Thursday, March 22, 2018

Mesut Ozil një djalë i urtë?! Shikoni çfarë ‘superfemër’ ka në krahë

Mesfushori turk i Arsenalit, Mesut Ozil është një nga futbollistët më të kërkuar nga klube të mëdha. Ai ka luajtur edhe me ekipin e Real...

Kjo ishte hera e fundit kur Barcelona nuk arriti të shënojë në Camp...

Ekipi i Barçës është ndalur nga Getafe në ndeshjen e sotme me barazimin 0-0Kjo ndeshje ishte e vleshme për xhiron e 23’të të La...

Historike, blihet lojtari i parë me Bitcoin

Një klub amator në Turqi ka deklaruar se është i pari në historinë e futbollit që ka paguar me Bitcoin për të blerë një...

Kupa e Spanjës, Në finale Barcelona – Sevila

Barcelona është kualifikuar në finale të Kupës së Mbretit duke e mposhtur Valencian në gjysmëfinale me rezultat të përgjithshëm 0-3. Ajo në finale do të...

Dorëheqje nga Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të ofrojë dorëheqjen e tij nga posti i trajnerit të Real Madridit, pas përfundimit të këtij sezoni. “Don Balon” raporton se trajneri...

Pesë lojtarët më të paguar në Evropë, sipas L’Equipe

Prestigjiozja franceze L’Equipe, ka publikuar listën prej  pesë lojtarëve më të paguar në muaj, shkruan Gazeta Blic Bindshëm i i parë është argjentinasi Leo Messi,...

De Biasi bëhet trajner i skuadrës në Serie A

Isht trjaneri i Shqipërisë Gianni De Biasi, pritet që shumë shpejtë t`i rikthehet përsëri punës si trajneri.Italiani pas shkarkimit nga skuadra spanjolle Alves, tani...

Haxhi Krasniqi flet pas fitores së madhe, kjo është deklarata që do t’i...

Haxhi Krasniqi ka fituar meçin ndaj boksierit polak, Grafka. Krasniqi fitoi pas vlerësimit të arbitrave në fund të takimit, shkruan GazetaBlic Megjithatë Krasniqi dhe Grafka na...

“Çmenduri” ja sa kushton një biletë për ta parë Real Madridin përballlë PSG-së

Kanë mbetur edhe 12 ditë nga ndeshja e parë e cila do të luhet në mes të Real Madrid dhe PSG e cila luhet...

Zidane: Ronaldo është shembull për të gjithë

Zinedine Zidane është i lumtur me punën e Cristiano Ronaldos tek Real Madrid 16 ndeshje, 8 gola – këto shifra tregojnë se Cristiano Ronaldo po...

Mbyllet takimi Shkëndija – Dinamo Zagreb, ky është rezultati

Skuadra shqiptare, KF Shkëndija është ndeshur sot me klubin e njohur kroat, Dinamo Zagreb.Shkëndija ka barazuar pa gola përballë ekipit më të trofeshëm kroat,...

ZYRTARE: Barcelonës i largohet edhe një lojtar

Klubi i Interit ka huazuar lojtarin me të drejtë blerje për 35 milionë euro, shkruan GazetaBlic Ai do të jetë i huazuar deri në qershor...

Futbollistja shqiptare më seksi që keni parë, po i mahnit të gjithë (Foto)

Duke marrë parasysh që futbolli është konsideruar përgjithësisht si një sport mashkullor, të jesh futbolliste nuk shihet si një profesion shumë i përshtatshëm në...

‘Çmendet’ Real Madridi, ofron 225 milionë për yllin e Premierligës

Paraqitjet jo të mira këtë sezon dhe mungesa e golave nga sulmuesit aktual, ka shtyrë drejtuesit e Real Madridit që të mendojnë transferimin e...

Shaqiri ndër më të mirët në Premierligë

58 Duke marrë parasysh pozitën në krye të tabelës, nuk është befasi se Manchester City është duke e dominuar Premierligën këtë sezon edhe në...

FOTO/ Ronaldo, Messi dhe Neymar kanë aeroplanët e tyre privatë, ja cili është...

Futbollistët i duan gjërat luksoze në jetë. Nëse jeni futbollist i klasit të lartë, është e natyrshme që dëshironi të udhëtoni me aeroplanin tuaj privat. Ata...

Tifozë të Arsenal harrojeni Sanchezin, vjen një lajm i madh për Ozil

Alexis Sanchez mund të largohet nga Arsenal, por jo edhe Mesut Ozil. Sipas mediave britanike, Mesut Ozil nuk do të largohet nga ‘topçinjtë’, shkruan GazetaBlic. Kontrata...

“Sanchez është tradhtari më i madh në historinë e futbollit”

Ish-mbrojtësi i Arsenalit, Martin Keown ka folur sot për Alexis Sanchez, përpara transferimit të kilianit në Old Trafford për t’ju bashkuar Manchester United. Ish lojtari...

Ronaldinho me mesazh emocionues pas lamtumirës në futboll

Legjenda braziliane, Ronaldinho, zgjodhi rrejtët sociale për shprehur falënderime për të gjithë dashurinë që e ka marrë në ditët e fundit pas njoftimit për...

Kjo është paga marramendëse e Aubameyang tek Arsenal

Skaudra e Arsenalit ka arritur marrëveshje me Aubameyangun. Sipas medaive britanike, Aubameyang do të nënshkruajë një kontratë për 3 vite e gjysmë me ‘topçinjtë, shkruan...

Publikohet lista me futbollistët më të mirë në 20 skuadrat e Premier Ligës,...

Sky Sports ka zgjedhur futbollistët më të mirë të 20 skuadrave të Premierligës, ku në Stoke City është Xherdan Shaqiri. Xherdan Shaqiri është futbollisti më...

E pabesueshme: Sanchez do të i kushtojë Unitedit 200 milionë euro

Marrëveshja e Manchester United me Alexis Sanchezin i kushton ‘Djajve të Kuq’ rreth 200 milionë euro, pasi që sulmuesi pranoi kontratën katër-e-gjysmë vjeçare. Sanchez tash...

Zinedine Zidane i hesht të gjithë me deklaratën e tij të fundit për...

Zinedine Zidane e ka përsëritur se nuk mund ta imagjinojë Real Madridin pa Cristiano Ronaldon.Trajneri francez foli sot në një konferencë për media për...

Neymar në Real Madrid, zbulohet data dhe çmimi i tij

Skuadra e PSG-së mund të mbetet pa lojtarin më të mirë të ekipit në verë.PSG mund ta humbasë Neymar në afatin e verës, pasi...

Shaqiri tenton gol spektakular ndaj Unitedi

Xherdan Shaqiri ka tentuar të shënoi një gol spektakular në ndeshjen ndaj Manchester Unitedit në Old Trafford Ylli i Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri ka qenë...

Benzema i refuzon dy skuadra të njohura nga Premierliga

Karim Benzema dëshiron të mbetet përfundimisht të Real Madridi.Sulmuesi francez ka hedhur poshtë dy oferta të rëndësishme nga Premierliga.Janë skuadrat Arsenal dhe Chelsea që...

Futbolli në zi, vdes futbollisti 29-vjeçar

Juan Carlo Garcia ka humbur betejën me sëmundjen në moshën 29-vjeçare, ndërsa u diagnostikua me leuçemi në vitin 2015 kur ishte i huazuar te...

Ja ku u shpenzuan 1.7 miliardë eurot e Barcelonës

Blerja e Philippe Coutinho-s ka përforcuar skuadrën e Barcelona-s, që po kalon një moment shumë të mirë, por klauzola e tij, bashkë me ato...

Miku i dehur e transmetoi në Facebook duelin e Joshuas, anglezi dënohet me...

Një fans i boksit do të përballet me një proces gjyqësor me vler100 mijë euro pasi një mik i tij të cilin e kishte...

Edhe Berisha i Shkupit në Shqipëri

Ka vazhduar “egzodi” i futbollistëve nga Maqedonia për në kampionatin shqiptar, i fundit që ka arritur në Superligën shqiptare është mbrojtësi me përvojë, Sedat...

Kjo është vetura luksoze që pranoi Coutinho pasi u bë futbollist i Barcelonës...

Skuadra e Barcelonës ka transferuar Philippe Coutinhon për 160 milionë euro. Zyrtarizimi i tij ka ndodhur sot në ‘Camp Nou’ para tifozëve blaugranas. Pas prezantimit të...

EKSKLUZIVE: Granit Xhaka flet për herë të parë për ndeshjen me Serbinë, zbulon...

Është një nga futbollistët shqiptar më të mirë në botë.Bëhet fjalë për Granit Xhakën, i cili njihet si lojtari më luftarak në Premierligë.Granit Xhaka...

Edhe Juventusi interesohet për Ozil

Mesfushori gjerman pritet të largohet nga Arsenali. Mesut Ozil po kërkohet nga klubet më të mëdha evropiane, pasi reprezentuesi i Gjermanisë nuk dëshiron ta vazhdojë...

“Më detyroi të abortoja, më rrahu”, shqiptarja flet për lidhjen me futbollistin e...

Në vitin 2014, Anita Latifi një këngëtare shqiptare, e cila kishte marrë pjesë edhe në një talent shoë në Gjermani, por që siç shkruajnë...

Këta super lojtarë mund të transferohen me 0 euro në vitin 2018

Afati kalimtar i verës pritet të jetë më i nxehtë se merkato i janarit.Shumë super lojtarëve do t’i skadojnë kontratat në qershor të vitit...

Kjo është boksierja më seksi shqiptare

Njëra nga femrat shqiptare që i mban shumë njerëz pranë ekranit të televizionit, s’ka dyshim se është edhe Rashel Kolaneci, shkruan GazetaBlic. Modelja e cila...

Djali i vogël i Zidane bëri gjestin që do “mahnisë” çdo shqiptar!

Zinedine Zidane, si ç’ndodh tradicionalisht në festat e fundvitit ka postuar një foto me familjen para pemës së zbukuruar. Kjo është fotoja që do...

Futbollisti shqiptar luan në Gjermani, kurse pushimet për herë të dytë i kalon...

Futbollisti shqiptar i Hamburgut, 31-vjeçari Mërgim Mavraj, ka vendosur që të kalojë pushimet dimërore në një mënyrë krejtësisht ndryshe. Në vend që të shijonte...

Në këtë ditë Shkëndija i nis përgatitjet

Shkëndija nga Tetova, kampion vjeshtor i Maqedonisë në futboll, nga e mërkura starton me fazën përgatitore për gjysmësezonin pranveror. “Shkëndija kërkon këtë sezon titullin e...

Ditë të mira po vijnë për Xherdan Shaqirin

Ngadalë por në hapa të sigurt, Xherdan Shaqiri është duke shfaqur se talenti i tij nga ditët në Gjermani është ende i gjallë dhe...

Barca drejt zyrtarizimit të blerjes së madhe 110 milion euro…(FOTO)

Telenovela” po shkon drejt fundit pasi zyrtarizimi është vetëm çështje ditësh kur Philippe Coutinho të hedhë firmën për Barcelonën. Së fundmi e përditshmja katalanase “Mundo...

10 Lojtarët e futbollit që për shkak të alkoolit gati humbën karierën |Lista

Për të qenë një lojtar i suksesshëm duhet një regjim i mirë. Shumë prej lojtarëve pavarësisht se kanë pasur talent të madh i është...

Neymar konfirmon lidhjen e re, i thotë të dua kësaj modele (FOTO)

Neymar me anë të një fotoje në Instagram përfundimisht e ka konfirmuar se është në lidhje me modelen e njohur, Bruna Marquezine. Shpesh ishte përfolur...

Sporti i mundjes vazhdon të mbetet shenjë identifikuese për Komunën e Studeniçanit

Komuna e Studeniçanit e ka trashëgim sportin e mundjes, tani dhe në të ardhmen do të bëjmë të pamundurën që ky sport të vazhdoj...

Shkëndija ndahet me tre futbollistë

Vujçiç, Çelikoviç dhe Avdyli me marrëveshje të dyanshme me kryesinë e klubit kanë vendosur të ndërpresin bashkëpunimin dhe nuk janë më pjesë e Shkëndijës. KF...

Barcelona shet pesë yje për të financuar transferimin e Coutinhos

Sipas raporteve nga Spanja, Barcelona do të shes deri në pesë lojtarë për të krijuar fonde në transferimin e Philippe Coutinhos. Braziliani është shënjestra kryesore...

Trajneri i famshëm blen super-vilë 3 mln euro në zemër të Manchesterit

Pep Guardiola ka hedhur rrënjët në Manchester duke blerë apartament në qendër të qytetit. Trajneri spanjoll i skuadrës së Manchester Cityt, ka blerë një...

Futbollisti që e humbi këmbën në aksident, shënon gol me protezë (VIDEO)

Aksidenti ajror i vitit të kaluar la të vdekur mbi 70 persona, në mesin e tyre shumica e skuadrës braziliane, Chapecoense që po udhëtonin...

Arsenal me ofertë shokuese për Benzeman

Sulmuesi francez ka qenë prej kohësh në radarin e Gunners.E ardhmja e Benzemas në Bernabeu duket gjithnjë e më e pasigurt, dhe këtë situatë...

Këta janë 5 emrat që Barcelona kërkon t’i transferojë, befasi emri i ish...

Ylli i Arsenalit, Mesut Ozil është objektivi kryesor i merkatos së janarit për Barcelonën.Ozil është në krye të listës të hartuar nga Ernesto Valverde,...

Franca zgjodhi futbollistin e vitit 2017, ja kush e fitoi këtë çmim

Ngolo Kante, mesfushori i Chelseat është fituesi i çmimit të 60-të si futbollisti i vitit në Francë.Trofeu i vitit u dha falë një jurie...

Ja si e festojnë fitoren ndaj Realit, futbollistët e Barcelonës (VIDEO)

Vlerën e triumfit në El Clasico e tregon më së miri kjo video e publikuar nga Barcelona, pas fitores 3:0 ndaj Realit.Barcelona po vazhdon...

Ja çfarë tha Zidane pasi skuadra e tij pësoi 3 gola përballë Barcelonës

Zidane pas ndeshjes u shpreh i trishtuar me mënyrën se si shkoi ndeshja, skuadra e tij e nisi ndeshjen mirë derisa këtë humbje e...

Ronaldo kërcënon Realin: ose unë ose Neymar

Presidenti i Real Madridit Florentino Perez e ka vendosur si cakun e madh të tij transferimin e braziliani Neymar në Santiago Bernabeu në verën...

Femra super hot që po e mban në formë, Mesut Ozil

Amine Gulse, duket se është shkaktarja që Ozil ka nisur të rigjejë atë formën e dikurshme.Mesut Ozil realizoi golin që i dha fitoren Arsenalit...

Shkëndija, mesazh AC Milan-it, ja çka i shkruan

Shkëndija e Tetovës i ka dërguar mesazhe mbështetëse Milanit për paraqitjet dhe rezultatet e dobëta të “rosonerëve” në Serie A gjatë këtij sezoni. Dy...

Ronaldo i bën ‘diss’ Messit, ja si e provokon atë (FOTO)

Cristiano Ronaldo sic duket është inatosur me kryesuesit e La Ligas të cilët kanë zgjedhur Lionel Messin si lojtarin më të mirë të sezonit...

Presidenti i Shkëndijës mysafir i Grasshoperit në Zvicër, për të blerë lojtarë, apo...

Nese futbollistët e Shkëndijës janë në pushim mes-sezonal, kryesia e klubit nuk ndalet, sepse po e pret punë e madhe. Merkatoja e dimrit ende...

Manchester United ka bërë gati 60 milionë euro për yllin e Juventusit

Jose Mourinho po shikon që të përforcojë skuadrën gjatë janarit.me Alex Sandro si objektivin kryesor.Manchester United do të ofrojë 68 milionë euro për mbrojtësin...

Futbollisti i Partizanit, në sy të klubeve kosovare, ja ku mund të luaj...

Prishja e kontratës me Partizanin e Tiranës ka hapur tashmë tjetër pistë për të ardhmen e “bomberit” shqiptar, Xhevair Sukaj.Mediat në Shqipëri tashmë kanë...

Shkupi eliminohet, Vardari në mejdan me Shkëndijën

Skuadra e Shkupit është eliminuar nga kupa e Maqedonisë, pasi në ndeshjen e kthimit ka pësuar humbje prej Vardarit me rezultat 0-2. Ndeshja është...

Reagon Federata e Spanjës pas kërcënimit të FIFA-së

Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) ka reaguar pas lajmeve se FIFA e ka kërcënuar Spanjën me përjashtim nga Kupa e Botës “Rusia 2018”,...

Përgjaket derbi Partizan-Zvezda, aty edhe dy shqiptarë

DERBI I KRYEQYTETIT SERB, PARTIZAN BEOGRAD-CERVENA ZVEZDA EDHE MBRËMJEN E SOTME KA PRODHUAR INCIDENTE TË MËDHA, ASHTU SIÇ NDODH SHPESH SA HERË LUHET KJO...

Beharami edhe Xhemali futen në histori

13 lojtarë vitin e ardhshëm do ta luajnë Kupën e Botës të katërt me kombëtaret e tyre.Kupa e Botës Gjermania 2006 ishte e para...

Super Messi thyen edhe një rekord

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi ka barazuar rekordin e madh të legjendës së Bayern Munichut, Gerd Muller.Leo Messi ka shënuar gol ndaj Villarealit, duke...

Tragjedi në botën e sportit, gruaja e kampionit vret dy fëmijët Tragjedi në...

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sportin italian dhe veçanërisht ish-kampionin e sportit të rugby, Andrea Benatti. Gruaja e tij, Antonella Barbieri, ka vrarë...

Besart Abdurahimi largohet nga Shkëndija, gjen ekip të re

Merkatoja e Partizanit është e orientuar drejt tregut maqedonas tashmë. Pas dëshimit me pistën italiane, drejtuesit e klubit të kuq po shohin lojtarët që...

Volejbollistet e UT siguruan titullin kampion Vjeshtore

Volejbollistet e Universitetit të Tetovës kryelartë kthehen nga Manastiri,mposhten Pelister Volej 3 :0 në sete, edhe tre pikë në arkë, siguruan  titullin KAMPION VJESHTORË.

Ja kur hidhet shorti në Ligën e Kampionëve

Janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Ai mbahet të hënën më 11 dhjetor, në ora...

Kush me kë mund të takohet në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

Tashmë janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve Sipas rregullave të UEFA-s, në raundin e ardhshëm...

Ronaldo afër një rekordi të ri në Ligën e Kampionëve

Cristiano Ronaldo është njeri i rekordeve, e sidomos kur vjen puna te Liga e Kampionëve.Ronaldo mund të bëhet lojtari i parë që shënon në...

Plaçkitet bashkëshortja e futbollistit Srna

Mirela Foriq në qendër të Kievit ka mbetur pa veturën e saj të çmuar. Mediat ukrainase shkruajnë se Mirela ka paraqitur rastin në polici, transmeton...

Ja kundërshtari më i fortë i Barcelonës në fazën tjetër të Championsit

Pas fitores ndaj Sportingut, Barcelona siguroi kualifikimin nga faza e grupeve në Ligën e Kampionëve duke fituar Grupin D.Por, Messi me shokë prapë po...

Lorik Cana: Për të qenë bashkë, unë hoqa dorë nga mentaliteti, Monica nga...

Loriku ishte i bindur se, si një djalë i Shqipërisë, imazhi i të cilit frymëzon e ngre hov mijëra zemra bashkëkombësish, do të martohej...

Kjo është paga marramendëse e Lionel Messit, e lë shumë prapa Ronaldon

Barcelona zyrtarizoi rinovimin e kontratës me yllin argjentinas Lionel Messi deri në vitin 2021.Prestigjozja spanjolle “El Mundo” ka zbuluar edhe shifrën marramëndëse që argjentinasi...

Shkendija e Tetovës për herë të dytë kampione e Maqedonisë në futboll ?!

Në portalin gjerman transfermarkt.de, mëngjesin e sotëm është paraqitur një lajm në të cilin thuhet se Shkendija e Tetovës për herë të dytë në...

Festë e madhe në Çair, Shkupi gjunjëzoi Vardarin, i bëri dhuratë edhe Shkëndijës

Skuadra e Shkupit ka nokautuar kampionin aktual, Vardarin, duke e mundur me rezultat 2-0, në ndeshjen e fundit të sezonit vjeshtor, në Cair. Pas...

Ja sportisja shqiptare që morri medaljen e artë në Botërorin e Peshëngritjes…

Spektakël jashtëzakonshëm i peshëngritjes shqiptare me Romela Begajn në Botërorin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sportistja shqiptare që garon...

Shqiptarja nga Kosova u zgjodh kampione botërore në IFFB ‘Wellness Fitness’

Geta Beqa është e njohur si instruktore e fitnesit e cila ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm.Ajo u shpall më e mira në botë...

Nuk do ta besoni se kush i shkroi Shaqirit pas shortit “Rusia 2018”,...

Para pak orësh në Kremlin u hodh shorti i Botërorit ku 32 skuadrat pjesëmarrëse mësuan kundërshtarët për fazën finale të kompeticionit.Kombëtarja e Zvicrës u...

Aksidentohet rëndë futbollisti i njohur i Serie A

Sulmuesi i Romës, Diego Perotti ka pësuar një aksident në rrugën Laurentina.Diego Perotti është përplasur me Porschen e tij rreth orës 8:30 të mëngjesit...

Ekskluzive: Ky do të jetë kundërshtari i frikshëm i Nuri Seferit (Foto)

“Tysoni” shqiptar, Nuri Seferi zyrtarizoi kthimin e tij në ring dhe ajo datë do të jetë 22 dhjetori i këtij viti. Por, Seferi edhe pse...

Këngëtarja shqiptare kërcënon futbollistin e Milanit, ajo rrezikon dënimin me burg

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Anita Latifi e cila jeton në Gjermani, rrezikon dënimin me burg nga gjykatat gjermane në betejën gjyqësore mes saj dhe...

FFM do t’i dënojë Shkëndijën dhe Vardarin, ja pse

Federata e futbollit e Maqedonisë (FFM) ka ngritur procedurë kundër Shkëndijës dhe Vardarit për shkak të sjelljeve të tifozëve të tyre në Tetovë dhe...

Volejbollistet e Universitetit të Tetovës vulosin fitoren e rradhës

Volejbollistet e Universitetit të Tetovës vulosin fitoren e rradhës, deklasojnë volejbollistet e Universitetit Goce Dellçev - Shtip me rezultat 3:1 dhe afrohemi drejt titullit...

Bie Neymar, tani ky është futbollisti më i paguar në botë

Kontrata e argjentinasit Lionel Messi me klubin katalanas dukej si një formalitet, për të larguar njëherë e mirë të gjithë zërat ngacmues që vinin...

Bëhen bashkë dy shqipet, Lorik Cana e Granit Xhaka

Lorik Cana po kalon këto ditë në qytetin e Londrës.Ish kapiteni i Kombëtares Shqiptare, ka shkuar në Londër, ku po takohet me shumë personalitete...

Volejbollistet e Universitetit të Tetovës zhvillojnë sfidën e radhës në teren vendas

Volejbollistet e Universitetit të Tetovës zhvillojnë sfidën e radhës në teren vendas me skuadrën KV '' Universiteti Goce Dellçev- Student'' -Shtip. Shpresojm në fitore dhe...

Ky është rekordi i radhës i Ibrahimovic

Zlatan Ibrahimovic mbrëmë luajti për herë të parë me Manchester United në Ligën e Kampionëve, në humbjen 1:0 nga Basel.Sulmuesi suedez, ka thyer një...

Sharapova rrezikon deri në 7 vite burg

Pas dopingut dhe pezullimit për gati dy vjet, tani tenistja ruse Maria Sharapova rrezikon deri në 7 vite burg pas akuzave për mashtrim që...

Buffon: Pensionohem në fund të sezonit

Portieri i Juventusit ka konfirmuar largimin nga futbolli në fund të këtij edicioni. Portieri legjendar i Juventusit dhe kombëtares italiane, Gianluigi Buffon, konfirmon edhe njëherë...

Filloi shitja e biletave për ndeshjen Kosovë-Letoni, ja ku mund t’i gjeni ato

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar të gjithë tifozët se sot nis shitja e biletave për ndeshjen miqësore Kosovë – Letoni. Ky takim zhvillohet...

Kosovë – Izrael, ndodh ajo që nuk e ka pritur askush në fillim...

Përfaqësuesja e Kosovës u21, nga ora 19-00 ka filluar sfidën përballë kombëtares së IzraelitKjo ndeshje është duke u luajtur në stadiumin “Adem Jashari” në...

Futbollistët shqiptarë këndojnë shqip në mes të Turqisë

Kombëtarja shqiptare e futbollit të hënën nga ora 18:30, do të zhvillojë takimin miqësor me Kombëtaren e Turqisë. Futbollistët shqiptarë tanimë janë grumbulluar në Antalia...

Volejbollistet e Universitetit të Tetovës këtë fundjavë zhvillojnë ndeshjen e xhiros së katërt...

Volejbollistet e Universitetit të Tetovës pas tre fitoreve rradhazi, këtë fundjavë zhvillojnë ndeshjen e xhiros së katërt në teren vendas me skuadren Viktori Volej...

E dini sa të dashura ka pasur Cristiano Ronaldo? Shikojeni…(Video)

Ndoshta mbani mend disa prej tyre, si Irini Shayk, Paris Hilton apo të dashurën aktuale me të cilën u prezantua në çmimet “The Best”,...

Sheiku i Manchester Cityt shpenzon 80 milionë euro për ish lojtarin e Vojvodinës

Manchester City duket se ka fituar betejën për mesfushorin e Lazioz, Sergej Milinkovic-Savic.Paraqitjet fantastike të mesfushorit të Lazios, Sergej Milinkovic-Savic nuk kanë kaluar pa...

Lionel Messi shokon me deklaratën e tij, Dua të largohem nga Barcelona

Kombëtarja e Argjentinës do të zhvillojë ndeshje miqësore me Rusinë. Me këtë rast sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi pjesë e Kombëtares së Argjetinës, ka folur...

Vritet në mënyrë tragjike ish futbollisti belg

Ish futbollisti belg Denis Dasoul ka ndërruar jetë në mënyrë tragjike.34 vjeçari ishte me pushime me të dashurën e tij në Bali të Indonezisë.Atë...

FFK njojfton të gjithë tifozët kosovarë për ndeshjen Kosovë-Izrael

Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se biletat për ndeshjen Kosovë – Izrael për kualifikimet e Evropianit U21, do të shiten edhe nesër...

FIFA dënon shtetin e Serbisë, shkak Kosova

Pas thirrjeve të tifozërisë serbe kundër Kosovës në ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës muajin e kaluar, Federata e Futbollit e Serbisë është dënuar. Institucioni...

Befason Barcelona, e kërkon lojtarin që nuk e njeh askush

Barcelona pëlqen Antonin Barakun para rihapjes së afatit kalimtar të janarit.Barcelona pret ardhjen e një përforcimi të ri nga Serie A.Udinese ka shprehur gatishmëri...

Real Madrid skuadra me më shumë shikues në La Liga

Ndërkohë, skuadra me mesataren më të lartë në 11 ndeshjet e kaluara është Real Madridi, shkruan Marca, përcjell Express.Ndërsa numri më i lartë i...

Biletat e super ndeshjes Juventus-Barcelona arrijnë këtë shifër

Skuadra e Juventusit do të takohet me Barcelonën me 22 nëntor me fillim nga ora 20:45, në kuadër të Champions League.Të gjitha biletat për...

Zotohet Joshua: Wilder do të të ha!

Anthony Joshua iu është kundërpërgjigjur ftesës të Dontay Wilder, duke i thënë se do të "ha" në meçin e radhës, transmeton IndeksOnline. Wilder mposhti me...

Boks, shqiptari Ferit Keta fiton titullin në Gjermani

Ferit Keta ka fituar mbrëmjen e sotme, titullin kampion të Gjermanisë në boks, në peshën “Cruiser”, deri në 90.7 kilogramë. Boksieri shqiptari, i cili zhvilloi...

Javë e suksesshme, për volejbollistet e Universitetit të Tetovës

Kryelartë kthehen nga Strumica, tre ndeshje tre fitore. Javë e suksesshme, për volejbollistet e Universitetit të Tetovës, skane të ndalur, lojë dominante kundër KV "Makedonija...

Ronaldo habit, nuk me intereson ky profesion

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka thënë se nuk mendon që do të behet trajner. Lojtari është në vitet e fundit të karrierës...

SHOKUESE: Për UEFA-n ishte normale thirrja e tifozëve të Partizanit të Beogradit “Kosova...

Partizani i Beogradit nuk do të dënohet nga UEFA për koret raciste të tifozëve “Kosova është Serbi”. Në sfidën e kthimit në Beograd me Skënderbeun,...

Planet e UEFA-s për një revolucion në futboll: Do bëjmë Botërorin tonë!

UEFA po planifikon një revolucion në futboll. Sipas të përditshmes gjermane “Bild” Shoqata e Futbollit Evropian në të ardhmen dëshiron të organizojë Kupën e...

Ja me sa kamera të sigurisë do të vëzhgohet ndeshja Partizani – Skënderbeu

Sonte në Beograd do të zhvillohet ndeshja Partizani – Skënderbeu, e vlefshme për raundit e katërt të Ligës së Evropës. Kjo ndeshje është shpallur...

Skënderbeu presion mbi Partizanin, me fanella si të Crvena Zvezdës

Skuadra e Skënderbeut ka vendosur që sonte të luaj me fanellat bardh e kuq kundër Partizanit të Beogradit në kuadër të Europa LeaguesKF Skënderbeu...

10 boksierët më të rrezikshëm të të gjitha kohërave (Video)

  Boksi është një nga sportet më të popullarizuara në mbarë botën, shkruan indeksonline. Ndër vite ka pasur shumë kampion që kanë lënë gjurmë në historinë...

Përfundojnë pjesët e para në ndeshjet e Champions League, këto janë rezultatet

Kanë pëfunduar pjesët e para në të gjitha takimet në Uefa Champions LeagueTottenham Hotspur në grupin H, është duke e mundur Real Madridin me...

Kapiteni i Cervena Zvezdës provokon, thotë se “Kosova është Serbi”

Mishel Donald, kapiteni i Cervena Zvezdës me prejardhje nga Surinami dhe me nënshtetësi holandeze ka provokuar rëndë në prag të duelit të nxehtë që...

Ja çka janë të gatshëm të bëjnë Behrami dhe Shaqiri për Kosovën

Pas largimit të Albert Bunjakit, Kosova është duke kërkuar një trajner. Dhe emri më i përfolur është italiani, Rodolfo Vanoli.Ai në një intervistë për...

Skënderbeu mbërrin në Beograd, masa të rrepta sigurie!

Skënderbeu mbërriti në orët e para të mëngjesit në Beograd për sfidën e kësaj të enjteje me Partizanin e Beogradit e vlefshme për grupet...

Këtu mund ta shikoni LIVE meçin Anthony Joshua – Carlos Takam

Shumë shpejt pritet të nisë meçi mes Anthony Joshua e Carlos Takam. Britaniku do të tentojë sonte të mbrojë titullin në versionet IBF dhe WBA...

Përgjigjet Mourinho: Mbylleni gojën

Fitorja prej 1:0 në “Old Trafford” kundër Tottenham e ka gëzuar tej mase Jose Mourinhon. StictyBanner mes postimeve mobil Manchester Unitedi ka marrë tri pikë shumë...

Luan Krasniqi: Joshua – Takam, ky boksier do ta fitojë meçin

Këtë të shtunen do jemi dëshmitarë të një meçi mjaft interesant. Kampioni i botës Anthony Joshua do të ndeshet me francezin me origjinë nga...

Ibrahimovic kërcënon Guardiolan: Jam rikthyer për të fituar Premierligën

Zlatan Ibrahimovic i ka dhënë një ‘kërcënim’ serioz Pep Guardiolas dhe Manchester Cityt.Sulmuesi i Manchester United, Zlatan Ibrahimovic, ka thënë se është gati të...

Shikoni çfarë bën Lorik Cana me gruan e tij në ashensor (Video)

Ish-futbollistin e kemi parë në intervista të ndryshme, në rrethana shoqërore me miqtë si dhe tani me gruan, Monica, e cila është mjaft aktive në...

Ekipi i volejbollit në USHT, në sukses të reja

Javën që lam pas oficialisht startoj kampionati në volejboll në kategorinë e femrave. Universiteti i Tetovës kori fitore në xhiron e parë kundër nëkampionit Janta...

Lajmi i fundit nga Stadiumi Nacional i Kosovës

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci i shoqëruar nga bashkëpunëtorë i ka prezantuar përfaqësuesve të Ministrisë së Kulturës, Rinisë e Sportit zonën ekonomike...

ISIS kërcënon “Rusia 2018” me foton e Messit

Grupi terrorist, Shteti Islamik (ISIS) ka kërcënuar me sulme terroriste gjatë Kupës së Botës “Rusia 2018”.Në fotografitë e publikuara ku njoftohet për sulme terroriste...

Xhakës ia zë vendin ky super talent

Mesfushori Granit Xhaka mund ta humbë vendin e titullarit te skuadra e Arsenalit.25-vjeçari në dy ndeshjet e fundit në Premier League ka marrë kritika...

Mësojeni për kë votuan Messi e Ronaldo për çmimin e më të mirit...

Është zbuluar se për kë votuan Leo Messi e Cristiano Ronaldo, si kapitenë të kombëtareve të tyre.Ronaldo e Messi votuan si kapitenë të kombëtares...

“Dardanët” kanë një lajm të madh për Skënderbeun para takimit me Partizanin e...

Tifo-grupi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll “Dardanët” kanë udhëtuar për në Shqipëri.Ata sonte do të jenë të pranishëm në ndeshjen e shumë pritur,...

Sa fitojnë futbollistët e Skënderbeut nëse e mundin Partizanin

Fitorja ndaj Partizanit të Beogradit do të bëhej edhe më e ëmbël për ekipin e Skënderbeut nga Korça.Kjo pasi presidenti i klubit Ardjan Takaj...

Çfarë piu Messi në mes të ndeshjes?

Gjatë ndeshjes Barcelona-Olympiacos (3-1) u pa Leo Messi duke futur diçka në gojë pas një faulli që iu shkaktua në mesfushë, por pamjet televizive...

Trajneri i Partizanit të Beogradit: Asnjë problem në Shqipëri

Trajneri i Partizanit të Beogradit, Miroslav Djukiç, ndryshe nga sa trumbetohet nga mediet serbe, ka deklaruar po për mediet e vendit të tij se...

Granit Xhakën e Shkodran Mustafin sot i pret “ferri’ në Beograd, ja sa...

Sot skuadra angleze Arsenal do të përballët me skuadrën e njohur Crevena Zvezda.Kjo ndeshje luhet nga ora 19:00, në stadiumin “Markana” të Beogradit shkruan...

Klubi anglez bën ofertë për Karim Benzema

Arsenal thuhet se ka bërë ofertë për sulmuesin e Real Madrid, Karim Benzema. Kjo sipas Don Balon, të cilët poashtu kanë thënë se vetë...

Pamje horror në NBA, basketbollisti thyen keq këmbën

Ngjarjet shokuese nuk i kanë munguar as ditës së parë të kampionatit amerikan të basketbollit, NBANjë dëmtim i tmerrshëm ishte ai që pësoi Gordon...

Fitimet marramendëse të David Beckham vetëm në një ditë

Pavarësisht se është tërhequr nga futbolli 4 vite më parë fitimet e David Beckham vazhdojnë që të jenë marramendëse. Ish-futbollisti fiton 12.7 milionë pound në...

Këto ekipe janë favorite për ta fituar Botërorin “Rusia 2018”

Bastoret e ndryshme sportive tashmë kanë nisur t’i përzgjedhin favoritët për Kampionatin Botëror “Rusia 2018” Ende pa përfunduar mire eliminatoret për Botërorin “Rusia 2018”, bastoret...

Zyrtare: Largim i madh nga Barcelona

Barcelona ka mbetur pa krahun e djathtë të presidentit Josep Maria Bartomeu Barcelona ka marrë një lajm të keq. Albert Soler, drejtor i FC Barcelonës,...

Islanda bëhet shteti më i vogël që kualifikohet ndonjëherë në Botëror

Paraguai kishte një popullsi prej rreth 850,000 banorë kur u ftua në Botërorin e vitit 1930. Më 2005, Trinidad dhe Tobago u bë shteti...

Kuqezinjtë: Nuk e meritonim të humbisnim me Italinë!

Kuqezinjtë kanë bërë një ndeshje pozitive me Italinë dhe sërish, ashtu si ndaj Spanjës, u ka munguar goli, por ndryshe nga ndeshja e kaluar,...

Cana sot i jep lamtumirën Kombëtares së Shqipërisë

Kapiteni legjendar i kuqezinjve do të përshëndetet me një ceremoni speciale.Ndeshja me Italinë nuk është e rëndësishme vetëm nga ana sportive, por sepse ajo...

Diego Maradona hedh në gjyq dy vajzat e tij

Trajneri dhe ish-futbollisti i njohur Diego Maradona ka hedhur në gjyq dy prej fëmijëve të tij për 1.90 milionë dollarë. Maradona ka ngritur padi kundër...

Shqipëri – Itali, ja kush është favoriti sipas bastoreve (FOTO)

Shqipëria e pret sonte Italinë në “Loro Boriçi”.Mysafirët janë favoritë për ta fituar ndeshjen.Fitorja e Italisë kuotohet me 1.62 euro.Ndërkohë, barazimi me 3.9 ndërsa...

Botërori i Rusisë, skuadrat e kualifikuara deri tani

Faza kualifikuese e Botërorit të Rusisë është drejt mbylljes. Deri tani, Rusisë i janë bashkuar 10 skuadra, 4 nga të cilat janë nga kontinenti...

Shqipëria merr lajmin e hidhur disa orë para fillimit të ndeshjes kundër Spanjës

Fitorja e Shqipërisë përballë Spanjës është gati e pamundur sidomos kur merr vesh që ish-Kampionët e Botës prej 14 vitesh nuk njohin humbje në...

“City ka para për ta blerë Ronaldon dhe Messin”

Fernandinho, mesfushori i Manchester Cityt, ka dhënë një deklaratë bombë. Mesfushori i Brazilit, Fernandinho mendon se Manchester Cityt ka para për të blerë Cristiano...

FC Shkupi do të zhvillojë ndeshje miqësore me Shkëndijen dhe Rabotniçkin

Shkaku i angazhimeve të reprezentacionin të Maqedonisë, LPFM është në pushim. Stafi teknik i FC Shkupit ka vendosur që të luajë ndeshje miqësore, për të...

Befasi, ky është trajneri i ri i Bayernit

Thomas Tuchel do të emërohet pasardhës i Carlo Ancelottit në bankinën e kampionit të Bundesligës.Bayern Munich ka gjetur trajnerin e ri.Mediat gjermane raportojnë se...

Milan e kërkon yllin e Barcelonës

Milan pret një përforcim të madh nga Barcelona.Jorge Mendes ka një përforcim të ri për Milanin.Mediat italiane raportojnë se menaxheri i njohur është i...

Real Madridi merr një lajm të madh pas fitores ndaj Espanyolit

Skuadra e Real Madridit ka pranuar një lajm të madh ditën e sotme.Sulmuesi francez, Karim Benzema ka tejkaluar lëndimin e tij i cili e...

Zyrtare: Liga e Kampionëve zgjedh golin më të bukur të javës

Tifozët e UEFA-s kanë përzgjedhur golin më të mirë të javës së dytë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. https://youtu.be/QCdYGHoJx9M Goli më i mirë...