tenderit të mirëmbajtjes, së shpejti Rruga e Kombit do të...

  Ministria e Transportit ka shpallur fituesin e garës për shërbimin e konsulencës lidhur me projektin e koncesionit të autostradës Milot-Morinë, kompaninë “DOLSAR Engineering Inc....

Analistët dështuan përballë Edi Ramës

Në vend që ta dëmtonin, ata që ishin përballë Ramës, e ndihmuan atë duke e nxjerrë normal përballë absurditetit, të matur përballë histerisë, modern,...

Shqiptarja e papunë bëhet me shtëpi 1 milionë euroshe në mes...

Ndoshta për ju emri i Filloreta Kodrës nuk është një emër shumë i dëgjuar me të cilin mund të jetë rrahur veshi, por nëse...

Masakra në Korçë, flet nëna e dy fëmijëve

Marsela Toshi, nëna e dy fëmijëve që u mbytën dje nga bashkëshorti i saj Naum Toshi ka dëshmuar sot para policisë së Korçës. 24 –...

Ministri i ri i Shëndetësisë ‘milioner’ me para shteti, 350 mijë euro vetëm...

  Ministri i ri i Shëndetësisë, Arben Beqiri paguan 70 mijë euro në vit, ose 350 mijë euro për pesë vjet, për të shkolluar vajzën...

Exit Poll-et, Zaloshnja: PS, 69 deri në 72 mandate

Exit Polle-t e para nxjerrin Partinë Socialiste të parën në zgjedhjet e sapopërfunduara me një numër mandatesh 70-71. E nisur nga një sondazh i...

Vuthaj, bukuria e trevës etnike shqiptare

Vuthaj, kjo trevë etnike shqiptare shtrihet midis tre kufijve shtetëror Shqipëri, Kosovë dhe Mali i Zi. Në pjesën shqiptare ze vend në Malësinë e Madhe...

Lëkundje ‘misterioze’ në Elbasan, qytetarët në panik: Dhjetëra dridhje të forta, se dimë...

Disa lëkundje të forta kanë tronditur sot qytetin e Elbasanit dhe më gjerë. Denoncimi vjen nga vetë qytetarët e Elbasanit të cilët kanë shkruar...

Moti në bregdetin shqiptar

Gjatë ditës së martë, moti në Shqipëri parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira në mesditë. Baza e reve të ulëta 1200metër. Era do të...

Pamje skandaloze, ja si përgatitet ushqimi në restorantet e njohura në Tiranë (Foto)

Të gjithë ne na qëllon që të frekuentojmë restorantet jo vetëm në Tiranë por edhe në mjaft qytete të tjera. Pavarësisht se mjaft shpesh...

Shqipëria vlerësohet si turizmi më i lirë

Revista Forbes e rendit Shqipërinë si destinacionin më të lirë të botës për 2017-tën. Vendin tonë, revista e njohur e cilëson si më të...

Votoi dy herë. arrestohet anëtari i Komisionit në Korçë

Nga specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik-Financiar është arrestuar në flagrancë shtetasi A. R., 24 vjeç, banues në Korçë. Arrestimi i tij u bë pasi,...

Ja kush ka blerë një “McLaren 570 GT” 250 mijë euro në Tiranë…

Makina e fundit që po bën çudi nëpër rrugët e kryqytetit kohët e fundit, është një “McLaren 570 GT”, model i 2017-ës, në pronësi...

KQZ: Në 12 qarqe kanë votuar 45 përqind të qytetarëve

Zëdhënësja e KQZ-së Drilona Hoxhaj, në një konferencë për media tha se nuk ka pasur asnjë mangësi sa i përket të përket të gjitha...

Forca për zgjedhjet 2017: Presim raport të detajuar për rastet e denoncuara

Nën drejtimin e zv/kryeministres Ledina Mandija u zhvillua sot mbledhja e gjashtë e Task-Forcës. Në njoftimin për shtyp bëhen të ditura çështjet e shqyrtuara dhe...

Merkel uron Ramën: Fitore e merituar

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka uruar kryeministrin shqiptar Edi Rama për fitoren në zgjedhjet e 25 qershorit.

Vëzhguesit vendorë evidentuan shumë parregullësi, pati edhe shitblerje të votave

Koaliconi i Vëzhguezve Vendor ka paraqitur para mediave disa të dhëna paraprake të gjysmës së parë të ditës të votimit të përpunuara deri në...

Gjermania kërkon 46.000 punëtorë

Nëse ke menduar të shkosh në Gjermani, duhet të kesh më parë një zanat, ndryshe nuk mund të pranohesh. Pasi të keni një zanat, atëherë...

KQZ: Deri në ora 16.00 kanë votuar 35.78 për qind e qytetarëve

Zëdhënësja e KQZ-së Drilona Hoxhaj në një konferencë për media ka bërë të ditur se deri në ora 16.00 kanë dalë 35.78 për qind...

Tiranë, ‘X6’ tenton t’i shpëtojë policisë, por përfundon në oborrin e shtëpisë (VIDEO)

Një makinë e tipit ‘x6’ me dy persona brenda, pasi kanë parë forcat e policisë ‘Shqiponja’ të cilët kanë qenë të stacionuar tek diga...

Meta: Kjo që po ndodh është pranvera demokratike e Shqipërisë

Presidenti i zgjedhur i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë një takimi elektoral në Gjirokastër, sot deklaroi se kjo që po ndodh është pranvera demokratike e...

Ja plazhet më të pastra në Shqipëri për pushimet e kësaj vere

  Kreu i Agjencisë Kombëtare të Mjedisit, Julian Beqiri ka publikuar gjatë një konference për shtyp të dhënat e monitorimit paraprak të cilësisë së ujërave...

RRINI TE KYQUR

0FansaPëlqeje
95NdjekësitNdjek
958NdjekësitNdjek
1NdjekësitNdjek
290NdjekësitNdjek
27AbonentëAbonohu
Close