“Çmenden” femrat, zhvishen nudo për të mbledhur fonde për skuadrën (FOTO +18)

Një skuadër rugby femrash ka pozuar nudo në një kalendar të ri për të mbledhur fonde për klubin, si dhe për të rritur profilin e grave në sport.
Lojëtaret e ekipit “Hitchin” nga Hertfordshire,Angli,  janë fotografuar në pozicione të ndryshme të lojës – duke u vendosur në radhë, duke gjuajtur penallti, si dhe në një sërë ushtrimesh stërvitore me asgjë veshur.
Fotografia Amy Haughton donte që fotot të ishin fuqizuese e të tregonin vetëbesim prandaj pas realizmit të tyre nuk përdori Photoshop.
3a0e901700000578-3904796-image-a-13_1478255627330