Kujdes nga mashtruesit në WhatsApp: Nëse e merrni këtë mesazh…

Kujdes nga mashtruesit në WhatsApp: Nëse e merrni këtë mesazh… Një aplikim i korrespondencës falas nevojitej çdo vit për të paguar një dollar, derisa e...

Hasselblad ka prezantuar një kamerë që kushton plot 48 000 dollarë.

Arsyeja që H6D-400c e ka çmimin sa një makinë Tesla Model 3 është se shkrep foto me 400 megapixel. Një foto nga një kamerë e...

Zuckerberg ka një lajm të mirë për mediat online

Rrjeti Facebook ka shpallur se do t’i mbështes burimet e lajmeve që duken se janë të besueshme. Bashkëthemeluesi dhe shefi ekzekutiv i Facebookut, Mark Zuckerberg,...

Facebook po ju paralajmëron: Postimet do të zhduken, mësoni si t’i ruani

Rrjeti më i madh social në botë ka nisur një fushatë prej disa muajsh për të bërë ndryshime të mëdha sa u përket postimeve...

‘Facebook’ bën ndryshimin radikal…!

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të...

Hekurosje automatike  interesant apo jo ?

Familje miqësore Në mënyrë të thjeshtë, tani të gjithë në familje mund të ndihmojnë të hekurosin rrobat tuaja. Nuk ka rrudha ne tesha Pra, dollapi juaj do...

Kjo është USB-ja më e fuqishme në botë! Ja pse

Kompanitë konkurrojnë çdo vit që mund të “mbushin” më shumë memorie në sa më pak hapësirë ??të jetë e mundur. Fituesi i këtij viti...

Supermakina e parë sportive…dhe fluturuese (Foto)

Me një çmim prej më shumë se 100 000 euro, Samson Motors do të nxjerrë në shitje javën e ardhshme automjetin e parë fluturues...

Apple së shpejti kompania e parë me vlerë 1.000 miliardë dollarë?

Gjiganti teknologjik Apple do të jetë kompania e parë në botë që do të kapë vlerën 1.000 miliardë dollarë, sipas vlerësimeve të ekspertëve financiarë...

Ja lloji i celularit që edhe policia ia ka frikën…

Kompania britanike Zanco ka prezantuar një model të ri të telefonit celular, i cili është më i vogël se sa një kartë krediti. Pajisja punon...

Pasword-et më të këqija për 2017

Fjalëkalimet e fuqishme janë më të vështira për t’u thyer nga hakerët, por pavarësisht shumë sulmeve kibernetike që ndodhën gjatë këtij viti, njerëzit në...

iPhone mbetet produkti më i shitur për 2017

Edhe njëherë, iPhone është produkti më i shitur teknologjik për vitin 2017, duke shitur më shumë njësi. Sipas Daniel Ives, analist pranë GBH Insights, i...

Huawei sjell telefona me tri kamera

Huawei gjatë vitit 2018 në vend të telefonit P11 do të prezantojë modelet P20, P20 dhe P20 Plus Pro që do të jenë të...

Skandalet më të mëdha në teknologji për 2017

Vitet e ngacmimit seksual në industrinë e teknologjisë dhe gjetkë u sollën në dritë këtë vit. Gjigantët e teknologjisë si Facebook dhe Google iu...

Golf R-Line me 400 kuaj fuqi për Policinë Gjermane (FOTO)

Ndoshta më shumë se shumica e vendeve tjera, policia në Gjermani ka nevojë për automjete të afta ndjekëse, pasiqë është vendi mëmë i veturave...

Facebook ka filluar të nxjerrë një përditësim në sistemin e tij të etiketimit...

Facebook ka filluar të nxjerrë një përditësim në sistemin e tij të etiketimit të fotove që tani do të skanojë fotot e sapo ngarkuara...

Facebook do t’iu lajmërojë kur dikush tjetër ngarkon një foto tuaj

Facebook ka filluar të nxjerrë një përditësim në sistemin e tij të etiketimit të fotove që tani do të skanojë fotot e sapo ngarkuara...

Ja sa u pagua shefi i Apple gjatë 2017-së

Gjatë 2017-së, drejtori ekzekutiv i Apple, Tim Cook, mori pagë prej 3.06 milionë dollarësh. Kjo nuk është e tëra, gjithashtu ai mori plus 9.33...

Galaxy S9 vjen me mikrofona stereo

Kompania Samsung mund të implementojë mikrofonat stereo në modelin e tij të ardhshëm Galaxy S9. Ice Universe raporton se telefonat e ardhshëm të kompanisë jugkoreane...

Bëhuni gati: Kjo është dita kur do të lansohen, Samsung Galaxy S9 dhe...

Sipas “Bloomberg”, Androidi i ri i gjigantit korean do të njoftohet në janar të vitit të ardhshëm. Thuhet se Samsungu do të zbulojë dy...

Lamtumirë Apple, Google dhe Amazon do udhëheqin botën e smartphonëve

Industria e telefonisë celulare ka arritur në një fazë shumë të rëndësishme së bashku me teknologjinë inovative duke kërkuar të sjellë gjëra të reja...

Facebook: Postoni më shumë që të ndiheni më mirë

Facebook ka mbrojtur veten kundër pretendimeve se përdorimi i kësaj faqeje mund të dëmtojë mirëqenien dhe shëndetin mendor. Në një blog post, Facebook thoshte se...

Mos përdorni telefonin mobil mbi 30 minuta në ditë

Njerëzit të cilët përdorin telefonat mobilë intensivisht duket se kanë më tepër rrezik në zhvillimin e disa tipave të kancerit të trurit, thonë shkencëtarët...

Galaxy S9, modeli që do të konkurrojë Iphone X

Kryevepra e radhës e Android do të dalë në treg në fillim të vitit 2018. Brenda tre mujorit të parë ju mund të keni në...

“Viber” aplikacioni më i pasigurt për komunikim

Siguria e qytetarëve në Kosovë cdo ditë e më shumë po sfidohet.Një numër i madh i njerëzve përgjohen, ku përmes këtyre përgjimeve ata shantazhohen...

Apple blen aplikacionin e njohur

Aplikacioni Shazam kohë më parë është larguar nga platforma Windows, ndërsa tash do të blihet nga Apple, sipas raportit të publikuar nga faqja TechChrunch. Portali...

Kush do të shikojë porno, do të paguhet

450 milionë përdorues dhe 30 për qind e sasisë së internetit të konsumuar vetëm për të vizituar faqet për të rritur. Këto janë të dhënat...

iPhone X rangohet nën modelin iPhone 8

Deri tash testet dhe impresionet kryesisht shkuan në favor të telefonit të ri iPhone X dhe duket se pajisja është pranuar më mirë nga...

Ky është aplikacioni që po i lidh shqiptarët anembanë botës!

Tung – Albanian Dating është aplikacioni më i ri për njohje online mes shqiptarëve. Tung aktualisht ka përdorues në më shumë se 30 shtete dhe...

Arrin Messenger Kids për fëmijët nën moshën 13-vjeç

Për herë të parë Facebook hapet drejt publikut më të ri, më saktë fëmijët më të ri se sa 13-vjeç me aplikacionin që është...

Apple do të sjellë një iPad më të lirë?

Burime të afërta me Apple pohojnë se kompania vitin e ardhshëm planifikon të prezantojë iPadin e ri me 9,7 inç, i cili do të...

Çdo e gjashta veturë në vitin 2025 do të jetë elektrike

Për më pak se një dekadë, tregu i pjesëmarrjes së automobilave elektrikë në shitjen globale të automjeteve të reja do të arrijë në 16...

Nis prodhimi i BMW M5 (Foto)

Njësia e parë nga seria e re e pesëshes ka dalë nga fabrika e BMW-së në Dingolfing. Bëhet fjalë për automobilin me motor 4.4 litra...

Ky është aplikacioni që po i lidh shqiptarët anembanë botës!

Tung – Albanian Dating është aplikacioni më i ri për njohje online mes shqiptarëve. Tung aktualisht ka përdorues në më shumë se 30 shtete...

Ja si mund ta kuptoni se dikush ju ka bërë “block” në Facebook

Kur dikush të bën block në Facebook atëherë nuk je më në gjendje të shikosh më profilin e këtij personi, t’i dërgosh mesazhe në...

Përdorimi i autobusëve pa shofer që nga viti 2022

Singapori po planifikon që të fusë në rrugët e saj publike autobusët pa shoferë duke filluar që nga viti 2022. Autobusët do të pilotohen...

Përse gomat patjetër duhet të jenë të zeza – dhe me asnjë ngjyrë...

do shofer, udhëtar dhe këmbësor e dinë që gomat janë të zeza, mirëpo përse është ashtu? Teknologjia ka përparuar shumë që kur është shpikur automobili...

‘Vetëm Zoti e di se çfarë po i bën trurit të fëmijëve, Facebook-u

'Vetëm Zoti e di se çfarë po i bën trurit të fëmijëve, Facebook-u' 'Vetëm Zoti e di se çfarë po i bën trurit të fëmijëve,...

Në këtë datë pritet të vije iPhone X në Kosovë

Ditën e sotme Apple lajmëroi se telefoni ikonik iPhone X i cili vjen në përvjetorin e 10 të iPhone do të mbërrijë në 13...

Hakerët shqiptarë kryejnë sulme kibernetike në Maqedoni, bien faqet e gjykatave

Grupi i njohur i hakerëve shqiptarë, “Anonymous Albania”, kanë sulmuar faqet zyrtare të Gjykatës së penale dhe asaj Supreme të Maqedonisë dhe e gjithë...

Gjermani, BMW-ja tërheq një milion makina

Prodhuesi gjerman i makinave BMW njoftoi sot tërheqjen e rreth një milion makinave në Amerikën e Veriut, për të shmangur një rrezik zjarri, pa...

Pse Steve Jobs nuk u linte iPad fëmijëve?

  Suksesi i pajisjeve si iPod, iPad dhe iPhone e bënë Steve Jobs një emër të famshëm që fitoi miliardë dollarë. Megjithatë, pavarësisht se kaloi jetën...

Kërkimi në Google: Nuk do e besoni çfarë duan shqiptarët

Çfarë kërkohet në Google më së shumti? Shqiptarët kërkojnë edukim… Në kulturën popullore, vende të caktuara lidhen stereotipikisht me produkte të caktuara – birrë në Gjermani,...

Ja 5 llojet e makinave më të përdorura nga mafia. Zbuloni pse…

Grupet kriminale dhe ato mafioze zakonisht kanë të ardhura të shumta dhe për këtë arsye edhe makinat që i përdorin i zgjedhin. Normalisht markat janë...

Shkencëtarët: Dielli do të zhduket, kemi vetëm 10 muaj kohë për t’u përgatitur

Më 21 Gusht 2018, për herë të parë në 99 vjet, një eklips i plotë diellor do të jetë i dukshëm nëpër gjithë Amerikën. Miliona...

Facebook me aplikacion që tregon si të silleni mirë

Një aplikacioni i cili inkurajon adoleshentët që të sillen mirë me njëri tjetrin, është blerë nga Facebook. Shuma e kësaj shit-blerje nuk është bërë publike. Aplikacioni...

Tashmë krijohet iPhone X i ri nga ari me vlerë afër 60 mijë...

Kur Apple zbuloi në përvjetorin e dhjetë të tij, iPhone X gjatë kësaj jave, njerëzit ishin shokuar me çmimin fillestar të tij prej 1...

Detajet e para për Samsung Galaxy S9

Jemi duke i afruar ngadalë fundit të vitit dhe spekulimet rreth modeleve për 2018-ën tashmë kanë filluar të rrjedhin online. Deri më sot, është spekuluar...

iPhone 8, më i lirë sesa iPhone 3G S

Mesatarisht, iPhone në Evropë janë rritur me 40 euro në vit. Sa i përket performancës, iPhone 8 është shumë më i lirë se iPhone...

Vjen një ndryshim i madh i ‘Facebook Messenger’

“Messengeri” i Facebook-ut ka një opsion të fshehur, shumë më të mirë nga ky që njohim të gjithë. Dhe me siguri do filloni ta...

RRINI TE KYQUR

0FansaPëlqeje
95NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
1NdjekësitNdjek
292NdjekësitNdjek
26AbonentëAbonohu
Bitcoin(BTC)
11157.9
Ethereum(ETH)
1003.45
Ripple(XRP)
1.38222
Bitcoin Cash(BCH)
1668.45
Cardano(ADA)
0.579725
Litecoin(LTC)
181.611
NEM(XEM)
0.96844
IOTA(MIOTA)
2.54351
Dash(DASH)
781.528
Monero(XMR)
313.28