Ja kur hidhet shorti në Ligën e Kampionëve

Janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Ai mbahet të hënën më 11 dhjetor, në ora...

Kush me kë mund të takohet në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

Tashmë janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve Sipas rregullave të UEFA-s, në raundin e ardhshëm...

Ronaldo afër një rekordi të ri në Ligën e Kampionëve

Cristiano Ronaldo është njeri i rekordeve, e sidomos kur vjen puna te Liga e Kampionëve.Ronaldo mund të bëhet lojtari i parë që shënon në...

Plaçkitet bashkëshortja e futbollistit Srna

Mirela Foriq në qendër të Kievit ka mbetur pa veturën e saj të çmuar. Mediat ukrainase shkruajnë se Mirela ka paraqitur rastin në polici, transmeton...

Ja kundërshtari më i fortë i Barcelonës në fazën tjetër të Championsit

Pas fitores ndaj Sportingut, Barcelona siguroi kualifikimin nga faza e grupeve në Ligën e Kampionëve duke fituar Grupin D.Por, Messi me shokë prapë po...

Lorik Cana: Për të qenë bashkë, unë hoqa dorë nga mentaliteti, Monica nga...

Loriku ishte i bindur se, si një djalë i Shqipërisë, imazhi i të cilit frymëzon e ngre hov mijëra zemra bashkëkombësish, do të martohej...

Kjo është paga marramendëse e Lionel Messit, e lë shumë prapa Ronaldon

Barcelona zyrtarizoi rinovimin e kontratës me yllin argjentinas Lionel Messi deri në vitin 2021.Prestigjozja spanjolle “El Mundo” ka zbuluar edhe shifrën marramëndëse që argjentinasi...

Shkendija e Tetovës për herë të dytë kampione e Maqedonisë në futboll ?!

Në portalin gjerman transfermarkt.de, mëngjesin e sotëm është paraqitur një lajm në të cilin thuhet se Shkendija e Tetovës për herë të dytë në...

Festë e madhe në Çair, Shkupi gjunjëzoi Vardarin, i bëri dhuratë edhe Shkëndijës

Skuadra e Shkupit ka nokautuar kampionin aktual, Vardarin, duke e mundur me rezultat 2-0, në ndeshjen e fundit të sezonit vjeshtor, në Cair. Pas...

Ja sportisja shqiptare që morri medaljen e artë në Botërorin e Peshëngritjes…

Spektakël jashtëzakonshëm i peshëngritjes shqiptare me Romela Begajn në Botërorin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sportistja shqiptare që garon...

Shqiptarja nga Kosova u zgjodh kampione botërore në IFFB ‘Wellness Fitness’

Geta Beqa është e njohur si instruktore e fitnesit e cila ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm.Ajo u shpall më e mira në botë...

Nuk do ta besoni se kush i shkroi Shaqirit pas shortit “Rusia 2018”,...

Para pak orësh në Kremlin u hodh shorti i Botërorit ku 32 skuadrat pjesëmarrëse mësuan kundërshtarët për fazën finale të kompeticionit.Kombëtarja e Zvicrës u...

Aksidentohet rëndë futbollisti i njohur i Serie A

Sulmuesi i Romës, Diego Perotti ka pësuar një aksident në rrugën Laurentina.Diego Perotti është përplasur me Porschen e tij rreth orës 8:30 të mëngjesit...

Ekskluzive: Ky do të jetë kundërshtari i frikshëm i Nuri Seferit (Foto)

“Tysoni” shqiptar, Nuri Seferi zyrtarizoi kthimin e tij në ring dhe ajo datë do të jetë 22 dhjetori i këtij viti. Por, Seferi edhe pse...

Këngëtarja shqiptare kërcënon futbollistin e Milanit, ajo rrezikon dënimin me burg

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Anita Latifi e cila jeton në Gjermani, rrezikon dënimin me burg nga gjykatat gjermane në betejën gjyqësore mes saj dhe...

FFM do t’i dënojë Shkëndijën dhe Vardarin, ja pse

Federata e futbollit e Maqedonisë (FFM) ka ngritur procedurë kundër Shkëndijës dhe Vardarit për shkak të sjelljeve të tifozëve të tyre në Tetovë dhe...

Volejbollistet e Universitetit të Tetovës vulosin fitoren e rradhës

Volejbollistet e Universitetit të Tetovës vulosin fitoren e rradhës, deklasojnë volejbollistet e Universitetit Goce Dellçev - Shtip me rezultat 3:1 dhe afrohemi drejt titullit...

Bie Neymar, tani ky është futbollisti më i paguar në botë

Kontrata e argjentinasit Lionel Messi me klubin katalanas dukej si një formalitet, për të larguar njëherë e mirë të gjithë zërat ngacmues që vinin...

Bëhen bashkë dy shqipet, Lorik Cana e Granit Xhaka

Lorik Cana po kalon këto ditë në qytetin e Londrës.Ish kapiteni i Kombëtares Shqiptare, ka shkuar në Londër, ku po takohet me shumë personalitete...

Volejbollistet e Universitetit të Tetovës zhvillojnë sfidën e radhës në teren vendas

Volejbollistet e Universitetit të Tetovës zhvillojnë sfidën e radhës në teren vendas me skuadrën KV '' Universiteti Goce Dellçev- Student'' -Shtip. Shpresojm në fitore dhe...

Ky është rekordi i radhës i Ibrahimovic

Zlatan Ibrahimovic mbrëmë luajti për herë të parë me Manchester United në Ligën e Kampionëve, në humbjen 1:0 nga Basel.Sulmuesi suedez, ka thyer një...

Sharapova rrezikon deri në 7 vite burg

Pas dopingut dhe pezullimit për gati dy vjet, tani tenistja ruse Maria Sharapova rrezikon deri në 7 vite burg pas akuzave për mashtrim që...

Buffon: Pensionohem në fund të sezonit

Portieri i Juventusit ka konfirmuar largimin nga futbolli në fund të këtij edicioni. Portieri legjendar i Juventusit dhe kombëtares italiane, Gianluigi Buffon, konfirmon edhe njëherë...

Filloi shitja e biletave për ndeshjen Kosovë-Letoni, ja ku mund t’i gjeni ato

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar të gjithë tifozët se sot nis shitja e biletave për ndeshjen miqësore Kosovë – Letoni. Ky takim zhvillohet...

Kosovë – Izrael, ndodh ajo që nuk e ka pritur askush në fillim...

Përfaqësuesja e Kosovës u21, nga ora 19-00 ka filluar sfidën përballë kombëtares së IzraelitKjo ndeshje është duke u luajtur në stadiumin “Adem Jashari” në...

Futbollistët shqiptarë këndojnë shqip në mes të Turqisë

Kombëtarja shqiptare e futbollit të hënën nga ora 18:30, do të zhvillojë takimin miqësor me Kombëtaren e Turqisë. Futbollistët shqiptarë tanimë janë grumbulluar në Antalia...

Volejbollistet e Universitetit të Tetovës këtë fundjavë zhvillojnë ndeshjen e xhiros së katërt...

Volejbollistet e Universitetit të Tetovës pas tre fitoreve rradhazi, këtë fundjavë zhvillojnë ndeshjen e xhiros së katërt në teren vendas me skuadren Viktori Volej...

E dini sa të dashura ka pasur Cristiano Ronaldo? Shikojeni…(Video)

Ndoshta mbani mend disa prej tyre, si Irini Shayk, Paris Hilton apo të dashurën aktuale me të cilën u prezantua në çmimet “The Best”,...

Sheiku i Manchester Cityt shpenzon 80 milionë euro për ish lojtarin e Vojvodinës

Manchester City duket se ka fituar betejën për mesfushorin e Lazioz, Sergej Milinkovic-Savic.Paraqitjet fantastike të mesfushorit të Lazios, Sergej Milinkovic-Savic nuk kanë kaluar pa...

Lionel Messi shokon me deklaratën e tij, Dua të largohem nga Barcelona

Kombëtarja e Argjentinës do të zhvillojë ndeshje miqësore me Rusinë. Me këtë rast sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi pjesë e Kombëtares së Argjetinës, ka folur...

Vritet në mënyrë tragjike ish futbollisti belg

Ish futbollisti belg Denis Dasoul ka ndërruar jetë në mënyrë tragjike.34 vjeçari ishte me pushime me të dashurën e tij në Bali të Indonezisë.Atë...

FFK njojfton të gjithë tifozët kosovarë për ndeshjen Kosovë-Izrael

Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se biletat për ndeshjen Kosovë – Izrael për kualifikimet e Evropianit U21, do të shiten edhe nesër...

FIFA dënon shtetin e Serbisë, shkak Kosova

Pas thirrjeve të tifozërisë serbe kundër Kosovës në ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës muajin e kaluar, Federata e Futbollit e Serbisë është dënuar. Institucioni...

Befason Barcelona, e kërkon lojtarin që nuk e njeh askush

Barcelona pëlqen Antonin Barakun para rihapjes së afatit kalimtar të janarit.Barcelona pret ardhjen e një përforcimi të ri nga Serie A.Udinese ka shprehur gatishmëri...

Real Madrid skuadra me më shumë shikues në La Liga

Ndërkohë, skuadra me mesataren më të lartë në 11 ndeshjet e kaluara është Real Madridi, shkruan Marca, përcjell Express.Ndërsa numri më i lartë i...

Biletat e super ndeshjes Juventus-Barcelona arrijnë këtë shifër

Skuadra e Juventusit do të takohet me Barcelonën me 22 nëntor me fillim nga ora 20:45, në kuadër të Champions League.Të gjitha biletat për...

Zotohet Joshua: Wilder do të të ha!

Anthony Joshua iu është kundërpërgjigjur ftesës të Dontay Wilder, duke i thënë se do të "ha" në meçin e radhës, transmeton IndeksOnline. Wilder mposhti me...

Boks, shqiptari Ferit Keta fiton titullin në Gjermani

Ferit Keta ka fituar mbrëmjen e sotme, titullin kampion të Gjermanisë në boks, në peshën “Cruiser”, deri në 90.7 kilogramë. Boksieri shqiptari, i cili zhvilloi...

Javë e suksesshme, për volejbollistet e Universitetit të Tetovës

Kryelartë kthehen nga Strumica, tre ndeshje tre fitore. Javë e suksesshme, për volejbollistet e Universitetit të Tetovës, skane të ndalur, lojë dominante kundër KV "Makedonija...

Ronaldo habit, nuk me intereson ky profesion

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka thënë se nuk mendon që do të behet trajner. Lojtari është në vitet e fundit të karrierës...

SHOKUESE: Për UEFA-n ishte normale thirrja e tifozëve të Partizanit të Beogradit “Kosova...

Partizani i Beogradit nuk do të dënohet nga UEFA për koret raciste të tifozëve “Kosova është Serbi”. Në sfidën e kthimit në Beograd me Skënderbeun,...

Planet e UEFA-s për një revolucion në futboll: Do bëjmë Botërorin tonë!

UEFA po planifikon një revolucion në futboll. Sipas të përditshmes gjermane “Bild” Shoqata e Futbollit Evropian në të ardhmen dëshiron të organizojë Kupën e...

Ja me sa kamera të sigurisë do të vëzhgohet ndeshja Partizani – Skënderbeu

Sonte në Beograd do të zhvillohet ndeshja Partizani – Skënderbeu, e vlefshme për raundit e katërt të Ligës së Evropës. Kjo ndeshje është shpallur...

Skënderbeu presion mbi Partizanin, me fanella si të Crvena Zvezdës

Skuadra e Skënderbeut ka vendosur që sonte të luaj me fanellat bardh e kuq kundër Partizanit të Beogradit në kuadër të Europa LeaguesKF Skënderbeu...

10 boksierët më të rrezikshëm të të gjitha kohërave (Video)

  Boksi është një nga sportet më të popullarizuara në mbarë botën, shkruan indeksonline. Ndër vite ka pasur shumë kampion që kanë lënë gjurmë në historinë...

Përfundojnë pjesët e para në ndeshjet e Champions League, këto janë rezultatet

Kanë pëfunduar pjesët e para në të gjitha takimet në Uefa Champions LeagueTottenham Hotspur në grupin H, është duke e mundur Real Madridin me...

Kapiteni i Cervena Zvezdës provokon, thotë se “Kosova është Serbi”

Mishel Donald, kapiteni i Cervena Zvezdës me prejardhje nga Surinami dhe me nënshtetësi holandeze ka provokuar rëndë në prag të duelit të nxehtë që...

Ja çka janë të gatshëm të bëjnë Behrami dhe Shaqiri për Kosovën

Pas largimit të Albert Bunjakit, Kosova është duke kërkuar një trajner. Dhe emri më i përfolur është italiani, Rodolfo Vanoli.Ai në një intervistë për...

Skënderbeu mbërrin në Beograd, masa të rrepta sigurie!

Skënderbeu mbërriti në orët e para të mëngjesit në Beograd për sfidën e kësaj të enjteje me Partizanin e Beogradit e vlefshme për grupet...

Këtu mund ta shikoni LIVE meçin Anthony Joshua – Carlos Takam

Shumë shpejt pritet të nisë meçi mes Anthony Joshua e Carlos Takam. Britaniku do të tentojë sonte të mbrojë titullin në versionet IBF dhe WBA...

RRINI TE KYQUR

0FansaPëlqeje
94NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
1NdjekësitNdjek
286NdjekësitNdjek
22AbonentëAbonohu