Boksierët nokautojnë njëri-tjetrin në të njëjtën kohë (VIDEO)

https://youtu.be/XApu2VAUfJM Shumë rrallë për të mos thënë kurrë, ndodh që në boks kundërshtarët në ring të rrëzojnë njëri-tjetrin në dysheme në të njëjtën kohë. Një...

De Biasi: Deri më 31 tetor jam trajner i Shqipërisë, më pas të...

Ekskluzivisht për radion italiane “Tutto mercato web” në mikrofonin e gazetarit Lorenzo di Benedetto, trajneri i Kombëtares shqiptare Gianni De Biasi ka deklaruar “Deri...

Skënderbeu kalon në epërsi ndaj Dinamo Zagrebit

Skënderbeu ka kaluar në epërsi ndaj Dinamo Zagrebit në fazën e play-offit të Europa Leagues, me golin e Liridon Latifit në minutën e 37’

Formacioni i Shqipërisë kundër Izraelit

De Biasi ka arritur të konstatojë formën dhe gjendjen e çdo futbollisti që ka thirrur për këtë sfidë delikate. Kombëtarja po vijon përgatitjet me intensitet...

Sava dhe Anja: një miqësi e rrallë shqiptaro-serbe në volejboll

ABC News raporton mbi rastin e volejbollistes shqiptare, Sava Thaka, e cila gjatë aktivizimit në ligën polake ka lidhur një miqësi të pazakontë me...

Diçka e re po vjen nga Lorik Cana

Diçka e re po vjen nga ish kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana Përmes llogarisë së tij në Instagram, Cana ka publikuar një fotografi ku...

Foto/ Kjo arbitre ka “fërshëllimën” më seksi…

Ka disa vite që futbolli nuk është më vetëm një sport “i burrave”, por sa vjen e zbukurohet gjithnjë e më shumë. E një pjesëz...

Gashi në garë për çmimin “Debutuesi i Vitit”

Tetë gola dhe katër asiste. Shkëlzen Gashi është kthyer në një prej pikave të forta të Colorado Rapids në këtë sezon të Major League Soçer,...

PANIKË NGA NJË ALARM BOMBE, LËNDOHEN DHJETRA TIFOZË TË JUVENTUSIT [VIDEO]

Një alarm për mundësi shpërthimi të një bombe në Torino të Italisë, ku mijëra shikues ishin mbledhur për të shikuar ndeshjen e finales së...

Ylli i Monakos, i thotë JO, Arsenalit (FOTO)

Jibril Sidibe, flitet se dëshiron që t’i bashkohet një top klubi Europian, pasi që e ka injoruar interesimin e Arsenalit. Mbrojtësi i Monacos, është mbështetur...

“Kuqezinjtë” e Shkendijes kualifikohen në raundin e tretë të eliminatoreve të Liga...

“Kuqezinjtë” kualifikohen në raundin e tretë të eliminatoreve të Liga Evropës, pasi eliminuan HJK Helsinkin e Finlandës me rezultat të përgjithshëm 4:2. Fitores 3:1...

Zyrtare: Messi dhe futbollisti shqiptar në një formacion (FOTO)

Zbulohet përbërja më e mirë e xhiros së 33-të në ‘La Liga’. Në këtë formacion ka zënë vend edhe futbollisti shqiptar Riza Durmishi i cili...

Martohet Messi?

Leo Messi dhe Antonella Roccuzzo do të martohen në vitin 2017 Mediat e ndryshme argjentinase dhe spanjolle janë duke shkruar se Leo Messi dhe e...

Messi i zhgënjyer me humbjen, anulon fluturimin për Egjipt

Lionel Messi kishte një ceremoni këtë pasdite në Kajro, për të nxitur një fushatë kundër sëmundjes së “hepatitit C”. Por, pas humbjes së turpëruar nga...

FSHF tregon hapat si ta ndërroni biletën që kishit blerë për në Shkodër

Federata Shqiptare e Futbollit, pasi ka marrë njoftimin e FIFA-s, që ndeshja eliminatore për Kupën e Botës “Rusi 2018”, Shqipëri-Izrael e planifikuar për t’u...

Ish Braziliani I Kukësit, Vjen Te Vardari

Braziliani Mateus Lima Kruz do të jetë sulmuesi i radhës për Vardarin. Kruz fillimisht do të jetë në prova për disa ditë dhe nëse...

Hidhet Shorti. Përballje gjigantësh në gjysmëfinale të Championsit

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më...

Zbulohen detajet e stadiumit nacional të Kosovës (Video)

Drejtori i Sportit në Ministrinë për Kulturë, Rini e Sport, Ibër Alaj, ka zbuluar detajet e stadiumit nacional, që do të ndërtohet në Bërnicë...

FFM do t’i dënojë Shkëndijën dhe Vardarin, ja pse

Federata e futbollit e Maqedonisë (FFM) ka ngritur procedurë kundër Shkëndijës dhe Vardarit për shkak të sjelljeve të tifozëve të tyre në Tetovë dhe...

Historike, blihet lojtari i parë me Bitcoin

Një klub amator në Turqi ka deklaruar se është i pari në historinë e futbollit që ka paguar me Bitcoin për të blerë një...

Victor Valdes shkëput kontratën me Middlesbrough

  Portieri me përvojë, Victor Valdes, ka ndërprerë me marrëveshje kontratën me ekipin anglez Middlesbrough. Spanjolli, i cili në radhët e anëtarit të ri të Championship...

Leo Messi baba për herë të tretë

Duket se bashkëshortja e futbollistit Leo Messi është sërish shtatzënë. Sipas mediave spanjolle, çifti që ka dy djem (Thiago 4 vjeç dhe Mateo 1 vjeç),...

Reali pendohet për shitjen e Moratas

Pesë pikë në tri javët e para të kampionatit, janë shumë pak për një skuadër që pritshmëritë i ka shumë herë më lartë. Reali i...

Fitimet marramendëse të David Beckham vetëm në një ditë

Pavarësisht se është tërhequr nga futbolli 4 vite më parë fitimet e David Beckham vazhdojnë që të jenë marramendëse. Ish-futbollisti fiton 12.7 milionë pound në...

Skënderbeu kualifikohet në fazën grupore të Europa Ligës

Skënderbeu nga Korça ka shënuar një tjetër sukses në historinë e klubit, pasi sonte ka arritur të kualifikohet në fazën e grupeve të Europa...

Mourinho-show, i jep banane futbollistit në fushë

Bëmat e Jose Mourinhos nuk kanë të mbaruar, ndaj portugezi, pas çdo takimi, përfundon në qendër të vëmendjes. https://youtu.be/SM3mDrlG8b4 Pas eliminimit në FA Cup, ndaj Chelsea,...

Marca zbulon trajnerin e ri të Barcelonës

Ernesto Valverdes, trajneri aktual i Athletic Bilbaos, pritet ta marrë drejtimin e Barcelonës E përditshmja sportive madrilene, Marca, ka zbuluar se Ernesto Valverdes, trajneri aktual...

Juventusi me shumë mungesa ndaj Barcelonës

Kampioni i Italisë me telashe të mëdha me lëndimet. Në prag të ndeshjes së parë në Ligën e Kampionëve për këtë edicion, Juventusi po ballafaqohet...

Shpërthen Xhaka: Askush nuk mund të më ndryshojë

    Është ndëshkuar 11 herë dhe larguar me të kuq dy herë, por Xhaka nuk është i brengosur për këtë rekord negativ – teksa thotë...

Rooney mbetet jashtë listës së Anglisë

  Kapiteni i Anglisë, Wayne Rooney ka mbetur jashtë listës së ekipit kombëtar dhe nuk do të ketë mundësi të luajë edhe në kualifikimet për...

E ngriti gishtin e mesëm, ja çfarë dënimi e pret Dele Allin

https://youtu.be/43ZtbfywKP8 FIFA ka hapur një rast për të shqyrtuar veprimin e lojtarit anglez, Dele Alli, pasi që i ngriti gishtin e mesëm një lojtari gjatë...

Befason Haxhi Krasniqi: Ja për çfarë po ankohet pasi e humbi duelin përballë...

Boksieri shqiptar Haxhi Robin Krasniqi ka reaguar në Facebook për humbjen që e pësoi nga boksieri armen Arthur Abraham, i cili tani i bëhet...

De Biasi godet lojtarët: Nuk po luani për flamur

Gianni de Biasi, selektori i Kombëtares, u ka mbajtur një fjalim lojtarëve pas humbjes nga Italia. Nisur nga largimi i Amir Abrashit dhe Tulantë...

Ronaldo “mbret” i Madridit, Reali me një këmbë në finale

Real Madrid ka mposhtur Atletico Madridin me rezultat 3-0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Los Blancos e filluan shumë mirë ndeshjen,...

10 transferimet më të shtrenjta të futbollistëve mbi 30 vjeç

E përditshmja italiane “Corriere Dello Sport” ka publikuar listën me 10 futbollistët më të shtrenjtë që kanë kaluar të 30-tat. Leonardo Bonucci është transferuar në...

Ndodh sërish! Lajm i keq për Juventusin

  Deja vu! Ashtu si para ndeshjes së kthimit me Barcelonën në “Champions League”, edhe këtë herë, para përballjes së dytë gjysmëfinale me Monaco-n, Dybala...

Ja si dukej “patrioti” Cana kur ishte 6 vjeç (FOTO)

Ish-kapiteni i kombëtares sonë, Lorik Cana prej disa muajsh nuk është më aktivi në fushat e lojës, por mesa duket është disi më i...

FIFA gjobit me 50 mijë franga FSHF-në

Ndeshja Shqipëri-­Izrael e vlefshme për kualifikueset e Botërorit  do të luhet normalisht me praninë e tifozëve. FIFA ka gjobitur dhe paralajmëruar FSHF-­në për incidentet e tifozëve në ndeshjet  ndaj Lihten-shtejnit dhe Spanjës por lajmi i mirë është që nuk janë dënuar tifozët të cilët do të jenë të pranishëm  në “Loro Boriçi” në një nga ndeshjet më të rëndësishme të kualifikueseve të “Rusi 2018”. Konkretisht, Komisioni i Disiplinës në FIFA ka gjobitur Shqipërinë me 50 mijë franga për sjelljen e tifozëve në ndeshjet me Lihtenshtejnin dhe Spanjën. FIFA e ka përcaktuar si jokorrekte sjelljen e tifozëve në këto dy ndeshje dhe ka evidentuar për më shumë hedhjen e flakadanëve apo fishekzjarreve. Po ashtu, përveç gjobës FSHF ka marrë dhe paralajmërim se mund të dënohet më ashpër. Sjellja e tifozëve në ndeshjet e Kombëtares është kthyer në një problem pasi për...

De Biasi stërvit vetëm 13 lojtarë para ndeshjes me Bosnjën (FOTO)

Vetëm 13 futbollistë ishin në dispozicion të trajnerit Gianni De Biasi në seancën e parë stërvitorë të Kombëtares shqiptare pas ndeshjes ndaj Italisë. Një ditë...

Renditja e re FIFA-së: Ja në cilën pozitë është tani Shqipëria

Shtëpia më e lartë e futbollit botëror, FIFA ka publikuar renditjen më të re të kombëtareve botërore.Në këtë listë, Kosova ka rënë për 4...

Sadiku rikthehet me gol te Zyrihu (VIDEO)

Armando Sadiku është rikuperuar plotësisht nga dëmtimi, madje është kthyer edhe në rrugën e rrjetës. Sulmuesi i Kombëtares u rikthyer të jetë u rikthye titullar...

Zidane: Ja pse ia kam inatin Cristiano Ronaldos

Të arriturat e Cristiano Ronaldos, e kanë bërë trajnerin Zinedine Zidane të ndihet xheloz. Francezi në karrierën e tij ka fituar tituj të rëndësishëm si...

Boksieri tetovar që nuk njeh humbje: 10 ndeshje 10 fitore (FOTO)

Ai është një nga ato bokser që nuk njeh humbje, bëhet fjalë për bokserin tetovar që jeton në Vjenë, Arlind Sulejmani djaloshi që bën...

United do 10 milionë për Januzaj 0 shares United do 10 milionë për...

  Real Sociedad është i interesuar në transferimin e Adnan Januzaj, por duan ta negociojnë shumën prej 10 milionë eurosh që Manchester United e ka...

Formacioni zyrtar i Kosovës për ndeshjen me Islandën

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Kosovës e Islandës. Kosova do të nisë takimin me këtë përbërje: Ujkani, Perdedaj, Kololli, Pnishi, Shala, Rashica, Besart Berisha,...

Florian Marku ‘masakron’ Grekun, përgjaket flamuri grek në tuta në mes të Athinës...

Kampioni i padiskutuar Florian Marku ka zhvilluar sonte ndeshjen e rradhës ndaj grekut racist Botakos në Athinë. Kampioni shqiptar ka fituar ndeshjen duke e masakruar...

Ibrahimovic kërcënon Guardiolan: Jam rikthyer për të fituar Premierligën

Zlatan Ibrahimovic i ka dhënë një ‘kërcënim’ serioz Pep Guardiolas dhe Manchester Cityt.Sulmuesi i Manchester United, Zlatan Ibrahimovic, ka thënë se është gati të...

Formacioni me i mire i javes ne Premier League – Xhaka në formacion

  Goal.com ka përzgjedhur formacionin më të mirë nga xhiroja e 35-të e Premierligës. Ky formacion dominohet nga lojtarët e Manchester Cityt  të cilët kanë katër...

Franca zgjodhi futbollistin e vitit 2017, ja kush e fitoi këtë çmim

Ngolo Kante, mesfushori i Chelseat është fituesi i çmimit të 60-të si futbollisti i vitit në Francë.Trofeu i vitit u dha falë një jurie...

Mbyllet takimi Shkëndija – Dinamo Zagreb, ky është rezultati

Skuadra shqiptare, KF Shkëndija është ndeshur sot me klubin e njohur kroat, Dinamo Zagreb.Shkëndija ka barazuar pa gola përballë ekipit më të trofeshëm kroat,...

Kosovë – Izrael, ndodh ajo që nuk e ka pritur askush në fillim...

Përfaqësuesja e Kosovës u21, nga ora 19-00 ka filluar sfidën përballë kombëtares së IzraelitKjo ndeshje është duke u luajtur në stadiumin “Adem Jashari” në...

Arsenal, 30 milionë euro për Turan

  Skuadra angleze Arsenal është duke përgatitur ofertën prej 30 milionë euro për Arda Turan, raportojnë mediat turke dhe ato spanjolle. Futbollistit 30-vjeçar i është bërë...

Biletat tani janë në shitje, finalja e Champions League gjithnjë e më afër

Champions League është një nga kompeticionet më të rëndësishme evropiane, ku marrin pjesë klubet më të mira. Pas hedhjes së shortit të ndeshjeve çerekfinale, kemi...

Klubi Shkëndija tregon pse është larguar Abdylmenaf Bexheti

  Përmes kësaj komunikate duam të njoftojmë publikun se vet- tërheqja e presidentit të klubit z. Abdylmenaf Bexheti nuk ka të bëjë me rezultatet e...

“Tërmet” te Barcelona, humb dy yje, ja emrat

Luis Enrique do të ketë shumë dilema në mbrojtje në ndeshjet e ardhshme. Barcelona sot konfirmoi se Gerard Pique dhe Jordi Alba do të...

Historike: Vitesse fiton për herë të parë një titull, shikoni festën e çmendur...

Vitesse fiton Kupën e Holandës. Milot Rashica ka publikuar një video në Instagram, ku shihen duke festuar fitoren 2:0 ndaj AZ Alkmaar, transmeton portali antpress.mk. Kujtojmë...

Barcelona zgjedh trajnerin e ri

Ernesto Valverde do të jetë trajner i ri i Barcelonës. Kjo në rast se Luis Enrique nuk vazhdon në detyrë pas përfundimit të këtij sezoni,...

Pioli: A e dini pse s’e kam mposhtur kurrë Juven? Se nuk isha...

Eliminimi nga Lazio në Kupën e Italisë nuk ka lënë asnjë pasojë në kampin zikaltër. Të paktën kështu pretendon trajneri i Interit, Stefano Pioli,...

Arsenal – Manchester United, formacionet zyrtare (FOTO)

  Arsenali dhe Manchester United kanë publikuar formacionet zyrtare të kryendeshjes së javës në Premierligë. Më poshtë keni 11-shet startues të ndeshjes e cila nis në...

Rrëfehen ‘Plisat’: Ja pse e ndërpremë ndeshjen me Italinë

Zbardhen dhe arsyet e hakmarrjes së tifozëve shqiptarë ndaj Federatës Shqiptare të Furbollit që solli edhe ndërprerjen e ndeshjes mbrëmjen e djeshme. "Plisat" duket se...

“Dora e Zotit” – Maradona shënon përsëri gol me dorë [Foto]

Legjenda e futbollit Diego Armando Maradona, ka përsëritur gjestin e famshëm të quajtur"Dora e Zotit" , të cilin ai e bëri në vitin 1986...

Nëse Hazard largohet drejt Realit, Chelsea ka listën prej pesë lojtarëve për zëvendësim

Eden Hazard mund të kalojë te Real Madridi nga Chelsea për shumën e afro 120 milionë funte. Mesfushori 26 vjeçar në verë do të vendos...

Kështu përgatitet Antoni apo kampioni xhudos

Kampioni për veteran në xhudo, Anton Cena, para disa ditëve ka postuar një fotografi atraktive dhe u ka bërë me dije se si mundesh...

Shkupi mposht Renovën në Çair

Futbollistët e Shkupit në Çair kanë pritur ekipin e Renovës dhe kanë festuar me fitoren 3-2 (1-2). Për futbollistët e Shkupit fitorja e sotme...

Ronaldo afër një rekordi të ri në Ligën e Kampionëve

Cristiano Ronaldo është njeri i rekordeve, e sidomos kur vjen puna te Liga e Kampionëve.Ronaldo mund të bëhet lojtari i parë që shënon në...

Mbrojtësi kroat Corluka: Duam fitore me patjetër ndaj Kosovës

Kroacia eshte një nga ekipet më të mira dhe pretenduese per kualifikim ne grupin I. Mbrojtësi kroat Vedran Corluka, ne nje konference per shtyp para ndeshjes...

Zyrtare: Ernesto Valverde, trajner i ri i Barcelonës

  Trajneri i deritanishëm i Athletic Bilbao ka nënshkruar me ekipin katalonas kontratë dyvjeçare, ndërsa prezantimi i tij zyrtar është përcaktuar të bëhet të enjten,...

Neymar braktis stërvitjet e Barcelonës

Në një kohë kur klima në një skuadër futbolli duhet të jetë optimale në sinkron me përgatitjet për sezonin e ri, vazhdon të krijojë...

Volejbollistet e Universitetit të Tetovës zhvillojnë sfidën e radhës në teren vendas

Volejbollistet e Universitetit të Tetovës zhvillojnë sfidën e radhës në teren vendas me skuadrën KV '' Universiteti Goce Dellçev- Student'' -Shtip. Shpresojm në fitore dhe...

Kupa e Botës 2022, stadiumi Al-Wakrah do të jetë gati vitin tjetër

  Stadiumi Al-Wakrah do të jete gati vitin tjetër, ashtu sikurse është parashikuar, bënë të ditur sot organizatorët e Kupës së Botës 2022. “Projekti aktual respekton...

Shqiperi-Bosnje diçka po ndodh ne Elbasan Arena

Është rritur interesimi i tifozëve për ndeshjen Shqipëri – Bosnje, që zhvillohet në “Elbasan Arena” Tribunat e “Elbasan Arenës” pritet që sot në takimin që...

Islanda bëhet shteti më i vogël që kualifikohet ndonjëherë në Botëror

Paraguai kishte një popullsi prej rreth 850,000 banorë kur u ftua në Botërorin e vitit 1930. Më 2005, Trinidad dhe Tobago u bë shteti...

Futbollisti shqiptar, njëri nga 7 të rinjtë më të mirë të Champions-it

Faza e grupeve të Ligës së Kampioneve startoi mbrëmë, duke rikthyer emocionet e garës më të rëndësishme europiane për klubet në kontinentin tonë. Eshtë...

Manchester City i Guardiolës thyen Barcelonën

Manchester City ka arritur të thyejë skuadrën e Barcelonës në “Ethiad Stadium” me rezultatin 3-1, ndeshje e vlefshme për grupet e Champions League. Golat për...

UEFA publikon listën e 9 super klubeve që i quan “rrezik” për futbollin

UEFA ka përpiluar një listë me 9 klube të cilat i cilëson si "Clubs Super" dhe që konsiderohet si të paarritshme ekonomikisht për të...

Pezullon Luiz Suarez

Luis Suarez është pezulluar për dy ndeshje. Komisioni i disiplinës, i La Liga-s, ka publikuar listën e lojtarëve që janë pezulluar pas gjysmëfinales së Kupës...

Messi dhuron pijet dhe ushqimet që mbetën në dasmë për bamirësi

  Ylli i Barcelonës, Lionel Messi siguroi se asgjë nuk shkoi në plehra pas dasmës së tij pasi ai dhuroi ushqimet e e mbetura dhe...

Lajm i keq nga Kina për të gjithë tifozët e Realit

Jorge Mendes ka zgjuar spekulime rreth të ardhmes së James Rodriguez në Real Madrid. Jorge Mendes është fotografuar së bashku me pronarin e Tianjin Quanjian...

Kjo është deklarata e Ronaldos pas vendimit të CAS-it

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka thënë se vendimi i gjykatës administratës të sportit CAS për të mos luajtur pesë ndeshje për shkak...

KRASNIQI HUMBI MUNDËSINË PËR TË LUFTUAR PËR TITULLIN KAMPION BOTE

Robin Krasniqi ka humbur mundësinë që në ndeshjen e ardhshme të luftonte për titullin Kampion Bote, pasi u mposht nga armeno-gjermani Arthur Abraham. Arthur Abraham...

Caktohen datat dhe oraret, ja kur i luan Skënderbeut sfidat me Partizanin e...

Skënderbeu do të fillojë fushatën europiane të fazës në grupe në fushën e skuadrës më të fortë të Grupit, Dinamos së Kievit. Kalendari i përcaktuar...

UEFA shpërblen klubet e Shqipërisë me 333 mijë euro

Në një periudhë të vështirë financiare, UEFA i gjendet sërish pranë klubeve shqiptare. Janë 333 mijë euro, që do t’iu shpërndahen 4 skuadrave shqiptare, më...

E tmershme, shikojeni çfarë i kanë bërë grushtet e Joshuas fytyrës së Klitschkos...

Anthony Joshua është kampion i ri i botës në boks në peshat e rënda. Britaniku pas një lufte jashtëzakonisht interesante, ka arritur ta rrah njërin...

Juventusi refuzon ofertën e Arsenalit për Cuadrado

  Arsenali ka ofruar 17 milionë funta për futbollistin e Juventusit Juan Cuadrado, shkruan The Sun. Po sipas kësaj gazete, skuadra italiane ka hedhur poshtë ofertën. Arsene...

Kjo është vetura luksoze që pranoi Coutinho pasi u bë futbollist i Barcelonës...

Skuadra e Barcelonës ka transferuar Philippe Coutinhon për 160 milionë euro. Zyrtarizimi i tij ka ndodhur sot në ‘Camp Nou’ para tifozëve blaugranas. Pas prezantimit të...

Aubameyang “paraqitet” me fanellën e skuadrës së re, shikoni a i ngjan? (FOTO)

Pierre-Emerick Aubameyang ka zgjedhur skuadrën e re. Siç u raportua gjatë ditës, ai në sezonin e ri do të luajë për gjigantin francez, Paris Saint...

Ja si u ngushëllua Robin Krasniqi nga e fejuara pas disfatës

Mbrëmjen e së shtunës, bokseri shqiptar Haxhi Krasniqi nuk ia doli të fitoj kundër Arthur Abrahamas, armenasit me banim në Gjermani. Me vendim unanim të...

Shqiptari i dhuron shefit të Real Madridit, librin e Kadaresë në spanjisht

Vetëm të jesh në stadiumin ku takohen kolosët: Reali me Barcelonën është një ëndërr  për të gjithë. Ndërsa bashkatdhetari ynë, Gjon Bisaku, i cili...

Xhaka harron kartonin e kuq, në darkë me dy persona të veçantë (Foto)

Granit Xhaka shihet shumë i lumtur në darkë me të fejuarën Leonitën dhe vëllain e saj Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka është ndëshkuar me karton...

Sevilla nuk heq dorë nga Navas

Klubi andaluzian insiston për të transferuar ish-futbollistin e Manchester Cityt. Jesus Navas vazhdon të mbetet një dëshirë e madhe për Sevillan, që synon ta rikthejë...

Zidane zbulon emrat e 4 futbollistëve të Realit që do të mungojnë ndaj...

Zinedine Zidane ka zbuluar emrat e futbollistëve të Real Madridit që do të mungojnë ndaj Granadas. Zinedine Zidane ka zbuluar emrat e futbollistëve që do të...

‘Merr flakë’ Shkodra, Kosovë-Islandë, tifozët shqërthejnë në këngë : O Serbi ta… atë...

Kosova pret sonte Islandës në ndeshjen e vlefshme për Grupin I në kuadër të kualifikimeve për botërorin ‘Rusia 2018”. Kosova së bashku me ‘Dardanët’...

LUAN KRASNIQI: ABRAHAM FITOI ME MERITË NDAJ ROBIN KRASNIQIT

Boksieri me origjinë shqiptare dhe njëri nga legjendat e boksit në Gjermani, Luan Krasniqi ka thënë se Arthur Abraham ka fituar me meritë meçin...

Ja çka janë të gatshëm të bëjnë Behrami dhe Shaqiri për Kosovën

Pas largimit të Albert Bunjakit, Kosova është duke kërkuar një trajner. Dhe emri më i përfolur është italiani, Rodolfo Vanoli.Ai në një intervistë për...

Zidane, përzgjedhës i Francës?

  Presidenti i Federatës së Futbollit të Francës, Noel Le Gre, ka deklaruar se do të ishte logjike që trajneri i Real Madridit Zinedin Zidane...

Michael Schumacher nuk mund të ecë mē

Pas një periudhe të konsiderueshme kohe mësohen detaje në lidhje me gjëndjen shëndetësore të ish pilotit të Formula 1, Michael Schumacher. Në proçesin gjygjësor...

“City ka para për ta blerë Ronaldon dhe Messin”

Fernandinho, mesfushori i Manchester Cityt, ka dhënë një deklaratë bombë. Mesfushori i Brazilit, Fernandinho mendon se Manchester Cityt ka para për të blerë Cristiano...

Sa i madh Messi, ua hap 20 shkolla fëmijëve sirianë (Foto)

Lionel Messi nuk është i madh vetëm në fushë. Shtatëshkurti argjentinas është i madh me vepra edhe në jetën e përditshme. Futbollisti më i...

Parashikimi, UEFA zbulon skuadrën që fiton Champions-in

Reali i Madridit nuk ka asnjë shans të përsërisë suksesin e vitit të kaluar në Champions League, të paktën kështu thotë një parashikim i...

GRANIT XHAKA DREJT BAYERN MUNICH

Bayern Munich mund të bëjë një lëvizje të papritur për t’i dhënë fund magjisë së Granit Xhakës tek ekipi anglez Arsenal, shkruan “The Sun”. Xhaka...

Femra super hot që po e mban në formë, Mesut Ozil

Amine Gulse, duket se është shkaktarja që Ozil ka nisur të rigjejë atë formën e dikurshme.Mesut Ozil realizoi golin që i dha fitoren Arsenalit...

Gruaja e futbollistit pasanik e tradhtonte me një … druvar

Mbrojtësi i Liverpulit, Dejan Lovren, nuk mori pjesë në Evropian për shkak se ai zbuloi...

Një pjesë e personelit të ambasadës serbe kthehet në Shkup

Pas konsultimeve në Beograd, një pjesë e personelit të Ambasadës serbe është kthyer sot në orët e pasdites në Shkup, transmeton portali TV 24. Ky...

Lajm i madh nga Marca: De Gea dhe Real Madrid kanë marrëveshje të...

Sipas mediave spanjolle, portieri i Manchester Unitedit, David De Gea ka “marrëveshje të plotë” për një transferim në Real Madrid këtë verë. E ardhmja e...

Mike Tyson tregon se ishte ngacmuar seksualisht kur ishte fëmijë

Heroi i boksit Mike Tyson ka folur për ngacmimet e tmerrshme seksuale që ka pësuar kur ishte fëmijë, dhe që e bëri atë “mjaft...

Abramovich ka një plan të madh tek Chelsea

Chelsea siç duket ka plane serioze me sulmuesin e talentuar, Tammy Abraham. Sulmuesi i talentuar në këtë sezon është i huazuar tek Bristoli, ku në...

Ndërhyrja ‘karate’ e Rooney-t ndaj Ronaldos në takimin e parë si kundërshtarë

Cristiano Ronaldo dhe Wayne Rooney krijuan magji kur luanin së bashku në Manchester United së bashku. Por takimi i parë i tyre në futboll ishte...

Xavi: Kross është pasardhësi im

  Xavi nuk ka kursyer lëvdatat për mesfushorin e Real Madridit. Edhe pse është larguar nga Barcelona, Xavi Hernadez mbetet ikonë e klubit katalanas dhe një...

Ndërron jetë legjenda e peshëngritjes shqiptare, Ymer Pampuri

Ymer Pampuri, legjenda e peshëngritjes shqiptare, ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare, pas një ataku kardiak. Ish-sportisti u shpall kampion olimpik në Olimpiadën e Mynihut,...

Kapiteni i Atleticos: Ja pse e humbëm ndeshjen

Atletico Madridi për herë të parë në këtë sezon ka pranuar 3 gola në një ndeshje të Ligës së Kampionëve, duke bërë një mision...

ZYRTARE: Messi nënshkruan kontratën… por jo me Barcelonën (FOTO)

Por, kjo kontratë nuk ka të bëjë me arritjen e një marrëveshje mes tij dhe Barcelonës. Argjentinasi ka vazhduar bashkëpunimin me kompaninë e veshmbathjeve, ‘Adidas’. “I...

Pogba ka një lajm shokues për Manchester Unitedin

Paul Pogba pritet të mungojë në ndeshjen e së shtunës ndaj West Bromit në Premierligë Manchester Unitedi me shumë mundësi këtë të shtunë do të...

Shkolla e volejbollit “Shkëndija” ardhmëria e sportit tetovar

Shkolla e volejbollit “Shkendija” në Tetovë ka gati dy vite që funksionon për afirmimin e volejbollit tek të rinjtë shqiptar. Kjo shkollë punon me...

Ja në cilin vend do të ndërtohet stadiumi i ri i Kosovës

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka njoftuar se Këshilli Kombëtar i Investimeve në takimin e mbajtur sot ka miratuar projektin “Ndërtimi i Stadiumit...

Ja në cilën klub do të luajë sezonin e ri Grezmann

Antoine Griezmann ka konfirmuar gatishmërinë e tij për të qëndruar te Atletico Madrid. Sulmuesi francez është i lidhur me transferimin në Premier League, por, lojtari...

Kjo është boksierja më seksi shqiptare

Njëra nga femrat shqiptare që i mban shumë njerëz pranë ekranit të televizionit, s’ka dyshim se është edhe Rashel Kolaneci, shkruan GazetaBlic. Modelja e cila...

“Messi do të ishte rezervist te Reali”

Marco Asensio ka dhënë një deklaratë befasuese për yllin argjentinas. Real Madridi nuk ka pasur nevojë të bënte ndryshime në këto dy vitet e fundit,...

“Më detyroi të abortoja, më rrahu”, shqiptarja flet për lidhjen me futbollistin e...

Në vitin 2014, Anita Latifi një këngëtare shqiptare, e cila kishte marrë pjesë edhe në një talent shoë në Gjermani, por që siç shkruajnë...

Vdes futbollisti legjendar kroat, gjendet i vdekur në garazhë

Ish futbollisti legjendar kroat, Zvjezdan Cvetković është gjetur i vdekur në një garazh në Zagreb. Ish legjendari i Dinamo Zagrebit dhe ish selektori i Jugosllavisë...

E jashtëzakonshme: Ja sa tifozë shqiptarë do të jenë kundër Italisë

Mijëra tifozë shqiptarë pritet të mbushin shkallët e stadiumi Renzo Barbera të Palermos, për ndeshjen Itali-Shqipëri. Mbështetja e tifozëve do të jetë shumë e rëndësishme...

Manchester United stërvitet në parking veturash

Stërvitja e çuditshme Ata janë një ndër klubet më të pasura në planet, një ekip i mbushur me yje të mëdhenj. Një ekip që shet...

Zbulohet sekreti i yllit të Real Madridit për atletet e tij

Toni Kroos është padyshim njëri prej mesfushorëve më të mirë në botë. Mesfushori gjerman që është i sponsorizuar nga marka e njohur e veshjeve dhe...

Shpërthen Kristiano Ronaldo, tre gola për Realin e Madridit

Në kampionatin spanjoll, Reali i Madridit shënoi një fitore spektakolare dje në transfertë ndaj Deportivo Alavesh, duke fituar me rezultatin e thellë 4-1 dhe...

Kush eshte fudbollisti i famshem Italian qe beri “Like” ne faqen zyrtare te...

Ne faqen zyrtare ne facebook te K.F "Shkendia" ka bere "Like" edhe njeri nga spertistet me te njohur Italian ndryshe i njohur si...

Messi tre javë jashtë fushe

Dëmtimi i Mesit në sfidën me Atletikon do t’i kushtojë skuadrës së Luiz Enrikes, 3 javë jashtë fushe. Kështu kanë vendosur mjekët e klubit,...

Volejbollistet e Universitetit të Tetovës vulosin fitoren e rradhës

Volejbollistet e Universitetit të Tetovës vulosin fitoren e rradhës, deklasojnë volejbollistet e Universitetit Goce Dellçev - Shtip me rezultat 3:1 dhe afrohemi drejt titullit...

Klubi me më së shumti fitime në Evropë, nuk është Reali apo Barcelona...

Manchester United është klubi që ka përfituar më shumë në sezonin 2015-16. “Djajtë e Kuq” edhe pse nuk kanë qenë pjesë e Ligës së Kampionëve,...

Gjigantët europianë ofertë 65 milionë euro për Verrattin

  Pas triumfit në Premier League, drejtues të Chelseas nuk kanë hequr dorë nga interesimi për mesfushorin e Paris Saint-Germainit, Marco Verratti. Sipas burimeve ekskluzive të...

Pornostarja spanjolle: Ëndërroj ta kem Iniestën në shtrat

Ajo është e bukur dhe shumë seksi dhe për këtë arsye ka edhe një popullaritet t madh jo vetëm në Spanjë, por edhe në...

Klubi i volejbollit per femra “Universiteti i Tetoves” sot perballet ne ndeshjen ...

Ndeshja e xhiros së nëntë,KV"Universiteti i Tetovës"- përballet me skuadrën e dytë të rradhitur në tabelë KV "SVSK"- Kumanovë-Shkup. Ndeshja  evolejbollit per ferma do...

De Biasi i thotë lamtumirë Shqipërisë (FOTO)

Gianni De Biasi ka paralajmëruar se do të largohet nga Shqipëria pas përfundimit të eleminatoreve ‘Rusia 2018’ Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Gianni de Biasi, ka...

Top – sulmuesit më të mirë në Evropë (Foto)

Goal.com ka publikuar top – sulmuesit më të mirë në Evropë. Ky sezon ka qenë mbresëlënës për shumë sulmues të njohur, e sidomos për...

Heroi i Shqipërisë: Sadiku do të bëhet bullgar

Futbollisti Armando Sadiku ka shënuar të parin dhe të vetmin gol të Shqipërisë në turne të madh. Por jeta e Sadikut është përpara ndryshimeve të...

Shqipëria e bëri De Biasin milioner, ja sa fitoi në 5 vite

  Trajneri italian, Gianni de Biassi mori mbi 1.8 milionë euro sa drejtoi Shqipërinë, nga viti 2011 deri në vitin 2017, duke qenë më i...

Ja çfarë bën Januzaj për Ramazan

  Adnan Januzajn, Luke Shaw dhe Bojan Krkicin, fillimi i muajit të Ramazanit i ka gjetur në Dubai. Të tre këta janë fotografuar të veshur me...

Përgjaket ylli i Barcelonës (Video

Barcelona po zhvillon ndeshjen e La Ligës kundër Athletic Bilbaos. Një duel në ajër i ka kushtuar shumë rëndë mesfushorit të Barcelonës, Rafinha. Ai është përgjakur...

Barcelona shet pesë yje për të financuar transferimin e Coutinhos

Sipas raporteve nga Spanja, Barcelona do të shes deri në pesë lojtarë për të krijuar fonde në transferimin e Philippe Coutinhos. Braziliani është shënjestra kryesore...

Besa Lleshi drejton ndeshjen Rumani-Izrael

Referja shqiptare nga Struga, Besa Lleshi, do ta drejtojë ndeshjen e futbollit në konkurrencën e femrave, Rumani – Izrael (U16). Kjo ndeshje do të...

Klitschko pensionohet nga boksi

Ish-kampioni i botës në peshat e rënda i ka dhënë fund karrierës së tij si boksier. Wladimir Klitschko ka vendosur t’i jep fund karrierës në...

Valverde i do këta lojtarë te Barcelona

  Ernesto Valverde pritet të emërohet trajner i Barcelonës në ditët në vazhdim. Barcelona do të ketë një verë të nxehtë, ku priten ndryshime të mëdha...

“Kallen” serbet, Cana – Lulic bëjnë shqiponjën (Foto)

Lorik Cana dhe Senad Lulic janë takuar sonte midis Tiranës, para ndeshjes së nesërme, Shqipëri – Bosnja Hercegovina, shkruan IndeksOnline Ajo që ka befasuar çdo...

10 skuadrat më të vlefshme në botë (FOTO)

Në raportin që kanë publikuar së fundi, është skuadra e Barcelonës që prinë me vlerë mbi 1 miliard, duke lënë pas Real Madridin që...

Ja sportisja shqiptare që morri medaljen e artë në Botërorin e Peshëngritjes…

Spektakël jashtëzakonshëm i peshëngritjes shqiptare me Romela Begajn në Botërorin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sportistja shqiptare që garon...

Leo Messi shikon vdekjen me sy. Tragjedia shumë pranë (VIDEO)

Juventus ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra italiane në fazën çerekfinale eliminoi Barcelonën, ku pas barazimit 0-0 vlejti rezultati i ndeshjes së...

Ky ekip do ta fitojë Champions Leaguen sipas bastoreve

Kompeticionit të Champions League po i vjen fundi dhe të gjithë jemi kurioz për të mësuar fituesin. Bastoret botërore kanë prognozuar skuadrën e Luis...

Ngushëllimi i Messit – të pasmet e Miss BumBum (FOTO)

Fansja më e madhe e Lionel Messit, Suzy Cortez, ka reaguar menjëherë që ta ngushëllojë superyllin argjentinas. Barcelona pësoi me rezultat 3-0 nga Juventusi në...

Real Madrid zyrtarizon blerjen e talentit brazilian

  Real Madrid ka kompletuar marrëveshjen për nënshkrimin me talentin premtues brazilian Vinicius Junior nga Flamengo, duke mposhtur konkurencën rivalëve të Barcelonës. Dy klubet kanë rënë...

E meritojnë. Shiko festën e çmendur të Juventus (FOTO)

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta...

Tirana në dasëm, martohet zv.kapiteni Gentian Muça (Foto)

Ekipi i Tiranës nuk ka vetëm ndeshje përpara por edhe dasëm. Sfida kryesore e javës së 7-të të Superiores, e cila do të luhet...

Shikoni sa lehte e mundi Majlinda japonezen

Majlinda Kelmendi, kampionja olimpike,  ka fituar medaljen e artë në Grand Slamin e Parisit. Kelmendi e ka mposhtur japonezen Natsumi Tsunoda në kategorinë deri 52kg. Më poshtë...

RRINI TE KYQUR

0FansaPëlqeje
95NdjekësitNdjek
957NdjekësitNdjek
1NdjekësitNdjek
291NdjekësitNdjek
27AbonentëAbonohu
Close