Gruaja e Xhemajlit ka “ndezur” rrjetet sociale me një video provokuese (Video)

Erjona Xhemaili u bë hit në Kampionatin Evropian në Francë kur me pamjen e saj tërheqëse ishte në qendër të mediave botërore. Por tani gruaja...

Klubi i volejbollit “Universiteti i Tetovës” drejt hapave të suksesit

Klubi i volejbollit "Universiteti i Tetovës" tash me po ben edhe hapat e saj drejt suksesit. Në kuader te universitetit te Tetoves funksionon edhe...

Zidane, përzgjedhës i Francës?

  Presidenti i Federatës së Futbollit të Francës, Noel Le Gre, ka deklaruar se do të ishte logjike që trajneri i Real Madridit Zinedin Zidane...

Lila reagon pas largimit të De Biasit

  Pas largimit nga drejtimi i Kombëtares shqiptare, ka ardhur dhe reagimi i mbrojtësit Andi Lila. Ai përmes një postimi në Facebook, falënderon teknikun italian për...

“Messi do të ishte rezervist te Reali”

Marco Asensio ka dhënë një deklaratë befasuese për yllin argjentinas. Real Madridi nuk ka pasur nevojë të bënte ndryshime në këto dy vitet e fundit,...

Hazard ia mbyll dyert Realit

Ylli belg nuk e ka ndërmend të largohet nga Chelsea. Eden Hazard iu jep fund spekulimeve se do të transferohet te Real Madridi këtë verë,...

Shkolla e volejbollit “Shkëndija” ardhmëria e sportit tetovar

Shkolla e volejbollit "Shkendija" në Tetovë ka gati dy vite që funksionon për afirmimin e volejbollit tek të rinjtë shqiptar. Kjo shkollë punon me...

Nga sot De Biasi nuk është më trajner i Shqipërisë

  Gianni De Biasi është larguar nga drejtimi i Kombëtares së Shqipërisë, qysh nga dita e sotme. Ndonëse vetëm një ditë më herë kishte njoftuar që...

Ronaldo nuk rikthehet në United, kalon te rivali i madh i Premierligës?

  Pas Manchester United, Bayern Mynih dhe PSG, në garë për yllin portugez është futur fuqishëm edhe Chelsea. Presidenti i Bluve Roman Abramovich ka një simpati...

Tifozët e Kroacisë dhe Kosovës festojnë sëbashku në Shkodër

Po të shohësh në rrugët e Shkodrës, të duket sikur në stadiumin e këtij qyteti do të zhvillohet një ndeshje miqësore. Në fakt nuk është...

KV UNIVERSITETI I TETOVËS DEBUTOI ME FITORE

  VOLEJBOLL: FILLOI KAMPIONATI 2016/17 KV Universititi i Tetovës - KV Pelisteri Volej 3-2 ... Në ndeshjen e parë të kampionatit të ri të volejbollit në kategorinë...

E kryer, Tolisso transferohet te Bayerni

Kampionët e Gjermanisë kanë nisur të përforcohen për sezonin e ardhshëm. Corentin Tolisso bëhet blerja e katërt e Bayern Munichut në këtë afat kalimtar. 22-vjeçari transferohet...

Fisnik Zuka Braktis Shkupin, Transferohet Në Kroaci

Fisnik Zuka është futbollisti i rradhës që është larguar nga rradhët e FC Shkupit, duke vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në Kroaci. Pas...

Mbyllet ndeshja Shqipëri-Estoni, rezultat befasues

  Kombëtarja e Shqipërisë për grupmoshën U-21, nuk e ka nisur mbarë aventurën e kualifikimeve për Kampionatin Evropian. Kuqezinjtë kanë luajtur baras në shtëpi me Estoninë....

Ronaldo do ta shohim me fanellën e Realit në Shkup

Cristiano Ronaldo do të luajë në ndeshjen e UEFA Super Cup kundër Manchester Unitedit. Ai do të kthehet në muajin gusht dhe do të stërvitet...

VIDEO/Shikojeni rrahjen masive mes lojtarëve të Vardarit dhe Renovës

VIDEO/Shikojeni rrahjen masive [youtube https://www.youtube.com/watch?v=U4OrFxVaRUw?feature=oembed]

Teqja Realizon Stërvitjen E Parë Me Shkëndijën (VIDEO)

Përforcimi më i fundit i Shkëndijës, Olsi Teqja, sot ka realizuar seancën e parë stërvitore me “kuqezinjtë”. Pas ndeshjes kontrolluese me Inter Zapreshiqin, stafi...

Ronaldo transferohet në PSG?

  Cristiano Ronaldo mund të transferohet në Paris Saint-Germain Sipas të përditshmes sportive madrilene, Marca, Cristiano Ronaldo do të shqyrtoj ofertën e Paris Saint-Germain. Thuhet se portugezi...

Galatasaray ofron 2.2 milionë funta për kroatin Pasalic

  Mesfushori i Chelsea Mario Pasalic mund të kalojë në radhët e Galatasaray pasi që “gjigantët” turq kanë ofruar 2.2 milionë funta për shërbimet e...

‘Çmendet’ Zidane: Largon shtatë lojtarë nga Reali (Foto)

    Real Madrid do të bëjë disa ndryshime në skuadër gjatë kësaj vere, duke larguar hiç më pak se shtatë lojtarë Pavarësisht se Real Madrid këtë...

Po martohet Messi: Si do dukej formacioni me lojtarët që ka ftuar argjentinasi...

Lionel Mesi pritet të kurorëzojë lidhjen disavjeçare me Antonella Roccuzzo. Argjentinasi do të martohet në vendlindje, ku lindi edhe dashuria me Antonellën. Futbollisti në dasmë ka...

Florian Marku ‘masakron’ Grekun, përgjaket flamuri grek në tuta në mes të Athinës...

Kampioni i padiskutuar Florian Marku ka zhvilluar sonte ndeshjen e rradhës ndaj grekut racist Botakos në Athinë. Kampioni shqiptar ka fituar ndeshjen duke e masakruar...

Italianët në alarm: Shqipëria po na e bën si Zvicrës, po na merr...

UFederata Italiane e Futbollit është vënë në alarm serioz pas informacionit se Shqipëria ka nisur të hartojë një listë të lojtarëve shqiptarë që luajnë...

8 futbollistët e famshëm që nuk pinë alkool

Franck Ribery Gareth Bale Djibril Cissé Darren Fletcher Javier Hernandez Harry Kane Yaya Toure Cristiano Ronaldo nuk është se e kanë shumë të lejuar për të konsumuar...

VIDEO/ Kombëtarja spanjolle mbërrin në Shqipëri, niset drejt Shkodrës për sfidën e së...

Kombëtarja e Spanjës ka mbërritur mbrëmjen e sotme në Shqipëri në kuadër të ndeshjes së të dielës kundër përfaqësueses sonë. “La Roja” preku tokën shqiptare...

E tmershme, shikojeni çfarë i kanë bërë grushtet e Joshuas fytyrës së Klitschkos...

Anthony Joshua është kampion i ri i botës në boks në peshat e rënda. Britaniku pas një lufte jashtëzakonisht interesante, ka arritur ta rrah njërin...

Zyrtare: Barcelona rikthen Deulofeun

Barcelona e ka konfirmuar blerjen e Gerard Deulofeut nga Evertoni. Anësori e ka kaluar pjesën e fundit të karrierës te Rossonerët, dukes hënaur tre gla...

Trajneri portugez i jep mbështetje të plotë Cristiano Ronaldos

Selektori i Portugalisë, Fernando Santos ka konfirmuar sot mbështetjen absolute për Cristiano Ronaldon, i cili ndodhet i grumbulluar për Kupën e Konfederatave. “Unë kam qenë...

Alves vazhdon me Juven

Mbrojtësi brazilian nuk do të largohet nga kampionët e Italisë. Ultimatumi i Dani Alves dy ditë më parë ndaj drejtuesve të Juventusit, për vazhdimin e...

Sharapova rrezikon deri në 7 vite burg

Pas dopingut dhe pezullimit për gati dy vjet, tani tenistja ruse Maria Sharapova rrezikon deri në 7 vite burg pas akuzave për mashtrim që...

Kosovë – Izrael, ndodh ajo që nuk e ka pritur askush në fillim...

Përfaqësuesja e Kosovës u21, nga ora 19-00 ka filluar sfidën përballë kombëtares së IzraelitKjo ndeshje është duke u luajtur në stadiumin “Adem Jashari” në...

Atletja shtatzënë vrapon në garën prej 800 m

  [youtube https://www.youtube.com/watch?v=5meD8AKRmps?feature=oembed] Atletja amerikane Alysia Montano ka arritur që të vrapojë 800 metra në muajin e pestë të shtatzënisë në garën e vrapit USA Track...

Ramos dëshiron të bëhet ‘Mbret’ i Realit (Foto)

  Sergio Ramos është ë rrugë për t’u bërë futbollisti më i trofeshëm në histori të Real Madridit Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos e ka...

Rrjedhin notat e Messi nga shkolla (Foto)

Lionel Messi është pa dyshim është njëri, apo edhe ndoshta futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave. Por, ka rrjedhë diçka në të cilën...

Xhaxhai trajner “hakmerret” për nipin (VIDEO)

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=nB4GrkJUT_Q?feature=oembed] Një ngjarje aspak e zakonshme ka ndodhur pas ndeshjes së boksit mes Andre Dirrell dhe Jose Uzcategui, e vlefshme për titullin e kampionit...

Këta janë kandidatët për të fituar “Këpucën e artë” këtë sezon

Luis Suarez shënoi 40 gola sezonin e kaluar për të fituar titullin “Këpuca e artë” për herë të parë, dhe këtu janë lojtarët me...

“Çmendet”trajneri i ri i Barcelonës, ka gati 150 milionë euro për këta 3...

  Barcelona pritet të jetë shumë aktive gjatë afatit kalimtar të kësaj vere Dështimin në Evropë dhe La Liga ka bërë që drejtuesit e Barcelonës të...

Ish Braziliani I Kukësit, Vjen Te Vardari

Braziliani Mateus Lima Kruz do të jetë sulmuesi i radhës për Vardarin. Kruz fillimisht do të jetë në prova për disa ditë dhe nëse...

Inter siguron përforcimin e parë për sezonin e ri (FOTO)

Inter ka gjetur përforcimin e parë për sezonin e ri. Borja Valero, pritet të jetë përforcimi i parë i Interit për këtë verë, transferimi do...

Mbappe ka vendosur për të ardhmen? (Foto)

Kylian Mbappe, 18 vjeçari më i përfolur në botë momentalisht, ka prezantuar fanellat e reja të Monacos për sezonin 2017/18. Monaco ka zbuluar fanellat për...

Inter refuzon 40 milionë euro për Perishiq

Skuadra italiane e futbollit Inter ka refuzuar të premten ofertën marramendëse të Manchester United për shërbimet e futbollistit Ivan Perishiq. Në fakt, Interi sot prezantoi...

E frikshme: Gjarpri shfaqet në një ndeshje futbolli, portieri e kap me dorë

Një ndeshje futbolli është kthyer në frikë për futbollistët që ishin në fushë. Gjatë një ndeshje amatore është shfaqur një gjarpër duke bërë që lojtarët...

LE, Shkëndija Përballë Moldavëve Të Daçias

Shkëndija ka mësuar emrin e kundërshtarit në kuadër të ndeshjeve eliminatore të Liga Evropa, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i skuadrës tetovare në ndeshjen e parë...

Ja në sa ora do të luajnë Kosova dhe Shqipëria nesër (FOTO)

  Nëser kombëtarja e Shqipërisë dhe Përfaqësuesja e Kosovës do të luajnë ndeshjet e tyre për elemintorët “Russia 2018” Kosova në stadiumin “Loro Borçi” e pret...

Makabi Tel Aviv, Inter Baku…Kundërshtarë Të Mundshëm Të Shkëndijës

Skuadrat përfaqësuese të Maqedonisë në garat kualifikuese të Liga Evropa, Shkëndija, Rabotniçki dhe Pelisteri kanë mësuar listën e shkurtuar të skuadrave të mundshme kundërshtare...

Martohet Messi

Ylli i futbollit argjentinas dhe botëror, Lionel Messi u martua me dashurinë e tij të fëmijërisë, Antonella Roccuzzo, në qytetin e lindjes Rosario, në...

A e dini sa shqiptarë do të jenë sonte në Izrael?

Ndeshja e sotme në Izrael ndërmjet përfaqësueses vendëse dhe Shqipërisë pritet me mjaft interes. Të dyja ekipet duket se do të luftojnë mes tyre për...

LK, Vardari Do Të Luaj Kundër Ish Skuadrës Së Ibrahimoviç

Në kuadër të ndeshjeve të dyta kualifikuese të Ligës së Kampionëve Evropian, skuadra përfaqësuese e Maqedonisë, Vardari do të përballet me skuadrën e njohur...

Ronaldo befason tifozët me vendimin e fundit (FOTO)

  Cristiano Ronaldo ka befasuar me vendimin e tij. Tifozët e Real Madridit kanë frikë nga largimi i mundshëm i Cristiano Ronaldos. Por, futbollisti portugez ka një...

Shqipëria shkon “e blinduar” në Strumicë

Nga Elbasani në Shkup, duke kaluar nëpër të gjitha trojet shqiptare, në Maqedoni. Nga Struga dhe Kërçova, për të vazghduar me Gostivarin dhe Tetovën....

“Cristiano kërkon më shumë para? Jo, ai nuk është ashtu”

Florentino Perez është i bindur se ky nervozizëm i Cristiano Ronaldos nuk është për para. Pas akuzave për evazion fiskal, e përditshmja portugeze “A Bola”,...

Çudi në futbollin shqiptar, ndeshja përfundon 30:0

Java e 16-të e Superligës së femrave në Shqipëri ka prodhuar një rezultat të pabesueshëm ndërmjet Kinostudio dhe The Door Vashat e Kinostudio kanë shënuar...

Zyrtare: Barcelona largon katër lojtarë

Barcelona ka larguar katër lojtarë nga skuadra Barcelona ka prezantuar ekipin për sezonin e ri. Por, në profilin e lojtarëve, ekipi nga La Liga nuk...

Sandro edhe më afër transferimit te Chelsea

Mbrojtësi brazilian pritet t’i bashkohet kampionëve të Premier Ligës. Është arritur marrëveshja për për transferimin e Alex Sandros nga Juvnetusi te Cheslea. Kështu të paktën raporton...

Revolucion i madh në futboll, nuk do të ketë më dy pjesë me...

  Bordi i Asociacionit Ndërkombëtar të Futbollit duket se do të sjellë një ndryshim të madh në lojën e futbollit. Së fundmi sipas sajtit gjerman...

Vetëm dy lojtarë evropian kanë më shumë gola ndërkombëtarë sesa Ronaldo

Cristiano Ronaldo ka shtrirë rekordin e tij si golashënuesi më aktiv i golave në nivel ndërkombëtare, me vetëm dy futbollist përpara tij në listën e...

Xhaka, Shaqiri, Mehmedi dhe Xhemaili tregojnë ku do t’i kalojnë pushimet (Foto)

Yjet shqiptarë të Kombëtares së Zvicrës kanë treguar se ku do t’i kalojnë pushimet gjatë kësaj vere Ylli i Arsenalit, Granit Xhaka, ka treguar se...

“Kuqezinjtë” e Shkendijes kualifikohen në raundin e tretë të eliminatoreve të Liga...

“Kuqezinjtë” kualifikohen në raundin e tretë të eliminatoreve të Liga Evropës, pasi eliminuan HJK Helsinkin e Finlandës me rezultat të përgjithshëm 4:2. Fitores 3:1...

Tre futbollistët e Real Madrid i japin fund beqarisë (VIDEO)

Te Real Madridi ka shpërthyer kriza e Cristiano Ronaldos, i cili raportohet se do të largohet prej Los Blancos. Por, kjo nuk do të thotë...

Tirana në dasëm, martohet zv.kapiteni Gentian Muça (Foto)

Ekipi i Tiranës nuk ka vetëm ndeshje përpara por edhe dasëm. Sfida kryesore e javës së 7-të të Superiores, e cila do të luhet...

United do 10 milionë për Januzaj 0 shares United do 10 milionë për...

  Real Sociedad është i interesuar në transferimin e Adnan Januzaj, por duan ta negociojnë shumën prej 10 milionë eurosh që Manchester United e ka...

Bale i gatshëm për t’u transferuar te United, por nuk e lë Zidane

Gareth Bale është i lidhur prej kohësh me një transferim te Manchester United. Mesfushori i “galaktikëve” vështirë se do të largohet gjatë kësaj vere,...

Lajmi për vdekjen e terroristit Lavdrim Muhaxheri është pasqyruar edhe në mediat serbe....

  Lionel Messi ka blerë një hotel luksoz për 30 milionë euro. Ylli i Barcelonës, Leo Messi, ka blerë një hotel luksoz me katër yje për...

Granit Xhaka uron nga zemra gjithë besimtarët myslimanë

Futbollisti nga Kosova, me famë botërore, Granit Xhaka i cili luan për ekipin e Arsenalit, ka uruar gjithë besimtarët myslimanë për Festën e Fitër...

ZYRTARE: Fenerbahce transferon mesfushorin e njohur (FOTO)

Fenerbahce ka njoftuar zyrtarisht se ka arritur marrëveshje me mesfushorin e Caglarit Maurico Isla.Mesfushori kilian nënshkroi kontratë trevjeçare me klubin nga Stambolli shkruan Gazeta...

United pajtohet për shitjen e Januzajt

  Manchester United është pajtuar për një tarifë prej 11 milionë eurosh, ose 9.7 milionë funta për shitjen e Adnan Januzaj te Real Sociedadi, shkruan...

Nuk do ta besoni se kush i shkroi Shaqirit pas shortit “Rusia 2018”,...

Para pak orësh në Kremlin u hodh shorti i Botërorit ku 32 skuadrat pjesëmarrëse mësuan kundërshtarët për fazën finale të kompeticionit.Kombëtarja e Zvicrës u...

“FrenchOpen”: Mësohen finalistet në konkurrencën e femrave (Foto)

Janë mësuar dy finalistet e Grand Slamit “FrenchOpen”. Teniserja nga Latvia, Jelena Ostapenko ka siguruar finalen e parë në karrierë pasi mposhti 2 me...

Gruaja e futbollistit pasanik e tradhtonte me një … druvar

Mbrojtësi i Liverpulit, Dejan Lovren, nuk mori pjesë në Evropian për shkak se ai zbuloi...

Mehmedi largohet nga Leverkuseni, por mbetet në Bundesliga

Admir Mehmedi i ka ditët e numëruar tek Bayer Leverkuseni. Sulmuesi shqiptar që luan me Përfaqësuesen e Zvicrës nuk kishte minuta të mjaftueshme këtë edicion...

Milani siguron edhe Borinin, nesër testet mjekësore

Mediat italiane shkruajnë se Milani ka arritur marrëveshje me sulmuesin italian të Sunderlandit, Fabio Borini. Italiani që ra në Championship me skuadrën e tij është...

Lindelof arrin në United për 35 milionë euro

  Mbrojtësi suedez Victor Lindelof do të kalojë nga Benfika në Mançester United për 35 milionë euro, transmeton BBC. Lindelof arriti sot në Mançester për kontroll...

Sevilla nuk heq dorë nga Navas

Klubi andaluzian insiston për të transferuar ish-futbollistin e Manchester Cityt. Jesus Navas vazhdon të mbetet një dëshirë e madhe për Sevillan, që synon ta rikthejë...

Merieles këshillon Ronaldon: Ktheu në Premier Ligë

Mesfushori portugez ka një mesazh për bashkëkombësin e tij. Cristiano Ronaldo mund të largohet nga Real Madridi dhe destinacioni më i mirë për të do...

Sava dhe Anja: një miqësi e rrallë shqiptaro-serbe në volejboll

ABC News raporton mbi rastin e volejbollistes shqiptare, Sava Thaka, e cila gjatë aktivizimit në ligën polake ka lidhur një miqësi të pazakontë me...

Ja cilët janë lojtarët më të shpejtë në botë

  Shenja mbrojtëse e futbollit modern gjithsesi se është shpejtësia. Lojtarët mund të kenë talent, por sipas ekspertëve, ata duhet të kenë përgatitje fizike dhe bashkë...

Zyrtare: Dani Alves shkëput kontratën me Juven, tani është lojtar i lirë

Dani Alves ka ndërprerë zyrtarisht kontratën e tij me Juventusin me pëlqimin e ndërsjellë, duke e liruar atë për një lëvizje në Manchester City. Ishte...

Rikthehet Ranieri, ky është klubi i tij i ri

  Claudio Ranieri do të nisë një aventurë të re në karrierën e tij si trajner. Pasi mahniti gjithë botën e futbollit me suksesin e një...

FUTBOLLISTËT SHQIPTARË TË ZVICRËS TREGOJNË KU DO TË KALOJNË PUSHIMET

  Granit Xhaka si gjithmonë për pushime do të shkojë në Prishtinë. “Me të dashurën do të shkojmë në Majami të SHBA-së, dhe do të...

Tragjedi në futboll: Vetëvritet futbollisti që i kishte shënuar Milanit (Video)

Futbollisti David Bystron është gjetur i varur në banesën e tij në Zvicër bëjnë të ditur mediat zvicerane Një tjetër tragjedi ka kapluar futbollin cek,...

E dashura e Ronaldos i çmend të gjithë në Madrid (Foto)

Ronaldo dhe e dashura e tij Georgina Rodriguez kanë shkëlqyer gjatë ditës së sotme në Madrid Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo dhe bukuroshja Georgina...

Superkupa e Evropës pas Shkupit në Tiranë

Qeveria e futbollit europian zyrtarizoi pranimin e  dosjeve nga ana e 10 federatave anëtare për organizimin e  finaleve të kompeticioneve. Plot 14 kandidatura nga 10...

Pacquiao nënvlerëson McGregorin: Nuk mund ta godas asnjëherë Mayweatherin

 Boksieri Manny Pacquiao ka thënë se Floyd Mayweather do ta këtë shumë të lehtë meçin me Conor McGregor.   Boksieri nga Filipinet do të ndeshet me...

United kërkon Alba

Manchester United ka shprehur interesimin për mbrojtësin e Barcelonës Jordi Alba, shkruan ESPN. Trajneri Jose Mourinho është në kërkim të një lojtari të ri në...

ZYRTARE: Kombëtarja e Shqipërisë me trajner të ri, ky është pasuesi i De...

Merr fund telenovela e gjetjes së një pasuesi për Gianni De Biasin, në krye të Kombëtares shqiptare Christian Panucci është përzgjedhur për të drejtuar...

Ky është tifozi më i veçantë i kombëtares së Shqipërisë sonte

https://dailymotion.com/video/x5g1gui   Tifozët e kombëtares së Shqipërisë janë duke festuar nëpër rrugët e Palermos tani disa orë para ndeshjes me Italinë. Mes tyre ndodhet edhe një tifoz...

Manchester City rrezikon gjobë prej 16 milionë eurove faji i Nasrit

Manchester City rrezikon një gjobë të majme nga UEFA dhe shkak për këtë është bërë ish-mesfushori Samir Nasri, aktualisht pjesë e Sevillas. Francezi ka thyer...

Cristiano Ronaldo publikon imazhin e parë me binjakët e sapolindur (Foto)

Cristiano Ronaldo ka publikuar imazhin e parë me binjakët e sapoardhur në jetë. Portugezit fëmijët në jetë i solli një nënë surrogate, e cila thuhet...

Shqipëria-Lihtejnshtajn 1:0, Kroaci-Kosovë 1:0

Rezultati momental per lojrat e sotshme jane keto; Alb:Liht 1:0 dhe Kos:Kro 0:1

Mbrojtësi kroat Corluka: Duam fitore me patjetër ndaj Kosovës

Kroacia eshte një nga ekipet më të mira dhe pretenduese per kualifikim ne grupin I. Mbrojtësi kroat Vedran Corluka, ne nje konference per shtyp para ndeshjes...

Plisat gati për lojën Shqipëri-Lihtejnshtajn

Tifozat e plisave kanë mbëritur në Lihtejshtajn për ti dhënë mbështetje ekipit kombëtar. Të gjithë janë në pritje te lojës që do të luhet...

Emanuele Ndoj (Brescia) dhe Shaqir Tafa (Palermo) janë në mesin e 100 talentëve...

Emanuele Ndoj (Brescia) dhe Shaqir Tafa (Palermo) janë në mesin e 100 talentëve në Itali Futbolli italian ka kthyer sytë nga të rinjtë. Nga projekti...

Radeski: Në Helsinki të materializojmë epërsinë 3:1

Sulmuesi anësor beson se Shkëndija është e denjë për tjetër rezultat pozitiv në transfertën me HJK Helsinkin, për të siguruar kualifikimin në raundin e...

“Kapet” Ronaldo duke shetitur ne hotel ne Shkup( foto)

  Deri me tani nuk  eshte pare kaq shume sigurim te kene ekipet e fudbollit, mu dhe per kete arsye fotoreporteret e kane pasur te...

Ushtria Shqiptare ndalon kampionen Luiza Gega të garojë në Turqi. Theu urdhrin ushtarak...

  Luiza Gega respekton parashikimet edhe në garimin e dytë të Superligës turke si sportiste e Fenerbahçes. Pas titullit kampion që i dhuroi një ditë...

Tottenham kërkon mesfushorin e Realit

Klubi anglez synon të përforcojë repartin e mesfushës. Mateo Kovaçiç mund të ndërrojë sërish kampionat. Pas Serie A ku ka luajtur me Interin, më pas...

Benzema: Ronaldo nuk është egoist

  Karim Benzema ka folur për bashkëlojtarin e tij te Real Madridi. Cristiano Ronaldo shumë herë kritikohet për egoizëm të tepruar, si para portës ashtu edhe...

Pavarësia e Kosovës në videon e lamtumirës së Tottit, tërbohen serbët

Francesco Totti, të dielën do të luajë ndeshjen e fundit për klubin e Romës. Ai debutoi si futbollist profesionist në vitin 1993 dhe kurrë...

Nuk ka më asnjë biletë për ndeshjen Shqipëri-Spanjë

Nëntë ditë përpara ndeshjes me Spanjën nuk ka asnjë biletë në shitje. Diçka e tillë është e kuptueshme, duke ditur që në “Loro Boriçi”...

UEFA, 9 klube shqiptare përfitojnë nga 54 mijë euro

Lajm i mirë për skuadrat e Superiores. Federata Shqiptare e Futbollit njoftoi se 9 nga 10 klube që ishin pjesë e kampionatit elitar shqiptar...

Boksierët nokautojnë njëri-tjetrin në të njëjtën kohë (VIDEO)

https://youtu.be/XApu2VAUfJM Shumë rrallë për të mos thënë kurrë, ndodh që në boks kundërshtarët në ring të rrëzojnë njëri-tjetrin në dysheme në të njëjtën kohë. Një...

Plas skandali pas meçit Krasniqi – Abraham, boksierin armen e rrahin tifozët (Foto)

Boksieri armen, Karo Murat e ka pësuar shumë keq pas meçit ndërmjet Robin Krasniqit dhe Arthur Abraham Një skandal i madh ka shpërthyer pas meçit...

Pas golit ndaj Izraelit, vjen oferta zyrtare për yllin kuqezi (FOTO)

  Ledian Memushaj zhvilloi një ndeshje të shkëlqyer kundër Izraelit me fanellën e përfaqësueses, të kurorëzuar edhe më një gol që vulosi rezultatin përfundimtar 3-0...

Messi dhuroi 25 mijë euro për xhaminë shqiptare të Villit në Zvicër, e...

Në rrjetet sociale është shpërndarë një faturë, ku shkruhet emri i futbollistit të njohur Lionel Messi, i cili ka dhuruar 25 mijë euro për...

Real Madrid godet në afatin kalimtar, bën transferimin e vitit

  Kylian Mbappe këtë verë do të jetë lojtar i Real Madridit. Real Madrid e ka fituar garën për sensacionin e vitit në futbollin evropian, Kylian...

De Biasi vesh kostum popullor shqiptar

Pas pajisjes me pasaportë shqiptare, Gianni De Biasi ka veshur një kostum popullor duke u bërë shqiptar i vërtetë. Piktori i njohur Sali Shijaku ka...

Morata gjithnjë e më pranë Chelseat

Sulmuesi spanjoll shumë shpejt pritet të transferohet në Londër. Alvaro Morata ka zgjedhur Chelsean si skuadrën e tij të ardhshme. Futbollisti i Real Madridit, do të...

Messi kishte dashur të shkojë në City më 2016

  Lionel Messi kishte kërkuar që të braktisë Barcelonën dhe t’i bashkohej Manchester City në verën e 2016, pas dënimit të tij për fshehje taksash,...

Mathieu largohet nga Barcelona, transferohet te Sporting

Barcelona ka filluar spastrimin e skuadrës me futbollistët që nuk bëjnë pjesë në planet e trajnerit të ri. Jeremy Mathieu nuk do të jetë më...

Exclusive: Emra të njohur duan pankinën e Shkëndijës

Pozita e lënë bosh pas shkarkimit të Bruno Akrapoviçit ka bërë që Shkëndija të jetë destinacioni i dëshiruar i shumë trajnerëve të njohur jo...

Nicky Hayden nuk ia del, sporti është në zi për kampionin e madh

  Nicky Hayden nuk ka mundur që të fitojë garën më të vështirë në jetën e tij, atë me jetën. Ish-piloti i njohur ka ndërruar...

De Biasi sot do të bëjë të ditur të ardhmen

  Gianni De Biasi sot do të konfirmojë të ardhmen e tij. Një ditë përpara ndeshjes me Izraelin Gianni De Biasi e bëri të qartë nëse...

Të dielën Florian Marku përballë një kundërshtari serb pa asnjë humbje. Ja cfarë...

Ndeshja e të dielës së 23 Prillit që do të transmetohet eksluzivisht në Shqipëria Ime mes Kampionit të shumëfishtë Florian Marku dhe serbit Stefan...

Evren Dalipi djaloshi shkupjan organizon mbramje humanitare te Kickboxit në Prishtine

Më 29 korrik 2017 për herë të pestë Thaiboksierët nga e gjithë bota do të vijnë në Kosovë, Prishtinë jo për të fituar...

Sa përfiton në muaj Majlinda Kelmendi?

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës janë përzgjedhur 19 sportistë që do të përfitojnë bursa nga Solidariteti Olimpik i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar për...

FINALJA E MADHE LIVE

  LINKU I NDESHJES

Blerim Xhemajli tregohet ‘xheloz’, ja çfarë i ndalon gruas së tij (FOTO)

Blerim Xhemajli në një fotografi të publikuar në llogarinë personale në Instagram shihet teksa i vendos dorën në gjoks bashkëshortes duke mos lejuar që...

Sadiku: Femrat ‘vdesin’ për këtë futbollist të Kombëtares shqiptare (FOTO)

Një tjetër video nga ambientet ku qëndron e grumbulluar Kombëtarja shqiptare. Këtë herë është Armando Sadiku që bën batuta në një komunikim direkt me...

Sadiku dhe Xhaka të “çmendur” pas këngëtares shqiptare (Foto)

Në miqësoren e fundit të kombëtares ndaj Bosnjës, Armando Sadiku pati një tifoze të veçantë në shkallët e stadiumit të Elbasanit. Bëhet fjalë për...

‘Myzhde’ te Reali, vjen për teste mjekësore talenti 45-milionësh (Foto)

Vicinius Junior është për teste mjekësore te Real Madrid. Gjigani spanjoll ka arritur marrëveshje me Flamengon për super yllin brazilian Vicinius Junior për 45 milionë...

Sanches preferon Barcelonën para United

Talenti portugez pritet të largohet nga Bayern Munichu në këtë afat kalimtar. Renato Sanches është kërkuar me ngulm nga Manchester United, por sipas medieve në...

Martohet futbollisti i njohur shqiptar

  Futbollisti i njohur i Arsenalit Granit Xhaka është martuar me të fejuarën e tij Leonitën. Xhaka ka postuar disa fotografi ku shihet nusja e tij...

Sonte luhet ndeshja box e “Tajsonit shqiptar” Nuri Seferi

Sonte do te luhet ndeshja ne Boks ne mes te Laslo Hubert dhe Nuri Seferit. Ndeshja do te transmetohet ne TVM programi ne gjuhen...

Taulanti dhe Graniti sërish përballë njëri-tjetrit

Taulanti dhe Graniti sërish përballë njëri-tjetrit Pas duelit Shqipëri-Zvicër në Euro 2016, dy vëllezërit Xhaka do të sfidojnë njëri-tjetrin të mërkurë në Londër ku do...

Shqipëria e bëri De Biasin milioner, ja sa fitoi në 5 vite

  Trajneri italian, Gianni de Biassi mori mbi 1.8 milionë euro sa drejtoi Shqipërinë, nga viti 2011 deri në vitin 2017, duke qenë më i...

Erjona Sulejmani: Tifozja më tërheqëse në Europë

Tifozja më tërheqëse në Europë është një shqiptare. Bëhet fjalë për modelen Erjona Sulejmani. 29-vjeçarja është bashkëshortja e mesfushorit të Bolonjës, Blerim Xhemaili. Ajo është shpallur si...

Përgjaket derbi Partizan-Zvezda, aty edhe dy shqiptarë

DERBI I KRYEQYTETIT SERB, PARTIZAN BEOGRAD-CERVENA ZVEZDA EDHE MBRËMJEN E SOTME KA PRODHUAR INCIDENTE TË MËDHA, ASHTU SIÇ NDODH SHPESH SA HERË LUHET KJO...

Kombëtarja arrin në Shkup, ja çfarë kishte ndodhur rrugës

Shqipëria me shumë forca të sigurisë, por pa ndonjë incident ka arritur në Shkup për ndeshjen kualifikuese për Kupën e Botës ndaj Maqedonisë Kombëtarja shqiptare...

Renditja e re FIFA-së: Ja në cilën pozitë është tani Shqipëria

Shtëpia më e lartë e futbollit botëror, FIFA ka publikuar renditjen më të re të kombëtareve botërore.Në këtë listë, Kosova ka rënë për 4...

Lajm i keq edhe për Chelsean

Skuadra e Chelseat do të jetë pa kapitenin e saj, John Terry ndeshjen e nesërme ndaj Arsenalit. Kapiteni i bluve nga Londra raportohet se...

Ronaldo shënoi nga ofsajdi, ja çfarë bëri Pique (Foto)

Gerard Pique, mbrojtësi i Barcelonës, po vazhdon luftën verbale me lojtarët e Real Madridit Pas golit të barazimit nga Cristiano Ronaldos, në ndeshjen ndaj Bayern...

Zbulohet kontrata e çmendur që i ofroi Interi Contes

  Interi kishte si synim kryesor marrjen e Antonio Contes në krye të skuadrës, madje kishte dhe një plan afatgjatë. Mediat sportive italiane kanë publikuar detajet...

E rallë: Portieri shënon goll nga 70 metra

Navigation Menu Home POLITIKE Editorial Forum Aktualitet Intervista Teknologji Sporti Ekonomi Kultura Kosova Shendeti Kohe e Lire E rrallë/Portieri shënon supergol nga 70 metra (VIDEO) 12:36 - 26/09/2016 Sporti, Video 0 Portieri Ruud Boffin ka shënuar gol...

Mirtha, tifozja bombastike e Realit (FOTO)

Reali i Madridi ka shumë tifozë nëpër botë mirëpo kjo tifoze është mjaftë e "nxehtë". “Galaktikët” patën një motiv më shumë për të triumfuar mbrëmë...

Boksieri vdes në spital disa orë pas nokautit

Boksieri skocez Mike Toëell ka vdekur pasi ra dy herë nokaut në ring gjatë një ndeshje në Glasgou. 25-vjeçari u nxorr nga ringu pas raundit...

Spanja, vetëm dy lojtarë të Barçës ftohen në kombëtare

Trajneri i kombëtares spanjolle, Julen Lopetegiu, ka publikuar listën me 25 lojtarë për dy sfidat e muajit nëntor, atë ndaj Maqedonisë e vlefshme për...

Tifozet “Plisat” ne Palermo per ndeshjen Shqiperi-Itali/Foto

Tiifoze me te flakte te fudbollit nga Prishtina kane shkuar ne Palermo per te ndjekur ndeshjen e Kombetares me Italine. Ata...

Dalin në shitje biletat për Shqipëri-Izrael

jë muaj përpara sfidës së radhës kualifikuese me Izraelin, Federata Shqiptare e Futbollit ka nisur shitjen e biletave. Çmimet e biletave do mbeten të...

Leo Messi në rolin e një mbrojtësi, tallet me sulmuesit e Espanyolit (VIDEO)

Leo Messi është tallur keq me sulmuesit e Espanyolit. Ylli i Barcelonës në një moment ka luajtur rolin e një qendërmbrojtësit, por duke mos e...

Shkolla e volejbollit “Shkëndija” ardhmëria e sportit tetovar

Shkolla e volejbollit “Shkendija” në Tetovë ka gati dy vite që funksionon për afirmimin e volejbollit tek të rinjtë shqiptar. Kjo shkollë punon me...

Miliarderi nga Nigeria kërkon ta blejë Arsenalin

Dangote që ka një pasuri prej 10.9 miliardë dollarësh ka shprehur interesim për të blerë Arsenalin, pasi që njihet si një tifoz i flakët...

Shqiptarja nga Kosova u zgjodh kampione botërore në IFFB ‘Wellness Fitness’

Geta Beqa është e njohur si instruktore e fitnesit e cila ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm.Ajo u shpall më e mira në botë...

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

  Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit janë drejtuar kah FIFA, në pritje të përgjigjes nëse kriza...

“Bomba” e merkatos, Juventus transferon futbollisin kosovar

Jo vetëm goditje “big” në merkato, klubi i Juventusit iu kushton rëndësi edhe të rinjve, të cilët janë kontingjent premtues për të ardhmenMediat italiane...

Schumacheri shqiptar Lirim Zendeli, fiton vendin e parë në garën ADAC F4 (Foto/Video)

Pasi që në prova kishim disa vështirësi dhe në dy garat patem vendin (7-7-9),mbaroi fundjava me sukses.Falimenderit te gjithve per mbeshtetjen dhe gjith motivimin,diçka...

De Biasi zbulon të ardhmen: Ja ku do të shkoj…

sh-trajneri i Kombëtares shqiptare, Giovanni De Biasi, po kalon pushime të qeta në dukje, por në fakt ka filluar të kristalizojë destinacionin e tij...

Lamtumirë Barcelonë, ky është pasardhësi i Leo Messit (FOTO)

Barcelona e ka pasardhësin e Lionel Messit në shtëpi. Fjala është për të riun Jordi Mboula. Një krizë e vetëbesimit është duke u shfaqur momentalisht...

Policia u ndalon tifozëve flamurin gjigant shqiptar në Shkodër

Policia ka ndaluar grupin e tifozëve “Dardanët” në Shkodër në prag të ndeshjes Kosovë-Kroaci. Kjo për shkak se ata kanë marrë një flamur gjigant kuqezi,...

Kjo është Oriana, e dashura seksbombë e një futbollisti të famshëm (FOTO)

Paulo Dybala duket se i ka dhënë lamtumirën Antonella Cavalierit dhe tashmë është në një marrëdhënie me Oriana Sabatinin. Në Argjentinë janë të sigurt se...

RRINI TE KYQUR

0FansaPëlqeje
95NdjekësitNdjek
957NdjekësitNdjek
1NdjekësitNdjek
291NdjekësitNdjek
27AbonentëAbonohu
Close