Ja si ishin kartolinat shqiptare në vitin 1930

Kjo është periudha kur njerëzit pëlqejnë të dërgojnë ndonjë kartolinë, edhe pse jo si dikur. Por nëse doni të dini se si kanë qenë kartolinat...

Shkruan Berat Buzhala: Letër miqve në Shqipëri: Edi Rama nuk është Shqipëria

Janë disa forma se si ne duhet të njihemi me mirë me njëri tjetrin. Njëra prej tyre padyshim qenka edhe kjo e ditëve të...

Iu largua burri nga shtëpia në vitin 1996, e denoncoi dje në polici

<!-- --> <!-- http://vjs.zencdn.net/c/video.js--> Një grua nga Durrësi e ka...

Ja çfarë shkruhej në pasaporta në kohën e Mbretit Zog

Epoka e mbretërisë në vitet 30-të nga admiruesit e monarkisë, cilësohet si një nga më të mirat për Shqipërinë në shekujt e fundit. Gjatë kësaj...

Ksamil, “përbindëshi” del nga uji dhe i lë të gjithë pa fjalë (VIDEO)

Ditën e sotme mjaft pushues në plazhin e Pemës së Thatë në Ksamil janë habitur dhe kanë mbetur pa fjalë nga ajo që u...

Reportazhi i Spiegel: Si po shkatërrohet Vjosa, mrekullia e fundit blu e Evropës

Në Shqipëri ambientalistët dhe qytetarët janë ngritur kundër ndërtimit të hidrocentraleve të reja në lumenjtë e vendit. Ujrat e fundit natyrore në Evropë janë...

Ja cili biznesmen e ka makinën më të shtrenjtë në Shqipëri

  Një makinë e mirë është luks që një biznesmen mund t’ia lejojë vetes. Dhe në fakt, përgjithësisht, biznesmenët shqiptarë lëvizin në makina të shtrenjta...

A po shkon Rama drejt qeverisë teknike? Ermelinda Meksi, gati të behet kryeministre

Rama po shkon drejt qeverisë teknike dhe është duke negociuar me Ermelinda Meksin që të bëhet kryeministrja e këtij kabineti. Opinion.al e Blendi Fevziut shkruan...

Rruga e Arbrit me pagesë, tarifë 4 euro për makinë

Qeveria po përgatit të hapë tenderin për ndërtimin me koncension të Rrugës së Arbrit, ndërsa tarifa e kalimit pritet të jetë 4 euro për...

“Na jep urdhër t’i vemë flakën Maqedonisë”, Rama i kthehet ashpër komentuesit?! (FOTO)

  Situata e tensionsuar politike në Maqedoni, që arriti një pikë kritike veçanërisht pas sulmit ndaj deputetëve në Kuvend, ka ngjallur mjaft reagime edhe në...

“Një politikan në Tiranë pagoi një prostitutë 3 mijë euro vetëm për një...

“Një politikan në Tiranë pagoi një prostitutë 3 mijë euro vetëm për një natë” 10:57 - 03/10/2016 Aktualitet 0 Legalizimi i prostitucionit në...

Ngjarje e rëndë, 40 vjeçarja var veten

Në ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Tiranë.Një 40 vjeçare ka gjetur vdekjen pasi ka varur veten në ambientet e banesës...

Majko komenton rezultatin e zgjedhjeve dhe koalicionet e mundshme në Kosovë

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko, në një postim në Facebook ka folur për rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë, duke thënë se tani palëve u...

Aksident i rëndë në Lushnje/ Porche kthehet përmbys, dëgjohen ulërima femre brenda makinës...

Para pak minutash në zonën e quajtur Pilo Lala, në Lushnjë ka ndodhur një aksident mes tre mjeteve automobilistike. Konkretisht janë përplasur 2 Porsche dhe...

Të shtëna në një lokal në Kukës

Policia e Kukësit është njoftuar se në fshatin Novosej, në një lokal, kanë hyrë disa persona të pa identifikuar, ku janë konfliktuar me fjalë...

Shqiptarët shpenzojnë të paktën 140 milionë dollarë në vit në kërkim të “fatit”

Sa më i varfër të jesh, aq më shumë shpreson që të bëhesh i pasur sa më shpejt. Në të gjithë botën njihet lidhja...

Rama: Platforma, Shqipëria që duam

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përmes një shkrimi të postuar në Facebook ka falënderuar qytetarët që i kanë shkruar mbi 6 mijë komente në...

Momenti kur kryeministri Edi Rama qëllohet me tymues (Video)

Një tjetër video ka dalë nga ajo çfarë ndodhi në Parlamentin e Shqipërisë, ku deputetët e opozitës hodhën tymuese në drejtim të kryeministrit Edi...

Presidenti Nishani Takim ne Turqi me Erdogan

Me ftesë të Presidenti të Turqisë, kreu i shtetit shqiptar, Bujar Nishani është nisur për një vizitë zyrtare në Turqi. Vizita e kreut të...

Mogherini dhe Hahn: Zgjedhjet u zhvilluan në mënyrë të qetë dhe të rregullt

Përfaqësuesja e lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn, kanë vlerësuar zgjedhjet në Shqipëri, duke theksuar...

E pabesueshme, ja gruaja e cilit politikan shqiptarë është më e pasur

Është zbuluar se cila nga gratë e politikanëve në Shqipëri është më e pasur. Duket se gruaja e kryeministrit të vendit, Linda Rama është lënë...

Dalin pamjet e operacioneve, ja si shpëtohen njerëzit me helikopter

Kanë dalë edhe pamjet e operacioneve të Forcave Ajrore, ku helikopterët e ushtrisë kanë evakuuar dhjetëra banorë, banesat e të cilëve janë përmbytur nga...

Manjaku tmerron vajzat në urbanin e Tiranës, masturbon në mes të autobusit (VIDEO)

Jo pak herë kemi dëgjuar për rastet e ngacmimeve seksuale nga maniakë në urbanet e kryeqytetit. Një rast i tillë është raportuar edhe ditën e...

Ekskluzive:Turqia i ofron ndihmë ushtarake Shqipërisë

Ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë, Olta Xhaçka, gjatë ditës së sotme është takuar në Ankara me Homologun e saj, Ministrin Turk të Mbrojtjes, Nurettin...

Ja çfarë mendojnë turistët për Shqipërinë!

https://youtu.be/Xjau3z0w0A4 Shqipëria ka qenë destinacioni turistik i mijërave vizitorëve të huaj këtë verë. Por si duket Shqipëria në sytë e turistëve.Përshtypjet ata i kanë ndarë...

100 vite pas krijimit, përurohet sheshi “Skënderbej” në Tiranë (Video)

Plot 100 vite nga krijimi, sheshi “Skënderbej” në Tiranë, vendi simbol i shqiptarëve merr një pamje të re. Sot përurohet shndërrimi i këtij sheshi, për...

Video e ‘Fiks Fare’/ Skandali! Ja si u shit ndeshja Partizani-Kukësi

“Fiks Fare” denoncon një videoskandal për trukimin e ndeshjeve në kampionatin shqiptar, ku një menaxher futbollistësh ofron para në këmbim të tolerimit në fushën...

Tiranë, persona të paidentifikuar thyejnë xhamat e Kishës Katolike

  Persona ende të paidentifikuar kanë thyer xhamat e Kishës Katolike në rrugën e “Kavajës”. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, ndërsa policia po punon për...

Falë Facebook-ut, shpartallohet banda e shqiptarëve të specializuar për vjedhje

Bergamo, pesë arrestime dhe dy arreste shtëpie: Shpartallohet një bandë shqiptare e specializuar për vjedhje. Janë më shumë se 52 të shtëna që i atribuohen...

Zbardhet ngjarja, ja si pronari i butikut tentoi të përdhunojë shitësen 18-vjeçare

Janë mbyllur hetimet mbi ngjarjen e ndodhur pak kohë më parë ku një shitese butike vetëm 18-vjeçare u tentua të përdhunohej nga pronari, vepër...

KUR NUK DO TË EKZISTOJË MË MAQEDONIA?

Nuk ka dhe nuk ka për të pasur një Qeveri maqedonase pa shqiptarët sepse vetëm atëherë, pra vetëm nëse partitë maqedonase do tentojnë t’i...

“Shqipëria, parajsa e re e pushimeve: Deti një mrekulli, me 7 euro ngopesh...

“Duke sfiduar paragjykimet, vendi i shqiponjave është gati të fluturojë”. Kështu e mbyll artikullin për Shqipërinë, Giuseppe Spatola për Libero Quotidiano, publikuar në 21 gusht. Ai...

Deputeti shqiptar niset drejt Italisë në gjendje të rëndë. Ja nga çfarë sëmundje...

Gjovalin Kadeli, deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim mbrëmjen e sotme u nis me urgjencë drejt Italisë për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore. Burime...

Rruga e Kombit jepet përfundimisht me koncesion

Qeveria ka vendosur përfundimisht që të japë me koncesion Rrugën e Kombit. Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme (14 dhjetor) të Këshillit të...

Basha: Vazhdojmë qëndresën, ‘Çadra e Lirisë’ do vijojë si qëndresë e popullit

Kreu i opozitës Lulzim Basha, nga ‘Çadra e Lirisë’ ka ftuar gjithë qytetarët shqiptarë që ti bashkohen protestës së opozitës ditën e shtunë. Ai ka...

Mbyllet numërimi i votave: Ja kush janë deputetët e rinj të Shqipërisë

Klemend Zguri, Kryetati i KQZ-së njoftoi përfundimin e procesin të numërimit në ora 19-00, në një deklaratë për mediat. Ai bëri të ditur edhe...

Zbardhen detaje, ja arsyeja pse u paguan 80 mijë euro për të vrarë...

Plagosja e aktorit Mishel Manoku (Prela) ka qenë përgatitur në fakt që të ishte një vrasje me pagesë. Policia thotë se ka zbardhur të...

Rama në Marok: Me njohjen e Kosovës, Serbia bën një hap të madh

Në krah të homologes së tij serbe, Ana Brnabiq, Kryeministri Edi Rama tha se duke njohur Kosovën, Serbia do të bëjë një hap të...

Nuk do ta besoni sa orë në ditë punonte Enver Hoxha dhe sa...

Një tjetër dokument i publikuar nga ish-kreu i Arkivës në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi, tregon për punën dhe pushimet e Enver Hoxhës. Në këtë...

Vlorë, sekuestrohen 1.5 ton lëndë narkotike

Policia e Vlorës ka sekuestruar rreth 1.5 ton lëndë narkotike në plazhin e Zvërnecit. Brenda një kamioni u gjetën disa pako të mbështjella me...

Vrasja e pasionit, nëna e ekzekutuar në Fier ishte shtatzënë

  Detaje të reja bëhen me dije lidhur me vrasjen e nënës së re Ermira Arapi (foto) në Fier. Dyshohet se 29-vjeçarja Ermira Arapi ishte shtatzënë, raporton...

Rikthehen maskat në Shqipëri

Gjatë mbrëmjes së djeshme një banesë është grabitur me armë në Fushë Krujë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:30 të mbrëmjes së djeshme...

Horror në Itali, shqiptari “i çmendur” i thyen hundën policit italian

Një shqiptar është nën hetim në Itali pasi akuzohet se ka goditur një efektiv të forcave të rendit atje dhe i ka thyer hundën....

Durrës, gjendet i vdekur një person në hotel

Një person është gjetur i vdekur në një hotel në zonën e Durrësit. Viktima është gjetur i pajetë në orët e vona të mbrëmjes...

Edi Rama kupton për vogëlushen e djegur, ia siguron spitalin në Turqi (VIDEO)

https://youtu.be/0oRPkAMf9vA Vogëlushja 2-vjeçare nga Peqini i Shqiperise, Altea Jubi, e cila prej disa ditësh po lufton me jetën, do të dërgohet për trajtim të specializuar...

Shqipëria ju thërret, ja 10 arsye pse duhet ta zgjidhni për pushime

  Po të më kërkonin një këshillë për vendin që duhet vizituar këtë verë, nuk do të kisha dyshime: Shqipëria. Ndonëse ka qenë një vend disi...

Kaq është pasuria e Bujar Nishanit, Edi Ramës dhe Ilir Metës

Pasuria e krerëve të shtetit dhe politikës shqiptare, për vitin 2016, buron kryesisht nga pagat, dietat për udhëtime jashtë vendit, interesat bankare, nga qiratë...

Ramën nuk e zë gjumi natës, debaton me komentuesit pas mesnate

Çdo ditë e më shumë, kryeministri Rama po bëhet aktiv në rrjetet sociale, duke zgjedhur që t’i japë përgjigje komenteve të cilat lënë vend...

Qyteti ku lindi lëvizja feministe shqiptare

Është folur shumë për civilizmin e gruas shqiptare. E nëpërkëmbur ndër shekuj,  gruaja shqiptare ka vuajtur shtypjen e saj qpftë nga pushtuesit, kanunet, qeveritë...

Shkatërrohet organizata e shqiptarëve, gjendet sasi e madhe heroine e groposur në tokë

Një organizatë kriminale është shkatërruar nga policia, e cila shpërndante në treg sasi të mëdha heroine. Sipas mediave greke, janë arrestuar 6 persona, mes të...

Ambasadorja gjermane: Nuk ka azil për shqiptarët

“Hyrja joligjore në Gjermani është rruga e gabuar. Azil për shqiptarët nuk ka.”. Kjo ka qenë deklarata e ambasadores gjermane, Susanne Schütz. Në një...

Gjendet i varur 32 vjeçari në një dru në oborin e banesës

Një 32-vjeçar është gjetur i varur në një pemë mëngjesin e sotëm. Policia e kryeqytetit bën me dije se rreth orës 06:46, në rrugën “Besim...

‘Ismail Morina e ka vendosur, më mirë i vdekur se në Serbi’

Ismail Morina i mbiquajtur si “njeriu i dronit” gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri i qëndron vendimit për të mos shkuar në Serbi. Edhe pse ndaj tij...

Pse Edi Rama më shpalli për së dyti Armik i popullit

Pse Edi Rama më shpalli për sëdyti “Armik i Popullit”, dhe një histori personale   Nga Jozefina Topalli. Dje,tamam kur në Itali u hap lajmi se nje...

Vdes tragjikisht gruaja në Gjirokastër

Një grua në Gjirokastër ka humbur jetën, këtë të martë, në fshatin Fushë Bardhë. Në banesë, është vetëhelmuar me fostoksinë 52-vjeçarja S.D., e cila vdiq...

E rrallë: Harta e Shqipërisë shfaqet në qiell në një formë krejt të...

Kjo është padyshim një foto e rrallë. Në qiell shfaqet harta e  Shqipërisë, formuar prej një reje dhe e ndriçuar pas nga dielli. Shikoni foton

Plazh në tetor, dhjetëra pushues nga Kosova fundjavë në Shëngjin

Ndodh rrallë, por edhe në muajin tetor mund të bëhet plazh në bregdetin shqiptar. Megjithëse data shënon dy tetor, këtë të diele bregdeti i Shëngjinit...

Gjeniu shqiptar 5 vjeçar që ka lexuar 700 libra

Dionis Senjo është djali i një çifti onkologësh nga Tirana. Është vetëm 5 vjeç dhe ka plot 2222 ndjekës në faqen e tij në...

Si po shuhet Shqipëria, shifrat alarmuese!

Si po shuhet Shqipëria, shifrat alarmuese! Në gjashtëmujorin e parë, lindshmëria pësoi rënien më të madhe që nga viti 1990. Ulja me 29% e lindshmërisë...

Te hënën hapet Aeroporti i Kukësit

Më në fund vjen lajmi i shumë pritur për mbi një milion e gjysëm mërgimtarë shqiptarë. Javën e ardhshme do të hapet aeroporti i...

Mediat e huaja: Shqipëria voton, një test i rëndësishëm drejt BE-së

Një test i rëndësishëm drejt rrugës europiane! Kështu i konsiderojnë mediat prestigjioze ndërkombëtare zgjedhjet parlamentare që po zhvillohen në Shqipëri. Me prezencën e vëzhguesve, për...

Nipi kalon në çmenduri për pronën: I ngul thikën xhaxhait plak dhe i...

Një djalë 26-vjeçar nga Durrësi, Besnik Zika, ka kaluar në çmenduri pas konflikteve për pronën që ka pasur me xhaxhanë e tij të moshuar,...

Flet për herë të parë mjeku anestezist: S’kisha çfarë të bëja

Është marrë në pyetje nga grupi i hetimit mjeku anestezist dhe stafi që asistoi në operacionin e 16-vjeçares Blerta Pepa e cila humbi jetën...

Dëshmia tronditëse e 16-vjeçares: Mami më detyroi të bëja seks me shokun e...

“Mami më ka detyruar mua që të shkoja me shokun e të dashurit të saj, se do t’i jepte 100 mijë lekë”. Kështu deklaroi...

SKANDALOZE/ Lumi i Tiranës mbushet me qindra thasë me ilaçe të skaduara

Më shumë se 100 metra katrorë të bregut të një lumik në Zallbastar janë mbushur me ilaçe dhe medikamente të tjera mjekësore dhe veterinare...

Sa shqiptarë ishin në vitin 1953 sipas dokumenteve të CIA-s

Në publikimin e 13 milion faqeve nga Agjencia Qendrore e Inteligjencës amerikane CIA, flitet edhe për shumë fakte rreth shqiptarëve. Këto dokumente që deri...

​ Merkel uron Ramën: Urime të merituara, pres të takohemi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel e ka uruar kryeministrin Edi Rama për fitoren në zgjedhjeve parlamentare të zhvilluara më 25 qershor. Kancelarja Merkel thotë se “urimet...

Alarmohet familja, gjimnazistja e zhdukur prej 6 ditësh

Një gjimnaziste nga qyteti i Librazhdit është zhdukur në rrethana misterioze dhe familja e saj nuk ka asnjë informacion për vendndodhjen. Sipas InfoElbasani, B.Mana (foto)...

Historiani i njohur shqiptar: Mbulimi i Skënderbeut s’ka lidhje me myslimanët, mua më...

Arkeologu Moikom Zeqo tha në studion e #DritaremeRudinën se debati i ashpër për mbulimin e Skënderbeut, gjatë faljes së Namazit në sheshin “Skënderbej”, nuk...

Rama: Flamuri kuq e zi, i ripërtërirë në sheshin e të gjithë shqiptarëve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në një postim në Facebook shkruan se flamuri kuq e zi do të shpaloset i ripërtërirë në sheshin më...

Mbi 3 milionë shqiptarë nesër zgjedhin institucionet e reja

Shqiptarët e Shqipërisë nesër do t’u drejtohen kutive të votimit. Nesër në tërë territorin e Shqipërisë mbahen zgjedhjet parlamentare, ku të drejtë vote kanë 3.452.260...

Shqipëri, Vlora çeli zyrtarisht sezonin turistik

Vlora çeli sot zyrtarisht sezonin turistik me një koncert të organizuar në Lungomare me pjesëmarrjen e disa prej artistëve më në zë të skenës...

Shqipëri, arrestohen 18 policë dhe doganierë për trafik droge

Zyra e prokurorit të Shqipërisë ka njoftuar sot se 10 policë dhe 8 zyrtarë doganorë janë arrestuar për organizimin e trafikimit ilegal të drogës...

Kosovarët besnik ndaj bregdetit shqiptar

Sezoni veror ka filluar dhe shumica e qytetarëve të Kosovës tani kanë vendosur se ku do t’i kalojnë pushimet. Si duket turistët kosovarë kanë...

Tërmet 4.4 ballë në jug, lëkundje në Sarandë e Gjirokastër

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë i shkallës Rihter është regjistruar mbrëmjen e kësaj të shtunë në jug të vendit. Epiqendra e tërmetit mësohet se...

E largët, e egër, e panjohur! Kjo është Shqipëria, surpriza e Verës 2017

    Revista italiane “Dove”, ndër më të njohurat në fushën e turizmit në Itali, ka botuar një speciale për Shqipërinë, ku fton lexuesit e saj...

Këto janë dallimet në çmime në Ulqin dhe Durrës (FOTO)

Ulqini dhe Durrësi pritet të jenë përsëri destinacionet më të frekuentuara bregdetare për kosovarët. Jo vetëm shteti dhe cilësia i bëjnë që të dallojnë...

Forbes rekomandon Shqipërinë: Plazhe mahnitëse dhe shpenzime të përballueshme

Në prag të nisjes të sezonin turistik në vend, prestigjozia Forbes e ka konsideruar shqipërinë si një ndër vendet ku mund të shijosh Mesadheun...

Mbytet në Velipojë një pushues nga Kosova

Një pushues nga Kosova u mbyt pasditen e së dielës në plazhin e Velipojës. Sipas policisë, dyshohet se 75-vjeçari vuante nga probleme kardiake dhe ka...

Nuk keni për ta besuar?! Ja me cilin shtet e ngatërrojnë amerikanët Shqipërinë

Na ndan një oqean i tërë dhe disa orë diferencë, por duhet ta pranojmë se amerikanët nuk qenkan të mirë në Gjeografi dhe s’dinë...

Tropoja dhe Gjirokastra zgjohen nga lëkundjet e tërmetit

Qyteti i Tropojës është zgjuar mëngjesin e sotëm nga lëkundje tërmeti me magnitudë 3.6 ballë i shkallës rihter. Tërmeti regjistruar në orën 03:16 minuta të...

Vlorë, mbytet në det 15-vjeçari

jë 15-vjeçar është mbytur në ujërat e detit në Vlorë. Informacionet paraprake bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 10.00 në zonën...

Arrestohen dy femra hajdute, vidhnin dyqane në Elbasan

Dy hajdute femra janë vënë në prangat e policisë së Elbasanit. Liri Çela 19 vjeç edhe Valbona Gjeli 46 vjeçe u arrestuan pasi  në lagjen...

Lëkundje ‘misterioze’ në Elbasan, qytetarët në panik: Dhjetëra dridhje të forta, se dimë...

Disa lëkundje të forta kanë tronditur sot qytetin e Elbasanit dhe më gjerë. Denoncimi vjen nga vetë qytetarët e Elbasanit të cilët kanë shkruar...

Shqipëria përfshihet nga zjarret, 12 vatra zjarri

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë Shqipërinë kanë ndodhur 12 vatra zjarri, ndërsa në operacionet për shuarjen e flakëve u angazhuan 115...

A do të ekstradohet Ballist Morina? Rama takon kryeministrin kroat, ja çfarë i...

I pranishëm në Samitin e Kartës së Adriatikut, kryeministri Edi Rama ka përfituar nga rasti për të komunikuar dhe biseduar për disa momente veçmas...

Xhoana Nano ju lë “gojë hapur”, ja çfarë bën në mes të Tiranës...

Gjithmonë ka ngjallur kuriozitet jeta e çiftit Nano, edhe tani që Fatos Nano nuk është më pjesë e politikës. Herë pas here kur shfaqet në...

Përpjekja dramatike – Kjo shqiptare është “paketuar” brenda motorit për të shkuar në...

Trafikantët përdorin metoda të ndryshme për të transportuar emigrantët e paligjshëm në drejtim të vendeve të Evropës Perëndimore, por ky rast duket tejet i...

Saranda çel sezonin veror me 1 qershor

1 qershori shënon edhe çeljen zyrtare të sezonit “Verë 2017” për Bashkinë e Sarandës. Ajo do të jetë një ditë simbol për marrëdhënien e re...

Rama: Mandatin e ardhshëm do ndërtojmë shtëpinë e shtetit

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, duke folur në mitingun përmbyllës elektoral në Durrës, tha se me reformat e kryera në katër vjet ndërtuan themelet...

Historike, Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani në 7 mars viziton Preshevën

Bujar Nishani është i pari President i Shqipërisë që do të zhvillojë një vizitë në luginën e Preshevës. Lajmi është konfirmua për SYRI nga...

Eksploziv në dyqanin e veshjeve në Tiranë

Bruna Aliaj, pronarja e dyqanit të rrobave pranë tregut elektrik në Tiranë, e gjeti sasinë e ekplozivit në hyrje të biznesit rreth orës 9...

Rruga e Arbrit, ëndrra që do bëhet realitet brenda 30 muajve

Shpallja e kompanisë që do të përfundojë me koncension Rrugën e Arbrit është mirëpritur në Dibër. Prefekti i Qarkut, Ardit Kaja thotë se tashmë Rruga...

Fatos Nano dhëndër, publikohen foto nga dasma e dytë

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Fatos Nano është një nga figurat më të njohura që merr vëmendjen e të gjithëve sa herë që del në publik. Së...

BBC: “Vendi më tolerant në botë”

“Papa Françesku e ka vlerësuar këtë komb të vogël ballkanik për tolerancën fetare të dukshme, duke thënë se Shqipëria duhet të shërbejë si një...

Rruga e Arbrit renditet e para në programin “One billion projects”

Kryeministri Edi Rama ka ftuar bizneset dhe bankat të bëhen pjesë e “One Billion Project”, për të investuar në realizimin e projekteve. Ai tha se...

Cigaria djeg batanijen, dy të moshuar vdesin të asfiksuar

Dy të moshuar humbën jetën si pasojë e një zjarri që ra në qendrën e të moshuarve në Poliçan paraditen e sotme. Nga hetimet e...

Sa kushton ne shqiperi operacioni per ta kthyer virgjerine

Emisioni investigativ 'BOOM'në RTV Ora News ka trajtuar një temë të mprehtë sociale, që e ka kthyer shoqërinë shqiptare qindra vite pas. Me kthimin e...

FOTO +18/ Si u nxorr nga varri Enver Hoxha në ’92 (FOTO LAJM)

Kastriot Dervishi, i cili ka qenë drejtor i Arkivës së Ministrisë së Brendshme për disa vite, ka publikuar pak më parë disa foto nga...

FOTO/ Krisma armësh, grabitet rrugës për në Rinas, makina e mbushur me para

Një makinë e mbushur me paratë e një banke private të nivelit të dytë është grabitur mesditën e sotme. Makina është grabitur në rrugën...

Reportazh italian për bukuritë e Shqipërisë (FOTO)

  Plazhe të ngjashme me ato tropikale, çmime të leverdishme, një vend ideal për të kaluar pushimet. Nga deti e kultura, te historitë dhe kënaqësitë, Shqipëria...

Si ka qenë Riviera shqiptare në vitin 1675. Një udhëtim në kohë përmes...

Albanologu Robert Elsie vazhdon të na befasojë, teksa këtë herë sjell një tekst shumë interesant për brigjet e Shqipërisë, të një mjeku dhe arkeologu...

Të shtëna me armë zjarri në Vlorë

Një sërë të shtënash janë dëgjuar në qytetin e Vlorës. Sipas informacioneve paraprake ngjarja ka ndodhur pranë zonës së skelës. Plumbat janë qëlluar drejt një automjeti...

Shqipëria Konsullatë në Sarajevë, derë e hapur për komunitetin shqiptar

Në një ceremoni të veçantë të organizuar në kuadër të vizitës së Ministrit Bushati në Bosnje-Hercegovinë u inaugurua hapja e Konsullatës së Përgjithshme të...

‘U zgjova dhe ai po bënte seks me mua’, dënohet kamarieri në Tiranë

Një 21-vjeçar është shpallur fajtor nga Gjykata e Tiranës, si autori i përdhunimit të një shtetaseje amerikane. Sipas togave të zeza, i pandehuri F.Alushi...

KËNGËTARJA SHQIPTARE NË TOP LISTAT E DANIMARKËS

Këngëtarja 20-vjeçare Argjentina Aslani me origjinë nga Tetova publikon hitin e saj “Deadline” dhe për një kohë të shkurtër ka arritur majat e top...

Të shtëna me armë në Tiranë

Të shtëna me armë janë shënuar paraditen e sotme në kryeqytet. Më datë 05.02.2017, rreth orës 09:30, ka ardhur një telefonatë tek numri i emergjencave...

Temperaturat e larta, shpërthejnë zjarre në Shqipëri

Drejtoria e Emergjencave Civile në Shqipëri ka bërë të ditur se për shkak të temperaturave të larta gjatë 24 orëve të fundit ka pasur...

Thirret Ezani, gazetarja ndërpret intervistën me Ramën: Kur flet Zoti nuk flasin njerëzit

  Teksa zhvillohej intervista e gazetares Rudina Xhunga me kryeministrin Edi Rama, në emisionin “Dritare me Rudinën”, u thirr Ezani. Kjo bëri që ajo të ndërpresë...

Shifra rekord, ja sa shqiptarë morën përgjigje negative për azil

Shqipëria konsiderohet në listën e vendeve të sigurta dhe si rrjedhojë azilkërkuesit nga ky vend nuk shihen me përparësi nga shtetet e BE-së, ndryshe...

Aksident i rëndë në Tiranë, humb jetën shoferi i “Ford-it”

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në aksin Tiranë-Vorë ku një makinë tip "Ford" është përplasur me një kamion. Nga të dhënat...

Lajm i mirë për Shqipërinë, Mogherini: Pas Brexit, Ballkani të hyjë në BE

  Bashkimi Europian jo vetëm nuk do të zmbrapset, por përkundrazi, do të marrë hov të ri duke e hedhur vështrimin në mënyrë të veçantë...

Seks me dhunë me mbesën, arrestohet i moshuari shqiptar

Një 81 vjeçar me origjinë shqiptare është arrestuar dje nga policia, raportojnë mediat lokale. I moshuari u arrestua në pikën e kalimit kufitar të Mavromatis. Policia...

Shqiptarët e harruar të Sanxhakut

Kur flitet për shqiptarët në rajon, ata të Sanxhakut në Serbi nuk përmenden thuajse kurrë, sepse ata zyrtarisht nuk ekzistojnë. Por, çfarë ndodh realisht në...

Takimi i Shqipëri-Serbi në Nish, si u shmang kurthi që po përgatitej për...

Gjatë muajit gusht ishte provuar që edhe Oda Ekonomike e Kosovës të bindej që të merrte pjesë në takimin që u zhvillua sot në...

Tiranë – Shuhet këngëtarja Anita Take

Është ndarë nga jeta mbrëmjen e së enjtes këngëtarja e mirënjohur e muzikë së lehtë shqiptare Anita Take.  Këngëtarja u shua në moshën 83-vjeçare. Anita Take...

Helmohen 150 persona,50 femije,bllokohet pasticeria,

150 persona te cilet kane paraqitur simptoma te renda helmimi jane paraqitur vetem pak me pare ne spitalin rajonal te Peshkopise. Shkak i ketij helmimi...

Kryebashkiaku Veliaj uron për rizgjedhjen Shpend Ahmetin dhe Teuta Arifin

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka uruar për rizgjedhjen Shpend Ahmetin dhe Teuta Arifin. Përmes një postimi në tëitter, Veliaj thekson se tashmë është koha për...

“Më gjej punë, ose do t’i bashkohem ISIS”, Rama i përvishet ashpër komentuesit:...

Kryeministri Edi Rama nuk nguron asnjëherë t’i përgjigjet komentuesve në faqen e tij të “Facebook”-ut. Një status i tij teksa njoftonte për një dalje...

Eduard Selami: Shpall kandidaturën për kryetar të PD

Eduard Selami ka vendosur të garojë për të marrë drejtimin e Partisë Demokratike, në zgjedhjet që kjo forcë politike do të organizojë në korrik. Ky...

Viktima e parë nga gripi, vdes 7 vjeçarja

Një 7-vjeçare nga Durrësi ka humbur jetën pas një gjendje te rënduar gripale Amela Sheqi ka mbërritur në spital me temperaturë të ulët 35...

Rama për “Frankfurter…”: Kosovarët janë lodhur nga durimi i izolimit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, akuzon Brukselin për marrëdhënie të padrejta me vendin e tij. Ai thekson se shqiptarëve u është sosur durimi me Bashkimin...

u kujtohet Anjeza që rrihte fëmijën në çerdhe, ja sa vite u dënua...

Gjykata e Tiranës dënoi me tre vjet burg ish administratoren e kopshtit “Diren”, Anjeza Husha (Shabani). Pas pranimit të kërkesës për gjykim të shkurtuar...

Ja sa vite i duhen një çifti shqiptar për të blerë shtëpi 100...

Tregu imobiliar është një ndër matësit më të mirë të mirëqenies në këtë drejtim, pasi tregon se sa mjaftueshmëri blerëse kanë realisht shqiptarët, duke...

  Shqipëri, nusja shkon për të votuar

Dëshira për të shprehur vullnetin me votë, ka bërë që një nuse në Fier, e veshur me fustanin e bardhë t’i drejtohet kutisë së...

U dënua me 5 vite burg, biznesmeni i njohur shqiptar dorëzohet në polici

5 vite burg janë dhënë nga Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda për biznesmenin e njohur, Ilir Karçinin. Ndërsa, ditën e sotme ai është...

Vdes 23 vjeçari që vrau studenten në Tiranë

ldison Belulaj, i cili qëlloi me armë zjarri mesditën e të dielës së kaluar 21-vjeçaren Arjela Murataj para portës së Fakultetit të Mjekësisë, ka...

TIRANA ZYRTARE NDËRRON QËNDRIM RRETH KRIZËS NË MAQEDONI

Vetëm disa ditë pas deklaratës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, se “pa shqiptarët e Maqedonisë nuk ka Shqipëri”, Tirana zyrtare ka bërë të...

Berisha: Nëse prekni Kosovën, bashkojmë trojet shqiptare

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka folur ditën e sotme në Parlament për çështjen e Kosovës. Berisha është treguar i ashpër me qeverinë për...

4

Kruja, qyteti ku u thurr historia... #VisitAlbania #EjanëKrujë #TurizmiKulturor

Ndodh në Berat, e mitura përdhunohet nga burri i tezes, vijnë reagimet e...

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Beratit, teksa një vajzë adoleshente ka denoncuar për përdhunim burrin e tezes. 15-vjeçarja R. K., banuese...

HAKERËT SERBË SULMOJNË FAQEN E AMBASADËS SË SHQIPËRISË

Të ashtuquajturit “Hakerët Serb nga Kosova dhe Metohija”, kanë sulmuar llogarinë zyrtare në Twitter, të Ambasadës së Shqipërisë në Kosovë. Faqja e Ambasadës Shqiptare është...

Policia nxjerr shkaqet e aksidentit në kohë rekord: Nuk ka faj eskorta e...

Në një njoftim për mediat, pak minuta pas aksidentit të eskortës së Edi Ramës në Korçë, policia ka nxjerrë fajtor drejtuesin e mjetit tip...

Fati tragjik i 10-vjeçarit në Mallakastër. U rrëzua nga over-bordi

Një fëmijë 10 vjeçar humbi jetën aksidentalisht në oborrin e banesës së tij në Maqellarë të  Dibrës mbrëmjen e 21 marsit 2017 rreth orës...

Basha kërcënon Ramën: Po s’u tërhoqe, në 18 qershor Kushtetuta do jetë nul

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet i bindur se në 18 qershor nuk do të ketë zgjedhje. Nga çadra e protestës ai është...

E rëndë vetëvaret 40 vjeçarja shqipëtare

Një ngjarje e rëndë është shënuar gjatë ditës së sotme në Tiranë, ku është gjetur trupi i pajetë i një gruaje. Rreth orës 11:45, në...

Historia e Ditës së Verës

Që në kohët antike, tempulli i 14 Marsit, festa e Ditës së Verës, ka qenë në qytetin e Elbasanit. E quajtur ndryshe si dita...

Moment i sikeltshëm i gazetarës afër Sali Berishës

Gazetarja në foto është duke marrë në intervistë, vetëm se është kapur në një moment të sikletshëm. Kjo foto është kthyer hit në Internet. Gazetarja në...

Zbulohen mesazhet e gruas së një ish ministri shqiptar duke rregulluar tendera, ja...

Bashkëshortja e Tahirit, në këto mesazhe del e kompromentuar pasi bisedon me Sotën lidhur me fitimin e tenderave të ministrisë së brendshme, gjatë kohës...

Forcat Speciale Shqiptare me armatime dhe pajisje të reja, ja si duket sot...

Gjatë ditës së sotme Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri së bashku me Drejtorin e Polcisë së Shtetit Haki Çako dhe drejtues të...

Vdekja e minatorëve kinezë, presidenti Nishani mesazh ngushëllimi për humbjen tragjike

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka shprehur ngushëllimet dhe dhimbjen për humbjen tragjike të jetës nga tre minatorët kinezë në minierën e Bulqizës, trupat...

Jeta e shfrenuar e themeluesit të “Playboy”, “Kam fjetur me mbi 1000 femra”...

  Është ndarë nga jeta në moshën 91-vjeçare themeluesi i revistës “Playboy”, Hugh Hefner, i cili njihet për një mënyrë të jetuari jo fort të...

E jep makinën me qira, ja kthejnë bashkë me pak drogë. Ja ku...

Kishte dhënë makinën me qira, por kur ja kanë sjellë ka gjetur ca pako me drogë. Ngjarja ka ndodhur në Tiranë, konkretisht në zonën...

Këta emra NUK LEJOHEN t’u vendosen fëmijëve në Shqipëri

Në zyrat e Gjendjes Civile në Republikën e Shqipërisë ekziston një listë me emra të papërshtatshëm për t’ia vendosur një fëmije. Mbi 60 emra që...

Gjendet i pajetë në rrugë një 55-vjeçar, dyshohet se ka vdekur nga i...

Një tjetër viktimë është shënuar nga moti i keq. Një 55-vjeçar është gjetur i pa jetë në lagjen numër 7 të qytetit të Korçës....

Tre maqedonas kandidatë për deputetë në Parlamentin e Shqipërisë

Në zgjedhjet e ardhshme parlamentare në Shqipëri (18 maj), në garë për deputetë janë edhe tre maqedonoas, prej të cilëve vetëm njëri nga Aleanca...

Shqipëria destinacion i duhur i turistëve

  Shqipëria vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja, si një vend atraktiv për t’u vizituar. Një artikull i botuar në Paste...

Super-operacion në Vlorë, sekuestrohen disa tonë drogë

Një super-operacion i Policisë së Vlorës, i mbështetur edhe nga FNSH, solli si rezultat sekuestrimin e disa ton lëndë Narkotike, si dhe pesë armë...

RRINI TE KYQUR

0FansaPëlqeje
95NdjekësitNdjek
958NdjekësitNdjek
1NdjekësitNdjek
290NdjekësitNdjek
27AbonentëAbonohu
Close